Glavni meni

Fzs 1000

Započeo jevta, 31 Avgust, 2019, 21:09

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

srbac

Ima za 3000 ili malo vi¹e

megaidiot

Citat: jevta poslato 31 Oktobar, 2019, 10:39
BMW jedino gs 1150 ali su preskupi
moj savet je da gledas godiste do 2001. posto posle imaju servo kocnice i 4 svecice i jos neke gluposti, ne zelis da se drndas sa odrzavanjem toga, a najbolje da preskocis 1150 i uzmes 1200 2007-2009 recimo. mada ni to nece ici ko taj fazer. :D

Hurricane

..dolazimo do pitanja za¹to je bilo nu¾no prodati fazera?

ako je prvobitan razlog re¹en na drugi naèin

srbac

Gledao sam juèe R1150GS, 2003, iz ©vice na ime 3000e . Prva boja, oèuvan, ima zadnji kofer i njegove nosaèe boènih kofera, nove gume, oko 85000km.
Nije moj i neæu ga vi¹e reklamiati da mi MUFF ne naplati putarinu !!! Imam èak i slike !!!   [watching]

dzimika

Citat: megaidiot poslato 31 Oktobar, 2019, 02:34
jebiga posle ovog fazera sve sto je udobnije nece ni priblizno tako da ide, a ima isto da potrosi sve sto mu sipas.
mozda ovako nesto: https://www.polovniautomobili.com/motori/14855758/kawasaki-gtr-1400-hitno

Po onome sto je charuga pisao ovaj motor trosi manje nego moj DR

jevta

Citat: Hurricane poslato 31 Oktobar, 2019, 12:03
..dolazimo do pitanja za¹to je bilo nu¾no prodati fazera?

ako je prvobitan razlog re¹en na drugi naèin

Zato ¹to je tesan piso sam o tome

Hurricane

to se u kuhinji re¹ava ne u oglasima za motore :P

jevta

Neæe biti.To misle oni koji motor voze oko mesne zajednice

Lazic

Citat: dzimika poslato 31 Oktobar, 2019, 15:20
Citat: megaidiot poslato 31 Oktobar, 2019, 02:34
jebiga posle ovog fazera sve sto je udobnije nece ni priblizno tako da ide, a ima isto da potrosi sve sto mu sipas.
mozda ovako nesto: https://www.polovniautomobili.com/motori/14855758/kawasaki-gtr-1400-hitno

Po onome sto je charuga pisao ovaj motor trosi manje nego moj DR
Èaruga je vozio preko pola sveta i po dosta klizavim asfaltima, natovaren... Kapiram da nije zapinjao kao mi po gradu i okolini... ;D Kad bi krenuo za Maroko, mislim da bi DR manje tro¹io... :D

dzimika

Jeste on vozio po klizavim putevima u Maroku ali do trajekta koji je hvatao ako se dobro secam u Italiji je vozio auto putem, nije vozio prebrzo ali nije ni sporo, ako se dobro secam putopisa nije presao 160kmh a potrosnja bila nesto oko 5,4l, a dr moze da trosi 4,5l po gradu, onaj moj prvi je trosio toliko i to sa kracim prenosom nego ovaj sada, kako i zasto tako malo nikada mi nije bilo jasno a nije ni bilo spore voznje zna Uff dobro kako se tih par veceri vozilo sa Shestijem i Pantahacorom :D , trosio je toliko i ovaj sa zenom i vetrom u ledja na putu do SU ali jbg, to je otvoren put pa je ok ali garantujem da ovi veliki motori kao sto je ta kawa ili gsa 1200 da trose isto ili manje nego dr na primer

Lazic

Ima veze i sa kubika¾om i rastereæeno¹æu motora, auto koji ne smem da pominjem je na konstantnih 80kmh tro¹io 4.5 litra, 3000cc... :o Burazerov er-5 sa njegovom ultra penzionerskom vo¾njom istom brzinom tro¹i litar manje nego ja iza njega na ivici samoubistva, 3.5 litra... :o Njemu je i moj motor tro¹io isto kad sam mu ga pozajmljivao, da ga nisam natoèio punog pre i posle ne bih verovao da je moguæe, do Novog Sada i nazad, 200km sa manje od 8 litara... :o Meni je tada na otvorenom tro¹io oko 6... :o ;D

milomir22

Imam drugara koji je sampion u voznji male potrosnje (doduse auto passat b 5.5 1.9 tdi, motor jos uvek ne vozi), nekako zaista vozi toliko tecno i osetljivo, da niko od nas nije uspeo da ga nadmasi. Ja licno mislim da je zivot prekratak za sranja kao sto su voznja sa ciljem sto manje potrosnje, narocito kad sednes na motor.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

mali_zmaj

Jedna recenica tj. oznaka 1.3 Multyjet....  ;)
jin-jang

El Jefe

Има тај мотор у ФИЈАТу Добло. Троши као камион, а на семафору кад му даш гас убрза кад ти се сви редом најебу кеве.
Друштво за заштиту од животиња

