Glavni meni

Kancelarijska stolica

Započeo Toma RR, 14 Avgust, 2019, 18:03

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Taraba

Citat: mareskin poslato 15 Avgust, 2019, 23:55

I ja sam trenutno u potrazi za 3 kancelarijske udobne-ergo fotelje.
Zna li neko neki  salon sa velikim izborom razlièitih modela?
Moramo da odemo i da vidimo stolice da bi se odluèili. Leða me ba¹ muèe u poslednje vreme.
Vidi moj post gore... Antares na NBG.
Imaju 50ak modela u radnji.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Toma RR

Hvala za preporuke  :)

Citat: dzimika poslato 15 Avgust, 2019, 00:05
Ja sam moju odneo na posao a za kuci poceo da pravim konstrukciju pa kad uzmem sediste samo da sve namestim




Moze da se okrece kao i standardne plus tockici sto mogu

Tomo ako hoces nadji sediste u oglasima i dodji da napravimo konstrukciju za to sediste
Dzimika dao si mi bas dobru ideju, pogotovo sto bi u toj izvedbi kostalo dosta manje, a definitivno nijedna stolica ne moze da bude udobna kao sediste. Jedini mi je problem sto ne znam da li bi i koliko vise mesta zauzimalo sediste u odnosu na stolicu ? Dosta mi je knapiran prostor tu gde mi je radni sto.

Citat: UFF poslato 14 Avgust, 2019, 22:56
koristim je skoro pa deceniju, radi na bakteriju iz ups-a
lazic i ja isli po nju kedijem u mladenovac, fenix mi izvario konstrukciju koju sam posle plastificirao

http://www.youtube.com/watch?v=1aWYOwyDn5g#

Ovo izgleda predobro i preudobno stvarno, svaka cast  [thumb_up]

Ivicat

Citat: Ivicat poslato 15 Avgust, 2019, 10:29
Probao razne stolice/fotelje.

Kozne bih uvek zaobisao.
Mrezaste su (meni) bolji izbor.
Prednost dajem tekstilnim.

Pokusavam da se setim gde je moja bivsa firma kupovala stolice. Cena je bila 450-500e sa garancijom od 5 godina. I posle tih 5 godina, radilo je sve i izgledale su veoma pristojno. Bile su jednostavnog dizajna bez raznih dzidza-bidza.
Ovako nesto




Ponovo vracam ovo jer bih dodao nesto bitno. Mene su manje bolela ledja sa ovom skupom jednostavnom stolicom nego sa jeftinim (10-15000din) kvazi-ergo-ekstra-mega-giga udobnim foteljama.

mareskin

Citat: Taraba poslato 16 Avgust, 2019, 00:36
Citat: mareskin poslato 15 Avgust, 2019, 23:55

I ja sam trenutno u potrazi za 3 kancelarijske udobne-ergo fotelje.
Zna li neko neki  salon sa velikim izborom razlièitih modela?
Moramo da odemo i da vidimo stolice da bi se odluèili. Leða me ba¹ muèe u poslednje vreme.
Vidi moj post gore... Antares na NBG.
Imaju 50ak modela u radnji.

Super. Onda idemo tamo. Mora da se sedne i proba.
Btno je da sedalni deo nije previ¹e dubok, jer onda leða ne dohvataju do naslona i potpore leða.
Mora da ima pode¹avanje lumbalnog dela, visine sedi¹ta i visine rukonaslona.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

dzimika

Citat: Toma RR poslato 16 Avgust, 2019, 02:56
Hvala za preporuke  :)

Citat: dzimika poslato 15 Avgust, 2019, 00:05
Ja sam moju odneo na posao a za kuci poceo da pravim konstrukciju pa kad uzmem sediste samo da sve namestim




Moze da se okrece kao i standardne plus tockici sto mogu

Tomo ako hoces nadji sediste u oglasima i dodji da napravimo konstrukciju za to sediste
Dzimika dao si mi bas dobru ideju, pogotovo sto bi u toj izvedbi kostalo dosta manje, a definitivno nijedna stolica ne moze da bude udobna kao sediste. Jedini mi je problem sto ne znam da li bi i koliko vise mesta zauzimalo sediste u odnosu na stolicu ? Dosta mi je knapiran prostor tu gde mi je radni sto.


