Glavni meni

Protektirane gume za kola ili nove gume za kola

Započeo FANTOM, 02 Novembar, 2019, 20:04

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

FANTOM

    Mislim da nema ovakve teme , a zima je a i interesuje me vase misljenje i iskustva . Jer Manijaci su uvek najpametniji . Dakle treba za Golfa da kupim zimske gume . A dilema je da li uzeti nove gume ili kupiti protektirane gume koje su 25% jeftinije od novih guma ?

milomir22

Da su upola cene, uzeo bih te protektirane, posto su samo za 1/4 jeftinije, uzeo bih neke nove nize klase kao sto su tigar wintera ili sava eskimo.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Ivicat

Na auto od 150ks hoces da stavis protektirane gume?

ada

Ako vam je 50€ za NOVU gumu puno para, onda nemoj ni da vozite kola.

FANTOM

    Nisam rekao da cu kupiti pitao sam za misljenje , svakako cu kupiti nove. Ali me je interesovalo sta kako itd. Jel sam video da se prodaju i  takve gume . U svakom slucaju svaki savet je dobrodosao.

sasa ns 1

wintere naroèto one veæe dimenzije su pola cene nego pre 7-8 godina.Ja sam uzeo jednom protekt RIGDON nemaèke.Imaju saradnju sa kontinetntalom.Proizvode ma¹ine za gumarsku industriju i hale,sisteme za transport.Ogromna firma sa 20000 zaposlenih.Rade protekt gume za avione,,,,,,,,,,,,,,motokultivatore.Ima da se kupe na svim kontinentima,adac im radi test zajedno sa novima i uvek imaju sve rezultate oko sredine.Bolja od mnogih proizvodjaèa..
Ova moja je imala ¹aru kontinentala koji prestane da sew proizvodi,onda poène rigdoN.ImaLI su nekoliko standarda kvaliteta koje ispunjavaju na gumi.To nisam nikad video ni na jednoj gumi.Ima èak i kolko zagadjuju tro¹enjem..
Meni su bile skroz dobre imele su 9mm ¹aru na 175-55-14

FANTOM


Kanarinac

Stavi uzu zimsku gumu ne moras 195/50, idi na 185/55 recimo. 10mm uza guma ali je osetna razlika zimi. A protektiranu gumu ne bih stavljao nikad, pogotovo sto imas da kupis novu Winteru koja je po meni odlicna za nekih 5000 dinara. Inace odlicne zimske gume su Kama, rusi prave, po planinama se kunu u njih cupaju gde hoces.

Hohštapler

Meni ne bi trebale ni na poklon.
Guma je najskuplja stvar na svakom vozilu. Pri tome ne mislim o parama.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Hurricane

ja to mislim za pojas u autu, gume zimske ima da se naðu dobre i polovne jaèih proizvoðaèa, ionako sa zimskim ne valja da se tra¾i granica izdr¾ljivosti..

ko tra¾i taj je i naðe

svakako radije vrhunsku polovnu nego protektiranu, ako je ke¹ problem

dva puta sam vozio protektirane i ono ¹to se meni ne sviða je ogromna buka koju prave, mo¾da to i nije uvek tako, ali ja gluv pa mi to smetalo ba¹

FANTOM

    Na felnu mi inace idu gume 205/50-15" fabricki , ne znam koliko uzu gumu mogu staviti , a sada mi je na kolima 195 sirine .

UFF

Citat: Ivicat poslato 02 Novembar, 2019, 22:06
Na auto od 150ks hoces da stavis protektirane gume?

ja na pola sa 130ks stavio nove zimske protektirane i sad na golfa 6 sa 160ks opet i nikakav problem nisam imo nit su bile bucne nit su tresle a odmah sam izasao i na auto put i zabo ga do max brzine da vidim da li nesto da mi "otpadne"
inace po snegu i blatu drze kao kramponi za offroad mozes po njivi da vozis jer je sara dublja od drugih novih brend guma

http://i.postimg.cc/8kFyCbdL/20161011-150318.jpg
http://i.postimg.cc/65nYr5m3/20161011-150342.jpg
http://i.postimg.cc/c1VFt8T2/20181129-145410.jpg

jevta


sasa ns 1

veæ 20 godina protektuje gume lik iz Jarka u sremu.Ima radnju na rasksnici-obilaaznici oko rume kod nekada¹njeg Larica sad Knez petrol.Znam da su masovno uzimali taxisti po Beogradu.Ima i na najlonu neki Zrenjaninci koji donose ali neznam ko im radi -lièe mi na preprodavce.

slave74

Po meni protektirane gume se isplate samo za sporijeg terenca ili starijeg SUV. Jer je sara dobra ,ove putnicke za SUV imaju dubinu od 12mm. Kramponke svakako protektirane jer su jeftinije, voze se po terenu. One imaju saru dubine preko 20mm ali nisu za asfalt.

Vozio sam protektirane gume na Mavericku od dva proizvodjaca Feniks Dobojske, i od Trifkovica iz Rume. Nisam ih skidao zimi ni leti.
Dobojske su posle dve godine otvrdnule, jedna se iskrivila , a jedoj su se slojevi kod zicanog platna raslojili i sa njom sam imao vise problema. Sara je ostala duboka.
Put su hvatale normalno kao i krstene gume, sneg onako, s obzirom na letnju saru.

Trifkoviceve su za klasu bolje, vulkanizer daje probu na autoputu ,sto se tice tresenja odnosno balansiranja.

Na svim protektiranim gumama ima oznaka da su zimske, iako je sara cesto preslikana od brendiranih letnjih.

MIGE

brale,samo nove...veruj mi da je mala razlika

Lazic

Citat: ada poslato 02 Novembar, 2019, 22:06
Ako vam je 50€ za NOVU gumu puno para, onda nemoj ni da vozite kola.
Puno mi je para, vozim vi¹e od èetvrt veka i pre¹ao sam milion kilometara, tim rezonom bih pre¹ao 0 kilometara... Sva¹ta... [facepalm]

Jebe¹ mi sve ako ovde Uff nije jedini normalan...

sasa ns 1

onaj Rigdon ima sve ¾ive ateste koji garantuju sigurnost protektirane gume i to na samoj gumi postoje oznake  i to u odlivku.Zato sam se i odluèio da ih uzmem pre 10 godina.Bile su polovne ko nove potro¹ene manje od pola mm.Bile su duplo jeftinije od novih i imale su te standarde pa sam ih uzeo.
Mislim da za  je i bitno kolko æe se preæi i za koje vreme.Ja veæ godinama stavljam oko 1 decmbra i skidam oko 1 marta.Treba izvagati kolko æe se dugo voziti da ne bude vi¹e od 10 godina.Ako je tako onda je bolje nove.

dzimika

Nova wintera, novi model tacnije, je 4450din 185/55-15 bez zamene, zamena 400din po tocku, ne znam koliko je protekt ali ako je 3000din komad onda se mozda isplati

Hohštapler

Citat: dzimika poslato 04 Novembar, 2019, 10:00
Nova wintera, novi model tacnije, je 4450din 185/55-15 bez zamene, zamena 400din po tocku, ne znam koliko je protekt ali ako je 3000din komad onda se mozda isplati
e meni treba ba¹ ta dimenzija, dis uzeo?
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.