Glavni meni

C D E kategorije

Započeo PECA BMW, 07 Decembar, 2019, 00:18

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

PECA BMW

Cujem neku pricu da ce C D i E kategorije od nove godine morati da se obnavljaju na neki perijod ? El to samo neka buva ili kako .
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

MIGE


idanijel

Ma kakva buva do 29.12 rok. Ko zeli da se bavi profesionalno, naprimer vozac kombija u pekari, a kombi C kategorije, od nove god ti treba sertifikat koji sad ko¹ta 6200din i ne polaze se. Traje 5 god.


http://www.abs.gov.rs/sr/vozaci/profesionalni-vozaci-421/sertifikati-i-kartice/izdavanje-sertifikata-i-kartica

UFF

ne obnavljaju oni nista, samo hoce PAAAREEE

i jednom da platis vise nije dovoljno :D

idanijel

Ma naravno.

Poslato sa COR-L29 pomoæu Tapatoka

Lazic

Citat: UFF poslato 07 Decembar, 2019, 11:35
ne obnavljaju oni nista, samo hoce PAAAREEE

i jednom da platis vise nije dovoljno :D
Kako su govorili na¹i stari, cede suvu drenovinu... Pokazatelj koliko nam je u stvari dobro... Ne nama lièno nego dr¾avnom aparatu kad pribegavaju otimaènini gde god mogu...

jevta

Jel da vadimo taj papir ili da batalimo?

®or¾

Izgleda,do¹lo vreme da se vadi gvo¾ðurija,a ne papir

dzimika

Istina je, ko hoce profesionalno da se bavi voznjon mora da preda za code95 ako se ne varam, evo kod mene u firmi kolega prikuplja za par ljudi, neki vozaci vec predali sami, posle nove godine se mora ici na predavanje da bi se dobilo a do nove godine se dobija bez predavanja i polaganja
Nije to kod nas samo vec svuda je tako

ЯЭВОЛУТИОН

ja koliko znam ove sto voze preko odavno vade te sertifikate....generalno kazu da je jedenje govana ali posto u e.u. ne smeju da ti oduzmu dozvolu ako time izdrzavas porodicu, smislili su sertifikate koje mogu da ti uskrate.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

PECA BMW

Cek kako to funkcionise , kako dele sta je profesionalno a sta nije ?

Ja imam C i sednem u neko kamionce nesto da preteram to moze , ali ako stalno vozim za neku firmu to ne moze ?
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

zVuk

moze ako na tom kamioncetu pise "vozilo za sopstvene potrebe" ako kamionce pripada firmi, onda moras da imas taj sertifikat...bar sam ja tako shvatio..
Ko se ljuti, uleti mu kruti

symon

Sve ¹to vozi¹ bilo privatno bilo za firmu preko 3,5 tona mora¹ imati sertifikat. Do NG ti samo otimaju pare posle NG otimaju ti pare i mora¹ na neko polaganje. Kako god otimaèina para je u toku.

Lazic

Otimaèina para je u toku od 1987-me... Mada su i pre imali momenata...

MIGE

ja izvadio i upisao u vozacku..jos pre 2 meseca

UFF

Citat: zVuk poslato 08 Decembar, 2019, 14:00
moze ako na tom kamioncetu pise "vozilo za sopstvene potrebe" ako kamionce pripada firmi, onda moras da imas taj sertifikat...bar sam ja tako shvatio..

koja je tek to glupost sa nalepnicom

a sta ako ja za sopstvene potrebe vozim banane za klijenta da bi mu naplatio taj prevoz i zaradio novac (za sopstvene potrebe naravno: motori, qrve, alkohol, droga...  [rofl])?
onda je voznja za tudje potrebe  [rofl] ali moj proofit. sto je uvek i slucaj bez obzira da li se vozilo vodi na privatno lice ili firmu, pa cemo onda jebena nalepnica?

PECA BMW

cek bre ako ne platim sad harac znaci od nove godine ja vise C kategoriju nemam ?
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

eclipse4

Citat: dzimika poslato 07 Decembar, 2019, 20:01
Istina je, ko hoce profesionalno da se bavi voznjon mora da preda za code95 ako se ne varam, evo kod mene u firmi kolega prikuplja za par ljudi, neki vozaci vec predali sami, posle nove godine se mora ici na predavanje da bi se dobilo a do nove godine se dobija bez predavanja i polaganja
Nije to kod nas samo vec svuda je tako

verovatno je rec o modul 95
to su mi prvo preporucili odradim i ako se ne varam cena je oko 1800e po kategoriji. (nisam 100% siguran)

dzimika

Nije modul nego code95, ajd kad dodjem na posao pa cu da napisem sve detaljno da mi i kolega objasni

MIGE

Citat: PECA BMW poslato 09 Decembar, 2019, 00:01
cek bre ako ne platim sad harac znaci od nove godine ja vise C kategoriju nemam ?
imas al ko da je nemas  :)