Glavni meni

Ugradnja kraceg klipa

Započeo slave74, 01 Oktobar, 2019, 09:24

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

slave74

Ova DY sto ima hromiranu ivicu je zaobljena po spoljnim ivicama. Onu crnu D sto je kvadratna nisam zagledao to cu sutra.

To cu sve proveriti kada blok uzmem iz radionice, gde ce ubaciti hilzne. Ja sam im dao fabricke podatke iz radionickog uputstva o precniku stubline... Tad nisam imao ni klip ni karike. Novi klip mereno sublerom je tu oko 57mm ,56.96mm, koliko se sublerom moze tacno meriti.

Glava Dole

To je onda to, iz nekog razloga prkose logici ali ta je brisajuca, a ona crna debla kompresiona.


A sto se radionice tice... to se tako ne radi, obavezno po klipu jer dva ista klipa od dva ista proizvodjaca u stotu nisu ista pa cak i desetu ako je neki znj kvalitet a tu tolerancija treba da bude tacno odredjena... ja bih obavezno po cilindre otisao sa klipovima i insistirao da se premeri.

ЯЭВОЛУТИОН

dva klipa od dva proizvodjac su ista u hiljaditu....ipak su mere standardizovane....i kod klipova vise nema proizvodjaca znj kvaliteta , posto znam da u bih liju klipove po porudzbini.....i da su odlicnog kvalitita....
hromirana kompresiona slova na gore spoj ka izduvu
skidajuca slova na gore i spoj na 120
mazajuca  spoj pod 120
samo kada se hilznije po starom klipu onda se radi po meri klipa....i karike bi trebale da se upasuju iako su nove er ce precnik biti nesto manji.

ja se prosto divm likovima koji u to krecu bez poznavanja materije ali sa gomliom entuzijazma.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

El Jefe

Ја се дивим било коме ко уопште сме било шта да ради у некој машинској радионици  код нас. Последњи пут сам урадио било шта у радионици када су ми избушили цилиндар за тешко набављени клип са толеранцијом 0,8.
Друштво за заштиту од животиња

Glava Dole

Pa hromirana uvek i jeste prva, napisao sam iznad, mene ovde ovde sad bune druge stvari, slova i to zakosenje na boku na hromiranoj(jer to, jelte treba da bude brisajuca ali pak ne treba da bude tvrdja, nije ona na samom udaru  vrelih gasova i sile). Nema veze, nek slozi tako i to je to. Verovatno da su i kanali razliciti(tacnije moraju da budu) pa moze i tako da proveri a i ako ne proveri a pogresi nece moci da nabaci cilidnar tako da je greska neizvodljiva sve i da hoce :)

Citat: El Jefe poslato 20 Oktobar, 2019, 12:09
Ја се дивим било коме ко уопште сме било шта да ради у некој машинској радионици  код нас. Последњи пут сам урадио било шта у радионици када су ми избушили цилиндар за тешко набављени клип са толеранцијом 0,8.

Sta znam, onda sam ja oduvek imao srece a busio sam mnogo cilindra u mladosti :) Ali nikad ni sam strugar nije hteo bez klipa i samo na osnovu mere...  uvek sam prvo kupovao klip pa sve zajedno nosio i nikad nije bilo greske. Kod kvalitetnih klipova mozda jeste u hiljaditu(mada nisi svestan koliko je to mala mera i koliko je to izvodljivo al dobro), kod niskobudzetnih ume i te kako da varira po koju stotu. Bar nekad bilo, tako da sam ja tako naucen. Uvek po klipu i nikako drugacije. Redosled ne kosta nista a sigurnije je.

slave74

Bio sam danas u masinskoj radionici, pogledao stare klipove i sve je tako kako kazete, hromirana ide gore oznake  DY, e sad ovaj cika sto obradjuje hilzne ima dilemu oko ugradjene hilzne, koju tek treba da obradi na meru.

Obe fabricke hilzne su u bloku starije od bloka za 5 stotih, pa se on pita dal sme da ravna blok ili ne. pretpostavljam da su hilzne starije da bi pritisle prsten na dihtungu glave, koji je od aluminijuma ceo.




slave74

Evo razlike izmedju zazora stare i nove karike. Upotrebljena je stara hilzna, pa je karika postavljena tamo gde inace pri radu u gmt ne doseze..




Ili nova 0,30 stara 1,10. Mislim da je servisni limit 0,50mm

ЯЭВОЛУТИОН

ja bi to samo ishonovao...zasto bi hilznovao....to je sve u toleranciji...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 20 Oktobar, 2019, 11:46

ja se prosto divm likovima koji u to krecu bez poznavanja materije ali sa gomliom entuzijazma.

Dobro bre Marièiæu, ti si se nauèen rodio, jeel? :P I koja je onda svrha tvojih plavih slova ovde ako æe¹ da pla¹i¹ sve redom da ne pipaju ni¹ta? Zar nije bolje pustiti decu da se igraju pa ako zajebu(kao ¹to èesto zajebu), da doðu kod tebe na kanal... :D

Nemoj sad da slikam onu presovanu podlo¹ku ¹to 7 godina nosim na privesku sa kljuèevima... :P ;D :-*

slave74

Mozda se ne vidi u hilzni ima par ostecenja dubine oko mm. Klip i karike mogu se za njega nabaviti samo standard.
Elem hilzna je ugradjena 53mm sutra je razbusuje na meru.

Samo me interesuje dal da ravna blok ili da ostavi? Jer kako rekoh hilzne su fabricki starije od bloka 5 stotih prema glavi.

ЯЭВОЛУТИОН

moze da poravna....to je vazdusara i nemoze biti problema....samo namazi pastom tamo gde prolazi lanac da ne zaslini...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

slave74

Ovaj ipak ima vodeno hladjenje, imam novi dihtung....

ЯЭВОЛУТИОН

pa onda bas i nije kopija cm200 vec razvijen na osnovi...poput onih kineza u raptoru od 125.....iskreno ako nisu plivajuce hilzne nebi smelo da pravi problem...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

slave74

Vec sam uzeo blok od Cubija. Nije hteo da vadi hilzne da poravna pa da vrati hilzne, jer treba da budu starije. To mi je sto mi je.
Sad cu polako sklapati, dok mi strugar napravi neki brezon, jer su ovi sto su rasklapali i sklapali pre mene, pogubili par delova.