Glavni meni

Peugeot 308 1,6 156ks (motor 4B 5FV) najbolje u Cacku ili okolini KV, GM, UE isl

Započeo dr32, 07 Decembar, 2019, 23:14

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dr32

Potreban mi je neko ko vozi ili poznaje nekog ko vozi Pezo 308 sa motorom 1,6 benzin od 156 konja, najbolje u Cacku ili okolini. Naime zeninom autu je crkao kompjuter, posle duge potrage smo nasli zamenski, sve je popravljeno, sad nam treba ovaj Pezo u Cacku ili okolini da se u ovlascenom servisu ubaci nas kompjuter u taj neki auto da vidimo da li sve radi. Nas auto je u Nemackom, nemacki "majstori" nam kasape lava jos od jula, da smo znali kako ce biti, bio bi lavic po odavno kamionom prebacen u Srbiju, al sad je kasno. Dakle kad vidimo da sve radi, to cemo da snimimo i da pokazemo ovom ovdasnjem guruu, da ne moze da vrda. Ljudi u servisu u Cacku cekaju da neko naide, al je taj motor relativno redak, pa reko da potrazim pomoc od manijaka.
Naravno da cu snositi troskove goriva od vaseg mesta stanovanja do Cacka u zamenu ovu uslugu i neki znak paznje iz Louisa ili Polo-a ce da padne. Hvala unapred!  [cheers]
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

Lazic

Mislim da ti je karta do auta jeftinija solucija... Ako je taj zamenski ispravan... Zeljkamp je èini mi se imao u ponudi par Pe¾oa/Citroena sa tim motorom... Ja sam u Pikaso ubacio agregat iz 407, 1.8 16v, sve je pasovalo, instalacija, konektori, kompjuter...

Zeljkamp

Imao sam ja u ponudi DS4 I DS3 sa tim agregatom ali sam ih davno prodao, tako da je slaba vajda od mene.
TwinZ Auto & Moto

Lazic


dr32

Hvala na pomoci, potraga i dalje traje. Ja gledao po oglasima dal ima neko tamo u kraju, al tanko. Dobro je da bar znam da moze i Citroen, toga se nisam setio.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy


Hohštapler

1.6 156ks... Pa gde ide ovaj svet? Ranije je sveti gral bio BMW M, iz litre izvlaèili 100 ponija...  Sad to ima Pe¾o za domaæice.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

con3

Citroen DS3 Racing 1.6 207ks cip na 285ks ,jedan od boljih u toj klasi zbog cvrste sasije ,opc corsa 1.6 240ks ,toyota yaris grmn 1.8 209hp ... u tom pezou je bmw ov motor 1600 kubika ,kod bmw a se koristi bez turbo punjaca i izvlaci oko 120ks ,dok kod pezoa i ostalih turbina diktira .

dr32

Citat: Hoh¹tapler poslato 12 Decembar, 2019, 15:45
1.6 156ks... Pa gde ide ovaj svet? Ranije je sveti gral bio BMW M, iz litre izvlaèili 100 ponija...  Sad to ima Pe¾o za domaæice.
Nemo' te cuje gospodja !!! Mada je za tu konjazu mnogo kilav.

Citat: con3 poslato 12 Decembar, 2019, 01:17
Moze da bude i da je motor od BMW a , samo je stavljen turbo .
Znam da je to BMWov motor, al je pitanje moze li se kompjuter staviti u BMW i proveriti da li radi? Iskreno sumnjam zato sto pored najosnovnijih stvari na motoru, sve drugo je drugacije. Parametri rada motora isl. Zato bi mi bilo za glavu najmirnije kad bi nasao bas Pezo 1,6 sa 156ks.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

milomir22

Citat: dr32 poslato 13 Decembar, 2019, 23:38

Mada je za tu konjazu mnogo kilav.



Svaki pezo koji sam vozio mi je delovao slabiji od deklarisanog. Motori se nerado vrte u obrtaje, kilavi su.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

dr32

Ma zenski auto, dizajnerski komad, ostalo bez komentara. Al da su ga unutra lepo napravili, jesu.

