Glavni meni

Kontrola saobracaja u Nemackoj

Započeo Andjelo, 24 Novembar, 2019, 10:45

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН

zapravo ima taj divan vic koji iskazuje sustinu kvaliteta zivota

-sedi civek na obali i peca
-dolazi neki lik i pita ga sto ne zabaci jos dva stapa
-a sto
-da bi upecao vise ribe
-a sto
-da kupis camac
-a sto
-da iz camca upecas jos vise ribe
- a sto
-da kupis jos camaca
- a sto
- da ulovis jos vise ribe
-a sto
- da kupis veeeliki ribarski brod
-a sto
-da zaposlis ljude da love ribu za tebe
-a sto
-pa da zaradis mnogo para
-a sto
-pa da te boli kurac , sedis na obali i pecas.
-pa to upravo radiim.


mislim moze i da se radi dosta....nego neki nemci izracunali da dete do zavrsenog fakulteta kosta ko novi ferari....dakle kupicu dva ferarija za zivota....ili ipak ne.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

TEEfqd

Citat: UFF poslato 17 Decembar, 2019, 21:24
ali ako izdas dve sobe od tog stana i oni ti plate celu kiriju onda i nije losa kombinacija a?
Citat: SSZGO poslato 18 Decembar, 2019, 06:52
upravo tako, dve devojke su mi stanarke, one placaju 80% mojih troskova, ja platim godisnje, one mesecno...

svica zanimljivo jeftina, evo vam ideje, rentirajte jednosobne stanove , sredite, izdajete... deluje  jako isplativo...

to je vec druga stvar. cak veoma pametna. s tim da je to nazalost neizvodljivo u nemackoj i svici.
naime, samo vlasnik stana daje odobrenje da se tu neko useli i prijavi. sklapa se ugovor, sve je veoma striktno.
u nemackoj npr, dodjes na intervju za stan i njih 30 je tu takodje, konkurencija je jednostavno ogromna.

jedino kako je to izvodljivo je da vlasnik stana izda tebi kao firmi stan, samo tada mozes imati kontrolu ko i kako se tu useljuje
bez da vlasnik tu petlja prste. a ako si firma fiktivne fore ne prolaze, 99% vlasnika koristi agencije koje te cesljaju od pocetka do kraja sa papirologijom.

eclipse4

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 18 Decembar, 2019, 11:38
zapravo ima taj divan vic koji iskazuje sustinu kvaliteta zivota

-sedi civek na obali i peca
-dolazi neki lik i pita ga sto ne zabaci jos dva stapa
-a sto
-da bi upecao vise ribe
-a sto
-da kupis camac
-a sto
-da iz camca upecas jos vise ribe
- a sto
-da kupis jos camaca
- a sto
- da ulovis jos vise ribe
-a sto
- da kupis veeeliki ribarski brod
-a sto
-da zaposlis ljude da love ribu za tebe
-a sto
-pa da zaradis mnogo para
-a sto
-pa da te boli kurac , sedis na obali i pecas.
-pa to upravo radiim.


mislim moze i da se radi dosta....nego neki nemci izracunali da dete do zavrsenog fakulteta kosta ko novi ferari....dakle kupicu dva ferarija za zivota....ili ipak ne.

jeste ali.....razlika je samo sto bi u onom slucaju imao mnooogo para a u ovom neeeema nista :)

eclipse4

Citat: redshadow poslato 18 Decembar, 2019, 14:52
Citat: UFF poslato 17 Decembar, 2019, 21:24
ali ako izdas dve sobe od tog stana i oni ti plate celu kiriju onda i nije losa kombinacija a?
Citat: SSZGO poslato 18 Decembar, 2019, 06:52
upravo tako, dve devojke su mi stanarke, one placaju 80% mojih troskova, ja platim godisnje, one mesecno...

svica zanimljivo jeftina, evo vam ideje, rentirajte jednosobne stanove , sredite, izdajete... deluje  jako isplativo...

to je vec druga stvar. cak veoma pametna. s tim da je to nazalost neizvodljivo u nemackoj i svici.
naime, samo vlasnik stana daje odobrenje da se tu neko useli i prijavi. sklapa se ugovor, sve je veoma striktno.
u nemackoj npr, dodjes na intervju za stan i njih 30 je tu takodje, konkurencija je jednostavno ogromna.

