Glavni meni

glc...gle...x4....c-rh U stvari tema o smislu ili besmislu dece ili para...

Započeo eclipse4, 28 Jul, 2019, 20:45

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

DebeliZmaj

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 24 Maj, 2020, 21:42
uff nema koga da vodi na cevape.
uff nema ko da ga zagrli i poljubi i kaze tatice....mozda za deset godina ako navata neku maloletnicu koju njen tata nije vaspitao.

uff nema argumente vec izlaze svoje stanoviste koje je bioloski pogresno...dete je odricanje od materijlnog...konverzija imovine u zivo bice u nadi da ce od njega ispasti covek  a ne govedo...bez garancija bez sigurice, samo uilozeni trud i mnogo ljubavi...ne ljubavi prema novcu.

IMAS LI TI UFFE NEKOME DA KUPIS KJINDER JAJE.


ne ocekujem da prihvatis tudje misljenje i usvojis ga kao jedino ispravo, samo da revidiras svoj stav u
-jebi ga kukavica sam
-bezim od obaveza
-ne zalim da zrtvujem delic sebe za nekog drugog
......

tom logikom ispade da si pravio decu da bi TI imako kome da ... nesto .. kinder jaje, cevapi itd....
onda bolje da si kupio kera :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

El Jefe

Боље да је купио змаја
Друштво за заштиту од животиња

ЯЭВОЛУТИОН


@fat dragon
ne seri i nemoj da prosipas gluposti.....price je u radosti zrtve, davanja, poklone, ljubavi, paznje.....radost zrtvovanja ....ono sto je normalno u zivotinjskom svetu ste sveli na pitanja drzanja kucnih ljubimaca.....decu sam pravio da bi JA imao za sta da se zrtvujem jer bi mi u suprotnom zivot prosao kao i pojedincima u zadovoljavanju sopstvenih potreba....u kraju odakle mi je otac bi rekli :"use , nase i podase".
da, zamisli, u pitanju je egoisticka potreba da ne trosis sve na sebe vec da nesto pruzis, recimo sansu, i nekom drugom, a da to nije ker , zlatna ribica ili papgaj.....o boze egoizma....

ja pretpostavljam da ti ni kera nemas.....jebi ga i on zahteva neku paznju....mozda zlatnu ribicu.....malo mrvica i po koja zamena vode, mada sam ih vidjao kod nekih u prilicno zelenoj vodi.

ma koliko pokusavala da opravdate svoje stavove to su i dalje opravdanja i izgovori a ne arumenti...njih nema po tom pitanju.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mareskin

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 24 Maj, 2020, 21:42
...
ne ocekujem da prihvatis tudje misljenje i usvojis ga kao jedino ispravo, samo da revidiras svoj stav u
-jebi ga kukavica sam
-bezim od obaveza
-ne zalim da zrtvujem delic sebe za nekog drugog
......

A ¹ta ako nije ni jedan od navedenih razloga?
©ta ako neko nije na¹ao pravu osobu ili su se kockice pogre¹no sklopile?
Da li je onda, po svaku cenu, re¹enje uæi u brak i praviti decu sa nekim sa kim ne ¾eli¹?

Evo, ni ja nisam o¾enjen i nemam decu. Par puta sam sjebao stvar ili nisam bio dovoljno pametan i zajebo sam se. I ¹ta sad da se radi?
Imam kome da kupim, nisam sebièan, ali ne mislim da je uspeh imati decu po svaku cenu. I ne mislim da je svako stvoren da bude roditelj.
A imate i ljude koji ne mogu da imaju decu i provedu decenije u poku¹ajima (a znam mnogo parova u bli¾oj okolini) i onda i oni potpadaju pod tu lo¹u kategoriju.

Nije uspeh da ima¹ troje-èetvoro dece koja ¾ive u bedi dok ih kao otac alkoholièar bije¹ sve po kuæi. I takav èovek je roditelj.

Oti¹li smo predaleko bez razloga.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

DebeliZmaj

rejvolucija:
covece ja ceo zivot bezim od obaveza svakog tipa ... :) i kuce i mace a i zlatna ribica je obaveza ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Ivicat

Problem izbora partnera je danas velika muka. Nekada je to bilo lakse. Provodadzija zavrsi sve, ti samo uzivas i ne razmisljas. Pa kako se kome zalomi.
Mada, ima dana kada pomislim, bolje da su drugi birali za mene. Tako bih imao na koga da svalim krivicu...  ;D

