Glavni meni

glc...gle...x4....c-rh U stvari tema o smislu ili besmislu dece ili para...

Započeo eclipse4, 28 Jul, 2019, 20:45

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

mazzi

@SSZGO sa decom je to lako ... Tvoja su najbolja sva ostala ne valjaju ;)

®or¾


TEEfqd

Citat: ®or¾ poslato 25 Maj, 2020, 19:18
Alo ©abane,nemoj da si bezobrazan,proèitaj jo¹ jednom svoj premudri post,pa onda kenjaj dalje,sa svim tvojim stripovima i knjigama koje si proèitao,a mene ¹ta boli bolje da nikada ne sazna¹,ve¾baj,jezik,disanje i dikciju,a posle mo¾emo o bolovima u gluteusu

Vidi covece od 60 godina nemam nista od toga ni da se pljujem s tobom, ni da ti olupam nesto o glavu.
Nema tu neke slave za nekog od 30 godina.

Niko ti se nije obratio, zaobidji me sa uvredama. Ako ne mozes i ako dalje imas problem, javi se na PP
dobices adresu, telefon, vreme kad sam tu, sta god ti treba.
Ocigledno me sanjas svake noci cim skaces na moj svaki post.

®or¾

Vidi balavèe od 30 godina,mnogo si hrabar i jak,jedva èekam da te upoznam,¹to se snova tièe da,tebe sanjam,jer si mi stra¹no bitan i ne skaèem na svaki tvoj post,iskljuèivo na mudroserenje koje ti ne manjka,kao u ostalom i vaspitanje.Seti se ukoliko uop¹te ima¹ èime kada smo uop¹te u¹li u polemiku.Ti bez kuèeta i maèeta si na¹ao da dr¾i¹ predavanja,otvara¹ oèi i tumaèi¹ iz neke vukojebine,u koju si pobegao,svima redom,smisao ¾ivota.Zabavno,ajde pojasni u èemu se tvoj uspeh ogleda,¹to si nabio 30 godina u guzu i prièa¹ bajke?©inko svu ti sreæu ¾elim ali ako nekog bude guza bolela,budi siguran da mene sigurno neæe [cheers]  [rofl]  [clapp] [kralj]

TEEfqd

Uspeh sta je? Veci mi je svakako uspeh onog iz klipa majstorske radionice sto ima kucu mit bazen. Taj koliko sam video ima i neke fabrike koje sigurno hrane vise usta od onih sto je majstor pokazao na slici ili odveo na cevape.

®or¾

 Bravo,evo neæu te vi¹e smarati,u¾ivaj [cheers]

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Ostoja

Citat: ®or¾ poslato 25 Maj, 2020, 13:11
Mare,molim te,ukoliko je to razlog evo obeæavam u ime nas starijih,neæemo vi¹e( mo¾da) [rofl]  [rofl]  [ljubav]
Neæu ni ja, èvrsto obeæavam.
[nono] [nono]
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

bogdan

Citat: Ostoja poslato 25 Maj, 2020, 21:13
Citat: ®or¾ poslato 25 Maj, 2020, 13:11
Mare,molim te,ukoliko je to razlog evo obeæavam u ime nas starijih,neæemo vi¹e( mo¾da) [rofl]  [rofl]  [ljubav]
Neæu ni ja, èvrsto obeæavam.
[nono] [nono]
a vala i dosta je bilo   :D

milomir22

Citat: DebeliZmaj poslato 25 Maj, 2020, 11:13
rejvolucija:
covece ja ceo zivot bezim od obaveza svakog tipa ... :) i kuce i mace a i zlatna ribica je obaveza ...

Zmajevo drugo ime je ke¾ual...
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

DebeliZmaj

Citat: milomir22 poslato 25 Maj, 2020, 21:50
Zmajevo drugo ime je ke¾ual...

sitnu povredu umesto da saniram u fulu, ja sve jurcao levo desno, upalila se povreda,
nekroza trovanje sam dobio krvi ... i tako .. amputacija desne potkolenice ....
sad proteza, evo treca za zadnjih 2 godine, mislim da cu ove godine prohodati kako treba
i lagano ali legano poceti da vozim auto .... probao ja motor problme je sto ne mogu se
jos uvekoslonim na desnu nogu da drzim motor njome u mestu ...
i sad da opet jurim nesto negde ? lagano, jako lagano, radim od kuce, it manager i prioritet
mi je da prohodam opet u fulu i zivot bez ijedne obaveze... :")
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

milomir22

Pazi, kao neko ko zna nesto o protetici i ortotici, mogu ti reci da taj hendikep, uz mnogo rada, truda i discipline mozes da svedes na iskljucivo estetski. Funkcionalnost, nazalost, zavisi od para, jer dobra proteza kosta mnogo, ali ces bukvalno moci da trcis sa njom bez problema, mada ne znam koliko si trcao i pre svega toga.