jedino kako je to izvodljivo je da vlasnik stana izda tebi kao firmi stan, samo tada mozes imati kontrolu ko i kako se tu useljuje
bez da vlasnik tu petlja prste. a ako si firma fiktivne fore ne prolaze, 99% vlasnika koristi agencije koje te cesljaju od pocetka do kraja sa papirologijom.

zamisli u nemacku da izdas stan koji je izdat tebi pad a te navataju  [rofl]

tad bi morao opet da pitas za dobru ideju kako ce te opere "dunav i sava"  [rofl] [rofl]
najjednostavnije i prvo pitanje je kako ce taj da se prijavi na tu adresu u tom stanu....dalje da ne idemo.

Ostoja

@Eclipse 4
...bez pismene saglasnosti vlasnika stana na adresi æe¹ se prijaviti malo nikad u DE...
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

UFF

Citat: eclipse4 poslato 18 Decembar, 2019, 20:01
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 18 Decembar, 2019, 11:38
zapravo ima taj divan vic koji iskazuje sustinu kvaliteta zivota

-sedi civek na obali i peca
-dolazi neki lik i pita ga sto ne zabaci jos dva stapa
-a sto
-da bi upecao vise ribe
-a sto
-da kupis camac
-a sto
-da iz camca upecas jos vise ribe
- a sto
-da kupis jos camaca
- a sto
- da ulovis jos vise ribe
-a sto
- da kupis veeeliki ribarski brod
-a sto
-da zaposlis ljude da love ribu za tebe
-a sto
-pa da zaradis mnogo para
-a sto
-pa da te boli kurac , sedis na obali i pecas.
-pa to upravo radiim.


mislim moze i da se radi dosta....nego neki nemci izracunali da dete do zavrsenog fakulteta kosta ko novi ferari....dakle kupicu dva ferarija za zivota....ili ipak ne.

jeste ali.....razlika je samo sto bi u onom slucaju imao mnooogo para a u ovom neeeema nista :)

mozda mu ni ne treba nista

ali posle tog pecanja mora na posao, lose placen naporan posao :D
ovaj drugi moze i ne mora a ako odluci da ode jako je dobro placen

SSZGO

zasto bi neko morao da bude prijavljen, jel to neka neophodna stvar? ako ja rentiram ogroman stan, recimo 4 sobe, i smestim 3 stanara unutra, jel njima treba neka dokumentacija?

samom vlasniku se kaze, ja cu ovde da zivim sa 2 prijatelja, ok. ok.

u cemu je tacno problem?

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Hurricane

Citat: eclipse4 poslato 18 Decembar, 2019, 20:05
Citat: redshadow poslato 18 Decembar, 2019, 14:52
Citat: UFF poslato 17 Decembar, 2019, 21:24
ali ako izdas dve sobe od tog stana i oni ti plate celu kiriju onda i nije losa kombinacija a?
Citat: SSZGO poslato 18 Decembar, 2019, 06:52
upravo tako, dve devojke su mi stanarke, one placaju 80% mojih troskova, ja platim godisnje, one mesecno...

svica zanimljivo jeftina, evo vam ideje, rentirajte jednosobne stanove , sredite, izdajete... deluje  jako isplativo...

to je vec druga stvar. cak veoma pametna. s tim da je to nazalost neizvodljivo u nemackoj i svici.
naime, samo vlasnik stana daje odobrenje da se tu neko useli i prijavi. sklapa se ugovor, sve je veoma striktno.
u nemackoj npr, dodjes na intervju za stan i njih 30 je tu takodje, konkurencija je jednostavno ogromna.

jedino kako je to izvodljivo je da vlasnik stana izda tebi kao firmi stan, samo tada mozes imati kontrolu ko i kako se tu useljuje
bez da vlasnik tu petlja prste. a ako si firma fiktivne fore ne prolaze, 99% vlasnika koristi agencije koje te cesljaju od pocetka do kraja sa papirologijom.

zamisli u nemacku da izdas stan koji je izdat tebi pad a te navataju  [rofl]

tad bi morao opet da pitas za dobru ideju kako ce te opere "dunav i sava"  [rofl] [rofl]
najjednostavnije i prvo pitanje je kako ce taj da se prijavi na tu adresu u tom stanu....dalje da ne idemo.

