Glavni meni

Putevima biv¹e Juge i Alpa

Započeo ®or¾ GTI, 10 Avgust, 2019, 22:42

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

®or¾ GTI

Do ostroga ima jos 20km krecemo lagano Goran resio ide sa nama a i gde ce u gluvo doba noci sam, idemo do gore goran vodi ,vlada ostaje bez daha kako put izgleda ali svi smo mirni i uzivamo znam da nas Vasilije cuva i docekuje.
Stizemo gore bas pred manastir, ja im kazem ostavljaj sve na motorima uzmi licne stvari i idemo, unutra puno ljudi vec spava pola jedan je ima sigurno preko 300 neki cak i satore razvukli to mi je malo bzv al ajd, nalazimo jedva parce plocnika pa i kazem im izuvajte cizme da nebudimo ljude i aj zamnom po cebice.
Namestismo se i smestismo oprema pored nas postavili slojeve ja im kazem ostanite u aktivnom vesu bice zimoce jeste leto al je prijatno i sveze, poslusali oni i ujutru su cak i jakne preko cebica ogrnuli.
Ja malo gledao u vedro nebo i zvezde , i upitah ih kad ste poslednji put spavali pod vedrim nebom a plus na obakvom svetom mestu, oni bez texta, kao vlada pa spavasmo kao deca na slami kod babe i dede, ja kazem znam ali pre 25 godina , on ucuta vljda sto je skapirao da ima vec 38😂.
Gorance i ja ubrzo zadremasmo a vlajko ostao da meditira dok mi nismo poceli da struzemo kao 80% drugih tamo .

®or¾ GTI

Citat: Charuga poslato 13 Avgust, 2019, 10:41
Koliko se ja secam zapremina rezervoara te 10 ke je oko 18 litara mozda koji gram manje....a rezervu rano pali...tako da te nervira ona trepcuca lampica i uvek stanem na pumpu i dopunim samo da nju negledam....tako da tesko mozes doci u situaciju da ostanes...suv
Sad znam hvala🙂

