Glavni meni

glc...gle...x4....c-rh U stvari tema o smislu ili besmislu dece ili para...

Započeo eclipse4, 28 Jul, 2019, 20:45

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

mareskin

Citat: eclipse4 poslato 13 April, 2020, 18:58
posle par meseci prvi put da isprobm i daljinsko parkiranje  ;D ;D


http://www.youtube.com/watch?v=RZITaPe0ZE8

Super su ovi fazoni sa daljinskim upravljanjem. Dobro je kada te neko blokira, pa ne mo¾e¹ da uðe¹ u auto ili kada parkira¹ u uskom prostoru.
Zeznuto je ako ga hakeri preotmu i odvezu.
Mora i auto da se ve¾e lancem, kao pas da ne pobegne iz dvori¹ta :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

SSZGO

Citat: UFF poslato 14 April, 2020, 01:01
a sta ces kad ti se pokvari senzor i crkne elektronika od milion evra?

valjda ce da vozi kao svi ostali...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

eclipse4

#142
Citat: Laziæ poslato 13 April, 2020, 19:47
Za to vreme sam se 6 puta uparkirao...

To i ne sluzi za ovakvo parkiranje  [rofl] [rofl]
Lepo napisah da sam samo testirao.....eto prvi put.....namenjeno je za neke druge stvari.

Citat: UFF poslato 14 April, 2020, 01:01
a sta ces kad ti se pokvari senzor i crkne elektronika od milion evra?

Ma kakvi milion evra.....mnogo je to para za ovu tehniku.pa ti znas koliko je placen ceo auto,rekao sam ti.....mnogo manje od milion evra.
Mozes za te pare bar 10-12 ovakvih da kupis a ne jedan.....
al odgovor glasi : odes u servis  [cheers]

Citat: Taraba poslato 14 April, 2020, 11:30
Upali sva cetri i stane na ulicu :D

Sto? Pa ide on i bez senzora i thenike,dokle god radi gas i menjac  ;D


P.s "zaboravih da dodam na listu i volan"

eclipse4

Citat: mareskin poslato 14 April, 2020, 14:57
Citat: eclipse4 poslato 13 April, 2020, 18:58
posle par meseci prvi put da isprobm i daljinsko parkiranje  ;D ;D


http://www.youtube.com/watch?v=RZITaPe0ZE8

Super su ovi fazoni sa daljinskim upravljanjem. Dobro je kada te neko blokira, pa ne mo¾e¹ da uðe¹ u auto ili kada parkira¹ u uskom prostoru.
Zeznuto je ako ga hakeri preotmu i odvezu.
Mora i auto da se ve¾e lancem, kao pas da ne pobegne iz dvori¹ta :D


Ma mozes brate,otvoris gepek a zatim zadnji sic i tu si na sred auta heheh

mareskin


To vi mr¹avi, ja bi se zaglavio u gepeku. Samo bi mi dupe virilo :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Taraba

Veliki je to auto, makeskine :D
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Lazic

Veliki je i Makeskin... ;D

ЯЭВОЛУТИОН

na fi ili ha je velik....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

SSZGO

ako je auto nov kosta 80000 usd, verovatno na 5 godina otplate i 15% ukupne kamate, zaokruzi na 100k usd  i 60 meseci 0% downpayment sto je oko 1600 usd svakog meseca sledecih 5 godina. plus obavezni servisi i slicno

verovatno 110-120k usd total, posle 5 godina kad ga budes prodao  vredece 30000 usd, sto ce reci izgubio si oko 80000 usd, a sudeci po odeci razlog je da bi izgledao baja u svom selu

za to isto vreme da si kupio auto 2014 za 30000 usd posle 5 godina  izgubio bi verovatno 15000 usd umesto 80000 i na kraju da si kupio auto star 10 god izgubio bi 5000 a u sva tri slucaja vozio bi jako slicno vozilo.

ako ti je plata 10000 usd mesecno verovatno te gubitak novog ne pogadja previse, recimo gubio bi 1300usd mesecno sto je ok.

posto si kupio auto ove ili prosle god i to pred recesijom nije bas najbolja investicija.
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

castor

Prije nego ga proda, mo¾e taj isti da vrati i zamijeni za drugi novi poslije 2-3 godine i nastavi da plaæa isto. Uop¹te nije u obavezi da zavr¹i isplatu tog auta. I izgubio je skoro pa ni¹ta.
It's the ride that matters, not the bike…

