Glavni meni

Najbolja kamera i soèivo na svetu, ¹ta 17.000 eura moze da uslika?

Započeo SSZGO, 01 Novembar, 2019, 16:56

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

SSZGO



marco melandri, yas marina abu dhabi

sony 400gm 2.8 i sony a9
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

SSZGO

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Lazic


UFF


friziderdzija

¹ta uslika telefon od 50 eur...


milomir22

Da imam tih 17 000 evra, nasao bih bar milion nacina da bolje utrosim pare nego na aparat i objektive.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Lazic


milomir22

"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Lazic

Svaka budala ima svoje veselje, ja bih ulo¾io u samogradnju nekog lakog aviona, tipa Pajper kab...

Hurricane


El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

SSZGO

slika telefonom je kul, nek si mi rekao ahaha

mada ne verujem da je platila za sliku, a to je ono sto meni treba

50 vozaca za vikend, 100 dolara po glavi ko kupi slike... dva dana posla...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Gvozden

Fuji GFX 50S... jesi probao ovu spravu? Do sad sam se igrao sa fotkama sa ovog aparata i otkidaju sa ostrinom i detaljima... A ja to i stampam na 2-3metra, a i vece ..
Mozda bi taj paning bio i ludji da je senzor veci? Mozda.. mada sve mi to deluje ko svadbarski mentalitet. 50x100$.
Boli te qq ako juris savrsenu fotku, da je naplatis 100$, bar mi mene bolelo da jurim debile sa 17k$ staklom..
Good luck!

Lazic


mali_zmaj

Ma i ja da sam likvidan,ko zna kakvu bi a¾dahu uzeo,od foto aparata,a nije ko da mi treba..

poslato sa rupovke uz pomoæ kurble
jin-jang

Ivicat

^
“Boj ne bije svijetlo oru¾je, veæ boj bije srce u junaka.”

SSZGO

Citat: Gvozden poslato 04 Novembar, 2019, 19:37
Fuji GFX 50S... jesi probao ovu spravu? Do sad sam se igrao sa fotkama sa ovog aparata i otkidaju sa ostrinom i detaljima... A ja to i stampam na 2-3metra, a i vece ..
Mozda bi taj paning bio i ludji da je senzor veci? Mozda.. mada sve mi to deluje ko svadbarski mentalitet. 50x100$.
Boli te qq ako juris savrsenu fotku, da je naplatis 100$, bar mi mene bolelo da jurim debile sa 17k$ staklom..
Good luck!

nema autofokus, sto ga cini neupotrebljivim za akciju
niti postoje stakla sa dometom, a i d apostoje kostala bi boga oca i bila teska 10kg

nijedan senzor veci od full frame trenutno ne moze da se koristi za sport

niti bi bilo potrebe, cak slikam u 10mpix da bih imao manje fajlove

ako nesto ide na stampu, onda idemo sa 24mpix
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

monsterbnt

Jer pre autofokusa niko nije slikao sport....
Al kad istreses 5000+ snimaka valjda mora da te usere 1-2....

Najbolja kamera i socivo? hm... vidim sve svetske agencije se izlomise oko kupovine sonija....



I usput... objektiv je 12.000$, a ta igrackica od aparata 1800$... Ili ne znas da racunas il je neko napravio teskog majmuna od tebe...
I canon i nikon 400/2.8 kostaju isto toliko, samo su im tela daleko skuplja i ozbiljnija.... Al nisu bas toliko user friendly pa i ne moze svaki idiot da ih koristi kako treba...
Smrt SVIMA!!!!

Ivicat


SSZGO

aparat kosta 4500 usd, telo 12000 usd, telekonverter 550 usd, ukupno 17000 usd u  americi, kod nas u uae kosta vise, oko 17000 eur

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor