Glavni meni

Deblokiranje agregata, npr. Super Tenere

Započeo Panta Zemunac, 12 Decembar, 2019, 23:29

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Panta Zemunac

ST se, u zavisnosti od zemlje uvoza blokira od (necete verovati) 20tak do 71 Kw!!!

Na mojoj, na plocici pise 34Kw. Max. brzina joj je, jedva, 150 Km/h, a znamo da je i startnija i brza od Afrike, a moja RD 03, dostizala 170 KM/H, (Serbdack je svedok) iako je imala 650ccm (RD 03)!!
Kako moram da proverim zasto mi se gasi cim (sad ni da upali) padne nivo goriva a tu ide sistem eliminacije (pumpa, rdja, voda ili zapusen karburator) a to sve mora neko ko se razume, pitam se sta treba da uradi da bi saznao da li mi je blokiran agregat i kako!?!

Prihvatam misljenja, sugestije, predloge (pogotovo od S Tenerasa), pa i novac za popravku, zlatnike, ordenje, puske od Obilica...itd!

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

sasa ns 1

na mom motoru ima obièan ¹raf koji se zavrne na polu¾je gasa i jednostavno neda gasu da ide dalje.Znam da to postoji i na nekom ruèkama gasa.Proveri da nije tako neka glupost.

Hohštapler

Nije.
Aj uslikaj taj ¹raf da vidim, ne¹to mi se èini da je kod tebe to ler gas. ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

ЯЭВОЛУТИОН

ima par nacina za blokadu....na raznim motorima to razlicito reseno..kod novijih se resava elektronski na ECU modulu...kod starijih ili blokadom na broju obrtja na cdi modulu, sto je redje, drugaciim bregastim ili na karburatorima i usisnim granama....bregasta je skupo resenje i to sam video samo kod hondi....mnogo je jeftije na sistemu dovoda goriva...
1. najobicnija blenda na usisnm gumama
2. rupe na siberima koji sprecavaju da vakum povuce siber do kraja
3. odlivaj na poklopcu sibera koji radi to isto

cesto su kod udavljenih motora i precnici izduvnih grana manji, ali to ne utice toliko na motore koji nisu sportski orjentisani....

p.s.
i odmah promeni emulsione tube na karburatorima.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

srbac

Kod Supertenere je zapu¹en auspuh i tu je ugu¹en. Drugar je imao tu od 34kw Swis model. Pozajmio je otvoren auspuh na dva dana od kolege i motor je poleteo. Posle toga smo otvorili njegov auspuh sa strane, povadili nekoliko komra i dobio je snagu. On tvrdi da je bolje i¹ao sa tim otvorenim nego sa njegovim koji smo mi razbucali. Meni se èinilo da ide isto !  U svakom sluèaju je zadovoljan rezultatom ! Èini mi se da je on predhodno ne¹to èaèkao oko kutije filtera za vazduh.

sasa ns 1

Citat: Hoh¹tapler poslato 13 Decembar, 2019, 08:18
Nije.
Aj uslikaj taj ¹raf da vidim, ne¹to mi se èini da je kod tebe to ler gas. ;)
pa ja nemam ¹ta da uslikam ali ima matica u koju se zavrne,ali zato ima viper a i on je sigurno odvrno

Panta Zemunac

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 13 Decembar, 2019, 10:32
ima par nacina za blokadu....na raznim motorima to razlicito reseno..kod novijih se resava elektronski na ECU modulu...kod starijih ili blokadom na broju obrtja na cdi modulu, sto je redje, drugaciim bregastim ili na karburatorima i usisnim granama....bregasta je skupo resenje i to sam video samo kod hondi....mnogo je jeftije na sistemu dovoda goriva...
1. najobicnija blenda na usisnm gumama
2. rupe na siberima koji sprecavaju da vakum povuce siber do kraja
3. odlivaj na poklopcu sibera koji radi to isto

cesto su kod udavljenih motora i precnici izduvnih grana manji, ali to ne utice toliko na motore koji nisu sportski orjentisani....

p.s.
i odmah promeni emulsione tube na karburatorima.....

Revolucijo hvala, tvoj odgovor je, gle cuda, kao nekog ko se razume  [klanjam_se]. Salim se...Bajk je sa karbovima iz 90 i neke. Ne verujem da je pumpa iako nema prirodni pad jer je karb u nivou slavina koje rade. Auspuh mi probio ali pri kraju tako da se ni zvuk malte ne nije pojacao ali vredi ga osloboditi viska prigusivaca ali ne po ceni da urla BGDom
Zvao sam letos Bokiilica ali me je izvrdao...sta ces kad covek ne voli pare a Zare je bio prebukiran iako je hteo da posalje kombi po motor (kad je cuo da su me lekari odbili za A kat, pa da ne rizikujem) Inace, on je 9 god. servisirao bas tu Teneru! Akumulator i svecice novo a sad ni sa saukom da upali i kad skinem cep rezervoara. Regler nov..
Zapravo to su dve teme....Sto se gusio, gasio a druga kako dostici tih 71 kw jer sumljam da je drugaciji sam agregat!