Glavni meni

Akumulatori :)

Započeo Gavrolini, 24 Oktobar, 2019, 18:22

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

megaidiot

brate to je akumulator iz svemirskog broda, citas li...

Lazic


megaidiot

extra virgin olovo...
salu nastranu, svi ih hvale, nema sanse da ne valjaju. sad da li vrede te pare - verovatno ne, ali nista ne vredi para za koje se prodaje, a ovaj me moj "dajte mi najjeftiniji akumulator" drka redovno pa nek ide zivot.

UFF

Citat: Gavrolini poslato 25 Oktobar, 2019, 10:06
A gasim na crveno dugmence. Koje je predvidjeno za gasenje.

jesi li usao nekad u neku fabriku u kojoj rade neke masine? (pitam jer si pisao da radis u istoj a pravis se mutav)
imaju li crveno dugme ili pecurku na toj masini?
cemu ona sluzi?

EMERGENCY  ONLY

ne gasi se na nju vec se prinudno zaustavlja

Nekom masina uhvatila rukav i upravo zvace ruku, da nije to razlog ne bi bilo crvene boje vec bi bila ista kao i za migavac i ablend npr
ukljuci bre malo zdrav razum, nije tesko

Gavrolini

Upravo evo me u trecoj smeni i gledam u moju masinu...i mozes zamisliti imam crveno dugme na koje se gasi masina. Imam i pecurke i to jednu nego tipa 10komada na svaka dva metra masine.  Jedno su pecurke za hitno gasenje a drugo crveno dugme na koje se normalno gasi masina.

Gavrolini

A i ovi retardi sto pisu menuale sto nisu pitali lepo prepametnog uff-a i ekipu za sta sluzi dekompresor a ne da lupetaju i pisu kako se koristi samo kad motor padne i prelije, a i ovo dugme za gasenje, budale napisale da sluzi za gasenje.
http://i.postimg.cc/JzPjTpPR/2019-10-29-01-33-08.jpg

UFF

to je za vozila samo za njivu
i to iz proslog veka
ko normalan ima jebeni dekompresor na svom vozilu danas?
samo za motokultivatore :D

a evo i on topic DIY resenja za lazica

http://www.youtube.com/watch?v=afwO_MZjRjA#

Lazic

#47
Uffe bre, kill switch na motoru je isti ðavo kao i kljuè, predviðen je da mo¾e¹ da ugasi¹ motor ako zbog neèega ne mo¾e¹ da pusti¹ guvernal da bi dohvatio kljuè...



edit:
@UFF:
Ovo je super mali biznis, samo otrovno do jaja a nikakvu za¹titu ne koristi... Ne znam koliko puta mogu da se koriste stare ploèe, ali vidi se na snimku da su manje od novih, verovatno se istro¹e vremenom...

UFF

Citat: Laziæ poslato 29 Oktobar, 2019, 09:21
Uffe bre, kill switch na motoru je isti ðavo kao i kljuè

znam

Citat: Laziæ poslato 29 Oktobar, 2019, 09:21
predviðen je da mo¾e¹ da ugasi¹ motor ako zbog neèega ne mo¾e¹ da pusti¹ guvernal da bi dohvatio kljuè...

to i ja tvrdim
ako ne mozes da pustis/dohvatis a ne za svakodnevno gasenje
ali nekima to izgleda ne mozes da objasnis


ne kazem da ce nesto da mu fali iako to radis samo kazem da se gasi skidanjem sa kontakta tj kljucem i da je jebeno losa navika gasiti ga na kill switch i kad posle njega zaborave da okrenu kljuc pa im ostane far ukljucen i isprazni aku mozda ce i oni da nauce zasto je losa navika

ЯЭВОЛУТИОН

ne zove se emergency switch vec run /off, i kao i kljuc prekida dovod plusa na paljenje....nekada se preporucivalo da se gasi na kljuc a ne ne to dugme zato sto su postojale platine i to dugme je potpuno drugacije radilo...dovodilo je masu na platine i time gasilo motor....ako zaboravis da skines kontakt crkne bobina od pregrevanje ako je u momentu zaustavljanja agregata platina na masi....od kada je elektronika u upotrebi a bogami i pre toga , dugme gasi napajanje bobine, te je sasvim svejedno...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Do¹lo je do gre¹ke!
You have already posted a thanks to this post at 25 Oktobar, 2019, 09:11

Hurricane

..svejedno je samo ¹to ima¹ dve nepotrebne akcije, okrene¹ kljuè nazad i to je to, ugasi¹ na kill, mora i kljuè nazad i kill nazad  ;D

megaidiot

nije svejedno na bmwu, ko ima onaj kurcic od prekidaca, oce da pukne :D

ЯЭВОЛУТИОН

 a sve je krenulo tako sto je ranije postojalo magnetno paljenje  i akumulator nije bio bitan za startovanje vec samo kao pogon za svetla i magacin struje za dinamu.,,,elem samo tako je mogao motor da se ugasi....na bravu se palila svetla kod gomile starih motora....a kill swich je sluzio za gasenje...e onda uvedu baterijsko paljenje i namena kill swicha ostane ista ali funkcija nije bas bila jasna korisnicima....trebalo im je vremena da umesto jedne zice i mase dodju do prekidanja plusa za bobinu....morate shvatiti da je u tom momentu samo zamenjen sistem paljenja a instalacija ostala ista....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gavrolini

