Glavni meni

Fzs 1000

Započeo jevta, 31 Avgust, 2019, 21:09

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gavrolini

Jebes motor kome se po knjizi na velikom servisu menjaju lezajevi radilice.

mali_zmaj

Citat: dzimika poslato 04 Novembar, 2019, 10:36
Citat: mali_zmaj poslato 03 Novembar, 2019, 16:03pa zato ¹to nije ni pravljen za Dobla,èak ni za Ideju,al u Puntu,kiji je 200 kila lak¹i od Ideje,jebe kevu... Meni odraðuje posao,kupovao sam taj auto,i znao sam ¹ta me èeka..,jer sam probao istu kao i moju!! Jednostavno,kad je ne èepa¹ ni ne tro¹i.. Generalno mora¹ da zna¹ ¹ta kupuje¹,i koje su ti potrebe!! A to je mali dizel,koji ne tro¹i,a ako zna¹ kako se vozi,izvuæi æe¹ iz njega ¹ta ti treba,i kad ti treba!! I da ne kenjam,vi¹e volim benzince,ali ovo malo èudo stvarno malo tro¹i!! Ko hoæe dizela,da malo tro¹i,a da je jaèi,ne pretjerano,onda 1,5 dci,ili koja mu je veæ oznaka...
 A ko hoæe da jebe kevu 1,9 naravno...  Mada ja nisam zahtjevan vozaè,i vozim po B.Luci uglavnom,koja nije veliki grad..,tako da mi ne treba 150 konja... ,mislim ne bih se ¾alio ni sa puno konja...,al fakat ,koji æe mi moj..

poslato sa rupovke uz pomoæ kurble

Ja sam u fazi potrage za jednim 1,3mjet, treba mi sto manja potrosnjam, koliko ti trosi Idea na otvorenom?
Na otvorenom do èetiri litre,kad se motor zavrti i cesta poravna,po bordu poka¾e oko 2,2-2,5 litara..,meni nevjerovatno,nek la¾e litru..opet ok,i to brzine oko 110 km/h..  po gradu 5- 6 litara..,mo¾da ne¹to vi¹e zimi... Znaèi Banja Luka-Petrovac,preko Manjaèe,uzbrdo,nizbrdo,krivina,na krivini,puno ¹altanja... 4litre..,preko sto km..

poslato sa rupovke uz pomoæ kurble
jin-jang

dzimika

ako trosi realno do 3,5 na auto putu do 110kmh brzine ja cu biti zadovoljan, samo da nadjem solidan primerak punta ili korse

mali_zmaj

Kod Opela su nesto mjenjali na tim motorima..,barem tako pricaju ljudi,i nisu pouzdani kao u Fiatu..,raspitaj se kod majstora,ili neko nesto o tome zna,na forumu... Nemoj me drzati za rijec,proguglaj,pitaj..,i ja sam samo cuo pricu..  Taj motor ima lanac,i po knjizi se mjenja na oko 150 000,tako da ako ti preprodavac krene srati da se to ne mijenja.... Ja sam zamjenio na 200 i nesto hiljada,i bio je do kraja razvucen!! Zna izbaciti auto iz faze.. Pa slabije vuce. Zamjeni,i nemoj kupovati najjeftiniji lanac,ima ih i kineza valjda!! Ako te jos nesto interesuje..,tu sam...
jin-jang

dzimika

Hvala na info, cuo sam i ja da je opel nesto svoje ubacio i kao ako se vec uzima taj 1,3 fiatov bolje da se uzme u fiatu, znam da su pouzdani i znam da su ljudi u fazonu vlasnici a i preprodavci da se lanac ne menja ali to je isto kao kad bi mi rekao neko ko prodaje motor da se pogonski lanac ne menja
U svakom slucaju najverovatnije je resen auto samo jos da se izdogovaram sve sa zetom, neku rotaciju je on smislio pa da vidimo da li se uklapam finansijski

Lazic

Citat: srbac poslato 03 Novembar, 2019, 16:43
Citat: El Jefe poslato 02 Novembar, 2019, 22:32
Има тај мотор у ФИЈАТу Добло. Троши као камион, а на семафору кад му даш гас убрза кад ти се сви редом најебу кеве.

Teraj kod majstora taj kamiJon da srede !
Verovatno je do protokomera... Kad je sve ispravno, verzija sa 90ks ide neverovatno dobro za tu kubika¾u... Dodu¹e u Puntu...


@D¾imika:
Vozio sam Kangoo 1.9 obièan(D65) dizel iz 2004-te godine, isti sluèaj sa pumpom sam imao na 90.000...