Glavni meni

Protektirane gume za kola ili nove gume za kola

Započeo FANTOM, 02 Novembar, 2019, 20:04

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

sasa ns 1

od kako su gume pojeftinile masovno vidjam u grèkoj bugare,rumune, moldavce pa i grke sa raznim derivatima tigar gume.Video sam po bosni,metro u madjarskoj da su jeftinije nego kod nas.Mo¾e da se uzme i pdv.Nisu mnogo para pa ako ide dvoje u autu mogu i da prenesu bez carine.
Moguæe je da i Èepinu u Hrvatskoj ima guma,ali on ima ¹telu na granici pa mo¾e¹ i da montira¹ a da ti hrvati priznaju pcv.
Dodu¹e ima jedan novosadjan na kupujem prodajem koji nabavlja polovne gume aa ko hoæe mo¾e i nove.Lik je u Beèu i mo¾e da se nabave i nove ako se dogovori.
KO hoæe malu dimenziju i jeftine gume mislim da je neisplativo cimati se za 2-3 hiljade dinara

dzimika

Iz Madjarske nemojte gubiti vreme da cekate za PDV jer su kolone konstantno i samo odredjeni broj racuna na granici overavaju dnevno
imate na granici
imate Furlana u Sloveniji, mada on se isplati za skuplje gume, jer ove su skoro ista cena kao i kod nas, video sam da je tigar 40e a toliko ima i kod nas da se nadje

sasa ns 1

odkad je to sranje na granici da rade samo odredjen broj raèuna,planiro sam skoro da idem,
i kolke su te kolone  i jer mo¾e posle 10 uveèe jer posle toga nedodje maltene nijedno vozilo za pdv.
Dal je isto na svim prelazima.

dzimika

Na horgosu je bila kolona od oko par stotina metara, koliko sam cuo danima se ceka za pdv da se overi ponekad, zato cene na buvljaku u Subotici skocile zadnjih godinu i nesto
Eno nutela na akciji po marketima ista ili niza cena nego na buvljaku na primer, doduse ova kod nas nije tog kvaliteta kao nemacka ili italijanska ali boze moj, nije vise ni eurokrem sto je bio
tako da ko planira da nesto pazari i vraca pdv bolje da za to koristi neke druge pravce tj neke druge zemlje
ne kazem da ovde ne moze ali ceka se

FANTOM

    Kupio gume Tigar Wintere nove 195/50 R15 u Kit comercu imao sam neki popust platio 17000 din .

Che

Citat: dzimika poslato 06 Novembar, 2019, 23:26
imate Furlana u Sloveniji,

Blizi je Goran pardon u Osijeku, a radi i povracaj pdv-a.

milomir22

Citat: FANTOM poslato 08 Novembar, 2019, 16:51
    Kupio gume Tigar Wintere nove 195/50 R15 u Kit comercu imao sam neki popust platio 17000 din .

Dobar izbor, u surovim vremenskim uslovima, bolje se pokazala od save eskimo i starfire w 200 (ex trayal). Ko kenja da je wintera krs guma, za te pare bolje nema. Ko forsira auto zimi, bolje neka je zaobidje i neka ne stedi na gumama. Za normalnu voznju su skroz ok.

Vredestein zimske isto odlicne za cenu, nokian zimske su, po meni broj 1, jednostavno su vrhunski odradjene gume.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

FANTOM

    A sto sam zakazao Vulkanizera , al tej za sledeci petak u 2  [rofl] :o [neampojma]

Gavrolini


FANTOM

    Ovaj lik mi bio blizu a i znam ga i godinama kod njega menjam. A i neces verovati po gradu koja je guzva kod vulkanizera . A i blizu mi posle lik za centriranje trapa. I namestim sve da bude tip top . [cheers]

Lazic

Zato treba imati jo¹ 4 felne sa zimskim gumama i jebe ti se za gu¾vu...

@Gavra:
Tako je ovde veæ godinama, ili svi odjednom kuvaju pasulj ili navale kod vulkanizera...

mali_zmaj

E ja sam montirao zimske jedno dve sedmice prije krajnjeg roka,èekao deset minuta sa sve balansiranjem!!  Sad æe Kole ili Laziæ reæi tj.pitati : ti to balansira¹,ti si lud!?
A kad bih rekao i da sam ventile promjenio,rekli bi ti si nisi normalan,ja sam to na bubi zamjenio davne 74-te!!   :P   :-*
jin-jang

dzimika

Citat: Che poslato 08 Novembar, 2019, 18:51
Citat: dzimika poslato 06 Novembar, 2019, 23:26
imate Furlana u Sloveniji,

Blizi je Goran pardon u Osijeku, a radi i povracaj pdv-a.

Jeste, zaboravio sam na njega

Citat: Laziæ poslato 09 Novembar, 2019, 05:30
Zato treba imati jo¹ 4 felne sa zimskim gumama i jebe ti se za gu¾vu...

I onda obavezno kad ih stavim jedna ili dve pustaju negde, od stajanja ispuste malo i onda opet moras kod vulkanizera

UFF

nemas kompresor kuci? svrati do prve pumpe onda i naduvaj ih, ne moras kod vulkanizera

dzimika

od skoro imam i kompresor, svakako mi felne od lagune nisu pasovale na meganu pa sam ih prodao, mozda sledece godine kupim celicne za zimske ili kad potrosim 16 da uzmem celicne 15 za zimske gume mada ista je cena skroz za 15 i 16

Lazic

Meni je za 6 godina samo jedna zimska poèela da pu¹ta na felni, dopumpavao je par zima i onda re¹io... Mada, tek æu da vidim ¹ta ka¾u kad odem po njih u podrum... Inaèe, èetvrt veka uvek imam kompresor u kolima... Zlata vredi...

idanijel

Uzeo neke polovnjaèe 2018g 9mm neka goodyear marka 50e par al u leto.

Zajebi protekt

Lazic

Koliko ih je taj pre tebe vozio, dva vikenda...? :o ;D

mali_zmaj

I ja velim,to je pa novo,barem na oko!!

poslato sa rupovke uz pomoæ kurble
jin-jang

idanijel

To ¹verceri auta, dobijaju uz auto pa prodaju, felne, gume. Polovne auto gume jedino tako moze¹ kupiti ili kad  nekom  vlasniku ostanu posle prodaje auta.

Poslato sa COR-L29 pomoæu Tapatoka