Glavni meni

Klizna staklena vrata

Započeo Ivicat, 06 Decembar, 2019, 19:48

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ivicat

Ja u Kragujevcu ne mogu da nadjem firmu koja pravi i ugradjuje klizna staklena vrata.  [doh]
Bez sirokih al profila. Obicna, jednostavna klizna vrata koja imaju vodjenje sa gornje strane. Ili bez okvira ili sa tankim kao na primer ovo:


Zna li mozda neko za nekoga ko to radi, ali da je u blizini Kg-a? Ako pozovem neku firmu iz Bg-a, odrace me kada se sabere cena dolaska za merenje, izrada i na kraju dolazak na montazu.

serbduck

#1
Imam ja da ti prodam...visak su mi. Unutrasnja .
Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

UFF

nisi okacio ni fotku ni link da vidimo sta trazis

Ivicat

Zeznuo sam link:



Ono sto meni treba mora da se radi po meri jer ce vrata ici od poda do plafona (245cm u tom delu), sirine 100cm.

dzimika

to sto tebi treba nije ni malo jeftino inace, mora deblje staklo zbog dimenzija, plus ram koji mora prema tome, da je samo po gornjoj sini zahteva da sama sina bude jaka da bi mogla izdrzati tu tezinu

Lazic

2 i po kvadrata debelog stakla je jedno 100 kila?

Inaèe vi¹e mislim da mora deblje staklo zbog æoravih...

stilgar

#6
potrazi ove sto rade klizna vrata za kupatila i tus kabine, oni imaju i kaljeno staklo i kanale i gornje i donje, al te sine kanali su skupi ko da su od zlata.

slika je samo primer, izguglaj malo mozda te firme mogu da ti rese problem.

Gvozden

Imas u Novom Sadu, firma se zove NS GLass. Rade staklo, fabrika. Seku na meru, kale. Meni su radili npr 35mm debelo za pod, cela galerija, troslojno kaljeno plus dva ojacana, laminirana. I cena je ok..Isto tako rade i klizna, tus, seku sa cnc om. Moze i ugradnja. Ok likovi, preporuka.

Ivicat

Hvala za sugestije. Znam firma koja ovde kod mene radi custom made vrata za tus kabine. Raspitacu se kod njih.

Inace, bice peskareno staklo (zbog coravih :D). Iz price sa nekim ljudima, dobio sam preporuku da moze da bude laminirano.
Search in progress...

UFF

kiad nadjes i uradis okaci fotke i cenu, cini mi se da ces morati da prodas bubreg :D

Gvozden

Vecina njih uzima ili iz Panceva ili kod ovih iz NS. Zato sam ti rekao odmah da ides u NS Glass.
Npr. meni su trazili za 1 kvadrat u Minhenu 1300 evra. To isto sam dobio u NS za 275 evra. Ali posebno staklo ( bitan mi je bio ton stakla, kaljeno u sredini, posebna laminacija i posle jos jedan sloj preko 35 mm)
Radio sam npr i "cleanroom", ortaku za neku firmu, cela soba u kaljenom staklu duple 8ce.. CNC obradjeno, svaka rupa glatka, ivice masinski oborene..
Kad se nagledas fuseraja, prestanes da se sekiras, da li jel to 10e skuplje ili jeftinije.


Ivicat

Manjak znanja i ozbiljnosti su vidljivi na svim adresama gde sam bio da se raspitam. Jedini koji su bili ozbiljni su Sunce Marinkovic (inace vlasnik je bajker). Ali oni rade samo staklena klizna vrata sa al profilima po obodu. Ostavio sam dragoj da odluci da li hoce to sto su nam ponudili (ne bas jeftino) ili cemo i dalje da trazimo.

Taraba

Sve je to fancy, al ja ne bi stavio staklena klizna vrata ni na jednu prostoriju. Em dihtuju bulja, em je sansa da neko uleti u njih i napravi konfete velika - pogotovo ako su deca u blizini.
Jos obziroma da se samo na gornjoj strani montira... kaljeno staklo ne voli da se savija puno.

Neki polikarbonat je mozda bolja varijanta - 1m2 8mm debljine je negde oko 8k dinara. 10mm je oko 10k.
Izdrzljiviji od stakla 10x i laksi.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Lazic

Bravo, nisam mogao da se setim kako se zove staklo od plastike... :D :D :D

eclipse4



Ivicat

Fala vi. I meni je padao na pamet pleksi ali nisam nigde procitao da to neko radi, Takodje mislim da ce pleksi vise da se deformise nego staklo.

Ovo nisu klasicna vrata izmedju prostorija vec je ideja da se hodnik odvoji od dnevnog boravka. Tu je otvor od poda do plafona. Retko ce da se koristi (bice sakrivena iza plakara) i nije potrebno dihtovanje kao kod klasicnih vrata.

Gvozden

Imas lexan puna tabla, nije sacasta kao ove gore. Onda nema peskiranja nego peskirnu foliju pa il katuj ili stampaj neki motiv, vitrz, watermark fazon..
A to sto si dao link je gradjevinski materijal. I gledaj da je Bayer proizvodjac, najkvalitetniji je. Npr, to se zove kod Makrolon, a materijal je lexan.
Ima jako lepa shema sa shirim celijama. Ne kao standardne male 5mm. Ali lexan zahteva zavrsnu lajsnu, pa ta lajsna odredjen nosac..to nekad bude budza, glomazno. Kod kaljenog je dobar fazon sto je cista forma, trpi srafljenje ( doduse posebni srafovi, matice), ali je do 00 kad sve utegnes u inox nosace ili neku eloksazu.
Jbg. Em dizajn, izgled, em cvrsto, mora da kosta. Nije bas da se mala deca igraju, bude posle skupa parada
Nemoj PLEXI to puca ostro i lako se grebe.

Lazic

Sutra malo æe da pukne 10mm... Mislim od natrèavanja æoravih... :D

ЯЭВОЛУТИОН

drugar je narucivao neku plocu staklenu za sto....posto je ideje bila da bude 40mm staklo bi tezilo pola tone....odradjeno je od polikarbonata na koji je uv lepkom zalepljena staklena ploca da se ne bi grebalo.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11