Glavni meni

Putevima biv¹e Juge i Alpa

Započeo ®or¾ GTI, 10 Avgust, 2019, 22:42

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

®or¾ GTI

Zvr¹ismo i to poglavlje u ¾ivotu, ne¹to vi¹e od 6000km.

Iz Srbije preko Crne Gore, Hrvatske, Slovenije, Italije, Alpa, Austrije, Nemaèke i Èe¹ke(Brno, motogp).

®or¾ GTI

Da sredim 300gb slika i snimka pa da pocnem🙂

Lazic


megaidiot


Charuga


ЯЭВОЛУТИОН

mene zanima onaj deo sa lezzjevima
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mali_zmaj

jin-jang

®or¾ GTI

E ovako cisto mali uvod ,dugo planirano bratsko putovanje konacno sprovedosmo u delo poslednjih 6-7 god iki nismo tu ili bez motora neko od nas ili svasta nesto , dakle moj bratic koji nije ovde vec par godina u svabiji je doca  i ja, motori honda cbr600fa 2013 i ja na kawi zx10r 2006.
Plan je promenjen u dan dva pre puta, ja odlucih da ifemo preko cg a ne preko Bosne, jer mi je ronilacka ekipa na jazu a dr32 upravo zavrsio PADI owd i red je bio da je overi🙂.

®or¾ GTI

Dan.1 posto nam je srednji burazer skratio turu jer je; gurao svadbu i krstenje u termin i dr32  jedva iscima jos 2 slobodna dana, mi bukvalno polu trezni dan posle svadbe krenusmo iz Vrnjacke banje 🙂 od dogovora da krenemo u 10 to ke bilo laganih pola 2.

®or¾ GTI


®or¾ GTI

Spakovani i provereni valjda hocemo da idemo na zlatibor, od tehnike imamo sve dr32  ko na mars da krece, imamo 4 go pro a , navigacije po dva moba bt com, dji dron,brdo baterija i pizdarija kao da snimamo nesto za moto reviju😂.
Do zlatibora lagano uz brdo radova na putu, probijamo se motorima lagano, stizemo tamo na kafu i klopu.
Gore klasika brdo ljudi ali ne i neka ludnica, ja do tada vec skapirao skim imam posla i da buraz trosi mnogo vremena na pripremu oblacenje ,navlacenje povezivanje uredjaja kamera itd.
Te stalno pozurujem ,prvo sto ne bi zabljak da peglam nocu a drugo idemo bez tenzije i roka osim da do 31.7 budemo u Ger. U wurzburg u kpd Frankfurt a.










®or¾ GTI

Popismo pice i klopasmo , i oko nekih 4 lagano na motore i krenusmo. Ovo je inace moje prvo dugo putovanje i da 5 godina bez motora i prvi put na litri sedim iza njega i ucim i upoznajem se sa motorom kako treba(charuga mi dao savet uvek budi u jednoj brzini vise dok je ne naicis🙂,savet rado prihvacen)
Iako sam obrnuo 1.5k za 8 dana po srbiji prava voznja tek sad krece.
Prolazimo lepe predele nema neke guzve ,prolazimo i kokin brod, tu usporavamo da odamo postu jednom nasem braticu koji je nastradao pre 2 god kad je isao na more motorom ☹️, prolazimo taj deo i peglamo dalje.
Malo posle toga stajemo kod jezera sa nestvarno plavom bojom i resimo da dignemo dron i opalomo koju fotku.
Posto sam ja vestiji i brzi a znajuci vladu ja uzimam i slikam


®or¾ GTI

U tom momentu prolazi lil na nindzi 9ki uredno se javlja i odlazi, kad posle dva minuta eto njega, kaze cao momci gde idete, mi kao idemo na jaz sutra pa ka Hrvatskoj a veceras nam je plan da nocimo na Ostrogu, (ja bio prvi put pre 3 god kad sam isao po sertifikate za kruzer a Vlajko nije nikad, a ko deca smo letovali dole a nasi mas nikad nisu odveli) . Inace like se zove goran i uredno se predstavio iz jagodine je mnogi ga znaju kao Pekar sto ne znam a nema veze sa pekarom😂, kaze on jel mogu sa vama bar do niksica idem u Budvu na par dana, a mozda bi i sa vama ako nije frka. Mi ma naravno drugar aj idemo zajedno, a meni vec sve top i gotivim ovakve spontane price a decko deluje slroz ok nije klinac rane 40, i tako krenusmo , Vlada i ja imamo bt a on lik u sredini, ka pozadi naravno🙂.

®or¾ GTI

Vozimo mi tako i treba da skrenemo na jabuku prelaz , vladi baguje navigacija tomtom bas za motor placena nesto sacuvaj boze, on pizdi nervira se krece da se skida (a ja u sebi Ne nemoj molim te ode 15 min na oblacenje posle😂) jbg , ja mu kazem evo ti moj mob posle se jebavaj vidi sto ne Puni da ne gubimo vreme mrak ce, raskrsnica gde mi stojasmo , kaze on necu pogleda na navigaciji kod mene smer i mi krenusmo dalje, ja vratio mob u torbu, vozimo mi tako jedno dobrih 20 min, ni nogde table za jabuku, stajem ja i pitam gde za ovaj prelaz jabuka, kaze covek ako hoces na moracu ovuda a jabuku ste trebali da skrenete desno pre 25km🙂, i jelte predpostavljate da bas raskrsnica gde smo stajali i otisli pravo tu je trebalo desno. Nema veze svi smo u fazonu bitno da se vozimo🙂. Vracamo se i skrecemo gde treba i posle uzimamo moj mob cisto kao backup. Do granice.

