Glavni meni

Kurs bezbedne voznje

Započeo vazlan, 15 Jul, 2019, 21:46

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

megaidiot

tarabo jedan od lepsih dana u mom zivotu je bio kad sam kupio raspalog transalpa... :violina:
do kuce potrosio rezervoar sve unaokolo

Lazic

Verovatno se seæa Tarabiæ, kad sam kupio klepetalo do¹ao sam do Kimteka vozeæi kroz tragove kola u snegu... :o

Taraba

Nemam ja nista protiv transalp-a.. barem nista efikasno. :D
Svaki motor je dobar ako mozes da ga vozis kako je zamisljen, a avantura pocinje kada ga vozis onako kako nije. [cheers]
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Lazic

Razni ljudi prièaju da klepetalo nikako nije zami¹ljeno da se vozi k'o ¹to ja vozim, al' ja ba¹ mislim da jeste i da svi ostali penzioneri voze pogre¹no... :D

Kad se setim tebe na vrhu Golije sa nelegalnom slik gumom za ki¹u... :o  [rofl] [rofl] [rofl]

mrle

Pazi¹, ne provlaèi se, vozi¹ èetvrt veka... Stane¹ na semafor i oduvate te autobus... Moja prièa.

Lazic

Video sam ti motor juèe, Uragan ga sastavio celog... :D

megaidiot

Citat: Taraba poslato 31 Jul, 2019, 10:11
Nemam ja nista protiv transalp-a.. barem nista efikasno. :D
vozi ga cesto autoputem satima njegovom maximalnom brzinom, to se pokazalo efikasno, ali ne u smislu brzeg dolaska na destinaciju. tako sam ga i ubio.

Gavrolini

Ih bre pa kako da vozi non stop 110km/h :)

megaidiot

140 nizbrdo sa jakim vetrom u ledja, ni radar ne moze da te uhvati.

ЯЭВОЛУТИОН

ali svaki put isti osecaj kad izadjem na pravac i zavrnem gas.....nista
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

megaidiot

isto kao i kad stisnes kocnice,
to je taj jedinstveni osecaj.


vazlan

Kada sam postavio ovu temu nisam ni sanjao da ce privuci toliku "paznju".Deset stranica do sada.Koliko sam ispratio najmanje je bilo racionalnih onih koji bi na pravi nacin dalo podrsku mladim i neiskusnim vozacima da u kontrolisanim uslovima sa iskusnim instruktorima se suoce sa situacijam,sopstvenim strahovima,sopstvenim "iskustvom"steceni u auto skolama i pogresnim savetima "iskusnih" bajkera.Ali,jedno veliko ALI,i pored toga sretan sam i zadovoljan  sto se trening odrzao onako kako je i zamisljen.11 ucesnika i to ne svi iz Sombora.Iz Sombora,Novog Sada,Beograda i Subotice.Koji su to ljudi?Ljudi koji nisu zalili  ni vreme ni novac ni kilometre.Ljudi koji su zeleli da nesto nauce.I naucili su.Otisli kucama umorni i zadovoljni.Naucili su nesto.Medju njiba su bili i ljudi sa hiljadama kilometara iza sebe,covek u sedmoj deceniji zivota koji vozi pedeset godina.I on je nesto naucio.Ali najdraze od svega mi je sto su ucesnici bili i ljudi koji su procitali ovu temu.Mislim da vecina onih koji su ili bi procitali ovu temu odustala od takvog vida obuke ali eto ima i "takvih"koji predju preko svih losih komentara i "rizikuju"da nesto nauce.Hvala onima koji su podrzali ovu temu(manjina su)a onima kojima je sve ovo bljak zalim da naprave puno sigurnih kilometara i svojim "savetima" ne uticu na one cija je svest o motociklima malo drugacija.Pozdrav svima i evo slika ucesnika.


Charuga

Citat: vazlan poslato 04 Avgust, 2019, 09:23
u kontrolisanim uslovima sa iskusnim instruktorima se suoce sa situacijam,sopstvenim strahovima,sopstvenim "iskustvom"steceni u auto skolama i pogresnim savetima "iskusnih" bajkera.



Mislim da bi ste vi ISKUSNI INSTRUKTORI......mogli mnogo vise da naucite od ISKUSNIH BAJKERA....od iskusnog bajkera tesko da ces cuti pogresan savet///pre ces ga dobiti od neiskusnog instruktora koga su naucili da ponavlja to sto treba na kursu kao papagaj...poligon je jedno...putevi i ulica su drugo.....kilometri i situacije u saobracaju vuku za sobom iskustvo...sto te neubije na tome najbolje ucis.....niko nije rekao da ljudi koji su nesigurni i pocetnici netrebaju na kurs ako zele...ali ti ga batice pretera sa ovom recenicom....koju sam ja shvatio kao uvredu....

