Glavni meni

Putevima biv¹e Juge i Alpa

Započeo ®or¾ GTI, 10 Avgust, 2019, 22:42

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

®or¾ GTI

Posle trajekta u nastavljamo kroz Bjelu i ostala mesta, ja bih rado do HN na kafu, al znajuci koja je guzva i da je vlada sa njegovim montiranj tu, odustajem i to kazem vladi na bt.krecemo ka granici i tu kolona pa bar 3 km. Uredno obilazimo sve i stajemo tik pred rampu, naravno niko se ne buni ko ih j..e kad ne voze motore. Ista prica i kod brace hrvata,ponavljamo operaciju i za 10 min eto na u Hr.
Casakamo na bt  kao brat jel se secas kad smo letovali u Kuparima i na ostrvu cveca,(moja keva je radila kod vojske, pa smo letovali po 20 dana u svim tim bungalovima i hotelima) evociramo divne uspomene sve me prodju zmarci i sad,mislim da su to neki najbezbrizniji trenuci naseg odrastanja i detinnstva sve posle toga,znate i sami frke krize,snalazenje itd.
Usporavamo kod kupara bacamo fotke sa goprom ,ja ppet kazem idemo dalje kasno je a do splita jos 250km a u Dubrovnik u cemo stati pa da ne gubimo puno vremena, nastavljamo dalje sa nekom toplinom u srcu.
Dolazimo u Dubrovnik meni vec dobro poznat jer svaki put ga zakacim na kruzu do 2017 nisam bio u njemu od 92 a sad u tri godine bar 50 puta, pretrcao odvozao i preplivao ga vise puta do sad . U gradu kolaps sto sam i znao jer je spic sezone te skrecemo ka zicaei na vrh brda, to pricam i vladi da ne bi zaboli u jednosmernim ulicama dole a i on je bio pre par god tako da nista ne gubi.
Parkirasmo motore nedaleko od krsta gore ,gledaju svi, mene boli uvo jesu bg table vlada je nemac , nema frke slikamo se kao za casopis i gopro i telefoni i dron ,trajalo je to bar 40 min , vlada bi jos sad i kafu da pije pogledam na sat ono skoro 5
17 h a do splita ihaa, tu se malo prepirasmo i resismo da krenemo. Tu se smenjujemo na dole ko je prvi a ko drugi da bi imali dobre fotke, i posto sam ja uglavnom bio pozadi vlada jelte ima brdo slika i snimak a u odnosu na mene,sto mi ne smeta, pakujem ja u glavu a i dovoljna mi je po jedna fotka a ne CEO foto session. Uslika me vlada na jednoj krvini gde se vidi ceo stari grad, kad eto zakuka i on hoce istu a ima 30 takvih na krvini iznad i ispod, ja mu kazem ajmo necu da okrecem motor uzbrdo,vruce je zurimo imas takve slike itd. Kad naljuti se on(to je bilo jedino ne slaganje za ceo put i trajalo je 15 min😂) krece vlada ubrzano na dole uz komentar ako mozes prati me.
Dodjosmo do magistrale kad eto ti vlade krenuo po gasu, a guzva i prelep pogled ja ne zurim prstim ga ali laganije em sto znam da se gluposti dese kad je takva situacija em necu da rizikujem em vidim brod od moje kompanije dole u doku i pricam mu mogli smo dole da te uvedem ili da se javim uvek ima neko koga znam od pre... Kad ja vidim da pricam sam sa sobom, vlada me iskljucio ladno sa bt . Au kazem ja kakv tinejdzer , poteram ja kawu i zalepim se za njega da ga o
Prckam od pozadi da me cujemo, i posle 15 min pali on bt e kao Tu si ,ja mu tu malo skrenem paznju, i ispeglasmo sve i nastavismo dalje.
Put je perfektan krivine dobar asfalt, krivne sve copy paste kad naucis jednu,znas ceo put divni predeli i mala lepa mesta usput. Geralno jos jednom napominjem kako mi je drago da konacno prodje
Tuda gde mi su mi moji pricali e sine mako je na bilo lepo kao mladima kad smo ficama i tristacima isli po celom moru . Eto i nama prilike.

®or¾ GTI


®or¾ GTI


Lazic

Samo sam jednom i¹ao i to kolima, pre 12 godina, od tada sanjam da proðem motorom... To od raspada Juge... Kao mali, milion puta gore dole... Od Istre do Herceg Novog... Dugo sam mislio da je odmah posle Novog Albanija... Niko nije i¹ao ju¾nije...

