Glavni meni

Drugi RR je morao biti kupljen :)

Započeo Darko, 30 Avgust, 2019, 21:39

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

megaidiot

nek ne moze 50, al evo uzeo sam motor sa ne-novim lancem (cenim 10-15k) i presao skoro 30k, cistio ga i mazao kad se setim i pre duzeg puta. doterao dotle da me svabe nisu htele da puste na ulicu iz bezbednosnih razloga, a dosao sam po gume, i dzaba ih ubedjivao da lanac moze jos da tera.

sad jebiga, masa kilometara koje je presao su bile na autoputu gde satima ide istom brzinom pa se ne aka nego samo radi svoj posao.

Lazic

Dok recimo Gavra mo¾e izmeðu dva semafora da mu skrati vek za 5000km... :o ;D Ako se potrudi... ;D

Gavrolini

Nikad u zivotu nisam posedovao jedan motor 30k pa ne znam.   Ali bih bio super srecan kad bih mi ulicni motor izdrzao sa novim lancem pola od toga. Kao i kad bi mi na enduro motoru trajao bar dve sezone. Inace posle svake voznje perem i podmazujem lanac. Ako vec odvojim sat-sat ipo za pranje motora  nije mi tesko jos 10-15 min za lanac da odvojim

ЯЭВОЛУТИОН

ko vozi kao penzos moze da potraje 50000 ako ne vozi autoput vec magistralni sa skotojlerom, ali motor mora da je do 600 ccm i vozac sa prtljagom nebi smeo da predje 80 kg.....
mislim da je izmedju 20 i 30000 moze da istera propisno zategnut i podmaziva lanac na bilo kom motoru, ako ne tockaris i ne potezes na drag trkama.....
ko tockari lanac mu je najmanja briga.....lezajevi semerinzi lamele i iglicasti zadnje viljuske spadaju u redovan servis.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Biker-Boy

Na svoj bivsi CBR600F2 stavio sam nov DID lanac sa JT lancanicima,
redovno ga cistio (na svakih 1000km), i podmazivao (na svakih 500km),
cistio sam ga sa Akra K2, podmazivao sa Silkolene sprejem,
putovao sam u dvoje sa prtljagom, ja imam 90kg, suvozacica 60kg
lanac i lancanici su presali 25.000km kad sam prodao motor, i bili su skoro kao novi,
dalje ne znam sta su radili s njim,
ali da je motor ostao kod mene, ubedjen sam da bi lanac izgurao bar jos 15-20.000km sa mojim odrzavanjem.
I feel the need..... the need for speed !!!

Lazic

Alja, cenim da si zaboravio kad si mi menjao lanac... :o :D Uskoro æe 7+1 godina, nikad ga nisam oprao, kako reko¹e Japanci, na svakih ~500km par kapi SAE90... U mom sluèaju na svakih ~500-1500km... Dotegao ga samo jednom pre nekoliko godina, ni¹ta mu ne fali, lanèanici skroz ok, sad je na oko 35.000, ne planiram da ga menjam u skorijoj buduænosti... :o ;D

UFF

kle pola litre i pola cilindara sa svojih 30hp dok je jos bio nov a sad mu pola dumrlo a pola se vuku ko mrtvi  [rofl]

to moze da rastegne lanac kao i moj bivsi crf250l  ;D

Lazic

Povuci reè, ¹ta 30 konja, najmanje 31... :D Znam da ne mo¾e da sjebe lanac k'o hiljadarka, al' jo¹ nisam èuo da se neko hvali sa sliènim motorima da mu je lanac trajao 70-80k...

UFF

nisam trebao da prodam crf-a
tvoj kle upola cilindara i kubika u odnosu na moju cb i lanac mu traje 8 godina
znaci na crf250l ima da traje bar 16 godina jer je motor upola kubika i cilindara u odnosu na kle  :o
besplatno odrzavanje jbt  [rofl]

Taraba

I za razliku od KLE-a doliva sam ulje umesto sto trosi.
A gume samo raste ¹ara, pa mora¹ da menja¹ kad postanu suvi¹e nove [rofl]
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Lazic

Citat: UFF poslato 09 Septembar, 2019, 11:55
nisam trebao da prodam crf-a
tvoj kle upola cilindara i kubika u odnosu na moju cb i lanac mu traje 8 godina
znaci na crf250l ima da traje bar 16 godina jer je motor upola kubika i cilindara u odnosu na kle  :o
besplatno odrzavanje jbt  [rofl]
I dalje mi nije jasno ¹to prodade crf-a... Nije da ti je bila frka za pare, niti je odr¾avanje skupo...


@Taraba:
Kome ti da kle tro¹i ulje... ??? :o  [rofl] [rofl] [rofl]

Nisam kap dosuo skoro 2 godine... :o ;D To sam ozbiljan...

UFF

pa koji ce mi 3k eur zarobljeno u motoru (a vec imam i skuplji i veci) koji ni ne vozim ako mogu da ih uposlim negde?

nisam ni planirao da ga zadrzavam vec malo da se izvozam van puta i cao zdravo

a nisam znao vise sta cu sa tim silnim novim gumama koje je crf proizveo :D

Lazic


Darko

kad rekoste gume - ove su mi katasrofa .. i sad , sta duzmem - pojima nemam ..

nesto sam najzadovoljniji bio sa bridgestone bt016 , ali reko bi da se ne prave vise

megaidiot

ja njima bio odusevljen, i kako su isle i koliko su trajale. posle uzeo pilot i ok su bile, ali bt bile mnogo bolje il sam navikao. citao sam hvale bt021, mislim da ne moze da ne valjaju.

Darko

Meni kenjao dobar ortak mesecima da promenim gume. Imao te bt016 i drzale ko blesave a skoro se konci videli...
On je bolesnik pa posle sezone dve kupuje nove gume. Kupi on neke nove , kaze da bacim svoje sa motora , ja mu rekoh gde da bacis budalo gume 16 puta u boljem stanju nego ovo moje... i stavim ti ja te njegove skinute sa motora , ne mogu da se setim sad koje su bile , ali uglavnom dosta mladje i sa dosta vise mesa i - zajebem se kao konj. One bt016 drzale sto puta bolje. Tad su me kupile za vek

VR 46

И мој глас за BT016 PRO ,озбиљно добра гума. [thumb_up]
Twist of wrist!

Darko

Pa ako uspem da ih iskopam negde. Kazem , mislim da se to vise ne pravi. Mozda neke naslednice tih guma

VR 46

Имаш их брате,ја их узео од Милета (Бајкер Хаус) чини ми се да је пар 200е...
Twist of wrist!

megaidiot

vidi https://www.vulkanizerstvo-furlan.si/hr/moto-gume/bridgestone-180-55-17-bt-016r-pro-73w-33785005#product

malo poranis, pa dok ruckas i popijes kafu namontiraju ti gume, onda obodjes malo triglav i bledsko jezero pa ih lepo razgazis do kuce bratstvom i jednistvom... moj savet :)