Glavni meni

Potrebna pomoc u pronalazenju osobe

Započeo dzimika, 19 Decembar, 2019, 22:38

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

viper

Radni logor Srbija, kratko ali tacno.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Slaninar

Citat: SSZGO poslato 24 Decembar, 2019, 14:45
ako neko radi za 400 din na sat iskreno , treba da se zapita i da nadje nacin da pravi vise za svoje vreme

Spominjao sam iznos satnice u smislu da vrednost iznosa od 8000 din. zavisi u priliènoj meri od te satnice. Nekom ko pravi 100$ na sat je taj iznos puno manje vredan truda, nego nekom ko pravi 300 dinara na sat.

©to se naèina za naplaæivanje vremena tièe - ima ljudi koji su jednostavno glupi, ili se dr¾e nekih svojih principa, ili to ¹to oni znaju i vole da rade ne mo¾e da se naplati bolje od toga (kapitalizam).
Malo ljudi ima ¾icu za to da dobro zaradi, makar radili i ne¹to ¹to ne vole, samo da naprave pare.
Ko skonta kako da lepo naplati ono ¹to voli i zna, taj je sretan.

Ja radim s raèunarima i s biciklima. Ono prvo se plaæa bukvalno 10 puta bolje od ovog drugog. Servis bicikala je koliko znam svugde u svetu relativno slabo plaæen. Tj. poznajem odliène majstore i ljude koji rade za tih 400 dinara na sat - i manje.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

TEEfqd

nekoga ne interesuje da se ostvari finansijski, nego je u toj bransi jer mu se dopada takav zivotni stil.

ja licno mislim da je to lose. ipak bi trebalo covek bar malo da naginje na materijalnu stranu.
to onda tera ego na fizicke i mentalne akcije. ako je zdrav ego onda akcije od kojih imas i ti i drustvo nesto.
ako je pak bolestan ego onda akcije od kojih drustvo pati (kriminal npr).

najgluplje sto muskarac iliti covek moze da uradi je da usvoji sirotinjski mentalitet, to pricam kao neko ko je prosao kroz tu fazu.
tada pati i on i ljudi oko njega, jos ako ima porodicu onda je sve puta 5 gore, jer ima one koji se ugledaju na njega.

sta bih oznacio sirotinjski mentalitet...pa da je covek zeljan svega, ocekuje sve a ne mrda kurcem.

megaidiot

ja sam mislio da je siroma onaj koji nema

TEEfqd

Citat: megaidiot poslato 24 Decembar, 2019, 19:36
ja sam mislio da je siroma onaj koji nema

ja pricam o mentalitetu.

ti kada kazes da je 'siroma onaj koji nema' to samo oznacava  jedan trenutak u vremenu gde covek nema finansije i materijalna dobra.

a vreme tece, i zivot je dug. ako vise tih trenutaka iskoristis za preuzimanje inicijative a manje lelemudas imas sanse da budes bogat a gotovo
je sigurno da neces biti siromah.

megaidiot

i onda ti komunisti/drzava/visa sila uzme sve sto imas pa ti dzaba mentalitet, al si srecan sto te nisu usput i streljali. nista nije sigurno osim da ces da bacis kasiku jednog dana. po meni je bogat onaj koji ne mora da radi ono sto nece, bez obzira koliko ima jer to mu je dosta.

ЯЭВОЛУТИОН

ponekad covek treba da uradi ono sto nece....cisto da oseti kako je ,,,,inace podrzavam.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF

pa niko ni ne radi ono sto nece.. valjda
problem je sto vecina pristaje da radi ono sto ne zeli a onda to ne uradi kako treba

sasa ns 1

ovo je postala filozofska rasprava o slobodi.Danas sam gledo na DW emisiju o upijajuæim svojstvima pelena.Nisam se drogiro da ne pomislite.Emisija je u stvari o hemiji.Ka¾e hemièarka -a ka¾e i filozofija i sociologija da ,,potlaèene klase do osamdesetih godina dvadesetog veka nisu mogle da koriste pelene sa jakim upijajuæim svojstvima,,
Ova rasprava nam dopro pokazuje ko je potlaèena klasa i ko kuka na ovom forumu..Glasali ste i dobili.Ali najvi¹e mi ide na kurac Vuèiæi jer se on najvi¹e trca da radi za narod a prijatelj je monarrhisti kralju Emirata,eksponentu najkrupnijeg kapitala Merkel.putin i i tako to.

