Glavni meni

Najbolja kamera i soèivo na svetu, ¹ta 17.000 eura moze da uslika?

Započeo SSZGO, 01 Novembar, 2019, 16:56

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: SSZGO poslato 22 Novembar, 2019, 05:17
Citat: megaidiot poslato 22 Novembar, 2019, 01:53
Citat: SSZGO poslato 21 Novembar, 2019, 19:47
Da sve je moje
[thumb_up]
kazi mi jel imaju neke posebne procedure da te drndaju da ti dozvole snimanje iz vazduha kao kod nas ili to ide brzo i lako (prijavis se, platis taksu)?

imam jako posebnu proceduru - ne daj da te vide dok letis...
[rofl] [rofl] [rofl]


Oho lepku na¹...  [srce] [srce] [srce]


Jecko

Hahhaa pa hit komentari :D

Elem, cisto da podelim svoje misljenje, ako smem jel :D....u Emiratima sve moze da se proda.
Prosto ima toliko para...

Nego i ovde nam pada kisa poslednjih 3-4 dana pa dosadno malo :)

mkt

igraj se bre malo sa ekspozicijom,  da ti bajkeri nisu nagnuti na stranu pomislio bih da stoje u mestu
sve super al su fotke dosadne malo, igraj se i budi mastovitiji jer i takve stvari se prodaju tkdj
inace naziv teme je retardiran


SSZGO

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Lazic


mali_zmaj

jin-jang

eclipse4


despic

mrzim da otvaram nove teme...
Da li postoji nacin da snimam u isto vreme na komp sa dve ili vise kamera.
Nesto kao multitrack audio...samo sto je video u pitanju
klasican divljak

despic

ok, sad sam skapiro da sam glup...pa to radi svaki 'video nadzor'...izvinjavam se

menjam pitanje...jel to moze da snima direktno u vegas npr Ili camtasiu? Ili samo na hard
klasican divljak

megaidiot

Sve moze, ali nece biti sinhronizovano samo po sebi. Odnosno - ako ti treba da to nesto bude priblizno tu negde u vremenu radice posao (to je nadzor fazon), a ako zelis da sa vise kamera pravis jednu sliku (kao 360 kamere, zapravo dve kamere sa 180 objektivom cije se slike pakuju u jednu) tu treba hardverski sinhronizovati stvari, a zatim stitchovati sve u jednu sliku i tu se pojavljuje minimum 4-5 frejmova kasnjenja ako zelis da imas 'live feed' (ni jedan live feed nije zaista live ako je digitalan).
Pre nego sto su se pojavile jeftine stereo kamere drndao sam se sa dva goproa na stapu i rezultati su bili onako kao ok, a kad bolje pogledas videlo se da se slike razilaze u fazi/vremenu, ali za to vreme je bilo prihvatljivo.

Citat: despic poslato 05 Mart, 2020, 03:00
Da li postoji nacin da snimam u isto vreme na komp sa dve ili vise kamera.
vidi ovo https://www.blackmagicdesign.com/products/decklink samo jeftinije varijante.

Taraba

Mozes da snimas direktno, ali ti, cini mi se, treba video karta sa video ulazima - hdmi, sdi i slicno.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

despic

Ne treba mi samo klasican vise uglova snimak a da sebi maximalno olaksam posao (tipa da ne palim svaku kameru posebno pa da vadim kartice, ili u slucaju sa kombinacijom za video nadzor da vadim hard iz njega pa prebacujem u komp pa onda tracenje vremena ...)
Mislim da video nadzor moze direktno na komp, samo treba neki software ocigledno...mislio sam da neko koristi evenutalno
A inace da, treba mi da bude sinhronizovano, mada ofset do 50ms mi ne bi smetao...
klasican divljak

megaidiot

uzmi neku kartu sa vise ulaza i resio si problem.
prijavice ti se u windowsu pa verovatno mozes da snimas sa bilo kojim programom za montazu.

despic

Pa ja nmg da verujem da se ja i dalje drkam sa ovim. Jebenu jednu kameru da namestim da mi snima direktno na komp...
Jel sam bas toliko glup za taj jebeni video!? Dosao sam na nivo da gledam tutorijale i glupe price na yt i danima guglam i nema sanse da izvalim ...negde cak i pise u fazonu "jel si znao da ti je hdmi na grafickoj zapravo i input i output"
Znaci uopste ne trebam nikakvu nauku...samo da mi video sa aparata direktno snima na komp i to je to...
imam i vegas i premier i camtasiu i obs i sve znam da koristim i koji god software da treba naci cu...
klasican divljak

Gašpar

To ¹to tebi treba, to jo¹ nisu izmislili  [rofl]

Ali stvarno, ja jo¹ nisam na¹ao moguænost da DSLR snima na komp direktno.


