Ćao, Anonimni posetioče
Stranice: [1]
Štampaj
Autor Tema: Deblokiranje agregata, npr. Super Tenere  (Pročitano 993 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Panta Zemunac
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
Super Tenere 750
 Facebook: Poseti
Kvalitet: +113 (5%)
Zahvalnice: 15

12 Decembar, 2019, 23:29 Ocena: 0
Ignoriši

ST se, u zavisnosti od zemlje uvoza blokira od (necete verovati) 20tak do 71 Kw!!!

Na mojoj, na plocici pise 34Kw. Max. brzina joj je, jedva, 150 Km/h, a znamo da je i startnija i brza od Afrike, a moja RD 03, dostizala 170 KM/H, (Serbdack je svedok) iako je imala 650ccm (RD 03)!!
Kako moram da proverim zasto mi se gasi cim (sad ni da upali) padne nivo goriva a tu ide sistem eliminacije (pumpa, rdja, voda ili zapusen karburator) a to sve mora neko ko se razume, pitam se sta treba da uradi da bi saznao da li mi je blokiran agregat i kako!?!

Prihvatam misljenja, sugestije, predloge (pogotovo od S Tenerasa), pa i novac za popravku, zlatnike, ordenje, puske od Obilica...itd!
El Jefe
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Унтер фире ојген
Kvalitet: +2862 (48%)
Zahvalnice: 81

Odgovor #1 - 12 Decembar, 2019, 23:37 Ocena: 0
Ignoriši

Отерај код Бокилића.

Друштво за заштиту од животиња
sasa ns 1
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
kawasaki versys
Kvalitet: +111 (11%)
Zahvalnice: 14

Odgovor #2 - 13 Decembar, 2019, 02:07 Ocena: 0
Ignoriši

na mom motoru ima običan šraf koji se zavrne na polužje gasa i jednostavno neda gasu da ide dalje.Znam da to postoji i na nekom ručkama gasa.Proveri da nije tako neka glupost.
Hohštapler
Hoštapler
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
Kymco people 250, VFR800fi
The force that guides the stars guides you to.

Kvalitet: +4607 (35%)
Zahvalnice: 325

Odgovor #3 - 13 Decembar, 2019, 08:18 Ocena: 0
Ignoriši

Nije.
Aj uslikaj taj šraf da vidim, nešto mi se čini da je kod tebe to ler gas. namigujem

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.
ЯЭВОЛУТИОН
Moto Doktor
Moto Manijak

Na mreži Na mreži
 Motor:
zlata, kata i zeka ....babe naravno 35+
Kvalitet: +8129 (38%)
Zahvalnice: 708

Odgovor #4 - 13 Decembar, 2019, 10:32 Ocena: +1
Ignoriši

ima par nacina za blokadu....na raznim motorima to razlicito reseno..kod novijih se resava elektronski na ECU modulu...kod starijih ili blokadom na broju obrtja na cdi modulu, sto je redje, drugaciim bregastim ili na karburatorima i usisnim granama....bregasta je skupo resenje i to sam video samo kod hondi....mnogo je jeftije na sistemu dovoda goriva...
1. najobicnija blenda na usisnm gumama
2. rupe na siberima koji sprecavaju da vakum povuce siber do kraja
3. odlivaj na poklopcu sibera koji radi to isto

cesto su kod udavljenih motora i precnici izduvnih grana manji, ali to ne utice toliko na motore koji nisu sportski orjentisani....

p.s.
i odmah promeni emulsione tube na karburatorima.....

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11
srbac
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
KTM 640 Adventure R
Kvalitet: +723 (12%)
Zahvalnice: 99

Odgovor #5 - 13 Decembar, 2019, 14:36 Ocena: 0
Ignoriši

Kod Supertenere je zapušen auspuh i tu je ugušen. Drugar je imao tu od 34kw Swis model. Pozajmio je otvoren auspuh na dva dana od kolege i motor je poleteo. Posle toga smo otvorili njegov auspuh sa strane, povadili nekoliko komra i dobio je snagu. On tvrdi da je bolje išao sa tim otvorenim nego sa njegovim koji smo mi razbucali. Meni se činilo da ide isto !  U svakom slučaju je zadovoljan rezultatom ! Čini mi se da je on predhodno nešto čačkao oko kutije filtera za vazduh.
sasa ns 1
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
kawasaki versys
Kvalitet: +111 (11%)
Zahvalnice: 14

Odgovor #6 - 13 Decembar, 2019, 17:04 Ocena: 0
Ignoriši

Nije.
Aj uslikaj taj šraf da vidim, nešto mi se čini da je kod tebe to ler gas. namigujem
pa ja nemam šta da uslikam ali ima matica u koju se zavrne,ali zato ima viper a i on je sigurno odvrno
Panta Zemunac
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
Super Tenere 750
 Facebook: Poseti
Kvalitet: +113 (5%)
Zahvalnice: 15

Odgovor #7 - 13 Decembar, 2019, 18:54 Ocena: 0
Ignoriši

ima par nacina za blokadu....na raznim motorima to razlicito reseno..kod novijih se resava elektronski na ECU modulu...kod starijih ili blokadom na broju obrtja na cdi modulu, sto je redje, drugaciim bregastim ili na karburatorima i usisnim granama....bregasta je skupo resenje i to sam video samo kod hondi....mnogo je jeftije na sistemu dovoda goriva...
1. najobicnija blenda na usisnm gumama
2. rupe na siberima koji sprecavaju da vakum povuce siber do kraja
3. odlivaj na poklopcu sibera koji radi to isto

cesto su kod udavljenih motora i precnici izduvnih grana manji, ali to ne utice toliko na motore koji nisu sportski orjentisani....

p.s.
i odmah promeni emulsione tube na karburatorima.....

Revolucijo hvala, tvoj odgovor je, gle cuda, kao nekog ko se razume  Klanjam se. Salim se...Bajk je sa karbovima iz 90 i neke. Ne verujem da je pumpa iako nema prirodni pad jer je karb u nivou slavina koje rade. Auspuh mi probio ali pri kraju tako da se ni zvuk malte ne nije pojacao ali vredi ga osloboditi viska prigusivaca ali ne po ceni da urla BGDom
Zvao sam letos Bokiilica ali me je izvrdao...sta ces kad covek ne voli pare a Zare je bio prebukiran iako je hteo da posalje kombi po motor (kad je cuo da su me lekari odbili za A kat, pa da ne rizikujem) Inace, on je 9 god. servisirao bas tu Teneru! Akumulator i svecice novo a sad ni sa saukom da upali i kad skinem cep rezervoara. Regler nov..
Zapravo to su dve teme....Sto se gusio, gasio a druga kako dostici tih 71 kw jer sumljam da je drugaciji sam agregat!

Stranice: [1]
Štampaj
Moto Manijaci  |  Garaža  |  Kvarovi, popravke, uputstva (Urednik: Havarisan)  |  Tema: Deblokiranje agregata, npr. Super Tenere