Glavni meni

Putevima biv¹e Juge i Alpa

Započeo ®or¾ GTI, 10 Avgust, 2019, 22:42

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

®or¾ GTI

Posle zabave sa roniocima, ja upitah jel ima neko neki smestaj, jer od naseg splita nista za danas, tamo vamo kaze jedan lik ima kod mene 5 eur nocenje 5 min odavde, u sboi je jos jedan ronilac ako ne smeta, ja kao buraz gde smeta extra , kaze aj jos malo pa vas vodim , i tako nadjosmo nocenje za 3 min za 5 eur.  Goran bukirao kod neke ribe u budvi apratman za 30 eur , zvao nas kod njega ali mi smo bili u fazonu neka valjda ce ti dati jos nesto za tih 30 eur dnevno😂, odosmo do smestaja , kuca ok ,cale i keva od ovog lika pravi domacini iz Zajecara su, kafa,gibanica,pivo sokovi sve u fullu, sve mega korektno sto se tice smestaja, sredili se i dogovorili sa goranom oko pola 10 kod njega pa idemo peske do grada (budve) znajuci vladu ,ja odmah znam da od toga nema nista 😂,zaseli mi sa ljudima caskamo , oni vec 2 godine zive na jazu ,kazu zajecar je tuga, sin u slovackoj radi u vw fabrici,njima bolje u cg rade u hotelima,nema drva za ogrev,laganija prica, inace caale od tog lika bio valjda predsednik Zajecara davno kaze pusti bagru dobro pobegoh u mir.Zena; znela gibu a mi gladni ko vukovi ,ja uzeo dva parceta i to je to idemo na veceru a vlada opet ko da je sam krenuo po plehu, ja ga ritam ispod stola tebra ima jos ljudi ,sin i ronilac koji su se cratili na zabavu na plazu, i kazem mu ionako idemo na veceru sa goxiem.
Odosmo do budve i naravno pravo ka kaficu jer je vec pola 11 🙂, goxi ceka na pivu, pricamo preko bt vlada i ja reci tebra izadjosmo i mi u bidvu motorima, a mastalo ko deca🙂, tu nas onako pucaju emocije i gde smo letovali ko deca sa nasima po mesec dana i svasta nesto naviru emocije,bilo je tu i glisera imao cale pa au letovanja bila nezaboravna, itako se parkirasmo u centru, ali ne na dzadi kao sabani, i prosetamamo , gpxi popio vec 3 krigle cekajuci, kaze ajmo na klopu pa cemo se promuvati,, sdosmo u neki lep restoran pored mora, sta da kazem 23 jul a budva polu prazna, 3 stola zauzeta a 20 prazno, hteli mi iznad fontane da sednemo ,tu nas hosteste slatke dovele, kaze konobar sto je za 6oro kao ne moze tu, mi kao buraZ prazan ti restoran dal si realan, ja kao daj zovi ove dve cakane hostese da mu popunimo broj🙂, presli mi za sto za 4 voro i tu se lik zajebao mislio mi cemo po kafu i cao, a mi narucismo klopu posteno,jedosmo i pismo zablejali ispricali, i kao prijatelji sa goranom bratski povezali, znamo se jedva sva dana a vec planovi za odlaske kod njega za svicu on kod vlade itd.
Posle klope aj kao da prosetamo al za klubove nismo vec je nekih 2 ujutrui treba da vozimo sutra i nadalje pa ne bi da zaginemo, napravili djir da vidimo sta sw dwsava ,klubovi neki puni neki prazni ,mladog mesa ima dosta,spopadaju hostese aj unutra,a mi krsni momci pa jos i zgodni😉, neka umor stize moze samo neka na umornog kosaca ako hoce 😂 a da jurim to vece jok.
Obidjosmo i stari grad bacili po koju fotku i prizvali jos koju uspomenu , nismo letovali u budvi zajedno jos od 98 kad smo bili sa porodicama i gliserom.
Pozdravismo se sa goranom ,uz opciju mozda pijemo kafu sutra al znajuci vladu ,buraz bicemo knap sa vremenom. I tako i bi.

®or¾ GTI


®or¾ GTI

Dan 3. Ja klasika ustajem prvi oko nekih 9 ,svi otisli iz kuce ronioci na zaron,domacini na posao, nama je bila opcija da uhvatimo jos jedan zaron ali znajuci aktere i vreme,odmah je otpalo🙂, polako pripremam stvari, aktivni ves koji sam sinoc oprao i okacio uveliko je suv, lagano ,skidam kamere i sve sa punjac a i pakijem ,posle nekih 45 min budim vladu, aj buraz lagano pozuruj,da hvatamo put, rekao sam aj idwmo do kotora na kafu i dorucak, pa preko mua i risna na trajekt. Ustaje on kao iz kome i tu krece pakovanje od sat i kusur, ja napakovao stvari na motor,i necu jos odelo da oblacim da ne kuvam za dz, spakova se princ konacno ja se obukao i cekam na motoru u hladu, vlada se nesto vrzma tamo amo,ja ga pitah sta je sad buraz , kaze on nema mi kljuca os motora, ja kao kako nema sinoc dodjosmo, ako je negde moze samo na relaciji moro kuca sto je 4 m. Nema on histerise,kazem ja tebra farmerke od sinoc ,kaze nema gledao , pali on motor ja gledam ,cekaj kako palis tj sa cim, kaze imam rezerni poneo, ja u cudu nosi dva kljuca u startu ne veruje sebi😂, reko super idemo, kaze ne necu hocu da imam sva tri fabricka kljica,ja gledam i ne verujem kazem ajde uzecu ti jebeni kljuc u Hondi,prokuvao sam cekam te na motoru pola sata,a vec je 12,krecmo konacno on besan gundja na onaj bt, ja kuliram i smirujem, stizemo do kotora i obilazimo koloncinu kod starog grada,parkiramo ispred ,ja kazem ostavljaj sve sem tank torbe i kacige.,pijemo kafu unutra ja uveliko znam sve zbog kruzera jer sam vec 2 puta po 30 puta bio ovde u 3 godine, cak mi telefon upamtio sve wi fie😂, javismo se svima preko neta, javio ja goranu da smo krenuli i jbg vidimo se negde u evropi,nije bilo tealno da idemo do budve pa vamo znate vec zbog cega. Posle kafe odosmo 300 m dalje u jedan mali fast restoran gde svi mi sa kruza idemo na klopu, dobro a jeftino a gazda gotivac me prepoznaje kaze bio ti kruzer pre dva dana, kazem ja na odmoru sam a idem na drugi sad za aziju.
Klopasmo brzo ,spakovasmo ,meni kod starog grada tamo mi ispala potkapa, i vlada kaze e video sam jednu na podu, ja kazem jel realno da nisi rekao ,nema veze krecemo konacno, ali ne i zadugo jer nam stari prijatelji imaju kucu u Muo u i ja kazem ako su tu javljamo se nakratko.

