Glavni meni

Kurs bezbedne voznje

Započeo vazlan, 15 Jul, 2019, 21:46

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Slaninar

Citat: Hurricane poslato 19 Jul, 2019, 13:58
Citat: UFF poslato 19 Jul, 2019, 13:34
Trenutno sranje kod mene
Drze odlicno, pogotovo u krivinama


http://i.postimg.cc/656nqzrY/IMG-20190719-112513.jpg

http://i.postimg.cc/D06G5bTr/IMG-20190719-112526.jpg


ohohooo ima tu mesa jo¹ koliko voli¹, tek se razradila  [thumb_up]

jo¹ malo i kinder surprise èeka ispod zice  [yahoo]


ja sa ovakvim setom oti¹ao na more ubio 3000 km i jo¹ jedno 1000 posle po gradu..

milina

©to reèe kumiæ pri pogledu na gume u sliènom stanju: "hmm, da, jesu zrele za zamenu... mada sam se navozao i na gorim..."  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Gavrolini

Video sam bolje, jebo sam i gore :)
Kad dovuku jarvisa ili vr46 da drze kurs makar i o brisanju bulje ima da platim i dodjem. A da mi kenjaju neki internet vozaci ne dolazi u obzir. To jest mogu da dodjem ako oni plate meni.

mali_zmaj

Nisu internet vozaèi,moram da te razoèaram,internacionalni instruktori....,jedan na¹,a jedan Slovenac-BMW-ov ovla¹teni instruktor..,imate osnovni,napredni i kurs sa suvozaèem.. kao ¹to rekoh na ovom osnovnom,koji sam ja zavr¹io,ima masa stvari koje mi svi "kao" znamo,ali se na poligonu poka¾e,da mi to poznajemo,al ne i da smo savladali 100%..,na teorijskom djelu,isto se postavlja gomila pitanja na koje kao svi znamo odgovore,pa ljudi krenu lupati gluposti.... 
Al kao ¹to rekoh nije to za Manijake, vama Rossi dolazi na instrukcije.. ,al ako ni¹ta ode tema veæ na pet stranica,nema ¹ta..  ;)

Cilj je da sa godinama koje dolaze,da neki vid kursa,poslije polo¾enog vozaèkog,bude obavezan, da bi se nadopunilo znanje koje je steèeno,u auto ¹kolama,odnosno neznanje.. Jer najvi¹e mladih gine za volanom.  Na zapadu je negdje to veæ obavezno .. E sad da li æe to ikad za¾ivjeti  ,ko zna,ja sam skeptik.. Eto vam ¹ansa manijaci za posao..,zavr¹ite licence za instruktore,na zapadu naravno,to se zove ulaganje u biznis, i ako ikad za¾ivi to,eto vam ¹anse za zaradu... da vas ne ¹i¹aju kojekakvi internet instruktori..
jin-jang

milomir22

I onda dodje neko sa partijskom knjizicom ko je platio za diplomu instruktora i pokenja se na svo tvoje znanje i + dobije licencu za koju ti izvisis. Neka hvala.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

megaidiot

e a kako se postaje licencirani instruktor? ne mislim na rad u autoskoli nego za drzanje kursa bezbedne voznje?

sremac

#85
Prvo pitanje za svakog licenciranog kursadziju predavaèa:

-Koliko ste padova ili incidenata imali do sada?
ako ka¾e nijedan, pa kako onda meni da predaje¹ ako to nisi iskusio
ako ka¾e xx broj, pa kako onda meni da predaje¹ ako sam nisi u stanju da predupredi¹ to


¹alu na stranu kvalitetno znanje vredi dosta vi¹e ako ti pomogne nekad, a ako je prodavanje magle i da je beplatno nije vredno gubljenje vremena.
p.s. gugl i jutub su besplatni, za 100e uzme¹ slajdere i na prazan parking pa uèi

EDIT :
evo sad ba¹ ne¹to razmi¹ljam, mo¾da je za temu, mo¾da nije jedno pitanje, od koga bi pre prihvaili moto savet.
Od deèkiæa 25godina koji vozi 5 god 50/125/600r pun gas po gradu i ima tipa neki mali broj kilometara tipa 10 000 al sve pun gas. Ili od veterana, 30 god vozi neki putni motor 70ks i pre¹ao je 100 000 na otvorenom, nikad preko ogranièenja, nikad u riziènu situaciju.
budala na leru, mudonja u kontra smeru

jevta

Ni od jednog nenormalni obojica [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

Gavrolini

Prvi put seo na motor sa 7 godina. Od 12 te godine imam svoj motor. Mozda ga za sve ove godine nisam imao sezonu ili dve. Sad imam 35 godina. Znaci sigurnih 20 godina vozim motor. I to sve vrste motora. Sta oni mogu da me nauce, kako da prebijem seljaka koji mi izleti sa belom golf dvojkom pa i to sam naucio sam. 

mali_zmaj

Ne znam kako da ti to pojasnim,nije svako kao ti da mu je vo¾nja prirodna stvar,nisu svi roðeni kao dobri vozaèi..,nekima to treba..,a vole da voze,vole motocikle. Posebno generacije koje su kupile motor da lijeèe krizu srednjih godina,ili klinci koji misle da sve znaju,pa kad doðu na poligon,ne znaju koènicu da stisnu kako treba...  

Prièe o gledanju you tuba,pa vje¾banje...,manite me gluposti!!! Evo skinite sve klipove,i kupite sve knjige,recimo o karateu... I vje¾bajte!! I ¹ta mislite da æe te postati vrhunski karatisti,prosjeèni..!?  Da,da hoæete...,al u Kri¹kovcima. Dok ti trener ne otrese bubrege,nema ni¹ta...

Svakako,kurs mlaæenja vozaèa golfa 2-ice,po¾eljan,ja bih ga zakonski uveo!!  
Svakako,onaj kome  treba trening bezbjedne vo¾nje æe se prepoznati,a onaj kome ne treba,pa ne treba mu...!!

Kako se postaje instruktor,to ne znam,nisam pitao,znam da se pola¾e vani!! Nemam afinitete...,pa se nisam interesovao!!

poslato sa rupovke uz pomoæ kurble
jin-jang

UFF

zmaju ako hoces da pomognes po svaku cenu da spasis zivote i ubedis ljude koliko je kurs dobra stvar uplati im pa nek idu da se uvere/razuevere, inace nemoj ni da se trudis, dzabe trosis tastaturu :D

sta bi meni rekli kad bi se na kursu pojavio sa ovim gumama?

nije bezbedno idi kupi nove?

hocu, ko ce da ih plati?

nisam ja postao dobar jer sam talentovan nit sto sam vezbao vec sto sam jebeni siromah iz srbistana, izbor nisam ni imao  [rofl]

Gavrolini

Karate je mrtvo njesra

Lazic

Citat: Gavrolini poslato 19 Jul, 2019, 20:19
Prvi put seo na motor sa 7 godina. Od 12 te godine imam svoj motor. Mozda ga za sve ove godine nisam imao sezonu ili dve. Sad imam 35 godina. Znaci sigurnih 20 godina vozim motor. I to sve vrste motora. Sta oni mogu da me nauce, kako da prebijem seljaka koji mi izleti sa belom golf dvojkom pa i to sam naucio sam. 
[srce] [srce] [srce]

Lazic

Citat: sremac poslato 19 Jul, 2019, 19:09
Prvo pitanje za svakog licenciranog kursadziju predavaèa:

-Koliko ste padova ili incidenata imali do sada?
ako ka¾e nijedan, pa kako onda meni da predaje¹ ako to nisi iskusio
ako ka¾e xx broj, pa kako onda meni da predaje¹ ako sam nisi u stanju da predupredi¹ to


¹alu na stranu kvalitetno znanje vredi dosta vi¹e ako ti pomogne nekad, a ako je prodavanje magle i da je beplatno nije vredno gubljenje vremena.
p.s. gugl i jutub su besplatni, za 100e uzme¹ slajdere i na prazan parking pa uèi

EDIT :
evo sad ba¹ ne¹to razmi¹ljam, mo¾da je za temu, mo¾da nije jedno pitanje, od koga bi pre prihvaili moto savet.
Od deèkiæa 25godina koji vozi 5 god 50/125/600r pun gas po gradu i ima tipa neki mali broj kilometara tipa 10 000 al sve pun gas. Ili od veterana, 30 god vozi neki putni motor 70ks i pre¹ao je 100 000 na otvorenom, nikad preko ogranièenja, nikad u riziènu situaciju.

Ovo za instruktora je genijalno... :D Mada bih uvek pre poslu¹ao nekoga sa xx padova... Nego meni treba mala pomoæ, ovih dana mi se ne¹to èudno zbiva ili sa mojim centrom za ravnote¾u ili sa gumama, poèeo sam na mestima gde sam pro¹ao doslovno milion puta da gre¹im sa brzinom ulaska u krivinu i nagibom, pa onda u sred krivine ispravljam gre¹ku... Ima jedno 5-6 dana... Recimo naiðem malo br¾e nego ranije, a onda previ¹e oborim motor pa umesto da dodam gas trgnem se pa ga podignem misleæi da æu da samo da zaspem zbog male brzine... Ne znam ¹ta mi je... Mo¾da premalo pijem...

MIGE

Citat: Laziæ poslato 20 Jul, 2019, 14:51
Citat: sremac poslato 19 Jul, 2019, 19:09
Prvo pitanje za svakog licenciranog kursadziju predavaèa:

-Koliko ste padova ili incidenata imali do sada?
ako ka¾e nijedan, pa kako onda meni da predaje¹ ako to nisi iskusio
ako ka¾e xx broj, pa kako onda meni da predaje¹ ako sam nisi u stanju da predupredi¹ to


¹alu na stranu kvalitetno znanje vredi dosta vi¹e ako ti pomogne nekad, a ako je prodavanje magle i da je beplatno nije vredno gubljenje vremena.
p.s. gugl i jutub su besplatni, za 100e uzme¹ slajdere i na prazan parking pa uèi

EDIT :
evo sad ba¹ ne¹to razmi¹ljam, mo¾da je za temu, mo¾da nije jedno pitanje, od koga bi pre prihvaili moto savet.
Od deèkiæa 25godina koji vozi 5 god 50/125/600r pun gas po gradu i ima tipa neki mali broj kilometara tipa 10 000 al sve pun gas. Ili od veterana, 30 god vozi neki putni motor 70ks i pre¹ao je 100 000 na otvorenom, nikad preko ogranièenja, nikad u riziènu situaciju.

Ovo za instruktora je genijalno... :D Mada bih uvek pre poslu¹ao nekoga sa xx padova... Nego meni treba mala pomoæ, ovih dana mi se ne¹to èudno zbiva ili sa mojim centrom za ravnote¾u ili sa gumama, poèeo sam na mestima gde sam pro¹ao doslovno milion puta da gre¹im sa brzinom ulaska u krivinu i nagibom, pa onda u sred krivine ispravljam gre¹ku... Ima jedno 5-6 dana... Recimo naiðem malo br¾e nego ranije, a onda previ¹e oborim motor pa umesto da dodam gas trgnem se pa ga podignem misleæi da æu da samo da zaspem zbog male brzine... Ne znam ¹ta mi je... Mo¾da premalo pijem...
ma jok..moramo se cesce druziti..to ti je od samoce  ;D

mali_zmaj

Citat: Gavrolini poslato 20 Jul, 2019, 12:37
Karate je mrtvo njesra

E nije!!   ;D 

E da ti objasnjavam sad zasto nije,necu..,jer sam te dosad upoznao,koliko sam mogao,i to bi bila ulzaludna misija!!  :-*
jin-jang

mali_zmaj

jebe me ovaj laptop od zene,UFFe  odgovor

Pa naravno,sta da ti covjek kaze drugo!! Mada u tvom slucaju mislim da se tebi ne da dati pare za gume..Volio bih da sam u mogucnosti da uplatim nekom kurs..,ali nemam,al pokusavam ovako kako pokusavam.
Sa ubjedjivanjem da li je to dobro ili nije, sam zavrsio ,kao i da Gavru ubjedjujem zasto karate nije njesra,kad covjek ima izgradjen stav o tome..

i jeste drzava je u kurcu,a volio ih da nije,pa da svi imamo love za kojesta,ukljucujuci nove motore,gume,kurseve ako nam trebaju,al jebat ga ,sta je tu je!!


[/quote]
jin-jang

Biker-Boy

Sto se tice karatea, napravite full kontakt demostraciju :D  pa ko padne nije u pravu :D
I feel the need..... the need for speed !!!

jevta

Evo juèe sam pao tuðim skupim motorom od opreme starke ¹orc i maica [rofl]
Razlog pada najbolje razume  mali_zmaj i zna da ni jedan kurs tu ne poma¾e.
Da tuðem motoru nema ¹tete mene bole leða od dizanja velikog motora [rofl] [rofl] [rofl]

Slaninar

Citat: mali_zmaj poslato 21 Jul, 2019, 12:16
jebe me ovaj laptop od zene,UFFe  odgovor

Pa naravno,sta da ti covjek kaze drugo!! Mada u tvom slucaju mislim da se tebi ne da dati pare za gume..Volio bih da sam u mogucnosti da uplatim nekom kurs..,ali nemam,al pokusavam ovako kako pokusavam.
Sa ubjedjivanjem da li je to dobro ili nije, sam zavrsio ,kao i da Gavru ubjedjujem zasto karate nije njesra,kad covjek ima izgradjen stav o tome..

i jeste drzava je u kurcu,a volio ih da nije,pa da svi imamo love za kojesta,ukljucujuci nove motore,gume,kurseve ako nam trebaju,al jebat ga ,sta je tu je!!



Jedno od lep¹ih trolovanja za karatiste/d¾udiste je: "èuo sam da su d¾udisti/karatisti jaèi..." - mrtav ozbiljan, sa upitno/zabrinutom grimasom na licu.   [rofl]
Ne primi se svako, ali mnogi da.  :)

Bolje radi od trolovanja boksera: "A ¹ta kad se naðe¹ bez rukavica?!"  :)

Ok, sam æu se sad banovati...  [andjeo]
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Biker-Boy

MMA je nekad isao bez rukavica, ali su skontali da ne valja jer se sake lome previse cesto
I feel the need..... the need for speed !!!