TEEfqd

#49
Citat: megaidiot poslato 24 Decembar, 2019, 21:11
i onda ti komunisti/drzava/visa sila uzme sve sto imas pa ti dzaba mentalitet, al si srecan sto te nisu usput i streljali. nista nije sigurno osim da ces da bacis kasiku jednog dana. po meni je bogat onaj koji ne mora da radi ono sto nece, bez obzira koliko ima jer to mu je dosta.

pa ti brate onda zivi kao da ce najgore da ti se desi sta da ti kazem.
to je logika #sto da se bavis sportom, sta ako polomis nogu#. sto da se radujes zivotu kad mozes da dobijes rak i slicno. glupo ko noc.

a sa drugim delom posta se slazem, samo ako hoces da ne radis ono sto neces (sedis kuci ako ti se ne ide na posao)
moras da raspolazes sa necim vec. tj da budes finansijski slobodan. jer zivis u takvom sistemu i drustvu. a finansijska sloboda ne pada sa neba.

ЯЭВОЛУТИОН

Nijedna sloboda ne pada sa neba i niko ti je nece dati...za slobodu mora da se bori...
Ali ljudi prodaju svoju slobodu....a sve da bi imali veci televizor, bolji auto, noviji telefon....sve sa mislju da ih to cini srecnima....a onda to pokazuju drugima, kako bi one koji to nemaju ucinili nesrecnima a da bi se oni osetili srecnim....i onda krece vrzino kolo...lancana reakcija nesrecnika koji jedni drugima nabijaju na nos koliko su para zaradili i sta su kupili taj mesec...
A a juce kupio klinki kinder jaje....srecu koja traje dva minuta.....cokolada vise manje, ali igrackica....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

niki64

 [thumb_up] Izvini Hjegose, nisam te prepozno  [clapp] [clapp] [clapp]
Ko hoce, nadje nacin, ko nece, nadje razlog.

Slaninar

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 25 Decembar, 2019, 10:17
Nijedna sloboda ne pada sa neba i niko ti je nece dati...za slobodu mora da se bori...
Ali ljudi prodaju svoju slobodu....a sve da bi imali veci televizor, bolji auto, noviji telefon....sve sa mislju da ih to cini srecnima....a onda to pokazuju drugima, kako bi one koji to nemaju ucinili nesrecnima a da bi se oni osetili srecnim....i onda krece vrzino kolo...lancana reakcija nesrecnika koji jedni drugima nabijaju na nos koliko su para zaradili i sta su kupili taj mesec...
A a juce kupio klinki kinder jaje....srecu koja traje dva minuta.....cokolada vise manje, ali igrackica....

Potpisujem, s jednom dopunom:

Novac jeste bitan u smislu da nema¹ problem s njim, tj. u toj kolièini.
Stvari kao ¹to su letovanje, ¹kolovanje i, na ¾alost, leèenje - tra¾e novac.

U nekoj vrsti komunizma, gde je to sve obezbeðeno, ja bih bio savr¹eno sretan raditi za d¾abe, ali zaista. Daj mi hranu, farke, stan, stojadin za kad ba¹ zatreba auto i vozi.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

megaidiot

Citat: redshadow poslato 25 Decembar, 2019, 08:13
Citat: megaidiot poslato 24 Decembar, 2019, 21:11
i onda ti komunisti/drzava/visa sila uzme sve sto imas pa ti dzaba mentalitet, al si srecan sto te nisu usput i streljali. nista nije sigurno osim da ces da bacis kasiku jednog dana. po meni je bogat onaj koji ne mora da radi ono sto nece, bez obzira koliko ima jer to mu je dosta.

pa ti brate onda zivi kao da ce najgore da ti se desi sta da ti kazem.
to je logika #sto da se bavis sportom, sta ako polomis nogu#. sto da se radujes zivotu kad mozes da dobijes rak i slicno. glupo ko noc.
ma jok bre, raduj se svakom novom danu i gledaj da ga provedes u sreci i veselju bez da nekome zlo pocinis, a rak te ceka svakako, pitanje je kad ces da saznas da se zapatio, ili to ili neka druga neka bolestina.

