Glavni meni

glc...gle...x4....c-rh U stvari tema o smislu ili besmislu dece ili para...

Započeo eclipse4, 28 Jul, 2019, 20:45

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TEEfqd

Citat: UFF poslato 09 Avgust, 2019, 00:51
i ja ga pitao koja je logika da kupujes nov skup auto i da ga kao sto kaze posle par godina vratis i zamenis za nov kad ces da izgubis pola vrednosti?
a pola od 10k i od 50k nije bas isto
kaze mercedesi bmw-i ne gube na vrednosti
ok mozda ne koliko ostali ga prodajni salon koji uzima staro za novo sigurno nece racunati realno, koji ce im kurac tvoja izdrkana krsina u zamenu uz doplatu za novo ako ne mogu da posle zarade na njegovoj prodaji?
a da bi oni zaradili i jos da bi to kupcu bilo povoljno da bi uopste kupio ti moras da izgubis, a vec si izgubio jos kad si ga kupio
izracunaj godisnje gibitke na kraju i ispasce da si mogao svake godine da kupujes po drugi ponovan auto jer te zabole da postojeci odrzavas i servisiras
ali neeee, mora nov i nadrkan skup valjda

inace razmisljam ko taraba po tom pitanju

Izadje jeftinije da se vozis taksijem, a i veci si gospodin kad te neko vozi jelte.

jevta

Auto svi normalni ljudi i u srbiji tako i u svetu voze u vrednosti maksimum ¹estomeseène zarade.Nekom auto od 2k nekom od 50k,a nekom bogami i oni jedinstveni

Taraba

Meni i to nerealno. Mozda ako je 6x sta ti ostane od plate svaki mesec.  [neampojma]

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

jevta

A ¹ta vozi¹ i koliko zaraðuje¹?

megaidiot

slazem se sve, ne bi dao pola godine rada za auto, ali sve zavisi od toga sta za tebe znaci to, jel prevozno sredstvo il da se pokazuje, jel mora da bude pouzdan ili moze i da ne mora... ja bi voleo da ne moram da ga imam uopste.

jevta

Blago vama kad puno zaraðujete pa ne dajete toliko na auto.
Inaèe auto 6 meseci motor 3 meseca.To je ekonomska raèunica koje se dr¾im.Srce mora da se uklopi

Taraba

Citat: jevta poslato 09 Avgust, 2019, 13:29
A ¹ta vozi¹ i koliko zaraðuje¹?

Honda Jazz 1.4 2008
Zaradjujem dovoljno da kupim isti takav svaki mesec.
Isto tako vozim i motor star 16 godina.

Kola su prakticna stvar i samim tim ispunjavaju svrhu.
Meni je bitno da odem do posla, prevezem daske sa stovarista, sadnice iz rasadnika, kuèe i ¾enu do izleta.
Kome je bitno da svi vide da on ima para i da je uspeo u zivotu ima ocigledne komplekse i nedostatak kreativnosti da taj novac upotrebi za nesto drugo.

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

jevta

Odlièno ti spada¹ u one sreænike koji pametno kupuju.Na ¾alost vi¹e je onih koji su u drugoj kategoriji

milomir22

To karakterisanje nekog ko kupuje nova kola je malo bzv, sad eclipse po vama ispade glup ili ljaljan zeljan dokazivanja u svojoj prapostojbini u koju, pitanje je, da li uopste i dolazi. Postoje i ljudi koji, jednostavno, vole automobile i spremni su da izdvoje ogromnu svotu novca za isti.

Ja nisam taj tip i vozim yarisa 1.0 iz 2001 kome je vrednost ispod hiljadu i po evra. Ali kapiram da nekom ko mnogo km prelazi, taj kavez vise znaci i hoce da se vozi kao sef.