®or¾

Potpuno je legitimno,ne ¾eleti obaveze,poput Dragona ili napraviti izbor da neæe¹ decu.Ja sam relativno kasno dobio oba deteta i iskreno se kajem ¹to to nisam ranije uradio ali to sam samo ja.Milomire ko æe da snimi dete kako duæka? Pa i odnos prema partneru,mora da ide iz kuæe i da bojim se za obe ali u isto vreme sam i miran.Decu ne vredi dr¾ati pod staklenim zvonom,sada su veæ ozbiljne cure,no ono ¹to je trebalo da povuku iz kuæe ,povukle su.Sve sam vi¹e opu¹ten i voleo bi da se jednog dana poigram i sa unuèiæima,ukoliko preteknem.Sve mi se vrti po glavi,da je ipak ne¹to drugo u pitanju,izgleda da su pojedinci imali ozbiljan peh sa partnerima,pa se sada pribojavaju i obiènih veza i sve se svelo na kres varijantu.Mo¾da i nisam u pravu ali bar za neke sam siguran,da su naleteli,zaljubili se ko konji i ostali sjebani,umesto da nastave dalje.Samo napred,kako kome odgovara,tumaèenja su za dokone. [cheers]

El Jefe

Рађајте децу, але не са истом женом
Друштво за заштиту од животиња

®or¾

Pa ja sam to tako i uradio [rofl]

despic

Legitimno je ne zeleti obaveze ali ako si neki naucnik ili ne znam ni ja nekakav fanatik predan svom poslu...pa cak i advokat, glumac, arhitekta, fotograf, zidar sta god...
ali ako si samo gladijajator, onda mu dodjes neka beskorisna masa koja moze samo da napravi neku stetu.
Heil
klasican divljak

mareskin

Citat: ®or¾ poslato 25 Maj, 2020, 12:43
Pa ja sam to tako i uradio [rofl]

E, zbog takvih mi ostajemo neo¾enjeni :D :D :D :D :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

®or¾

Mare,molim te,ukoliko je to razlog evo obeæavam u ime nas starijih,neæemo vi¹e( mo¾da) [rofl]  [rofl]  [ljubav]

mareskin

Citat: ®or¾ poslato 25 Maj, 2020, 13:11
Mare,molim te,ukoliko je to razlog evo obeæavam u ime nas starijih,neæemo vi¹e( mo¾da) [rofl]  [rofl]  [ljubav]

[prebicute] [rofl]
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

TEEfqd

#233
Argument 'deca' je uglavnom argument ljudi koji se nisu istakli ni na jednom drugom planu u zivotu.
Mogu da razumem da je coveku koji ima dinar i coveku koji ima milijardu svoje dete na prvom mestu, a ne ta milijarda.

Ali drugima nije. Nikoga nije briga za tudju usranu decu, niti ko razmislja o tudjoj deci sem kad treba da se kupi poklon kad se ide u goste, realno.
Dete nije postignuce nego rezultat razmnozavanja a tu sposobnost gotovo svi poseduju.
Ako cemo da ga merimo onda ga merimo sa necim sto smo licno postigli za neki svoj zivotni vek.

Ako ti je argument broj dece, meri ga sa siptarima i ciganima, odrace te.
Ako ti je argument vaspitano dete ni tu se ne odvajas, licno bih rekao da je bar 80% generacije sa kojom sam pohadjao osnovnu i srednju vaspitano.
Verujem da je i dan danas tako. Nista posebno.

Provrteo sam poprilican broj knjiga, uglavnom se tu radilo o nekim dostignucima, genijalnim resenjima za odredjene probleme isl.
ali price se ne vrte oko toga ko koliko i kakvu decu ima. Nije interesantno jer je obicno i normalno. Cast majci Jugovica.

Ontopic, jel kupio neko od gastarbajtera novog kajena da moze da podeli neke utiske?
edit: 718 cayman i boxter me takodje interesuju

zVuk

sva deca se useru, a nase se ukaki.. :D
Ko se ljuti, uleti mu kruti

®or¾

Citat: redshadow poslato 25 Maj, 2020, 15:06
Argument 'deca' je uglavnom argument ljudi koji se nisu istakli ni na jednom drugom planu u zivotu.
Mogu da razumem da je coveku koji ima dinar i coveku koji ima milijardu svoje dete na prvom mestu, a ne ta milijarda.

Ali drugima nije. Nikoga nije briga za tudju usranu decu, niti ko razmislja o tudjoj deci sem kad treba da se kupi poklon kad se ide u goste, realno.
Dete nije postignuce nego rezultat razmnozavanja a tu sposobnost gotovo svi poseduju.
Ako cemo da ga merimo onda ga merimo sa necim sto smo licno postigli za neki svoj zivotni vek.