TEEfqd

#54
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 25 Decembar, 2019, 10:17
Nijedna sloboda ne pada sa neba i niko ti je nece dati...za slobodu mora da se bori...
Ali ljudi prodaju svoju slobodu....a sve da bi imali veci televizor, bolji auto, noviji telefon....sve sa mislju da ih to cini srecnima....a onda to pokazuju drugima, kako bi one koji to nemaju ucinili nesrecnima a da bi se oni osetili srecnim....i onda krece vrzino kolo...lancana reakcija nesrecnika koji jedni drugima nabijaju na nos koliko su para zaradili i sta su kupili taj mesec...
A a juce kupio klinki kinder jaje....srecu koja traje dva minuta.....cokolada vise manje, ali igrackica....


da ali vidis, negde tamo nije nista posebno voziti dobar auto i imati veliki tv. svaki kurta i murta ga ima.
ta prica moze da se prodaje samo sirotinji sa balkana, tj njima to bode oci. postaje smesno zapravo.

a za finansijsku slobodu tu ima i te kako covek da se bori, gde god da je. jer to je zapravo nivo na kom covek treba da bude (bar ja tako smatram).

nivo koji kaze #ja imam malo lepse stvari nego ti al opet kurvam svojih 10h dnevno za lovu isto ko ti#
je u sustini isto sranje drugo pakovanje.

nivo koji kaze #jebe mi se da radim bilo sta ako necu# je to gde treba biti. a za to treba lova.
jer kad si tu, imas neograniceno vremena za svoju cerku, jebes kinder jaje i 10h posla u kanalu..

meni moj tata dao kinder jaje. meni moj uvek tu kad god treba, i vise od toga. ja znam koji bi pre tata bio.
al za to trebaju debela muda i mozak.

Slaninar

Citat: redshadow poslato 25 Decembar, 2019, 17:12
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 25 Decembar, 2019, 10:17
Nijedna sloboda ne pada sa neba i niko ti je nece dati...za slobodu mora da se bori...
Ali ljudi prodaju svoju slobodu....a sve da bi imali veci televizor, bolji auto, noviji telefon....sve sa mislju da ih to cini srecnima....a onda to pokazuju drugima, kako bi one koji to nemaju ucinili nesrecnima a da bi se oni osetili srecnim....i onda krece vrzino kolo...lancana reakcija nesrecnika koji jedni drugima nabijaju na nos koliko su para zaradili i sta su kupili taj mesec...
A a juce kupio klinki kinder jaje....srecu koja traje dva minuta.....cokolada vise manje, ali igrackica....


da ali vidis, negde tamo nije nista posebno voziti dobar auto i imati veliki tv. svaki kurta i murta ga ima.
ta prica moze da se prodaje samo sirotinji sa balkana, tj njima to bode oci. postaje smesno zapravo.

a za finansijsku slobodu tu ima i te kako covek da se bori, gde god da je. jer to je zapravo nivo na kom covek treba da bude (bar ja tako smatram).

nivo koji kaze #ja imam malo lepse stvari nego ti al opet kurvam svojih 10h dnevno za lovu isto ko ti#
je u sustini isto sranje drugo pakovanje.

nivo koji kaze #jebe mi se da radim bilo sta ako necu# je to gde treba biti. a za to treba lova.
jer kad si tu, imas neograniceno vremena za svoju cerku, jebes kinder jaje i 10h posla u kanalu..

meni moj tata dao kinder jaje. meni moj uvek tu kad god treba, i vise od toga. ja znam koji bi pre tata bio.
al za to trebaju debela muda i mozak.