UFF

gubis skoro pa nista samo nastavi da placas do kraja zivota :D

ali on je morao da u startu da neki novac za njega zar ne?

evo ja imam bolju ponudu, ne dajes nista u startu i placas isto do kraja zivota ali duplo manje od njega
za sta?

za kurac :D

bitno je da je rata manja i nema sto sszgo kaze downpejmenta

na svake 2-3 godine naravno mozes da vratis stari kurac i zamenis za novi

SSZGO

Citat: castor poslato 15 April, 2020, 22:24
Prije nego ga proda, mo¾e taj isti da vrati i zamijeni za drugi novi poslije 2-3 godine i nastavi da plaæa isto. Uop¹te nije u obavezi da zavr¹i isplatu tog auta. I izgubio je skoro pa ni¹ta.

izgubio je 1600 dolara mesecno, toliko ga kosta auto da vozi, to je skoro 1500 eura svakog meseca. to je kao da svakog meseca izgubis jedno letovanje od 2 nedelje na egzoticnom mestu. zato ja sad vozim kayen star 12 godina od 4000 eur, jer najvise sto mozes da izgubis i da ga bacis niz vodopad, je 4000 eur... a i dalje imas odlican auto koji je verovatno mnogo upotrebljiviji nego ovaj mercedes. nakon 10 god u dubaiju skapiras da je auto totalno nebitna stavka, i da treba da ti zavrsi posao a ne da te zarobi finansijski...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

mareskin

Citat: SSZGO poslato 16 April, 2020, 07:50
...nakon 10 god u dubaiju skapiras da je auto totalno nebitna stavka, i da treba da ti zavrsi posao a ne da te zarobi finansijski...

Ja nisam morao da idem u Dubai da bih to shvatio :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Ivicat

Ovde sve neki materijalisti. :D Ako ga radi neki auto, neka vozi. Nekoga radi motor, nekoga koka. Novac je totalno nebitna stavka i nikako nije merilo srece.

mareskin

Citat: Ivicat poslato 16 April, 2020, 11:36
Ovde sve neki materijalisti. :D Ako ga radi neki auto, neka vozi. Nekoga radi motor, nekoga koka. Novac je totalno nebitna stavka i nikako nije merilo srece.

To je uvek i moje mi¹ljenje. Mo¾e¹ da se iskombinuje¹, kupi i u¾ivaj.
I drago mi je kada vidim da je neko ne¹to nabavio. Nemam razlog da budem zavidan, pa nije moje oteo.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

SSZGO

Citat: mareskin poslato 16 April, 2020, 10:26
Citat: SSZGO poslato 16 April, 2020, 07:50
...nakon 10 god u dubaiju skapiras da je auto totalno nebitna stavka, i da treba da ti zavrsi posao a ne da te zarobi finansijski...

Ja nisam morao da idem u Dubai da bih to shvatio :D



pa moras da dodjes ovde da vidis da koji god auto imao nikoga ne interesuje :)
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

mareskin


Pa to ti ka¾em, ne moram da doðem po¹to me veæ ne interesuje :D
Volim da vidim lep auto, motor, kuæu. Samo se lièno ne optereæujem sa tim.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

milomir22

Od auta ocekujem samo 1, da bude ispravan, pouzdan, jeftin za registraciju i skroman potrosac. Za 5 - 10 000 km koliko godisnje predjem, zabole me da li je udoban, jak i slicno. E da, bitna mi je jako jos jedna stavka, da ima ispravno grejanje i klima uredjaj. Zato vozim yaris 2001.

Moj brat voli sve kontra od mene, a ima $ koliko-toliko i ne zali da "baci" na auto. Ja i da imam te pare, sigurno ih ne bih bacao svakih 5 godina, jer auto izgubi skoro 50% za tih 5 godina. Ali on ima takav posao da sebi ne moze da priusti mesecno letovanje ili neki visednevni odmor, srecan je ako "ukrade" deset dana na godisnjem nivou, a moze da priusti da uziva u autu, tako da i to razumem.