®or¾ GTI


Charuga


®or¾ GTI

Guzve nema prolazimo u par minuta ja im kazem nema pauze do Djurdjevica Tare mosta, tu pravimo foto seshn 😂 ako ima vremena pikemo pice ako ne jbg mrak ce. Stizemo tamo oko nekih pola8 ja u fazonu slikanje dron i gas bice mrak a ima sa se vozi jos,e da poslednje gorivo smo punili na nasoj mis pumpi pre granice zapamtite ovo 🙂.
Islikasmo se tu i sedamo i krecemo zip line radi ja sam probao pre 3 god i cool je jbg kasno smo dosli.
Dajem vladi moj mob sa navi posto on bi da se jebandra sa njegovom a ja mu ne dam da je popravlja.
I tu ja napravim zajeb sto kazem mislim da trebamo ovde levo, i krenusmo ali vlada ima navi i to je to.
Vozimo mi pola sata ja se opustam polako sve manje kocim , vec osecam motor kad usporava kako da ulazim u krvine itd. Njih dvojica peglaju ja nekih 20-30 m iza vezbam.
Prolazi pola h kaze V na bt brate ova navigacija mi pola sata kaze okrenite se nazad, ja ne verujem u medjuvremenu goran uzeo da vodi grupu, ja kazem vladi dobro bre burazeru pa sto tek sad kazes majka mu stara, a on ce Znam buraz al mnogo dobre krivine😂 Ja lagan u Dalaj lama fazonu vec duzi niz godina te me to uopste ne potresa, kazem stizi i juri gorana,pa da vidimo sta cemo.
Stizemo ga i stajemo pored puta guglamo, kaze moze ovaj put na moracu, vlada nece na moracu ko da su bombe tamo al ajde izvecamo da se vratimo do mosta pa da idemo kud smo zamislili i tako i bi🙂.





®or¾ GTI


®or¾ GTI

Peglamo mi tako i dolazimo na zabljak  vec mrkli mrak nema guzve, lampice za gorivo vec svima svetle tu smo presli oko 200km od poslednjeg tocenja, prolazimo patrolu i ja otvaram vizir i derem se e pumpa je desno uvucena a oni pametni videli tablu eko pumpa 25 km pravo i po gasu, ja vladi u slusalicu tebra pumpa ma lagano na ovoj drugoj cemo, jaao ja kao dobro a secam se kad sam kolima isao da sam se ipak ovamo vratio a ne znam sto.
Dolazimo mi na tu pumpu i naravno zatvorena radi do 21h a mi stigli u 21 i 10 , cesu se ova dva tantuza po glavi ja kazem i sta sad pametni moji, izlazi lik iz obliznjeg restorana i smeje se verovatno mu je ovo uveliko poznato,mi kao gde je najbliza kaze on pa tamo odakle idete na zabljaku a druga usput kaze u niksicu 50 odavde. Buckamo mi rezervoare ja i goran gde cemo treci put da se vracamo i pravimo skoro 170km promasaja,dal da rizikujemo, sta da radimo ja motor tek krenuo da vozim 10 dana pre nisam bio tu ne znam koliko moze da prodje itd jedino sto sam ustanovio da lampicu pali kad potrosi 10l kad je pun oko 190-200km zavisi od voznje, goran deluje da je najtanji a vlada kaze da sa nemackim gorivom moze lagano 280-90 cak i 300km.
Donosimo odluku da idemo ka niksicu pa sta nam bog da a uzdamo se i u vladu😂 sto verujte nije nikakva garancija😂.konobar dodaje da znate tek vas cekaju usponi i krivine nije vam to dobro, ja ne brini ti drugar trcao sam po svakavim krsteljacima snaci emo se.
Idemo mi tako bukvalno na svaler gasu niko ne progovara ni vlada ni ja , a krivine i mrkli mrak morali smo nogu da spustamo pri skretanju em ne vidim e mora u prvoj kolike su serpentine.
Prolazimo tablu 18 km do niksica, meni lakse ja kazem ovu duzinu trcim skoro svaki dan , a patike za trcanje i oprema i ceona lampa uredno spakovane u prtljagu.
I posle nekog vremena stizemo u niksic a vladi se u medjuvremenu upalila i napunila navigacija, sto bi moja snaja rekla ozracio je uredjaje pa nece da rade.
😂. Stajemo u gradu i pricamo vladi gde je pumpa gledaj na to tvoje drcalo i idemo sto pre da neguramo kad vec stigosmo.
Posle dva km eto pumpe, mi presrecni puni gorivo odma pa onda kafa i osvezenje, svima staje otpr isto meni oko 15.5 l ja i dalje ne znam koji je kapacitet.
Sedamo unutra ima net da javo nasima tu smo blizu ostroga stigli u niksic ,oni brinuli posto nismo ni od svadbe odmorili i otreznili kako treba.
Nije proslo 5 min dere se lik iza pulta mico zatvaraj pumpu, mi kao sta kraj kaze da radimo do 00 mora popis, ja ne znam verovatno ima nekoliko pumpi ali imasmo srecu opet.🙂

Charuga

Koliko se ja secam zapremina rezervoara te 10 ke je oko 18 litara mozda koji gram manje....a rezervu rano pali...tako da te nervira ona trepcuca lampica i uvek stanem na pumpu i dopunim samo da nju negledam....tako da tesko mozes doci u situaciju da ostanes...suv