Niko od prijatelja i roðaka nije napravio neke velike pare, niti ih ja znam napraviti, bez da radim k'o konj. Bar ne tako da mogu mirno spavati. Verovatno sam glup i nemam muda (jedno ne iskljuèuje drugo).  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

TEEfqd

Citat: Slaninar poslato 25 Decembar, 2019, 17:59
Citat: redshadow poslato 25 Decembar, 2019, 17:12
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 25 Decembar, 2019, 10:17
Nijedna sloboda ne pada sa neba i niko ti je nece dati...za slobodu mora da se bori...
Ali ljudi prodaju svoju slobodu....a sve da bi imali veci televizor, bolji auto, noviji telefon....sve sa mislju da ih to cini srecnima....a onda to pokazuju drugima, kako bi one koji to nemaju ucinili nesrecnima a da bi se oni osetili srecnim....i onda krece vrzino kolo...lancana reakcija nesrecnika koji jedni drugima nabijaju na nos koliko su para zaradili i sta su kupili taj mesec...
A a juce kupio klinki kinder jaje....srecu koja traje dva minuta.....cokolada vise manje, ali igrackica....


da ali vidis, negde tamo nije nista posebno voziti dobar auto i imati veliki tv. svaki kurta i murta ga ima.
ta prica moze da se prodaje samo sirotinji sa balkana, tj njima to bode oci. postaje smesno zapravo.

a za finansijsku slobodu tu ima i te kako covek da se bori, gde god da je. jer to je zapravo nivo na kom covek treba da bude (bar ja tako smatram).

nivo koji kaze #ja imam malo lepse stvari nego ti al opet kurvam svojih 10h dnevno za lovu isto ko ti#
je u sustini isto sranje drugo pakovanje.

nivo koji kaze #jebe mi se da radim bilo sta ako necu# je to gde treba biti. a za to treba lova.
jer kad si tu, imas neograniceno vremena za svoju cerku, jebes kinder jaje i 10h posla u kanalu..

meni moj tata dao kinder jaje. meni moj uvek tu kad god treba, i vise od toga. ja znam koji bi pre tata bio.
al za to trebaju debela muda i mozak.

Niko od prijatelja i roðaka nije napravio neke velike pare, niti ih ja znam napraviti, bez da radim k'o konj. Bar ne tako da mogu mirno spavati. Verovatno sam glup i nemam muda (jedno ne iskljuèuje drugo).  :)



ako neko vozi 5 puta bolji auto od mene a radi isto kao ja da bi odrzao taj zivotni stil, onda smo sustinski u istom kurcu.
ma nije ni u velikim parama stvar. velike pare ti pojede inflacija kroz godine. poenta je imati pasivan priliv novca koji ti pokriva stan-hranu-osnovne zivotne namirnice.
kad se tu namestis, onda si bogat. jer ne kurvas vreme za lovu. par stanova za rentiranje npr..
ako neko nesto ima pametno da kaze ili je postigao ovo ja bi voleo da naucim.
mene ne interesuje dobar auto i slicna sranja dok ovo ne odradim, bez obzira sto sljakam u dojclandu.

ЯЭВОЛУТИОН

renta stanova za novac je ozbiljna robija...ko to nije radio misli da je lako...jedan stanar napravi racune i pobegne, drugi zapali stan a ti ga nisi osigurao, treci ga usere toliko da ni depozit ne pokriva stetu....porez na rentu treba platiti....renovirati stan sa vremena na vreme....zanoviti namestaj i tehniku....nije sve med i mleko...
Tamo gde svi imaju dobra kola moras i ti imati jer ispadas jedini sa malom pisom....svi nose iphone, pa onda i ti inace ....sta...mala pisa.....kako god uvek neko mora da rinta da izleci komplekse...

mi sa malo pisom nemamo tih problema....moja kuca, moj servis, radim koliko moram , imam neki priliv iz perioda kada sam menjao svoj zivot za novac.....dosta je bilo....sada provodim dvreme sa decom....vozim klinca na treninge, sa klinkom slazem lego kockice....gledam crtene filmove...
cak sam prestao da podizem ton na decu kad naprave sranje.....

najbolje resenje za gastarbajtera je da se izuje za skup poslovni prostor u centru beograda....ali slabo da koji moze za zivota da dobaci dotle....znam jednog....on se preselio na frusku goru, obala dunava ...peca....malo je podivljao i otudjio se otkada mu zena umrla....a deca...deca cekaju da umre da prodaju lokal....i kucu u slankamenu.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

megaidiot

Citat: redshadow poslato 25 Decembar, 2019, 19:03
poenta je imati pasivan priliv novca koji ti pokriva stan-hranu-osnovne zivotne namirnice.
potpuno se slazem, podrzavam i tezim ka tome.

SSZGO

kad ti cerka/sin bude imala 16, 18 20 god dal ce traziti kinder jaje...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor