Glavni meni

Najbolja kamera i soèivo na svetu, ¹ta 17.000 eura moze da uslika?

Započeo SSZGO, 01 Novembar, 2019, 16:56

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

SSZGO

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11


TEEfqd

Citat: SSZGO poslato 13 Novembar, 2019, 19:01
Citat: monsterbnt poslato 13 Novembar, 2019, 18:59
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 13 Novembar, 2019, 18:53
dakle moj drugar dzabe u italiji koristi ovo govno ibaca novce
https://store.hasselblad.com/
bacio 50000 eura na govne umesto da pazari sony.....sacu mu javim da je dalabu...jebo ga h6d

Pa kad nema pojma.... Umesto da procita na internetu sta je najbolje i da lepo napravi po 7000 fotki
kvantitet se prodaje, vidis, ti si tu gde jesi radis za sta radis, ja svojim pristupom za dan zaradim 3 tvoje mesecne plate, i ti onda dodjes i nesto kenjas, umesto da se sakrijes u svoju rupu.


to sto zaradis tri mesecne plate za jedan dan najmanje ima veze sa tim koliko si strucan. vise sa trzistem (da ne uporedjujemo emirate i srbiju) i naravno time sto si vec napisao (prodajom).
daj prosecnom batici koga to interesuje 20k eura i radi iste fotografije kao i vi, nije to neka visa matematika, pogotovu sa danasnjom tehnologijom. a to sto umes da prodas je nesto drugo, i nema veze sa temom.

dobra tema, lepe fotke.

SSZGO

za ovo specificno trziste, treba imati fizicku spremu pored kamere, takodje se treba brzo kretati na velikom rastojanju. ostali idu peske ili kolima, ja vozim unicikl. niko ne moze da drzi veliko socivo 4 sata bez prestanka, i na monopodu nije lako, slabi su u ramenima. ja sam davao mnogima da slikaju mojim aparatom pa nemaju smisla za to. i na kraju, 20, 30, 50k eura za opremu ne pada sa neba, ne znam zasto ljudi misle da mi je neko poklonio. ako je tako lako kao sto kazes, sto ti ne dodjes i radis, ili monsterbtn
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Lazic

Ima istine to za snagu... A pri tome treba ni¹aniti dok ti se ruke tresu... Dobro je ¹to nisi kilavko...

Ivicat

Svaki posao je tezak na svoj nacin. Neko sedi u kancelariji pa kuka, neko stoji ceo dan na suncu pa kuka. Neko ne radi nista pa kuka.

Vidim da pise u naslovu ali nigde ne videh u temi

;D

TEEfqd

Citat: SSZGO poslato 14 Novembar, 2019, 21:25
za ovo specificno trziste, treba imati fizicku spremu pored kamere, takodje se treba brzo kretati na velikom rastojanju. ostali idu peske ili kolima, ja vozim unicikl. niko ne moze da drzi veliko socivo 4 sata bez prestanka, i na monopodu nije lako, slabi su u ramenima. ja sam davao mnogima da slikaju mojim aparatom pa nemaju smisla za to. i na kraju, 20, 30, 50k eura za opremu ne pada sa neba, ne znam zasto ljudi misle da mi je neko poklonio. ako je tako lako kao sto kazes, sto ti ne dodjes i radis, ili monsterbtn

sto se tice opreme dodje se do tih para u emiratima, postoje i druge mogucnosti da se uzme to isto, ne mora odma ziv kes da se vadi na sto.
ko hoce da se bavi time tamo moze to, to hocu reci. da li ce uspeti je drugo nesto. i to drugo nesto sigurno ima veze i sa fizickom spremom i skillom prodaje.
sve u svemu ja ne mislim da je lako raditi taj posao po toj klimi.  meni nikako ne prija pustinja i ta klima, uzivam na alpima.