®or¾ GTI


®or¾ GTI

Ja se prvi budim oko 5 mozda koji min posle uglavnom ustaju ljudi polako ,budim i ja aj lagano sredjivanje i idemo u manastir i lagano da krecemo po mavigaciji ima jos 130 km do jaza a zaron je u 9 ujutru a mi treba da smo malo pre tamo.
Sve ide po planu zapalismo svece obisli pecinu gde Vasilije obilazimo i dalje gde nisam bio lad sam prosli put dolazio, u jednom momentu gledam ja i vidmo drugara koji je sa zenom iz beograda bio ma svadbi(inace svadba je bila u vrnjackoj banji ,tamo io i kucu i rodbinu cisto da napravim uvod malo i to je rodjemi vladin brat , a meni su braca od tetke al smo ko rodjeni porasli i odrasli zajedno, kad pricam to ljudima na kruzu posto je vlada bio prosle god oni meni pa nije ti to brother to ti je casn e meni je brat jebo vas kazan😂 sts oni znaju ne znaju ni gde je levo)
I tako sretosmo drugara koji je isao posle svadbe poslom do N pazara pa produzio i on jer nikad nije bio
Tako se ismejasmo kako nismo ni pricali kuda idemo i eto sretosmo se i ovde.
Blizi se nekih 7 sati ujutru ja pozurujem jer treba stici na vreme nismo mi sami na ronjenju pogotvu vladi treba mega priprema sto ovako sto jer je pocetnik.
Krecemo mi na Podgoricu i posle na cetinje,
Tu uzimam ja i krecem da vodim, krecemo bas da peglamo tu deonicu dobar put mo odmorniji sve po ps u, u jednom momentu ja zalezem u desno kad radi zadnji kraj(gume nove ,sve izmenjano,sve provereno vozi 1.5 k po srbiji da proverim pre puta) usporim ja kaf ono nista, peglamo dalje cujem ja povremeno nesto al kao tripujem, posle par min ja stajem i pitam jel mi je mozda busna guma, proveravamo kazu jok teraj, opet ja stajem da nije neki kamen u saru upao uglavnom je udesno kad ulezem, stajemo kaze goran daj da vidim kao imao sam 200 motora znam dosta, kaze on lanc buraz istego se ja kao pa brate pitao sam jel treba menjanje rekli su na pola je ne mora, kaze aj da dotegnem pa vidi u budvi dta ces, popustio on tocak namesta, kaze brate u ovom polozaju labav ovde kad zavrtim pretegnut, mi kao au jbt otkud znam, kad staje lik sa zenom na gsxr u k5 iz loznice stariji iskusan bajker i on je bio na ostrogu, kaze digni ga na copavu zavrti lik tocak u jednu stranu a ono nista zavrti u drugu a ono melje i krca kao niko,kaze on lezajevi cao, vozi ako moze 10 na sat jer moze da blokira i da padnes, ima u budvi servisa a mi smo 11km od nje. Krecemo lagano goran kaze moze i on da zameni zna samo da nadjemo lezajeve kaze ne brini kvar je smesan, ja kazem ne brinem zam da cemo resiti. Idemo mi buvalno milimo oni me protektuju od kola ,a tocak sve vise melje i seta i bukvalno kod pumpe iznad budve ja odlucim ds ne voz jer ce sjebati sve i gume i lanac itd.
Stajemo na pumpu i krecemo sa planom, blizi se 8 ujutru vecina jos nije pocela da radi, zovemo guglamo tu ima wifi a ovi imaju strane kartice pa mozemo da zovemo, zovi vidi posto slep, gde ima sta kako, podgorica,budva ,Hn, itd.
Goran odlazi u budvu da cekira smestaj i nadje dekija moto franeta kaze znaju se od pre 8 god, meni ovi iz podgorice pricaju bajke 80-120 eur ruke i delovi i 60eur slep kao to je prepovoljno mi smo profi it'd , ja cimam revoluciju i ovim putem mu hvala(javlja oznake lezajeva i kaze to imas bilo gde ne trazi ga pod kawasaki tako je teze) i tako uradismo,
Ja javljam roniocima da imamo tehnickih problema i da nas ne cekaju , Janez instructor uredno javlja i zahvaljuje na info i kaze ako stignemo ima zaron u 2pm.
Nalazim ja slep za 30 eur i decko moze odmah da dodje, goran javlja da deki moze odma da nas primi i da ce navi lezajeve, eto nas za pola sata u budvi, stavljamo kavu na slep utegnusmo spanerima ne mrda nigde, vlada nas prati iza, stizemo u budvu deki je blizu (ako nekome bude trebao br za nedaj boze decko je mega korektan) dolazimo dole i vec krecu sprdnje pa da i ja ovako mogu na moto turu oko sveta itd😂, skidamo motor i odmah ga stavljaju na sto sveu fulu hidraulika stenderi itd.
Skida tocak a lezajevi raspadnuti ostali samo dugmici toj kuglice,za levi je morao da vari cevku pa da izvadi, sve ide po planu ja mu dao oznake od revolucije copy paste, kad ono ne trbe 2 x 6204zz i jedan 6205zz nego obrnuto, jbg tako mi poslali ,krece sprdnja opet pa sad nek ti oni ubudze kad su rekli da moze,kaze deki ko ce u podgoricu nema ovde mi iz topa vlada ce, vlada se zagrcnu sto ja al aj kao dobro, pa kako sto brat si mi jok dejan ili goran ce da idu😂, sali se dwki kaze idem ovde da zamenim seda na skuter i odlazi,i dolazi ubrzo,namesta sve  i ja mu kazem probaj, like podmazao lanac proverio ulje sve ok, vraca se kaze sedi i vozi. (Mega korektan za lezajeve kaze kostaju 20eur i za ruke kaze 10 je malo a 15 je mnogo, reko nista nije mnogo bacim ja preko naravno i zahvalim se do neba na azurnosti i korektnosti i pozurm ja vladu da uhvatimo zaron u dva posto je vec 13 i 40 a mi ne nam ni gde je to na jazu.