Citat: UFF poslato 29 Oktobar, 2019, 10:34
Citat: Laziæ poslato 29 Oktobar, 2019, 09:21
Uffe bre, kill switch na motoru je isti ðavo kao i kljuè

znam

Citat: Laziæ poslato 29 Oktobar, 2019, 09:21
predviðen je da mo¾e¹ da ugasi¹ motor ako zbog neèega ne mo¾e¹ da pusti¹ guvernal da bi dohvatio kljuè...

to i ja tvrdim
ako ne mozes da pustis/dohvatis a ne za svakodnevno gasenje
ali nekima to izgleda ne mozes da objasnis


ne kazem da ce nesto da mu fali iako to radis samo kazem da se gasi skidanjem sa kontakta tj kljucem i da je jebeno losa navika gasiti ga na kill switch i kad posle njega zaborave da okrenu kljuc pa im ostane far ukljucen i isprazni aku mozda ce i oni da nauce zasto je losa navika
Jedini kome nesto ovde ne moze da se objasni si ti. Sve je krenulo od toga da li je moj ktm bolje gasiti na dekompresor ili dugme za gasenje. Ne kill switch, ne kljuc vec jednostavno malo dugmence crvene boje koje na dodir gasi motor.  Niti imam kljuc niti imam kill switch. Imam samo to jedno malo dugmence isto kao i ono do njega za sirenu samo crvene boje. U manualu lepo pise da se gasi na njega i ja gasim na njega. Ali eto mogu ugraditi neku bravicu sa kljucem i kill switch pa gasiti kako ti zelis samo da ti ispadnes pametan i upravu.

Lazic

Jaoo, kao da ne zna¹ mUFFa, du¹evna hrana mu je da kenja... Pro¹li put niste govorili 4 godine, a nije da je ba¹ bilo nekog razloga, osim ¹to se ti uzbuðuje¹ kad UFFko serenda... ;D ;D ;D

Mada za zaboravljanje kontakta je u pravu, èesto se i meni desi, al' primetim èim se zapitam gde je kljuè... Ne na tvom "prehistorijskom" motoru koji nema èak ni kljuè... ;D

Hurricane

èovek mo¾e i da ne proviri napolje iz stana i da èitajuæi forum shvati da je napolju zaladnelo  ;D

Lazic

 [rofl] [rofl] [rofl]

©ta bre zahladnelo, do danas sam se kuvao...

FANTOM

    Oaka smrdljiva jisa trepalo mi duplo vise vremena da predhem Banjicu nego inace . Ovaj narod je degenerican pa orosila je kisa nije poplava jbt.  [panic]

srbac

Citat: Gavrolini poslato 29 Oktobar, 2019, 18:15
Citat: UFF poslato 29 Oktobar, 2019, 10:34
Citat: Laziæ poslato 29 Oktobar, 2019, 09:21
Uffe bre, kill switch na motoru je isti ðavo kao i kljuè

znam

Citat: Laziæ poslato 29 Oktobar, 2019, 09:21
predviðen je da mo¾e¹ da ugasi¹ motor ako zbog neèega ne mo¾e¹ da pusti¹ guvernal da bi dohvatio kljuè...

to i ja tvrdim
ako ne mozes da pustis/dohvatis a ne za svakodnevno gasenje
ali nekima to izgleda ne mozes da objasnis


ne kazem da ce nesto da mu fali iako to radis samo kazem da se gasi skidanjem sa kontakta tj kljucem i da je jebeno losa navika gasiti ga na kill switch i kad posle njega zaborave da okrenu kljuc pa im ostane far ukljucen i isprazni aku mozda ce i oni da nauce zasto je losa navika
Jedini kome nesto ovde ne moze da se objasni si ti. Sve je krenulo od toga da li je moj ktm bolje gasiti na dekompresor ili dugme za gasenje. Ne kill switch, ne kljuc vec jednostavno malo dugmence crvene boje koje na dodir gasi motor.  Niti imam kljuc niti imam kill switch. Imam samo to jedno malo dugmence isto kao i ono do njega za sirenu samo crvene boje. U manualu lepo pise da se gasi na njega i ja gasim na njega. Ali eto mogu ugraditi neku bravicu sa kljucem i kill switch pa gasiti kako ti zelis samo da ti ispadnes pametan i upravu.



Sve je pocelo tako sto si rekao da na KTMu crkava frajlauf. Ja sam napisao da je bolje onda da se gasi na dekompresor jer tada ne lupne kada se ugasi motor kao kada se ugasi sa prekidanjem struje. Tada kompresija malo vrati motor u kontra smeru i frajlauf uhvati i melje . Naravno  da se gasi na dugme ali kada se gasi na dekompresor onda se produzi zivot frajlaufu koji je pri kraju ! !!!