®or¾ GTI


Lazic


Charuga

Citat: Laziæ poslato 21 Avgust, 2019, 11:13
Muo?
Eh Lazicu Lazicu...da nisi bezao iz skole.....

Муо је насеље у општини Котор у Црној Гори. Према попису из 2003. било је 677 становника. Муо је старо рибарско насеље које се 3 километра протеже уз обалу Јадранског мора, на југоисточној страни Врмца, наспрам Котора и јужног дела Доброте. Од града Котора удаљено је 3 километра


Lazic

®eljko, i¹ao sam pe¹ice od Kamenara do Lepetana, vi¹e puta, i¹ao kolima vi¹e puta, i¹ao motorom vi¹e puta, znam mesto, znam gde je, nikad nisam uhvatio ime... :o ;D

Charuga

Nisam ni je znao...zezam se malo....

Lazic


Boban_m

Citat: Laziæ poslato 21 Avgust, 2019, 16:19
®eljko, i¹ao sam pe¹ice od Kamenara do Lepetana, vi¹e puta, i¹ao kolima vi¹e puta, i¹ao motorom vi¹e puta, znam mesto, znam gde je, nikad nisam uhvatio ime... :o ;D
Pjeske si isao? Pa autom treba sat vremena ;D

Lazic

Pe¹ke ceo dan... 'ladno sam zaboravio da sam maja 2002-ge i¹ao i biciklom... :o ;D

ЯЭВОЛУТИОН

e sad biciklom...nas si nasao da lazes
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Da da, i to prvo od Njegu¹a do Kotora... :o :D Uzbrdo kolima... :D

®or¾ GTI

Stajemo u famozni Muo ,kad ispred prepoznah komsimicu koju nisam video vise od 10 god ,ona dva klnica, jedva nas prepoznaje, vlada uzimao knjige za medicinu od nje, izevocirasmo tu malo uspomene i ispricasmo se na kratko, ponudise ljudi sve,ja kazem samo voda, jer ako krenemo da se gostimo ostadosmo mi jos jedan dan u cg.
I stvarno posle 20 min mi se spakovasmo i sedamo na motore ,sincic od nje gleda motore i divi se a mali nema 3 godine🙂, krecemo ka kamenarima i trajektu, a ono milinka nema guzve, ja tuda prolazio cesto sa bajk turama sa kruza , pricam vladi preko bt o malim crkvicama i katedralama.
Ja pozelim da letujem tu jer je prelepo pretrcis ulicu i skok u more, a jbg sad je gas ici svuda po svetu.
Stizemo do krivne gde je gospod od Skrpjela ,tu stajemo da opalimo par fotki,i klasika pozurujem vladu da idemo dalje, nadam⚓ se da cu doci i ostati kadkad za svoju dusu u ovom predelu.
Stizemo na trajekt i ulecemo odma, on ubrzo krece,ty upoznajemo stariji par na novom Gs u ,nasi ljudi iz svice dosli motorom, ostaju u cg mesec dana i vozikaju se unakolo i obilaze, mi im rekosmo gdecemo oni kao bravo sa ovim motorima taj put svaka cast.

®or¾ GTI


Lazic

Dobar deo detinjstva sam proveo u Vela Luci, ulica je daleko iznad kuæe, ujutru je bilo bli¾e pi¹ati u more nego otiæi do wc-a...

El Jefe

Да, да још вас спомињу тамо.
Друштво за заштиту од животиња

Lazic

Da zna¹ da spominju... Dodu¹e tamo nije metak ispaljen, ali sve srpske kuæe su saèuvane u originalnom stanju, pre 13 godina mi se gradonaèelnik skoro bacio na haubu kad je video tablice, samo da bi mi dao spisak vlasnika kuæa sa kojima nisu uspeli da stupe u kontakt... Od kojih sam ja znao troje...

El Jefe

Јесам чуо да се због љубави бацају под точкове ал први пут чујем за градоначелника.
Друштво за заштиту од животиња

Lazic

Zna¹ kakav lik je bio, oko 4 banke(tada), duga kosa, visok 2 metra, sme¹an k'o cirkus... :D Ko je ikad bio na Korèuli zna kakvi su domoroci... Vi¹e vole nas nego njihove sa kopna...