A i to s platama je relativno, bandit mi je sad u vrednosti 5 plata, kada sam ga kupovao bio je jedva jedna i po, za koji mesec, nadam se, nece biti ni cela plata.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

megaidiot

taj racun vazi za zemlje u kojima mozes da planiras, kod nas bas i nema smisla

mali_zmaj

Ja da imam viska love,odmah novo,bez razmisljanja!!  Bez obzira na racunice,da li se isplati,kako ce se prodati,koliko ce izgubiti na vrijednosti..,itd..
jin-jang

TEEfqd

Sa takvim razmisljanjem ces tesko i imati viska love, uz puno postovanje :)


Jednostavno "visak love" i "bez obzira na racunice, pad vrednosti i da li se isplati" ne ide zajedno

eclipse4

#92
Citat: megaidiot poslato 09 Avgust, 2019, 01:59
Citat: UFF poslato 09 Avgust, 2019, 00:51
koji ce im kurac tvoja izdrkana krsina u zamenu uz doplatu za novo ako ne mogu da posle zarade na njegovoj prodaji?
za gastarbajtere da se vidi da su 'uspeli'
i nemci voze dobre automobile vodeci se tvojom logikom....pitam jednog svabu sto vozi teslu od 200.000 on mi kaze "da se vidi da sam uspeo,nek crknu dusmani" ...... eto....

sto ne idete logikom da nekog zabole kurac sta drugi misle o njemu (?) vec da zeli da vozi bas to sta zeli da vozi i bas iz razloge jer mu se moze i hoce da vozi.

i sta sad neko sa foruma kupi nov motor i onda krecu komentari "vidi ga seljak kupio motor da bi kacio slike na forumu da vidimo da je uspeo"
i drugi scenario gde neko kupuje raspalu suzanuod od 500 e na pijaci u bajmoku i onda krecu komentari "alal vera majstoresad si jedan od nas,razmisljas racionalno......nek te sluzi.......sa srecom.......bravo sve najbolje (ne zna covek da mu zeli sve to jer kupio neku lesinu ili mu zajsta od srca cestita)

ali avaj :)

Citat: UFF poslato 09 Avgust, 2019, 00:51
i ja ga pitao koja je logika da kupujes nov skup auto i da ga kao sto kaze posle par godina vratis i zamenis za nov kad ces da izgubis pola vrednosti?
a pola od 10k i od 50k nije bas isto
...... koji ce im kurac tvoja izdrkana krsina u zamenu uz doplatu za novo ako ne mogu da posle zarade na njegovoj prodaji?....


5 godina imas garanciju i radi mu se inspekcija non stop...tako da ako ga ne slupas auto ce biti kao nov.


TEEfqd

Ma naravno eclipse samo sto slika koju dajes drugima svojom imovinom ne mora da znaci da imas, moze da znaci i da si u dugovima za to sto imas.
I bil gejts nosi casio od 50$ a moze da kupi ne samo rolex fabriku nego i 20% svajcarske pride.
Ali naravno nekom i imidz pravi kes, i nekome se jednostavno isplati kupiti novo. Vecini takoreci 'sljakera' se to nimalo ne isplati.
Naravno idealno bi bilo da svi budu u prilici da se `oprobaju` sa novim pa da vide da li im odgovara ili ne :)

Ontopic, skoro sam naleteo na stand Kia automobila, unutra izgledaju veoma pristojno a nude 7 godina garancije ili 150 000km.
Vrlo lepo.  Momak je takodje podelio sa mnom da je hyundai u istoj grupi a da nude nesto malo drugacije. 5 godina garancije uz neogranicenu KM.
Moje misljenje je da to ne bi ponudio neko ko nema poverenje u svoj produkt. Sto se tice dodatne opreme to je drugi svet u poredjenju sa nemcima recimo.
Kod Korejanaca za par hiljada eura se dolazi do maksimuma sa opremom dok kod nemaca gotovo svaki deo kosta po toliko.

eclipse4

Citat: redshadow poslato 09 Avgust, 2019, 21:29
Ma naravno eclipse samo sto slika koju dajes drugima svojom imovinom ne mora da znaci da imas, moze da znaci i da si u dugovima za to sto imas.

ja sliku o svom imanju nikad nisam izneo na uvid nigde,nit sam se hvali nit drugog omalovazavao,nit sam klasirao ljude.....
duzan nisam nikom ni kesu bombona i ne vidim zasto bih....radis ono sto mozes i za koliko mozes.
i sad nigde nisam trazio auto na kredit niti na lizing...pitao sam koliko imam popust na kes i bilo je pristojnih popusta a bilo je i popusta recimo od 300e na auto od 40i kkusur iljade....smesno.

Citat: redshadow poslato 09 Avgust, 2019, 21:29
I bil gejts nosi casio od 50$ a moze da kupi ne samo rolex fabriku nego i 20% svajcarske pride.

vidis vozim i ja juga kad odem kuci....xsaru picasso....fiat fiorino......gl-a.....530d....a180.....cak i traktor vozim...vozim skuter isto idem i peske....ako iko ne pati od pokazivanja i dokazivanja onda sam to zajsta ja.


Citat: redshadow poslato 09 Avgust, 2019, 21:29
Ali naravno nekom i imidz pravi kes, i nekome se jednostavno isplati kupiti novo. Vecini takoreci 'sljakera' se to nimalo ne isplati.
Naravno idealno bi bilo da svi budu u prilici da se `oprobaju` sa novim pa da vide da li im odgovara ili ne :)

sto se mene tice meni ne smeta ko sta vozi i iz kog to god razloga bilo.....iskreno mi samo ide na kurac kad uzmu auto na lizing pa se kurce na sva usta pa ih pozoves na dunav na rostilj i onda bude "jao brate gde cu ja s ovo tamo aj svrati po mene" pa naravno da gde ces jer pored 2000 e za 5 dana sto lacas lizing svaka ogrebotinica mu po 100-500e......

Citat: redshadow poslato 09 Avgust, 2019, 21:29
Ontopic, skoro sam naleteo na stand Kia automobila, unutra izgledaju veoma pristojno a nude 7 godina garancije ili 150 000km.
Vrlo lepo.  Momak je takodje podelio sa mnom da je hyundai u istoj grupi a da nude nesto malo drugacije. 5 godina garancije uz neogranicenu KM.
Moje misljenje je da to ne bi ponudio neko ko nema poverenje u svoj produkt. Sto se tice dodatne opreme to je drugi svet u poredjenju sa nemcima recimo.
Kod Korejanaca za par hiljada eura se dolazi do maksimuma sa opremom dok kod nemaca gotovo svaki deo kosta po toliko.

daju 7god garancije al to nije samo uzmem auto i aj zdravo,placas mu svake godine inspekciju da bi ti garancija vazila.....sve zavisi neki prosek je oko 300e inspekciju i u tu garanciju ne spada ti 1000 kuraca i palaca na zalost,vec neke ozbiljnije stvari.

UFF

Citat: redshadow poslato 09 Avgust, 2019, 21:29
Ontopic, skoro sam naleteo na stand Kia automobila, unutra izgledaju veoma pristojno a nude 7 godina garancije ili 150 000km.
Vrlo lepo.  Momak je takodje podelio sa mnom da je hyundai u istoj grupi a da nude nesto malo drugacije. 5 godina garancije uz neogranicenu KM.
Moje misljenje je da to ne bi ponudio neko ko nema poverenje u svoj produkt. Sto se tice dodatne opreme to je drugi svet u poredjenju sa nemcima recimo.
Kod Korejanaca za par hiljada eura se dolazi do maksimuma sa opremom dok kod nemaca gotovo svaki deo kosta po toliko.


jesi li ih pitao na sta ta garancija vazi?
po meni vazi na sve kvarove u tom vremenskom roku ne racunajuci samo mehanikna ostecenja tj greskom vozaca
ali mislim da ti garancija vazi samo na agregat
ako agregat radi a menjac crko jbg kupi drugi (cena sitnica pola vrendosti novog vozila)
agregat radi ali nece dupali jer crklo govno od korejanskog kompujera jbg garancija opet ne vazi itd

losmi

Polako bre ljudi, crci cete od muke sto oce covek da kupi nov auto..

UFF

kakva muka bre pa ja se konsultujem sa covekom privatno vec mesec dana koji da odabere
jedino mi zao sto nisam diler mercedesa da zaradim  [rofl]

losmi

Mislim na ove sto palamude. A u stvari ne kapiraju, da su toliko pametni koliko misle bi oni bili u prilici da voze auto od 50k, a ne neke leseve..

mali_zmaj

Citat: redshadow poslato 09 Avgust, 2019, 20:53
Sa takvim razmisljanjem ces tesko i imati viska love, uz puno postovanje :)


Jednostavno "visak love" i "bez obzira na racunice, pad vrednosti i da li se isplati" ne ide zajedno

Pardon,nisam se izrazio precizno..,da nemam kredu za stan,auto novo bi osvanulo na parkingu. Sa racunicom ili bez....
jin-jang