Glavni meni

Koji

Započeo jevta, 05 Novembar, 2019, 19:24

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

jevta

Oti¹ao Fazer 1000.Rastao sam se sanjim iz razloga ¹to je bio tesan i neudoban suvozaèici.
Sad tra¾im prevashodno udobnost.Veæina kilometra¾e mi je otvoren put u dvoje sa svim koferima.
Ali ne ne¹to preterani veliko.
Izbor se suzio na
Suzuku DL 650 VStrom
Honda CBF 1000
Yamaha XJ 900 Diversion
Strom slaba¹an
Hondu sam probao kada sam prelazio na litru i i¹la kao onaj moj GSX 750 F zato mi se nije svidela prilièno je bezlièna.
XJ Za to za¹ta je namenjen dobar ali matoro
Gledao sam i VFR to mi nije to
Velike putne endure ne mogu da vozim jebe me nerast [rofl] [rofl]

Cifra nije presudna ali imam princip da motor mogu da platim onoliko para od koliko sam spreman da se oprostim ako se ne¹to desi na putovanju.
Dajte predloge ali i obrazlo¾enja za¹to taj model

mali_zmaj

CBF 1000,sto,pa eto najcesce dolazi sa kompletom kofera,relativno udobna,pouzdana,ne treba se puno saltati,ima dobar obrtni moment,ja sam sa zenom lijepo sibao po Gorskom Kotaru,sa sve tri kofera puna,i nisam osjetio nedostatak snage,jbg. poslije Fazerovih 150 konja,sve ce ti biti slabo!! Ljudi kazu da je malo penzionerska,mozda..,meni nije!!  U vecini slucajeva dodju dosta ocuvane,posto ih ne voze napaljeni klinci!! Jedina mana namotaji i regleri!! Nista preskupo!! Mada ljudima koje znam da ih voze,nisu se javljali ti problemi!! Kao niti meni,mada imam zamjenu u servisnoj knjizi od strane Nijemca,koji je bio vlasnik,al ne znam dal je regler ili su namotaji!!  I da, nije visoka!!!  Moja zeru visa,dosla sa progresivnim oprugama!! Ona novija F verzija jos niza i nesto jaca,i laksa!!
jin-jang

milomir22

Ako je cifra do 2500 evra, bandit 1200 s model, uljara-ne kvari se, kada zamenis fabricku slavinu za gorivo, miran si milion km, ide iz niskih obrtaja od starta kao da je 2 cilindra, nije ostar u visokim kao fejzer, ali ako vozis udvoje, nece ti to biti ni bitno toliko. Za 1200 ccm nije veliki potrosac, malo je sirov agregat i slaba je zastita od vetra cak i u s varijanti s poluoklopima, ali n nemoj nikako ako planiras da teras preko 140 km/h. 

Ako je cifra izmedju 4 i 5 000 evra, gsx 1250 fa. Isto sto i veliki bandit, ali je vodenim hladjenjem i ubrizgavanjem dobio malo ugladjenosti u radu.

Ako hoces yamahu, fjr 1300. Autobus, ali dovoljno niska za niske rastom. Pouzdana, lepa, jaka i brza, udobna, sta ces vise....
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

jevta

Banditi su tesni ma koliko to vama èudno delovalo

stilgar

Citat: jevta poslato 05 Novembar, 2019, 22:58
Banditi su tesni ma koliko to vama èudno delovalo
Samo dok ne uradis sediste posle vise nemas problem sa klizanjem suvozacice ka tebi na kocenju,  a vozacev deo malo prosiris i ko u fotelji si. Intervencija u Nisu bila 75 evra.

Gavrolini

Ljudi njemu fazer1000 prvi model koji je duplo veci od novijih bio mali, bandit verujem ima dosta krace sediste.  Bandit 600 i 1200 su gabaritno isti.

srbac

Можеш спустити адвентуре поприлично. Ето ти ГС1150,1200...

srbac

Овај иде за 3000е на име. Швајцарац 86000км, 2003, Р1150ГС






jevta

#8
Citat: stilgar poslato 05 Novembar, 2019, 23:42
Citat: jevta poslato 05 Novembar, 2019, 22:58
Banditi su tesni ma koliko to vama èudno delovalo
Samo dok ne uradis sediste posle vise nemas problem sa klizanjem suvozacice ka tebi na kocenju,  a vozacev deo malo prosiris i ko u fotelji si. Intervencija u Nisu bila 75 evra.
I opet ostaje prilièno zgrèen polo¾aj nogu suvozaèa.
Radio sam ja pre tebe sedi¹te u ni¹u znam opcije i to je za vozaèa

Probajte ovako
http://cycle-ergo.com/
I da suvozaèu od 175 butine ne budu savijene iznad kuka i potkolenice povijene iza kolena.

Hurricane

...e jbga sad, goldwing?

Lazic

Veliki Strom/KLV 100, Versys 1000...

jevta

Ne prati¹ na èasu visoki su mi

Gavrolini

Batali motore ili nadji mrsaviju saputnicu manje zahtevnu

jevta

I mali strom je du¾i od velikog [neampojma]

Grof

eto ti moj veliki strom stavi violetu na njega i idite da se provozate ne ko¹ta te ni¹ta da proba¹.....

Lazic

Citat: jevta poslato 06 Novembar, 2019, 13:44
Ne prati¹ na èasu visoki su mi
Ako ti je cimanje da ih spusti¹, porasti... ;D

jevta

Pala je odluka
Mali strom
Svakako se ne venèavam sa motorom ako ne budem zadovoljan menjaæemo

ЯЭВОЛУТИОН

mali strom ce ti biti nejacak za put u dvoje...posle 1000 4 cyl
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

jevta

Znam ali sam izvagao ovako prema planovima gde idem.Samo bi mi FJR od onoga ¹to sam gledao odgovarao po snazi i udobnosti ali onda treba i skuter za grad.
Optimum bi mi bio CBF ali nekako me ne greje mada ko zna ¹ta je sledeæe
U krajnjoj liniji i ako  bude odgovarao menaæu ga svakako za koju godinu kada dosadi ilipre ako sam nezadovoljan.

FANTOM

    Nekad su vam bili dobri i Mz i Jawa , a sad ovo mi je za ono ono mi je za ovo ma dajte molim vas  [rofl] .
    Boj ne bije ljuto oruzije vec boj bije srce u junaka  [thumb_up]
    Uzmi motor koji ti se svidja pa i ako omasis lako ces zameniti  za neki drugi .  [cheers]