Glavni meni

glc...gle...x4....c-rh U stvari tema o smislu ili besmislu dece ili para...

Započeo eclipse4, 28 Jul, 2019, 20:45

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

mareskin


Nemaèka je iz drugog svetskog rata iza¹la kao pobednik. Veæ posle 10 godina tamo se radilo i dolazili su radnici iz zemalja "pobednica". Svaka sledeæa decenija je bila samo plus.
Ako pogledate ¹iru sliku i vidite kako su pro¹le ostale zemlje, onda su oni iz pepela koji su sami zakuvali iza¹li kao pobednici.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

TEEfqd

Citat: mareskin poslato 29 Maj, 2020, 11:29

Nemačka je iz drugog svetskog rata izašla kao pobednik. Već posle 10 godina tamo se radilo i dolazili su radnici iz zemalja "pobednica". Svaka sledeća decenija je bila samo plus.
Ako pogledate širu sliku i vidite kako su prošle ostale zemlje, onda su oni iz pepela koji su sami zakuvali izašli kao pobednici.


Mislis na zapadni deo nemacke, okupiran od strane amerike britanije francuske itd.
A istocna nemacka? Imam komsiju koji je pobegao iz istocne nemacke. Prica covek da je u dokumentima koji su sada javni nalazio agente iz svoje neposredne
blizine, dugogodisnji prijatelji koji su cinkarili druge, komsije itd, jedva zivu glavu izvukao.
A sta cemo sa svim onim nemcima koji su naseljavali okupirane okolne teritorije (poljska npr.)
koji su smeli da ponesu samo ono sto im u ruke stane...
Dalje, preko 60% nemackih postrojenja i fabrika je bilo unisteno u 2sv ratu.

Mali burazer ide ovde u gimnaziju pa smo razglabali na tu temu. Tako se uci ovde u udzbenicima.
Komplikovana situacija previse da bi se tako lako prelomilo da su pobednici.

Ali se slazem sa Lazicem da ne izgleda kao da su izgubili rat. Isto tako moram da dodam da su
Srbi kao narod toliko ogorceni na nemce da zaboravljaju da su izasli kao pobednici.

Mada generalno nemce danas boli kurac. Otvoreno sam pricao sa kolegama i poznanicima ovde o 2sv ratu i nacizmu.
Ti ljudi imaju veze sa nacizmom ko sto ja koji imam 30 godina imam veze sa Titom. Dakle nikakve.

DebeliZmaj

Da bas ce sa jednim AuBenseiter ( nemam raspored a zato ovo B .. ) da pricaju o dedovim i ideji ...
Ideja o Cetvrtom rajhu je i vise nego ziva ... Uopste nemoj da brines ...
A znam licno i neke argentince koji sjajno pricaju Nemacki .....
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

ЯЭВОЛУТИОН

nemacke se digla posle rata novcem koji je opljackan za vreme rata...jos od 1943 su zlato deponovali u svajcerskim bankama....opljackano zlato....
najvece nemacke firme za vreme rata su i danas najvece....bmw je proizvodio motore za avione, porsche je radio vojna vozila, dr oetker je snadbevao vojsku hranom, basf ili neka druga je proizvodila bojne otrove.....sve je to placano od strane treceg rajha u zlatu.....a tito se odrekao trazenja ratne odstete od strane nemacke....realno je samo srpski narod i srpska drzava pretrpela istu....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

TEEfqd

Citat: DebeliZmaj poslato 29 Maj, 2020, 15:33
Da bas ce sa jednim AuBenseiter ( nemam raspored a zato ovo B .. ) da pricaju o dedovim i ideji ...
Ideja o Cetvrtom rajhu je i vise nego ziva ... Uopste nemoj da brines ...
A znam licno i neke argentince koji sjajno pricaju Nemacki .....

Ideja o cetvrtom rajhu je ista kao i ideja o velikoj srbiji. Ziva ali nerealna.
Toliko nerealna da imas americko nuklearno oruzje na tlu nemacke i dan danas.


Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 29 Maj, 2020, 15:34
nemacke se digla posle rata novcem koji je opljackan za vreme rata...jos od 1943 su zlato deponovali u svajcerskim bankama....opljackano zlato....
najvece nemacke firme za vreme rata su i danas najvece....bmw je proizvodio motore za avione, porsche je radio vojna vozila, dr oetker je snadbevao vojsku hranom, basf ili neka druga je proizvodila bojne otrove.....sve je to placano od strane treceg rajha u zlatu.....a tito se odrekao trazenja ratne odstete od strane nemacke....realno je samo srpski narod i srpska drzava pretrpela istu....

Pa nema sta, ameri su pre svega kapitalisti. Nisu oni pustili nemce posle ww2 da oni sami startuju posao i prave cuda muda.
To je sve radjeno pod nadzorom.

edit: Hugo Boss koji je pravio uniforme je i dalje nastavio da posluje takodje.
zato su im i bile onakve uniforme, da se usere covek kad vidi.

TEEfqd

Citat: DebeliZmaj poslato 29 Maj, 2020, 15:33
Da bas ce sa jednim AuBenseiter ( nemam raspored a zato ovo B .. )

ß mozes da pises kao ss.

mareskin

Citat: redshadow poslato 29 Maj, 2020, 12:39
Citat: mareskin poslato 29 Maj, 2020, 11:29

Nemaèka je iz drugog svetskog rata iza¹la kao pobednik. Veæ posle 10 godina tamo se radilo i dolazili su radnici iz zemalja "pobednica". Svaka sledeæa decenija je bila samo plus.
Ako pogledate ¹iru sliku i vidite kako su pro¹le ostale zemlje, onda su oni iz pepela koji su sami zakuvali iza¹li kao pobednici.


Mislis na zapadni deo nemacke, okupiran od strane amerike britanije francuske itd.
A istocna nemacka? Imam komsiju koji je pobegao iz istocne nemacke. Prica covek da je u dokumentima koji su sada javni nalazio agente iz svoje neposredne
blizine, dugogodisnji prijatelji koji su cinkarili druge, komsije itd, jedva zivu glavu izvukao.
A sta cemo sa svim onim nemcima koji su naseljavali okupirane okolne teritorije (poljska npr.)
koji su smeli da ponesu samo ono sto im u ruke stane...
Dalje, preko 60% nemackih postrojenja i fabrika je bilo unisteno u 2sv ratu.

Mali burazer ide ovde u gimnaziju pa smo razglabali na tu temu. Tako se uci ovde u udzbenicima.
Komplikovana situacija previse da bi se tako lako prelomilo da su pobednici.

Ali se slazem sa Lazicem da ne izgleda kao da su izgubili rat. Isto tako moram da dodam da su
Srbi kao narod toliko ogorceni na nemce da zaboravljaju da su izasli kao pobednici.

Mada generalno nemce danas boli kurac. Otvoreno sam pricao sa kolegama i poznanicima ovde o 2sv ratu i nacizmu.
Ti ljudi imaju veze sa nacizmom ko sto ja koji imam 30 godina imam veze sa Titom. Dakle nikakve.


Gledam krajnji rezultat posle 75 godina od kraja rata. Gde je Nemaèka sada u odnosu na ostatak Evrope. A gde je bila deceniju posle rata (opet bolje), a dve decenije posle rata gomila gastarbajtera oti¹la na rad.
Tako da ipak jesu dobro pro¹li.
EU ti je otprilike ono ¹to su Hitlerovi nacisti hteli da postignu tj. jedan deo puta.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

TEEfqd

Pricamo o ekonomskom postignucu pretpostavljam posto je jasno da Hitler nije imao u planu 25% stranog stanovnistva u svojoj zemlji.

mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

DebeliZmaj

Citat: redshadow poslato 29 Maj, 2020, 16:04
Citat: DebeliZmaj poslato 29 Maj, 2020, 15:33
Da bas ce sa jednim AuBenseiter ( nemam raspored a zato ovo B .. )

ß mozes da pises kao ss.

to mozda da sam u Austriji ....