SSZGO

doci cu na alpa, sad preko zime, da radim slikanje na skijalistima. ako iko zna ista o tome, moze da podeli info
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

megaidiot

ja na alpa idem samo leti motorom, zimi je smestaj jako skup pa racunaj i to u trosak. i vidi sta ti treba od papira da legalno prodajes fotke na skijalistu, ne bi se iznenadio da je to sve pokriveno nekim zakonima, tamo jako vole da sve ima zakon i pravilo i kaznu ako neko radi drugacije.

TEEfqd

Citat: SSZGO poslato 16 Novembar, 2019, 15:36
doci cu na alpa, sad preko zime, da radim slikanje na skijalistima. ako iko zna ista o tome, moze da podeli info

Sto se tice slikanja na skijalistima nemam pojma ali ti je svakako jedna od glavnih stanica Oberstdorf, mesto gde se odrzavaju ski skokovi.
Tik je uz svicu, lihtenstajn i austriju a nalazi se u nemackoj. Tu u blizini je i bodensko jezero. Mozda i umetnicko klizanje moze da bude interesantno za slikanje.
Pun pogodak od lokacije, centar sveta.

megaidiot

jebiga centar sveta isto kao i sto je ovo najbolji aparat i objektiv na svetu.

TEEfqd

Citat: megaidiot poslato 17 Novembar, 2019, 00:00
jebiga centar sveta isto kao i sto je ovo najbolji aparat i objektiv na svetu.

sto se mene tice.

monsterbnt

Citat: SSZGO poslato 14 Novembar, 2019, 21:25
za ovo specificno trziste, treba imati fizicku spremu pored kamere, takodje se treba brzo kretati na velikom rastojanju. ostali idu peske ili kolima, ja vozim unicikl. niko ne moze da drzi veliko socivo 4 sata bez prestanka, i na monopodu nije lako, slabi su u ramenima. ja sam davao mnogima da slikaju mojim aparatom pa nemaju smisla za to. i na kraju, 20, 30, 50k eura za opremu ne pada sa neba, ne znam zasto ljudi misle da mi je neko poklonio. ako je tako lako kao sto kazes, sto ti ne dodjes i radis, ili monsterbtn

Jer niko pre tebe nikad nije drzao velik socivo u rukama....

Inace moto gp i f1 su sto se tice sporta najlakse stvari za slikanje... Koliko god oni idu brzo, pomeranje u kadru je minimalno, svetla koliko oces, i to mozes i sa krs opremom da slikas. Nema uopste potrebe da napravis 7000 snimaka (tvoje reci) da bi imao sliku... Pare nemogu da kupe znanje, kolko god da bacis na opremu i dalje ce da budes samo obican nalozeni polivac...

Slika napravljena sa D3s i 12-24/4... sve ukupno sada ni 500 eu...

Smrt SVIMA!!!!

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

SSZGO

batica misli da mene interesuje umetnicka slika, a mene samo interesuje da uzmem sto je vise moguce para, ne kapira on to...

7000 slika, 50 ucesnika, 125 slika po coveku u proseku... 10-15 ljudi kupuje u proseku, 1000-1500 usd za 12 sati (slikanje i sortiranje)

za sliku u blatu dobijes 15 dolara, i potrosis 50 da se operes...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

ЯЭВОЛУТИОН

eto objasnio ti....sve je u novcu, jebes kvalitet kad bambusi ni neznaju kako to moze da izgleda....treba drati ovce kad ih zakoljes....ali kad ih sisas sisas ih vise puta....deres samo jednom...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

megaidiot

znaci dva sisanja po 50, u proseku 10-15 za 12 sati, dobar si 1000-1500

ЯЭВОЛУТИОН

otprilike....a videce monster...za koju godinu borice se i sszgo za autorska prava na fotografijama koje je prodao.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Mo¾emo da hejtujemo ali za jednog debelog programera koji je fotoaparat prvi put uzeo u ruke pre par godina, Arapin je odlièan, èak bih se usudio reæi da je prirodni talenat...