jednom poznaniku rebnuli ogromnu kaznu u Holandiji za izdavanje, tipa 20-30 hiljada eur

kom¹ije ga druknule u roku od odma

TEEfqd

Citat: SSZGO poslato 19 Decembar, 2019, 06:27
zasto bi neko morao da bude prijavljen, jel to neka neophodna stvar? ako ja rentiram ogroman stan, recimo 4 sobe, i smestim 3 stanara unutra, jel njima treba neka dokumentacija?

samom vlasniku se kaze, ja cu ovde da zivim sa 2 prijatelja, ok. ok.

u cemu je tacno problem?



tacno je problem sto ako nisi prijavljen tu gde stanujes pijes debelu kaznu i sto kaze hurricane komsije nemaju problem da drukaju, cak jedva cekaju.
samom vlasniku ti to mozes da kazes za prijatelje i stan neces dobiti.

vlasnici cak odbijaju veoma dobrostojece firme sa masivnim obrtima novca samo iz razloga sto
nemaju kontrolu nad tim ko zivi u njihovom stanu ako ga izdaju toj istoj firmi. jednostavno, ne interesuju ih da im samo legnu pare i cao djaci.

zasto je to tako..jebem li ga. dodji vidi i sam probaj ako ne verujes.

Aleks Cross

Sta moze ili ne regulise ugovor i zakon. Kazne u nemackoj od 20-30000 evropskih mi nisu poznate, za holandiju nemam pojma. Deo stana (sobu) mogu da izdam, regulisano je u  § 553 BGB i taj § mi daje "pravo" da to radim. Sto se tice da ja iznajmljeni stan izdam regulise § 540 BGB i na to nemam pravo osim ako sa vlasnikom nisam napravio ugovor. Sta moze da se desi ako to uradim bez ugovora? Dobijem sut u dupe i moram da napustim stan, onda ja advokata, vlasnik advokata, sud, moze da traje cak godinama. Sto se tice prijavljivanja je isto regulisano zakonom § 17  BMG, kazna je do 1000€. Za ljude koji izdaju stanove je § 19 BMG interesantan ali i za taj § ima izuzetaka kao § 26 i § 27.

eclipse4

#71
Citat: Ostoja poslato 18 Decembar, 2019, 20:48
@Eclipse 4
...bez pismene saglasnosti vlasnika stana na adresi æe¹ se prijaviti malo nikad u DE...
znam ja sve to.samo sto ti nece trebati ni pismena saglasnost vlasnika zato sto ce vlasnik da ga prijavi licno ili nece,sigurno nece podstanaru napisati saglasnost da podstanar moze nekog da prijavi na adresu u ime vlasnika stana :)

eh,da,zaboravih.....

pre 10ak dana bio da urucim komsinici pismo iz fervaltunga zbog radi zato sto je bila prijavljena sa deckom u stanu a sa njim je raskinula pre vise od par meseci.na postasko sanduce i vrata stojalo njeno i njegovo prezime (njegovo prezime vidim od pre par dana iscepala sa liste :) ) a u stanu se sad sepuri novi momak koji nije prijavljen na tu adresu.
znaci vec su saznali.
e sad sta ce biti pitacu seficu ovih dana...a i nesto me zabole ckura za to....bitno da je slusam nosu kako se jebe......i stenje....mokra.....

®or¾

Pa ¹ta je problem ¹to se firca,stenje ili ¹to je mokra ili ¹to je èuje¹ pa se lo¾i¹? [rofl]

megaidiot


Aleks Cross

@ eclipse4 :Wer lesen kann, ist klar im Vorteil.  ;D

TEEfqd

Citat: Aleks Cross poslato 20 Decembar, 2019, 07:04
@ eclipse4 :Wer lesen kann, ist klar im Vorteil.  ;D

a ko ne moze kupuje mesne nareske u odeljku za kucne ljubimce [rofl]

megaidiot

i nista mu ne fali, samo da pise premium na konzervi


eclipse4

Citat: ®or¾ poslato 20 Decembar, 2019, 01:03
Pa ¹ta je problem ¹to se firca,stenje ili ¹to je mokra ili ¹to je èuje¹ pa se lo¾i¹? [rofl]

procitas bolje tekst i vidis sta je problem. sto se mene tice da je ziva i zdrava i jos 100 godina da je slusam :)