Glavni meni

Najbolja kamera i soèivo na svetu, ¹ta 17.000 eura moze da uslika?

Započeo SSZGO, 01 Novembar, 2019, 16:56

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TEEfqd

Citat: Laziæ poslato 17 Novembar, 2019, 16:15
Mo¾emo da hejtujemo ali za jednog debelog programera koji je fotoaparat prvi put uzeo u ruke pre par godina, Arapin je odlièan, èak bih se usudio reæi da je prirodni talenat...

sa ovakvom opremom moze i da ne bude talentovan.

megaidiot

a ima i smisla za napraviti posao, valjda, sto je na nekim mestima vaznije nego da imas zanat u rukama.

UFF


Gašpar

Fotografija nije samo oprema ili samo talenat. Fotografija je 80% trenutak, 15% talenat i ve¾ba i 5% oprema.

Naime, ne bavim se fotografijom, niti sam ikada i jednu svoju fotku prodao. Nikada nisam ni posedovao svoj aparat, sve na pozajmljenu opremu. Ali imam neko ime u svetu trka, pa imam ulaz u sve foto zone, od auto trka, do MotoGP-a i onda eto, tako ¹kljocam kad mi se ¹kljoca, kad mi se ne ¹kljoca samo gledam.

Septembar 2016 ili 17, nisam vi¹e siguran. Buzetski dani, odnosno poslednja trka EHCC odnosno ¹ampionata Evrope u brdskim trkama. Takmièari iz bukvalno cele Evrope a samim tim i fotografi i novinari iz Italije, ©panije, ©vajcarske, Austrije, Nemaèke Slovenije, Hrvatske, ... Najveæu pa¾nju tada je privukao Tajima Rimac E-Runner Concept One koji je pre Buzeta vo¾en na Pikes Peaku gde je postavio rekord, a za to je i napravljen. 1mW snage i oko 3 milke eura.

Kreæe neki popodnevni slobodan trening, ja se mrtav umoran vraæam niz brdo lagano i samo èujem ¹u¹tanje vetra. Uzmem foto aparat i dok sam se ja namestio on proðe pored mene, ja brzo ulevo, ¹klocnem 4 puta i dobijem ovo. Jedini meðu svim tim fotografima silnim.



Vrednost aparata - 700 EUR nov (D7100), vrednost objektiva 250 EUR nov (Nikkor 18-105). Moje poznavanje fotografije 10%. Momenat i sreæa 90%.

Nema preciznost, nema dubinu, nema tristo nekih gluposti, nije naplaæena ni¹ta, ali eno je iza¹la u nekoliko èasopisa, bila na naslovnoj strani, ... s vremena na vreme se ponovo povampiri pred Buzetske dane i tako.

Ne znam ni sam ¹ta sam hteo da ka¾em...

Lazic


SSZGO

opet se mesa jabuka i mandarina,  konkretno meni treba svake nedelje na namlatim par hiljada eura, ne da napravim jednu sliku.
juce porse dan



najobicnija slika na stazi, ali da ja mogu da okinem 50 komada tog dana po autu, 30 porsea, svi kupuju, jos niko nije da nije kupio...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Ivicat

Niko ne mesa nista vec govore da sa tom opremom svaki klinac koji skljoca pola godine moze da dobije takve fotografije. To sto se hvalis time koliko si potrosio na opremu, posle ovakvih slika samo umanjuje tvoje "umece".

Citat: SSZGO poslato 18 Novembar, 2019, 13:36
opet se mesa jabuka i mandarina,  konkretno meni treba svake nedelje na namlatim par hiljada eura, ne da napravim jednu sliku...

Ovim stavom ces postati samo jos jedan sljaker. Sto bi monster rekao, polivac. Pogledaj kako radi Pedja.

TEEfqd

Citat: Ivicat poslato 18 Novembar, 2019, 13:58
Niko ne mesa nista vec govore da sa tom opremom svaki klinac koji skljoca pola godine moze da dobije takve fotografije. To sto se hvalis time koliko si potrosio na opremu, posle ovakvih slika samo umanjuje tvoje "umece".

Citat: SSZGO poslato 18 Novembar, 2019, 13:36
opet se mesa jabuka i mandarina,  konkretno meni treba svake nedelje na namlatim par hiljada eura, ne da napravim jednu sliku...



Ovim stavom ces postati samo jos jedan sljaker. Sto bi monster rekao, polivac. Pogledaj kako radi Pedja.

par soma eura nedeljno nije ^jos jedan sljaker^ . to je na svakom trzistu na svetu veoma solidna cifra za nekog ko radi solo

eclipse4

da je tako dobro svaki u tom gradu bi sedeo s fotoaparatom u ruke na toj stazi.....jos mnogo mnogo godina pre ssgszgzoa :)

Lazic

Sale ne zraèi, prvi ne bi dao tolike pare na optiku... Èak ni za lov... :P ;D Jer, oko sokolovo... :D

UFF

pa covek je napisao u naslovu teme sta 17k moze da uslika
a ne: sta JA mogu da uslikam
nije ni rekao da ume da "slika"

sta ste se onda primili koji kurac, ulozio je 17k u alat da napravi vise za njega, ok sa njim ako ne za njega
kao kad bi za 17k kupio bager i onda ga iznajmljivao na radni sat

FANTOM

    Nisi lepo opisao to je kao kad bi ti i kopao sa tim bagerom . Posto on slika sa tom opremom . A da iznajmis Bager to je bolja prica . Sviras kurcu , a lova leze  [cheers]

megaidiot

Citat: eclipse4 poslato 18 Novembar, 2019, 20:31
da je tako dobro svaki u tom gradu bi sedeo s fotoaparatom u ruke na toj stazi.....jos mnogo mnogo godina pre ssgszgzoa :)
specificna je lokacija, treba im znanja iz svih oblasti, makar i povrsnog znanja, imaju samo pare i ne znaju i nece nista da rade, a jako bi hteli da imaju sve sto ima zapad pa i bolje.

Gašpar

Evo stigoh i ja u taj Dubai. Gde da stanem u red? Gde su ti sto biju ako neces njihove pare?





[welcome]

zVuk

Ko se ljuti, uleti mu kruti

Zeljkamp

TwinZ Auto & Moto

megaidiot


®or¾

U principu,ukoliko SSZGO, stvarno mo¾e da prihoduje,cifru koju je pomenuo,ko smo mi da ga u tome sputavamo!Meni jedino,na paju ide to ¹to stalno mora da pominje,koliko i ¹ta ko¹ta. Verujem da svi profi u tom poslu,osete ozbiljan svrab meðu nogama,kada pomene," najbolje" i novac,koga boli patka, ¹ta koliko ko¹ta i kako ¾ivi.Ja lièno vidim, da je napredovao mnogo i dopada mi se to ¹to radi ,u poèetku je sve to bilo i vi¹e nego sme¹no,sada je to veæ drugi par rukavica.Peglaj brate,iz sve snage i uzmi sve ¹to mo¾e¹,puna podrska i meksièki talasi,ako se to tako zove [cheers]

mrle

Citat: Ga¹par poslato 19 Novembar, 2019, 10:15
Evo stigoh i ja u taj Dubai. Gde da stanem u red? Gde su ti sto biju ako neces njihove pare?

[welcome]

daju oni svoje pare, a biju kitom po guzi.

MIGE