Ako ti je argument broj dece, meri ga sa siptarima i ciganima, odrace te.
Ako ti je argument vaspitano dete ni tu se ne odvajas, licno bih rekao da je bar 80% generacije sa kojom sam pohadjao osnovnu i srednju vaspitano.
Verujem da je i dan danas tako. Nista posebno.

Provrteo sam poprilican broj knjiga, uglavnom se tu radilo o nekim dostignucima, genijalnim resenjima za odredjene probleme isl.
ali price se ne vrte oko toga ko koliko i kakvu decu ima. Nije interesantno jer je obicno i normalno. Cast majci Jugovica.

Ontopic, jel kupio neko od gastarbajtera novog kajena da moze da podeli neke utiske?
edit: 718 cayman i boxter me takodje interesuju
.   [rofl]  [rofl]  [rofl]  [rofl]  [clapp]  [clapp]  [clapp]  [clapp] Jo¹ jedan gastos koji se juèe odmetnuo i uspeo u ¾ivotu,genijalno,brzo proðo¹e te dve godine nejavljanja i veæ je por¹e,interesna svera.Bravo nema se ¹ta reæi,jeli  i kita poraste,to me ba¹ zanima al to kada se slika¹ sa satom,laktom i por¹eom,kakav jadovan jbt

SSZGO

imam ja kayena turbo ali  2007 i veoma sam zadovoljan, ide po putu, po pesku, preko trotoara, nosi brdo opreme, dobro opremljen, brz, udoban , a jeftin.


nego, kad neko ima decu, ko moze da kaze dal to ista valja ili su totalni pajseri?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

TEEfqd

Citat: Žorž poslato 25 Maj, 2020, 18:36
Citat: redshadow poslato 25 Maj, 2020, 15:06
Argument 'deca' je uglavnom argument ljudi koji se nisu istakli ni na jednom drugom planu u zivotu.
Mogu da razumem da je coveku koji ima dinar i coveku koji ima milijardu svoje dete na prvom mestu, a ne ta milijarda.

Ali drugima nije. Nikoga nije briga za tudju usranu decu, niti ko razmislja o tudjoj deci sem kad treba da se kupi poklon kad se ide u goste, realno.
Dete nije postignuce nego rezultat razmnozavanja a tu sposobnost gotovo svi poseduju.
Ako cemo da ga merimo onda ga merimo sa necim sto smo licno postigli za neki svoj zivotni vek.

Ako ti je argument broj dece, meri ga sa siptarima i ciganima, odrace te.
Ako ti je argument vaspitano dete ni tu se ne odvajas, licno bih rekao da je bar 80% generacije sa kojom sam pohadjao osnovnu i srednju vaspitano.
Verujem da je i dan danas tako. Nista posebno.

Provrteo sam poprilican broj knjiga, uglavnom se tu radilo o nekim dostignucima, genijalnim resenjima za odredjene probleme isl.
ali price se ne vrte oko toga ko koliko i kakvu decu ima. Nije interesantno jer je obicno i normalno. Cast majci Jugovica.

Ontopic, jel kupio neko od gastarbajtera novog kajena da moze da podeli neke utiske?
edit: 718 cayman i boxter me takodje interesuju
.   [rofl]  [rofl]  [rofl]  [rofl]  [clapp]  [clapp]  [clapp]  [clapp] Još jedan gastos koji se juče odmetnuo i uspeo u životu,genijalno,brzo prođoše te dve godine nejavljanja i već je porše,interesna svera.Bravo nema se šta reći,jeli  i kita poraste,to me baš zanima al to kada se slikaš sa satom,laktom i poršeom,kakav jadovan jbt

Tebe nesto boli guza pa prozivas iz cista mira? A sta treba da bude interesna sfera ako ne najbolje?

®or¾

Alo ©abane,nemoj da si bezobrazan,proèitaj jo¹ jednom svoj premudri post,pa onda kenjaj dalje,sa svim tvojim stripovima i knjigama koje si proèitao,a mene ¹ta boli bolje da nikada ne sazna¹,ve¾baj,jezik,disanje i dikciju,a posle mo¾emo o bolovima u gluteusu

®or¾

Citat: SSZGO poslato 25 Maj, 2020, 18:50
imam ja kayena turbo ali  2007 i veoma sam zadovoljan, ide po putu, po pesku, preko trotoara, nosi brdo opreme, dobro opremljen, brz, udoban , a jeftin.


nego, kad neko ima decu, ko moze da kaze dal to ista valja ili su totalni pajseri?

Najbolje je pitati roditelje,rodbinu i prijatelje