®or¾ GTI


®or¾ GTI

Pun gas do jaza stizemo tamo parkiramo ja trcim u kombinezonu po plazi i trazim i pitam za beli sator za ronjenje, kazu ljudi tamo ja aj jbg marstonac si trci sad na plus 40 hoce u saharu na ultra marathon i na Ironmana sad izdrzi, nadjem ja centar i sator i janeza kaze ajde cekamo vaz jedna grupa ke vec na camcu ,kaze parkirajte ovde o ne brini za stvari ima ljudi i cuvaju kamp. Trci nazad po pve i motore dolazimo , skidamo se goran odlazi na plazu i kaze cekam vas na pivu kad zavrsite , mi kao vazi,slacenje kao supermen, ja gotov idem po opremu ,odelo ⚓ peraja ,maska ,bcd, tegovi pozurujem vladu ali moram da sam uz njega pocetnik je,svi instructori su na camcima a samo ja sam tu da mu objansim i povezem sve, ubrzam ja i pokazujem ali kazem detaljno cu posle cekaju nas, i tako krenusmo do camca svi ljudi skuvani u neoprenu ja se izvinjavam kao evo nas ulecem u vodu na reset da se rashladim, i pravo u camac.
Krecemo kad na camcu lik koji me obucavao pre dve godine Lale iz Panceva poznati dukatista inace sam uzivao i njegovom putopisu ka nord cap u koji sam u daju procitao na kruzu pre dolaska kuci, i lik se obraduje kao gde idete ja kao preko mora do italije do Tavulije i bolonje dukati fabrike i alpa i nemacke posle ,kaze on lepo ali za dukati kaze bravo idete u hram😉, krece pricao o zaronu ja kazem vladi slusaj ,i laletu kazem molim te imaj ga na oku prvi mu je zaron posle obuke kaze on ok, i ti ces mu biti buddy.
Vlada po obicaju bakce se sa tehnikom ima ima neko kuciste sa 3 baterije za gopro ja mu otimam i kazem nema kamera za tebe , decko slusaj i uci nema ometanja,ja nosim moju kameru a tvoje je da pratis.
Malo se bunio iaoko je stariji poslusa me.🙂
Krece zaron...
Sweet














®or¾ GTI


®or¾ GTI

Nastavljam posle ,a nisam se ni zagrejao za ono sto predstoji svaki dan je bio 200% od moguceg i svaki novi bolji od predhodnog.

®or¾ GTI


bogdan

taman da mu skines masku a on slika  :D


Lazic

Al' da ne znate gde se skreæe za Jabuku... :o ;D

castor

Kako da zna kad se sa tre¹nje nije skidao. [rofl] [rofl] [rofl]

®or¾o, pozdravi Vladu, starog doktora, prije æe¹ se èuti sa njime nego ja. ;D ;D ;D
It's the ride that matters, not the bike…

®or¾ GTI

Citat: castor poslato 14 Avgust, 2019, 15:30
Kako da zna kad se sa tre¹nje nije skidao. [rofl] [rofl] [rofl]

®or¾o, pozdravi Vladu, starog doktora, prije æe¹ se èuti sa njime nego ja. ;D ;D ;D
vazi cujemo se svaki dan🙂

®or¾ GTI


El Jefe

Жорж турајте веће слике због оних  са бројем година већим од броја ципела.
Друштво за заштиту од животиња

Lazic

Jo¹ ove godine mogu da se vadim...

®or¾ GTI

Dan 2. Nastavak
Posle strava zarona i novog iskustva za Vladu jer je prvi put zaronio sa camca i prvog zarona uopste posle obuke, vracamo se na obalu gde nas ceka goran jagodinac koji je krenuo sa nama od zlatibora, na plazi nas ceka ladno pivo,djevojke sto piju djus i ne nose brus jer nisu navikle😂, salim se to je bilo u Hrvatskoj,
Krece cakulanje oko zarona kako je bilo sta treba da se obrati ubuduce, ja sam na pocetku oteo vladin gopro i ostavio ga na camcu iz razloga da ga ne ometa posto mu treba fokus za zaron, kad smo videli pritisak u boci vlada je za nepunih 50 min spao sa 230 na 70 bara a ja spao na 150 ,jbg iskustvo Maraton,smirenost itd...
Posle bleje na plazi u kampu ljudi slavise dva rodjosa ,mi se peidruzujemo i oni ljudi nas ugostise kao rodjene,piva torte i ostalog,svi ljudi veseli ,opusteni,svih profesija od doktora do prodavca sto je nebitno ,poenta svi srecni bez fenseraja i ostalih gluposti, vladi pricam buraz to je ti sto volom lepo jednostavno i lagano.

dr32

Da i ja zapratim temu. Ubacicu i ja koju sliku,samo da nadjem vremena i sredim malo slike. Ono jes da to nisam uradio ni sa Italijom i Alpima od prosle godine, jbg... P.S. nije sve bilo kako ®or¾o kaze, al bice vremena za moje replike. Inace vrhunsko iskustvo koje cemo ponoviti, al najbitnije je da smo ispunili jedan od decijih snova. Milestone - checkt!  [yahoo]
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

Charuga

 [samoubistvo] Mnogo........zujite malo meda dajete....... ajde tekst...slike....

El Jefe

Пива и торте? Тз тз тз

Друштво за заштиту од животиња