Ja imam kandidu u crevima (imamo je svi, ali u manjem broju nego ja) i u krvotoku, namnozila se usled nezdrave ishrane. Sad sam na dijeti vec 2 nedelje, a i pre toga sam bio na dijeti par meseci (aline toliko rigoroznoj kao sada), skinuo sam preko 10 kila, a nista na svetu nisam voleo vise nego da zderem. Sve se moze kad se hoce i mora.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

ЯЭВОЛУТИОН

neke pojedince i komentare doticnih ne zelim ni da pominjem...

ako neko ne moze da ima dete moze da usvoji neko...hvala bogu ima ih koliko hoces....jer nije roditelj ko ga nappravi vec ko ga odgaji....


sve ostalo su izgovori samojeba.....u se na se i poda se....


i da se razumemo price o nemogucnost nalazenja partnera nije bas da su istinite....vise se mogu podvesti pod to da neko nije u stanju da zivi sa nekom drugom osobom, poneki put trpeci kao i sta ta osoba njega trpi....nije idealno ali ni mi nismo idealni....
cak i razvedeni roditelji mogu uzgajati decu normalno ako su normalni....u pitanju je ljubav prema rodjenoj deci a oni mogu i da se mrze.....i to je ok....


a o homoseksualcima sa rolexima i dzipovima u firmiranim odelima ne bih ovom prilikom....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 24 Maj, 2020, 21:42
uff nema koga da vodi na cevape.
IMAS LI TI UFFE NEKOME DA KUPIS KJINDER JAJE.

:'( jadan ja, kako cu da zivim dalje bez toga  :'(

kupio sam detetu jednog prijatelja kinder jaje kad sam isao na rodjendan ali nije to to  :( odoh sad da se  [samoubistvo] od silne kolicine tuge i nesrece

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 25 Maj, 2020, 10:35
ne seri i nemoj da prosipas gluposti.....price je u radosti zrtve, davanja, poklone, ljubavi, paznje.....radost zrtvovanja ....

znam ja vise slucajeva gde ga nisu izvadili na vreme pa ona nije htela da abortira pa je on ozenio radujuci se unapred svojoj radosti zrtve i davanju ljubavi i paznje ali i dan danas zale sto su to uradili dok su drugi pobegli i od tog radosnog zivota a nemaju ili ne uplacuju vise ni alimentaciju tj ne raduju se ni toj radosti zrtvovanja  [rofl] imaju kome da kupe kinder jaje ali bi radije da nisu imali


Citat: mareskin poslato 25 Maj, 2020, 11:09
I ne mislim da je svako stvoren da bude roditelj.

kako bre nije? pa ne bi imao polni organ da nije stvoren da bude roditelj
sta govoris pre pa to je smisao zivota bre!!!
ako ne znas sta je smisao zivota samo ugasi mozak i prepusti se svojim zivotinjskim potrebama, jedes, jebes i ispunio si smisao  [rofl] eto dokazao sam upravo da ti ne treba mozak da bi postigao smisao zivota pa cemu onda dalje filozofiranje na tu temu? :)

Citat: mareskin poslato 25 Maj, 2020, 11:09
Imam kome da kupim, nisam sebièan, ali ne mislim da je uspeh imati decu po svaku cenu.
Nije uspeh da ima¹ troje-èetvoro dece koja ¾ive u bedi dok ih kao otac alkoholièar bije¹ sve po kuæi. I takav èovek je roditelj.

kako bre nije uspeh?
a kad ti dodje komsa gastabajter iz nemacku pa krene da ti vadi slike aviona, kamiona i hotela koje je zaradio ti lepo izvadis fotku porodice onu za novu godinu sto si napravio pre nego sto si se napio dok si jos samo zemu prebio a ona se lepo nasminkala i to sakrila pa se ne vidi na fotki, ostala deca sa fake osmehom da prekrije strah i uzas i lepo ga poklopis i sve sto je on zaradio jer dzaba mu sto se on mucio da radi dok si ti pio jebo samo kad on nema koga da bije posle sto ga odvede na cevape  [rofl] nema veze sto zivite u siromastvu kad imate jedno drugog (bar dok ne porastu dovoljno da pobegnu od kuce ili oni prebiju tebe  [rofl]) a komsa sa svim fotkama ne moze nista da ti kaze jer kako da poredi svoj avion sa tvojim sinom kad je ocigledno da si se ti vise mucio da ga napravis?

Citat: despic poslato 25 Maj, 2020, 12:48
Legitimno je ne zeleti obaveze ali ako si neki naucnik ili ne znam ni ja nekakav fanatik predan svom poslu...pa cak i advokat, glumac, arhitekta, fotograf, zidar sta god...
ali ako si samo gladijajator, onda mu dodjes neka beskorisna masa koja moze samo da napravi neku stetu.

hmm
vidis ja bi samo ovim iz tvoje prve recenice dao dozvolu da se razmnozavaju jer su najvece sanse da ce zahvaljujuci svojim mentalnim kapacitetima i obrazovanju i dete da vaspitaju kako treba koje ce jednog dana i da postane nesto slicno njima
dok ako si gladijator odmah da ti odsecemo kitu kao psu lutalici, pravi stetu za zivota i to ti je to, koji kurac ti ima da se razmnozavas i donosis jos stetocina na ovaj svet  [rofl]

castor

Ja bih samo da ka¾em da niste u pravi svi kolektivno. Moje dijete, moja sreæa, moj problem. ©ta mene boli kurac za tuðe aviJone, kamiJone i ostala sranja i obrnuto. Dok god imate vremena da se bavite tuðim ¾ivotima, biæe vam preèi drugi nego vi sami sebi. ®ivite svoj ¾ivot kako mislite da treba i mo¾ete i to je to. Nema ispravno i pogre¹no, ima samo ono ¹to jesi i ono ¹to nisi uradio. Na kraju æe svako od nas da gekne isto, imao nijedno, jedno il' 101 dijete za sobom.
It's the ride that matters, not the bike…

Ivicat

Sasvim je dovoljno ako roditelji mogu da pruze osnovne stvari deci. Hrana, odeca i obuca (uglavnom ne-brendirana), knjige za skolu, treninzi i oprema, ekskurzije. I to je to. Za dete sasvim dovoljno. Sve preko toga moze da bude vrlo lako kontraproduktivno. Nike, adidas, telefoni, konzole, kamioni, avioni prave od dece razmazene debile.
U Srbiji (drustvu lencuga i neradnika), finansije cesto budu samo izgovor za nemanje porodice i dece.

El Jefe

Јебале вас паре бре. Кад је Беко ономаде добио пар метака у стомак, све паре тада би дао само да му није ништа. И да има кога да му је стало до њега.
Друштво за заштиту од животиња

castor

Zaboravih Zmaju da odgovorim...

Citat: DebeliZmaj poslato 25 Maj, 2020, 22:00
sitnu povredu umesto da saniram u fulu, ja sve jurcao levo desno, upalila se povreda,
nekroza trovanje sam dobio krvi ... i tako .. amputacija desne potkolenice ....
sad proteza, evo treca za zadnjih 2 godine, mislim da cu ove godine prohodati kako treba
i lagano ali legano poceti da vozim auto .... probao ja motor problme je sto ne mogu se
jos uvekoslonim na desnu nogu da drzim motor njome u mestu ...
Zmaje, rekoh ti onomad, sve ide iz glave. Moj stari sa dve potkoljene proteze vozi manuelca u CH i nazad. Doði kad hoæe¹ da poprièa¹ sa njime o njegovim iskustvima i kako je on rije¹io problem, pa ti mo¾da pomogne da se vrati¹ na noge i u normalno funkcionisanje.
It's the ride that matters, not the bike…

mareskin

Citat: El Jefe poslato 26 Maj, 2020, 10:34
Јебале вас паре бре. Кад је Беко ономаде добио пар метака у стомак, све паре тада би дао само да му није ништа. И да има кога да му је стало до њега.

Pa, nije ovde prièa oko para :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

TEEfqd

Citat: El Jefe poslato 26 Maj, 2020, 10:34
Јебале вас паре бре. Кад је Беко ономаде добио пар метака у стомак, све паре тада би дао само да му није ништа. И да има кога да му је стало до њега.

Isto tad kad je Beko dobio par metaka u stomak budi siguran da je dobio najbolju mogucu negu i intervenciju samo zbog tih njegovih para.
Konstantno se uzimaju neki ekstremni slucajevi da bi se degradirala vaznost novca. Metak u stomak. Ili pao mu avion pa sta mu sad vredi itd.

A vecini bogatasa se ne uzima u obzir to sto im je zivotni vek duzi i sto zive ispunjenije zivote jer su slobodniji od radnih obaveza.
Isto tako se i ne uzima u obzir to da imaju opciju da provode vise vremena sa porodicom.

Kapitalizam i demokratija su med i mleko za trenutni sistem u Srbiji i sire.

Bolje bi vecini bilo da stavi rolija na ruku, sedne u dzip, proputuje sa porodicom slobodnim svetom, da ima za firmirano odelo.
Ne utrcava niko automatski s guza [rofl]

Sve ostalo je sirotinjski i komunisticki mentalitet koji se decenijama prodavao po tim prostorima.
Napuni zenu, imaj 5 dece i da imas da im podelis po 300g cevapa. Sere mi se.

Nazalost u Srbiji je oduvek vladala nesposobnost obracunavanja sa unutrasnjim neprijateljima (citaj, komunjarama)