EDIT
A èekaj, uzme¹ onaj ureðaj za video nadzor, nakaèi¹ 4 kvalitetne kamere i on ti u real timeu snima na hard, posle samo hard prikopèa¹ na komp i ima¹ re¹enje.

zVuk

Citat: despic poslato 20 Maj, 2020, 01:48
Pa ja nmg da verujem da se ja i dalje drkam sa ovim. Jebenu jednu kameru da namestim da mi snima direktno na komp...
Jel sam bas toliko glup za taj jebeni video!? Dosao sam na nivo da gledam tutorijale i glupe price na yt i danima guglam i nema sanse da izvalim ...negde cak i pise u fazonu "jel si znao da ti je hdmi na grafickoj zapravo i input i output"
Znaci uopste ne trebam nikakvu nauku...samo da mi video sa aparata direktno snima na komp i to je to...
imam i vegas i premier i camtasiu i obs i sve znam da koristim i koji god software da treba naci cu...

si prob'o vMix..??

https://www.vmix.com/software/features.aspx

Ko se ljuti, uleti mu kruti

mareskin

Citat: Ga¹par poslato 20 Maj, 2020, 09:49
To ¹to tebi treba, to jo¹ nisu izmislili  [rofl]

Ali stvarno, ja jo¹ nisam na¹ao moguænost da DSLR snima na komp direktno.


EDIT
A èekaj, uzme¹ onaj ureðaj za video nadzor, nakaèi¹ 4 kvalitetne kamere i on ti u real timeu snima na hard, posle samo hard prikopèa¹ na komp i ima¹ re¹enje.

Ni ja nisam imao takvu varijantu sa dobrim aparatom tj. visokom rezolucijom. Velika je to kolièina podataka koju treba u realnom vremenu kompresovati i snimiti na hard, a PC u radu sa periferijama laguje. O optimizaciji Windowsa da ne prièam.

Video nadzor sa visokom rezolucijom u zavisnosti da li se radi o IP ili HDTVI varijanti zahteva snimaèe visoke cene da bi snimili u maksimalnoj rezoluciji. ©to veæi bitrate je potreban i snimanje u realtime. Ali i to gubi smisao jer to mo¾e i sa svojim aparatom sa dovoljno velikom memorijskom karticom. Jer u oba sluèaja naknadno prenosi snimak preko USB ili èitaèa na komp.

Imam nekog iskustva i sa prvom i sa drugom varijantom, ali tebi ni jedna ne odgovara.

Znam da postoje profesionalne video karte koje mogu da rade u realnom vremenu na PC raèunarima, ali su cene bile ¾estoke. A i konfiguracije. U tom sluèaju bi koristio specifiène kamere sa HDMI izlazom i faktièki bi imao mini studio sa vi¹e kanala.

Mada, ja vi¹e nisam siguran ¹ta je od ovoga veæ pominjano i koliko ti poma¾e.

I koji kvalitet ti u stvari treba.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

despic

Stvar sa video nadzorom sam otpisao odavno, ispadne nepotrebno preskupo...ne dobijem nista spec. Npr nadzor koji imam kuci je poprilicno bolji od onih koji se prodaju za 100e a kvalitet nije nesto. Ip kamere takodje, imam jednu, ziv krs.
Zvuce nisam probao taj program...iskreno nisam ga nigde ni nasao. Probacu. Mislim da je samo stvar u driverima ili sta vec jer sliku mogu da okinem, al capture video nikako.
mareskin - meni samo nije jasno jedno iz tvoje price
znaci mogu da nakacim eksterni monitor na kameru, mogu da snimam direktno na karticu a ne mogu sve to isto na komp...malo mi je neverovatno iskreno.
Web cam tipa logitec c920 je uzas. Iako kosta poprilicno
Na kraju ce ispasti da sam samo bacio pare koje bolje da sam u startu ulozio u mnogo bolju kameru.
klasican divljak

zVuk

nisam zapravo siguran sta ti treba, na vMix moze da se prikaci gomila izvora, ali nisam siguran da moze da snima vise od jednog, kao na primer kad bi radio prenos utakmice pa imas 10ak kamera koje saltas po potrebi, ali snima samo ono sto "ide u program"...
Ko se ljuti, uleti mu kruti