"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

eclipse4

#158
Citat: SSZGO poslato 15 April, 2020, 20:14
ako je auto nov kosta 80000 usd, verovatno na 5 godina otplate i 15% ukupne kamate, zaokruzi na 100k usd  i 60 meseci 0% downpayment sto je oko 1600 usd svakog meseca sledecih 5 godina. plus obavezni servisi i slicno

verovatno 110-120k usd total,

pa ja nisam SZOGO da kupujem lim na kredit ili uzmem na rent a car i predstavim ga kao mog.tu si malo pobrkao filmove.a i nacin razmisljanja.

auto je placen u CASH-U i u evrima.

to zaboravih,kad sam uffu napisao odgovor skoro da sam i odgovorio koliko je placen...tako da ne moras ovde da pises razlomke oko cene.....al malo vise od tih dolara placen....


Citat: SSZGO poslato 15 April, 2020, 20:14
posle 5 godina kad ga budes prodao  vredece 30000 usd, sto ce reci izgubio si oko 80000 usd,

a tu informaciju ne znam ko ti je dao ....to da cu ga prodati?za 5 godina ili 2 ili 1 ili 10 ?


Citat: SSZGO poslato 15 April, 2020, 20:14
a sudeci po odeci razlog je da bi izgledao baja u svom selu

sudeci po odelu,to je marka puma.....dostupna svima i izgledam ko i svaki gradjanin u toj "marci"

ne oblacim se u nekoj unikatnoj odeci na lizing a da pritom izgledam ko pavijanovo dupe na ulici i u drustvu i da mana nije u meni vec u svima jer ne razujemu modu......brate...

a ovaj baja je imao ima i imace koliko ti ni za 5 zivota neces nikada imati.....a i da imas,znas sta me zabole? donji abdomen......daj boze da i ostali imaju toliko....pa cak i vise  [clapp]


Citat: SSZGO poslato 15 April, 2020, 20:14
za to isto vreme da si kupio auto 2014 za 30000 usd posle 5 godina  izgubio bi verovatno 15000 usd umesto 80000 i na kraju da si kupio auto star 10 god izgubio bi 5000 a u sva tri slucaja vozio bi jako slicno vozilo.

da sam kupio bicikl iz 1996 godine i prodam je za 3 godine bio bi na nuli?

vidi da ti prosto objasnim,da bi cisto shvatio,ja imam svoju matematiku koja mi vrti novac onako kako ja zelim da ga vrtim i hvala na savetu ali ja bih se drzao nje.
sta je najbolje za mene,znam ja najbolje a ako ne bih znao,veruj mi,ali veruj mi da bih imao sa kim da se konsultujem oko toga  [cheers]


Citat: SSZGO poslato 15 April, 2020, 20:14
ako ti je plata 10000 usd mesecno verovatno te gubitak novog ne pogadja previse, recimo gubio bi 1300usd mesecno sto je ok.

ako je tebi ok...onda je i meni ok

Citat: SSZGO poslato 15 April, 2020, 20:14
posto si kupio auto ove ili prosle god i to pred recesijom nije bas najbolja investicija.

auto se kupuje u auto se ne investira jer ne vraca novac (sem ako nije taksi,zaboravih da dodam....sto ovde nije slucaj) ......to moras da naucis pod broj jedan,kako bi se uopste upustao u razgovor sa ravnim sebi a tek sa pametnijima od tebe....skolo moja ....helekopteru moj......
a recesija me zanima ko i toalet papir danas....."ako ga nemam opracu dupe vodom"....


trebas sa ljudima komunicirati na nacin na koji bi hteo da drugi komuniciraju sa tobom.....na vredjanje dobijes vredjanje

ziv mi bio i ostani zdrav.

eclipse4

Citat: SSZGO poslato 16 April, 2020, 12:42
Citat: mareskin poslato 16 April, 2020, 10:26
Citat: SSZGO poslato 16 April, 2020, 07:50
...nakon 10 god u dubaiju skapiras da je auto totalno nebitna stavka, i da treba da ti zavrsi posao a ne da te zarobi finansijski...

Ja nisam morao da idem u Dubai da bih to shvatio :D



pa moras da dodjes ovde da vidis da koji god auto imao nikoga ne interesuje :)

u pravu si...zato svi idu peske peskom tu.  [rofl] [rofl] [rofl]