Citat: redshadow poslato 29 Maj, 2020, 15:58
Citat: DebeliZmaj poslato 29 Maj, 2020, 15:33
Da bas ce sa jednim AuBenseiter ( nemam raspored a zato ovo B .. ) da pricaju o dedovim i ideji ...
Ideja o Cetvrtom rajhu je i vise nego ziva ... Uopste nemoj da brines ...
A znam licno i neke argentince koji sjajno pricaju Nemacki .....
Ideja o cetvrtom rajhu je ista kao i ideja o velikoj srbiji. Ziva ali nerealna.
Toliko nerealna da imas americko nuklearno oruzje na tlu nemacke i dan danas.

naravno i njima rapsolaze nemacka vojska ... cak sta vise imaju problem sada sto moraju maore tornoda avione
da menjaju za drige a isti moraju biti sposobni za lansiranje tog nuklearnog oruzija ... ali to nije stratesko nuklearno oruzije kao
sto ga imaju francuzi ili donekle englezi ... znaci ICBM i slicni sistemi interkontinetalne isporuke ....
podmornice vec prave sa sposobnoscu krstarecih raketa ... jednostavno evropskoj uniji je potteban jos jedan
nuklearni igrac a samo nemci imaju para i industruju to da isposluju ... inace nuklearne centrale imaju vec ...
50 Jahre ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

TEEfqd

Pa ne znam za austriju, sa austrijancima se ne dopisujem, samo sa nemcima. U nedostatku ä, ü, ö pisu ae, ue, oe, u nedostatku ß pisu ss.

Apropo price nuklearnog naoruzanja, vrlo je bitno ko je na vlasti i kakav je trend koji narod podrzava.

Pre bi mi bilo draze da Merkelova koja pusta migrante u zemlju ima 1000 ICBMa nego Vucic budaletina
koja zatvara sopstveni narod da ljudi ne smeju da kroce napolje 1. Hocu reci, mirnije bih spavao.

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

TEEfqd

jbg, blag mentalitet. sa vucicem se niko nije igrao kad je bio mali pa sad jebe koga stigne. u slucaju oruzja mssovne destrukcije jasno je ko bi pre okinuo a onda nema veze u kom delu evrope zivis...

mareskin

Citat: redshadow poslato 30 Maj, 2020, 09:50
...u slucaju oruzja mssovne destrukcije jasno je ko bi pre okinuo a onda nema veze u kom delu evrope zivis...

Meni ljudi ugradili nemaèku stolariju. Dihtuje ko luda. Samo zatvorim vrata.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

TEEfqd

sa velikom moci dolazi velika odgovornost, vucicu ne bih dao nacrtanu ovcu da mi pricuva ne nesto sto ima naziv nuklearno u prici.

Citat: mareskin poslato 30 Maj, 2020, 12:15
Citat: redshadow poslato 30 Maj, 2020, 09:50
...u slucaju oruzja mssovne destrukcije jasno je ko bi pre okinuo a onda nema veze u kom delu evrope zivis...

Meni ljudi ugradili nemaèku stolariju. Dihtuje ko luda. Samo zatvorim vrata.

mislis da smo bezbedni u slucaju nuklearne zime? ipak su vamo svabe radile stolariju i bravariju [rofl]

mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Gašpar

Citat: mareskin poslato 30 Maj, 2020, 12:15
Citat: redshadow poslato 30 Maj, 2020, 09:50
...u slucaju oruzja mssovne destrukcije jasno je ko bi pre okinuo a onda nema veze u kom delu evrope zivis...

Meni ljudi ugradili nemaèku stolariju. Dihtuje ko luda. Samo zatvorim vrata.

Dobro ©vabe su ta dobro dihtujuæa vrata osmislile jo¹ tamo krajem tridesetih i poèetkom èetrdesetih. Tako dobro dihtuju, ne mo¾e ni gas da izaðe.

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

bucko

ahtung dihtung   -  poslednje izgovorene  reci na nemackoj podmornici

El Jefe

Фердинанде Сарајево вас чека. Прве речи које је Франц чуо 28.јуна 1914.
Друштво за заштиту од животиња