mali_zmaj

pa zato ¹to nije ni pravljen za Dobla,èak ni za Ideju,al u Puntu,kiji je 200 kila lak¹i od Ideje,jebe kevu... Meni odraðuje posao,kupovao sam taj auto,i znao sam ¹ta me èeka..,jer sam probao istu kao i moju!! Jednostavno,kad je ne èepa¹ ni ne tro¹i.. Generalno mora¹ da zna¹ ¹ta kupuje¹,i koje su ti potrebe!! A to je mali dizel,koji ne tro¹i,a ako zna¹ kako se vozi,izvuæi æe¹ iz njega ¹ta ti treba,i kad ti treba!! I da ne kenjam,vi¹e volim benzince,ali ovo malo èudo stvarno malo tro¹i!! Ko hoæe dizela,da malo tro¹i,a da je jaèi,ne pretjerano,onda 1,5 dci,ili koja mu je veæ oznaka...
 A ko hoæe da jebe kevu 1,9 naravno...  Mada ja nisam zahtjevan vozaè,i vozim po B.Luci uglavnom,koja nije veliki grad..,tako da mi ne treba 150 konja... ,mislim ne bih se ¾alio ni sa puno konja...,al fakat ,koji æe mi moj..

poslato sa rupovke uz pomoæ kurble
jin-jang

srbac

Citat: El Jefe poslato 02 Novembar, 2019, 22:32
Има тај мотор у ФИЈАТу Добло. Троши као камион, а на семафору кад му даш гас убрза кад ти се сви редом најебу кеве.

Teraj kod majstora taj kamiJon da srede !

dzimika

Citat: mali_zmaj poslato 03 Novembar, 2019, 16:03
pa zato ¹to nije ni pravljen za Dobla,èak ni za Ideju,al u Puntu,kiji je 200 kila lak¹i od Ideje,jebe kevu... Meni odraðuje posao,kupovao sam taj auto,i znao sam ¹ta me èeka..,jer sam probao istu kao i moju!! Jednostavno,kad je ne èepa¹ ni ne tro¹i.. Generalno mora¹ da zna¹ ¹ta kupuje¹,i koje su ti potrebe!! A to je mali dizel,koji ne tro¹i,a ako zna¹ kako se vozi,izvuæi æe¹ iz njega ¹ta ti treba,i kad ti treba!! I da ne kenjam,vi¹e volim benzince,ali ovo malo èudo stvarno malo tro¹i!! Ko hoæe dizela,da malo tro¹i,a da je jaèi,ne pretjerano,onda 1,5 dci,ili koja mu je veæ oznaka...
A ko hoæe da jebe kevu 1,9 naravno...  Mada ja nisam zahtjevan vozaè,i vozim po B.Luci uglavnom,koja nije veliki grad..,tako da mi ne treba 150 konja... ,mislim ne bih se ¾alio ni sa puno konja...,al fakat ,koji æe mi moj..

poslato sa rupovke uz pomoæ kurble

Ja sam u fazi potrage za jednim 1,3mjet, treba mi sto manja potrosnjam, koliko ti trosi Idea na otvorenom?

Gavrolini

1.5 dci je za one koji zele pakao u zivotu i da sve pare daju na popravke a ne za one koji zele malu potrosnju. Ne pricamo o novijim generacijama nego onim prvim dci motorima koji su stavljani u megana guzonju i klia.
Generalno tih godina svi Dci motori su tesko djubre 2.2 najvece, onda 1.5 i za njima 1.9 od 120ks. Onaj od 107ks je i dobar tu i tamo.

FANTOM

    Drugar ima Megana 2006. Karavana 1.9 120 ks. Ali uzeo ga je od nekih poznanika vec par godina kod njega samo mali i veliki servisi i on prelazi ozbiljnu kilometrazu plus je ozidao vikendicu sa njim znaci vukao sve i svasta .
    A drugi ima Daciu Logan 2007. 1.5 dci , uradio generalnu al presla je preko 400 000 km ja licno mislim da svaka kola ubije kilometraza i lose odrzavanje .
    Ili Golf pa zamenis lepo sve redom  [rofl] [panic] [cheers]

dzimika

#39
Citat: Gavrolini poslato 04 Novembar, 2019, 11:28
1.5 dci je za one koji zele pakao u zivotu i da sve pare daju na popravke a ne za one koji zele malu potrosnju. Ne pricamo o novijim generacijama nego onim prvim dci motorima koji su stavljani u megana guzonju i klia.
Generalno tih godina svi Dci motori su tesko djubre 2.2 najvece, onda 1.5 i za njima 1.9 od 120ks. Onaj od 107ks je i dobar tu i tamo.

tu je samo pumpa problem kod 1,5 dci, i to modeli sa delphi pumpom i diznama, modeli od 105ks su sa siemens diznama i bosch pumpom pa nemaju probleme, kod delphi-a se lezaj pocne raspadati unutar pumpe i pocne slati opiljke u dizne, zapusi se preliv i auto ne moze da upali, tj svo gorivo koje dolazi ide nazad u rezervoar, 60e po dizni i 150e za remont pumpe i vozis se dalje

Edit: isti problem ima i ford sa tdci motorima, isto delphi pumpa i dizne