®or¾ GTI

Doslo vreme da se nastavi, evo me na kruzu bas pos istim  rutama , Slovenija, Crna gora ,Hrvatska taman sam osvezio memoriju pa da nastavim:)

®or¾ GTI

Posle lepih 280 km po dobrom I zanimljivom putu dodjosmo I u Split, tu nam je rezervisla apartman moja drugarica sa kruza Lara ,prelepa splicanka ajmeme sto bi ona rekla :). Stigli smo negde oko 8 uvece ,stan top u prizemlju 8 minuta peske do strade glavne setacke zone, motori pred nosom sto je najbitnije. krece raspakivanje ,tusiranje I spremanje za grad .Vec znate da po obicaju vladu cekam kao mladu da se spremi.Lara dolazi po nas I krecemo lagano ka centru , mi onako generalno umorni ali zeljni svega idemo na klopu, klasika sa bracom hrvatima juri menjacnicu menjaj kune tamo vamo, Split krcat kraj jula ljudi na sve strane,poredeci sa Crnom Gorom nebo I zemlja sto se turizma tice. Posle setnjice I pica po gradu prosetasmo malo pored vode , a tu parkirane mega jahte I mega izdrkavanje, bacamo po koju fotku ,I krecemo nazad kaze Lara ajmo na rivu tu su mi drugarice sede I cirkaju . Uh ja I vlada gotovi vec je pola 2 a treba ustati ujutru I nastaviti dalje, al mi junaci kako sad I sedosmo tamo sa njima ,Tu su osimjedne bosanke sve bile onako, mi onako krenuli da nabavljamo bosanku jos nam je I Lara pomogla, al ove druge su malo minirale ,jbg sta cu I'm kad nisu nesto a nama apartman nadrkan vise je \za neke fensi cice :). Posle duze bleje mi se poterasmo ka smestaju I usput prodjosmo kroz celu Dioklecianovu palatu ,kako smo se blizi smestaju lara svraca do nas na kratko, I ono trojka ludilo xaxa nije bilo tako na zalost. Mada se ja I larica simpatisemo dugo ona je na drugom brodu ali se stalno nesto cujemo , Kazem ja ajde pratim te kasno je I ona kao vazi hajde, kad eto Vlade idemo zajedno ,ja kazem vlado lezi spavaj idem ja Lara potvrdi glavom da nema potrebe da ide I on, al jok on zapeo ja namigujem cuskam sta sve ne radim al kad je neko teletabis onda jebiga I tako ti nas dvojica ispratismo laru , I gde sam ja na putu ka nazad drobio Vladi dobro bre jes ti lud I corav ili namerno on sta kao ovo ono, no nema veze bice prilike.
Naredni dan ja se budim oko 9 idem radnju da kupim I spermim klopu da pojedemo nesto domace ne samo po kaficima I restoranima. Jspremo klopu sredjuem stvari ,vlajko jos kolje sovu , a mi kao treba do 11 da izadjemo dolazi spremacica , ja pisem lari da zove tog drugara I da nam da jos bar pola sata jer ko da imam mladu pored sebe, javlja ona mozete do 1 jedan opusteno. I pogodite kad smo izasli u pola 2 naravno. Konacno se spakovasmo I izlazimo iz splita na magistralu kao idemo ka Koperu u Sloveniji , moje omiljeno mesto gore,tamo cemo da bukiramo, ja vec znam da nema teorije da izvezemo 570 km u tom danu I vec u glavi imam dve drugarice koje su na Pagu vec 3 nedelje ,sa jednom sam bio u kombini u isto vreme me I Mrzi ko nemca ali ne moze bez mene :), kazem ja vladi  na bt ,buraz ajmo na Pag za 3 sata smo tamo uhvaticemo plazu I dan a sutra peglamo do Kopera 280 km opustenije. Nije trebalo mnogo da ga ubedjujem.
Posto sam hteo da iznenadim ovu malu a tamo su bile sa kevom I burazerom of te druge devojke , bukiramo na booking lep apartman prizemlje I sprat fino korektno za 50 eur .I posle super voznjice I prelepih mesta zaboravih sve koja su da nabrojim dodjosmo na Pag :)

Panta Zemunac

2018te ladno SERBDACK, sa lepsom polovinom, prodje pored mene, kroz Prcanj, nesto pre  hotela Vrmac...

2019te, vi takodje ladno prolazite a jos smo istim putem dosli, Zlatibor, isti parking pored jezera, samo sto uvek prespavam u manastiru Milesevo (Beli andjeo), prelaz Jabuka, Zabljak, Niksic, Kotor pa Prcanj...

2020te ce valjda neko stati pored restorana Marius, videti zuti kajak i potraziti Pantu Zemunca.......uvek druga polovina avgusta! Placam has i okrepljenje za sve sa MM foruma!!!!





Panta Zemunac

I voznju kajakom do Perasta i i Gospe ti i Trifuna.....

dr32

Eto razloga da ponovimo turu. Ja tek juce sredio slike. Ni po godine ne prodje  ;D
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy