Glavni meni

Kurs bezbedne voznje

Započeo vazlan, 15 Jul, 2019, 21:46

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mali_zmaj

Citat: Biker-Boy poslato 21 Jul, 2019, 12:20
Sto se tice karatea, napravite full kontakt demostraciju :D  pa ko padne nije u pravu :D

E vidis ubo si sustinu!! U neznanju,ili znanju!!  Zamisla sad,dvojca karateka(,a ko se razumije u karate,zna kako su bazirani treninzi,na razvijanje ¹to jaèeg ludaraca,ili vise njih,u kombinaciji sa ciscenjem i noznim udarcem),i pazi sad..,napad,ciscenje,pogodak nokaut..  I tako stalno!! Pa ljudi bi poslije par meceva zavrsavali krezavi,ili poluinvalidi,ili jos nesto gore!!  Ja sam gledao negdje kratak snimak jednog full kontakt  karate meca,naravno nezvanicnog,znaci kako ko napadne tako je ovaj drugi u nokautu..,brzo se zavrsilo!! 

Dali znate sta je makiwara..,za vrecu ste culi!! E pa mi to otresamo bez rukavica,u punoj duzini i dijapazonu udraca. A da ne detaljisem,znam sta Gavro prica,MMA sa elementima djiudjice i kick boksa je nakompletnija i najefikasnija stvar,i ja sam toga svjestan,ali usporedjivati borbu sa kontrolom i full kontakt u kavezu ili ringu,i po tome kenjati po necemu,mi nema smisla!!

Ali za sve koji danas sutra zele djecu upisati na karate mogu reci da je najbolji kao bazicni sport,kao dobra skola,gdje se djeca uce pravim vrijednostima,pravilnom drzanju,i jos kojesta!!  E pa poslije sta mu se svidi..boks,kick boks,mma,itd,itd.. i djiu djica naravno.
jin-jang

mali_zmaj

Citat: jevta poslato 21 Jul, 2019, 12:23
Evo juèe sam pao tuðim skupim motorom od opreme starke ¹orc i maica [rofl]
Razlog pada najbolje razume  mali_zmaj i zna da ni jedan kurs tu ne poma¾e.
Da tuðem motoru nema ¹tete mene bole leða od dizanja velikog motora [rofl] [rofl] [rofl]

Druze ja padam ko cuskija,pa barem jednom godisnje,a svi znaju zasto!! Jebo me onaj sto me kratkog napravio!!  Kud se neki postar,vodoinstalter nije trefio,dok je stari na sluzbenom putu negdje bio...,al neki od barem  1,90m..   ;)
jin-jang

Biker-Boy

Citat: mali_zmaj poslato 21 Jul, 2019, 14:32
Citat: Biker-Boy poslato 21 Jul, 2019, 12:20
Sto se tice karatea, napravite full kontakt demostraciju :D  pa ko padne nije u pravu :D

E vidis ubo si sustinu!! U neznanju,ili znanju!!  Zamisla sad,dvojca karateka(,a ko se razumije u karate,zna kako su bazirani treninzi,na razvijanje ¹to jaèeg ludaraca,ili vise njih,u kombinaciji sa ciscenjem i noznim udarcem),i pazi sad..,napad,ciscenje,pogodak nokaut..  I tako stalno!! Pa ljudi bi poslije par meceva zavrsavali krezavi,ili poluinvalidi,ili jos nesto gore!!  Ja sam gledao negdje kratak snimak jednog full kontakt  karate meca,naravno nezvanicnog,znaci kako ko napadne tako je ovaj drugi u nokautu..,brzo se zavrsilo!! 

Dali znate sta je makiwara..,za vrecu ste culi!! E pa mi to otresamo bez rukavica,u punoj duzini i dijapazonu udraca. A da ne detaljisem,znam sta Gavro prica,MMA sa elementima djiudjice i kick boksa je nakompletnija i najefikasnija stvar,i ja sam toga svjestan,ali usporedjivati borbu sa kontrolom i full kontakt u kavezu ili ringu,i po tome kenjati po necemu,mi nema smisla!!

Ali za sve koji danas sutra zele djecu upisati na karate mogu reci da je najbolji kao bazicni sport,kao dobra skola,gdje se djeca uce pravim vrijednostima,pravilnom drzanju,i jos kojesta!!  E pa poslije sta mu se svidi..boks,kick boks,mma,itd,itd.. i djiu djica naravno.

Pazi, ja da mogu da biram,
da li da se bijem s nekim ko trenira karate ceo zivot,
ili da se bijem s nekim kao ja koji nema pojma nikad nista u zivotu nije trenirao,
definitivno bi se radije pobio sa ovim drugim :D
karatisti je dovoljno sam jednom da te dobro pogodi ili pomazi nogom po licu i meni dosta  :o
previse sam se nagledao Cro Cop-ovih cuvenih nokauta sa levom nogom  [panic]
I feel the need..... the need for speed !!!

Gavrolini

Mirkovi udarci nogom nemaju veze sa karate udarcima.  Moje misljenje je da karate je najmanje primenjiva vestina sto se tice ulice. Ako krenemo od garda gde je prednje ruka visa od zadnje sto nema veze sa pameti pa na dalje. Naravno da je neko ko trenira karate efikasniji od nekog ko ne trenira nista. Samo je upitno koliko ce karatista umeti da zada udarac punom snagom kad ceo zivot vezba na pola jer ako udari svom snagom dobice kaznu a ne bod.

Slaninar

Citat: Gavrolini poslato 21 Jul, 2019, 19:21
Mirkovi udarci nogom nemaju veze sa karate udarcima.  Moje misljenje je da karate je najmanje primenjiva vestina sto se tice ulice. Ako krenemo od garda gde je prednje ruka visa od zadnje sto nema veze sa pameti pa na dalje. Naravno da je neko ko trenira karate efikasniji od nekog ko ne trenira nista. Samo je upitno koliko ce karatista umeti da zada udarac punom snagom kad ceo zivot vezba na pola jer ako udari svom snagom dobice kaznu a ne bod.

Za ulicu je najbolji aikido.  :)

https://www.youtube.com/watch?v=xt9AkDyodMc#
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mali_zmaj

ma batali vi¹e sportsku borbu,zaboravi to!!! stalno to usporeðuje¹...,ja sam radio tradicionalni karate,mi smo se ¹ibali najstra¹nije,a imali smo trenera koji donese bokserske rukavice i udri!! sve je do ¹kole,sve je do trenera!! ja sam pored karatea radio i ful kontakt..,moj gard je sve bio,samo ne klasièni karate gard...  koji æe bokser polomiti ciglu,daske,crijepove... ne smiju,psiha je u pitanju!!
jedina lo¹a stvar koja se de¹ava,je komercijalizacija karatea,hiperprodukcija majstora,i to okretanju sportu,gdje prave te borce koje ti opisuje¹,a ne tradicionalizmu,gdje su pravili èvr¹æe borce!! ne bi vjetovao ali mirko filipoviæ je prvo poèeo da trenira karate,al mu bio mekan,pa pre¹ao na kick box.. 
slu¹aj ne branim karate,ima puno mana,ali ako ga malo prilagodi¹,jako je upotrebljiv!! sve je do borca!! vjeruj mi mom prvom treneru,ali i drugom,ne bih smjeo izaæi na crtu,znam kako udaraju....,matori su,al su i dan danas jebeni!!!

poslato sa rupovke uz pomoæ kurble
jin-jang

Gavrolini

Pa cekaj pricas kako je karate dobar a vi ste na treninzima radili sve sem karatea :)  ginisov rekorder u lupanju kokosa, kamenja i svega slicnog je muhamed iz nemacke, taekwondista...a u taekwondou skoro da nemas udaraca rukom.

Lazic

Dobrodo¹li na kurs bezbednog tabanja...

milomir22

Citat: Gavrolini poslato 21 Jul, 2019, 19:21
Mirkovi udarci nogom nemaju veze sa karate udarcima.  Moje misljenje je da karate je najmanje primenjiva vestina sto se tice ulice.


Sto se tice ulice, utoka i stangla su neprikosnovene jos uvek, sto su falcao i mena osetili na svojoj kozi.

https://www.youtube.com/watch?v=ydhcjoi8DoQ#

"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Gavrolini

Pa mozes avionom da bombardujes pa dzaba utoka i stangla. Ne radi se o tome vec da je moje misljenje da je karate posle aikida najmanje efikasna borilacka vestina. Ajd mozda ne vestina ali sport je svakako banana

.

dzimika

Sad tek shvatam nesto, lepo se kaze kurs bezbedne voznje, oni u stvari govore i uce kako se bezbedno vozi motor, sto u stvari znaci vozis po ogranicenju i ucis kako da zakocis kad vozis po ogranicenju jer sve ostalo je zabranjeno pa i ne treba da se radi

megaidiot

tako je. zato i pitam kako se dolazi do te licence, sta ta licenca znaci, ko je izdaje i koja institucija stoji iza nje?

mali_zmaj

Ljudi doðete pogledate...,gledanje je besplatno,slobodno priðete Vitomiru,ka¾ete ovako , mali zmaj te hvali,hvali to ¹to radi¹,al mi smo malo skeptièni..,deder ti nama pojasni!! U BG imate klupske prostorije,dogovorite sastanak,raspitajte se..,ima kafanica i èak nekim danima i ¾iva svirka!!  Ja vam mogu opisati ¹ta se radi na kursu,da pi¹em dok se boje ne rastope..tj. sad ne mogu al mogu veèeras,sad radim..,al èemu..!!
Ko dodjeljuje instruktorske licence i kako,opet njega pitajte,ja ne znam,niti me interesuje!! Al znam da su oni internacionalni instruktori. Znaèi vani!!
I uop¹te nije kurs baèen na to da se vozi po ogranièenju,nego recimo npr. kako da rje¹ava¹ krizne situacije,tj. preduprijedi¹ iste,vladanje motorom,koèenje,osnove sigurnosti,oprema ,manevrisanje,...itd..  Ajd bolan vratimo se na trolovanje karateom!
Gavro opleti!!  ;)
jin-jang

mali_zmaj

Citat: Gavrolini poslato 21 Jul, 2019, 22:27
Pa cekaj pricas kako je karate dobar a vi ste na treninzima radili sve sem karatea :)  ginisov rekorder u lupanju kokosa, kamenja i svega slicnog je muhamed iz nemacke, taekwondista...a u taekwondou skoro da nemas udaraca rukom.

jebe¹ takwondo..,samo æu ti to reæi..hwarang doe,tang su doe ok..!! kad nema ruènih tehnika..,tj. slabo zastupljenje!! sve ti je jasno.. mislim leteæi no¾ni udarci,no¾ni udarci,sve prelijepo,ali opet ka¾em kao i kod karatea,prilagodi¹ se,podigne¹ gard,doda¹ ruène tehnike, i mo¾e biti sjajan,i to ITF ne WKF,trenirao ITF dok sam ¾ivjeo u Puli,al malo!! I tu smo se dobro ¹ibali!!
jin-jang

El Jefe

А да ми поново вратимо у основно образовање познавање саобраћајних прописа, са обавезним полагањем за ПСП. Као што смо ми полагали у осмом разреду јел је било правило да и за бицикл треба знати прописе у саобраћају. И наравно православни Аикидо
Друштво за заштиту од животиња

mali_zmaj

Pa nije ti ta lo¹a!!
jin-jang

Gavrolini

Nije wkf vec WTF.   Ja sam sa takwondoa presao jako lako na k1 i muay thai...dok karatisti imaju mnogo vise problema.

mali_zmaj

Jeste u pravu si.., pobrkao karate i tekwondo federacije,moja gre¹ka! Pa ne znam da li zna¹,a znam da zna¹ poèetke full kontakta,gomila karatista,koji su htjeli da se ¹ibaju ozbiljno, e onda je tajlandski box,tj. kick box preuzeo primat,zbog laktova,lou kickova.. Ja sam bio prilagodljiv,za ostale ne znam.. Dosta karatista je bilo u K1,dok je to bila ozbiljna stvar..,bilo ih je èak i iz ¹otokana,mada vi¹e iz kjoku¹ina.. 
Gavro ja se sla¾em sa tobom i u potpunosti!! Ali ljudi poznaju samo jedan karate,a to je onaj kroz sport,a vje¹tina je jako zajebana i prilagodljiva,tu brate ima¹ i kro¹e i aperkat,tzv. mawashi zuki i ura zuki.. A da ne govorim bacanja,poluge...,kretanja,èi¹æenja..
Ja sam krenuo da treniram borilaèke vje¹tine,zato ¹to sam malen,i svako je na meni htjeo da lijeèi komplekse i da se dokazuje..,ali kad sam pre¹ao na karate,u pola rata,jer nisam drugog izbora imao,i full kontakt,prièa se promjenila,dobijao sam ja batine jo¹ po neki put,ali sam i djelio!! I to vi¹e djelio!!  Mogu ti reæi da me treniranje izgradilo,nauèilo disciplini,istrajnosti..  ljudi su te drugaèije gledali,respekt je do¹ao sam po sebi!! Ni dan danas ne volim nasilje,i tuèe,i do zadnjeg gledam da se ne pobijem..

Ne sporim tay box i MMA..,sve je u njihovu korist..  Al ja volim pogledati i dobar judo,pa i taekwondo,itd.. pa èak i demostracije realnog i japanskog aikidoa,bio sam na seminarima i wing chuna..sve sam probao,nisam htjeo da se ogranièim na jednu stvar!!
jin-jang

megaidiot

zmaje, i samo i vita i dimitrije i drlja rade super svoj posao (ako su jos svi oni u toj prici), i imaju odlican pristup, to ni ne sporim niti dovodim u pitanje, daleko od toga. i svako ko poprica malo sa njima izaci ce pametniji iz tog razgovora. njihova 'licenca' je njihov radni vek, to je jasno.

nego mene zanima kako sve to funkcionise posto ima puno tih kurseva i kojecega po evropi i svetu, pa ako u avijaciji postoji institucija koja je autoritet i koja izdaje dozvole za rad instruktorima, valjda ima i ovde.

Gavrolini

Negde gore sam napisao da je karate sport neefikasan a ne vestina. Vestine su skoro zamrle kao izvorne