Potraga i dalje aktuelna. Nasli smo jedan sa 1 turbinom, ovo nase cudo je sa dve,


                                                                   tako da se trazi i kompjuter za gore pomenuti auto.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

Aleks Cross

Ako se ne varam radi se o 308 cc (EP6CDT) pravljen od 2009. O kojem kompu se radi ( onaj ekran u sredini )? Zamena u ovlascenom servisu traje sat ili dva pod uslovom da je "novi komp" ispravan. Svaki turbo ima dve turbine in & out.
Taj auto ima Twin-Scroll-Lader koji je u nekoliko modela ugradjivan. Imao sam i THP 150 i THP 200.

dr32

Citat: Aleks Cross poslato 17 Decembar, 2019, 17:56
Ako se ne varam radi se o 308 cc (EP6CDT) pravljen od 2009. O kojem kompu se radi ( onaj ekran u sredini )? Zamena u ovlascenom servisu traje sat ili dva pod uslovom da je "novi komp" ispravan. Svaki turbo ima dve turbine in & out.
Taj auto ima Twin-Scroll-Lader koji je u nekoliko modela ugradjivan. Imao sam i THP 150 i THP 200.
Jeste 308cc. Svi moji strucnjaci mi kazu samo da ima 2 turbine, ja nemam pojma. Auto je 11/2010, tako da je sigurno taj od 2009-te.

Citat: Aleks Cross poslato 17 Decembar, 2019, 17:56
O kojem kompu se radi ( onaj ekran u sredini )?
Ne razumem pitanje, koji ekran u sredini? Radi se o kompu koji upravlja parametrima rada motora. Nemam sada sliku tog kompa sa svim serijskim brojevima, ali mogu da nadjem i okacim. Nasao sam jedan komp od Pezoa RCZ isti motor, ista konjaza, skoro da su svi brojevi na nalepnici isti. Al niko ne zna da mi kaze dal moze taj ili ne. Komp od 150ks ne moze, vec smo probali.


4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

dr32

Ovaj broj mi treba, ovo je sa naseg auta

Ovo je sa RCZ-a, markirao sam broj koji se razlikuje

Ovaj levo sa srafcigerom je stari pokvareni, desno je od 1,6 sa 150ks koji ne pasuje. Sad ka kao nesto budze, al ne znam kolko da budem optimistican???

4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

dr32

Rekose mi da moze da se komjuter proveri na Pezou 307 i 308 sa motorima 1,6 biturbo, kao in na Citroenu 1,6 benzinac biturbo. Ako neko ima ovako nesto nek javi.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

dr32

Citat: Aleks Cross poslato 17 Decembar, 2019, 17:56
Taj auto ima Twin-Scroll-Lader koji je u nekoliko modela ugradjivan. Imao sam i THP 150 i THP 200.
Sta je to Twin-Scroll-Lader?
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

Aleks Cross

Batali prvo te majstore sto tvrde da je tvoj auto biturbo. Svaki krsteni Peugeot-ov servis moze da provri ispravnos tog kompa (Steuergerät) Na tvom auto je izduvna grana podeljena na dva dela, cilindr 1 i 4 su zajedno u jednom kanalu a 2 i 3 u drugom. Isto tako je i kanal od turboa podeljena na dva dela i to na ulazu da bi se neposredno pred turbinom koja se okrece sve spojilo. Posto se izduvni gasovi krecu spiralno ( Scroll )  zove se Twin-Scroll-Lader.




MIGE

Citat: dr32 poslato 12 Januar, 2020, 23:26
Ovaj broj mi treba, ovo je sa naseg auta

Ovo je sa RCZ-a, markirao sam broj koji se razlikuje

Ovaj levo sa srafcigerom je stari pokvareni, desno je od 1,6 sa 150ks koji ne pasuje. Sad ka kao nesto budze, al ne znam kolko da budem optimistican???


za te stvari,preporucujem jedino Mihajla Takaca iz Pazove...covek je genije za takve kvarove..mozda moze da ti pomogne

Ivicat

Ne znam koliko ti znaci, ali ima elektricar u Mrcajevcima koga mnogi hvale i ono sto drugi ne mogu, on moze. Kazu da je genije. Zove se Milan. 064/303-52-52.

PS: mozda je rodjak ovog iz Pazove  ;D

Kanarinac

Njemu pre treba elektronicar, da pokusa da popravi taj. Tebi je auto u Nemackoj i dalje?