Iskreno, ne zauzima nesto puno vise od onih obicnih kancelarijskih stolica koje imas da kupis u JYSK-u za 10k din, ja sam napravio zvezdu malo vecu, tipa 10cm veci precnik kruga pravi radi bolje stabilnosti ako se nagnem unazad ili nesto slicno, da mogu da oborim sediste i da legnem a da se ne prevrne pozadi, ostavio sam i mogucnost da sediste moze da funkcionise pomeranje napred nazad
To koliko ce mesta da zauzima zavisi i od toga koje sediste izaberes

nesic1

Колико сати дневно проводите на тим столицама?

jevta


mareskin

Citat: nesic1 poslato 21 Avgust, 2019, 00:32
Колико сати дневно проводите на тим столицама?

Sve ukupno decenije :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

nesic1

па оно, ко седи сат два може и на поду, ко седи дуже време онда се испрси 500+€ за неку нормалну столицу у противном поздравиш се са кичмом, ја сам узео ергохуман, нисам неко ко се разбацује али ово је оправдана инвестиција, барем мени

ако неко има прилику може да проба икеа маркус столицу, некима одговар а некима не
Послато са C105-E0 помоћу Тапатока

mareskin

Citat: nesic1 poslato 23 Avgust, 2019, 18:06
па оно, ко седи сат два може и на поду, ко седи дуже време онда се испрси 500+€ за неку нормалну столицу у противном поздравиш се са кичмом, ја сам узео ергохуман, нисам неко ко се разбацује али ово је оправдана инвестиција, барем мени

ако неко има прилику може да проба икеа маркус столицу, некима одговар а некима не
Послато са C105-E0 помоћу Тапатока

Misli¹ na ovu:

https://www.kancelarijske-stolice.com/online-prodavnica/ergonomska-stolica-ergohuman/

i ovu:

https://www.ikea.com/rs/sr/catalog/products/40103100/
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

nesic1

Да, ова ергохуман је била на акцији око 63к динара, приликом испоруке огребали су звезду и продавница ми је дала због тога попуст још 3к дин, тако да ме изашла мислим 60к дин, хтео сам ову маркус јер је јефтинија, али код мене нема икее па нисам могао да је испробам, онда да не ризикујем узео сам ову прву, има сва могућа подешавања,

иначе мало ме јебуцка кичма у доњем делу, када се лепо наместим и подесим столицу не осећам да ме боли кичма, после седења кад устанем не боли кичма, највише сам седео 20+ сати, док са неким пре ње болела ме кичма док седим и нема шансе да се наместим, кад устанем после седења имам осећај да ме неко пребио мотком.

Узео сам на ризик, неки кажу да им чак и ова ергохуман не одговара па узимају скупље али њих нисам ни гледао, реално и ово ми је много било.

Ево сад нађох, ја сам узео овде и овде је тада била најјефтинија, имао си и модел исти овакав са наслоном за лаптоп и дал беше ноге она је била 120к дин.
Мрежасти ми је и наслон и седални део, имам 81кг и не примећујем да ми се мрежа било где развукла или попустила, имам је скоро годину дана.

https://www.kliklak.rs/radne-stolice-fotelje-za-kancelarije/n-a/radna-stolica-ergohuman

mareskin


Za 15-ak dana sti¾emo kolektivno u BG da obiðemo nekoliko salona i probamo stolice :D
Pa, nek svako izabere ¹ta mu odgovara i koliko meni ne bude mnogo da platim :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic

To je zato ¹to ti je joga neprijatelj...

dzimika

Ja garantujem da ce sediste od 50e iz mecke ili BMW-a da nadzivi sve ove stolice :D doda se jos 50e da se napravi dobar mehanizam i osnova i dobijes fotelju koja ima sva moguca podesavanja kao i ove fensi od 500 i vise evra, a opet ako se i na ovim fensi ne sedi kako treba nema poente uzimati ih

mareskin

Citat: dzimika poslato 24 Avgust, 2019, 17:23
Ja garantujem da ce sediste od 50e iz mecke ili BMW-a da nadzivi sve ove stolice :D doda se jos 50e da se napravi dobar mehanizam i osnova i dobijes fotelju koja ima sva moguca podesavanja kao i ove fensi od 500 i vise evra, a opet ako se i na ovim fensi ne sedi kako treba nema poente uzimati ih

Ako ih dobro platim ima da sedim za sve pare :D :D :D :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic

Inaèe bi sedeli na drvenim klupama i èinili, ammmmmmmm... :o ;D