Kostić

ако си му реко  [srce]

Kostić

ја имам страх и волео бих да ми искусан инструктор покаже како да га савладам кад ме јуре веверице по шуми а ми бежимо и преврнемо се и онда мене веверице изгребу а како ја њих волим ко и врапца са прозора не љутим се али ми је потребна помоћ око савладавања тог страха не око превтања то мој кавасаки има обичај да ради јер ме воли искрено него око тог страха од гребања веверица јер љубав је присутна све супер само тај страх док гребу више би волео да будем радостан

ценим искусне инструкторе и не питам за цену


Kostić

Citat: vazlan poslato 04 Avgust, 2019, 09:23
Kada sam postavio ovu temu nisam ni sanjao da ce privuci toliku "paznju".Deset stranica do sada.Koliko sam ispratio najmanje je bilo racionalnih onih koji bi na pravi nacin dalo podrsku mladim i neiskusnim vozacima da u kontrolisanim uslovima sa iskusnim instruktorima se suoce sa situacijam,sopstvenim strahovima,sopstvenim "iskustvom"steceni u auto skolama i pogresnim savetima "iskusnih" bajkera.Ali,jedno veliko ALI,i pored toga sretan sam i zadovoljan  sto se trening odrzao onako kako je i zamisljen.11 ucesnika i to ne svi iz Sombora.Iz Sombora,Novog Sada,Beograda i Subotice.Koji su to ljudi?Ljudi koji nisu zalili  ni vreme ni novac ni kilometre.Ljudi koji su zeleli da nesto nauce.I naucili su.Otisli kucama umorni i zadovoljni.Naucili su nesto.Medju njiba su bili i ljudi sa hiljadama kilometara iza sebe,covek u sedmoj deceniji zivota koji vozi pedeset godina.I on je nesto naucio.Ali najdraze od svega mi je sto su ucesnici bili i ljudi koji su procitali ovu temu.Mislim da vecina onih koji su ili bi procitali ovu temu odustala od takvog vida obuke ali eto ima i "takvih"koji predju preko svih losih komentara i "rizikuju"da nesto nauce.Hvala onima koji su podrzali ovu temu(manjina su)a onima kojima je sve ovo bljak zalim da naprave puno sigurnih kilometara i svojim "savetima" ne uticu na one cija je svest o motociklima malo drugacija.Pozdrav svima i evo slika ucesnika.



добри чико тео сам да оћутим ал не могу коста сам ја јебига да ти кажем једно:

у контролисаним условима ко се научи и победи тај страх тај у неконтролисаним условима погине

надам се да ти је порука јасна

поздрав

megaidiot

Citat: Charuga poslato 04 Avgust, 2019, 09:41
niko nije rekao da ljudi koji su nesigurni i pocetnici netrebaju na kurs ako zele...ali ti ga batice pretera sa ovom recenicom....
tako je.
@vazlan prosle nedelje sam dvoje ljudi uputio da idu da vide sta ima kod vas jer su negde na pocetku i zbunjeni i deluju kao da im to treba i sigurno ce im znaciti. a to sto si napisao deluje kao da vas neko sabotira a vi ipak uspeli. cudno.

megaidiot

Citat: Kostiæ poslato 04 Avgust, 2019, 11:25
него око тог страха од гребања веверица јер љубав је присутна све супер само тај страх док гребу више би волео да будем радостан

tovatna mast, mislim. dobro se namazes i veverice te vole samo na daljinu.

Joe kickass

Kurs sa instruktorom i vo¾nja na Navaku znaèe vi¹e od godina iskustva u saobraæaju. Jednostavno jer ponavlja¹ par sati radnje koje se u saobraæaju retko sreæu i kad se dese vi¹e adrenalin radi nego mozak.
U kontrolisanim uslovima nisi pod stresom i mo¾e¹ proceniti i probati opet i opet.
Bar je takvo moje iskustvo, sad vi verujte ili ne.

Kostić

#199
то што си научио на наваку за навак и чувај а кад изађеш из навака заборави на то

пишање по ауто школи која је једна установа са јасним законским правилима од стране пара групе која себе назива искусним инструкторима је мало неукусно

не дај боже да неко нсатрада а прође тај курс па породица оспе паљбу адвоката по искуснима

корисни савету су добродошли од сваког лица које је на улици оставило нешто крви и коже

апострофи на реч искусни бајкери је једна гадна увреда

ја разумем модерну потребу за мото школом није то лоша идеја али овакви ко овај тешко све и да има најбоље намере да не ради у руднику него да мења знање за новчану надокнаду и покења се на ауто школу  и сав остали свет

она рускиња што је јахала како је хтела погибе у саобраћају ко зец у гулашу па ти и даље веруј у вештине у контролисаним условима вс године у саобраћају