Glavni meni

Kurs bezbedne voznje

Započeo vazlan, 15 Jul, 2019, 21:46

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

jevta

A ¹ta si im ti potparol

mali_zmaj

 Èlan kluba,to je dovoljno.. ,ako to znaèi potparol u tvojim oèima ok.. Klub mimo treninga bezbjedne vo¾nje ima predavanja po ¹kolama,vrtiæima,itd..,akcije podizanja svijesti kod vozaèa automobila i ostalih o prisutnosti motociklista u saobraæaju,posebno na poèetku sezone..,pi¹u se projekti koji su vezani uz tematiku bezbjednosti motociklista u saobraæaju,rade predavanja po lokalnim zajednicama,u svrhu promovisanja istih,i nadi da æe se neke od tih stvari na kraju i zakonski primjenjivati..  Pa ne znam,ako je to sve lo¹e...,jbg..,u krivu smo,izvinjavamo se ¹irem auditorijumu!!

Jebote zvuèim kao potparol.. Ima¹ ti pravo Jevto..
jin-jang

Slaninar

Citat: mali_zmaj poslato 16 Jul, 2019, 15:49
Citat: Slaninar poslato 16 Jul, 2019, 15:21
Citat: dzimika poslato 16 Jul, 2019, 13:58
Moje misljenje o ovim kursevima je da su skupi a vozis svoj motor pritom, ja bih mozda platio i vise da ne vozim svoj motor i da ne razmisljam sta ako mi padne, takvi motori imaju crash barove koji su pravljeni za takve stvari

Za na¹e plate je sve skupo. Jebiga.

Koliko vremena kojeg broja ljudi ide u organizaciju, ¹ta se dobije/nauèi - spram toga se mo¾e reæi je li skupo, ili nije.

Koliko novaca bi bilo da dobija¹ i njihov motor?

Iz mog iskustva, kakvi su na¹i ljudi, da to podigne cenu za samo 20 €, broj polaznika bi se desetkovao.

Inaèe da, za mnoge stvari bi bilo super ve¾bati na takvom motoru.

Recimo Slaninaru,ti si natprosijeèno inteligentan èovjek,barem koliko sam te ja lièno upoznao..,tebi bi preporuèio da proba¹,èisto da bih vidjeo tvoju ocjenu,viðenje i zakljuèke o nauèenom na tom kursu,po¹to znam da si objektivan,nisi zatucan!!  Ali si i kritièar kad to treba biti!! A ako te interesuje,napisat æu ti ja na viberu,ili na meilu da ne drobim ovdje vi¹e..,ne da mi se...

Ne znam jesi stigao ispratiti sve prethodne mi postove u ovoj temi.
Postavio sam link ka svojoj on-line varijanti sliènog - vezano za bajseve.
A pripremio sam i predavanje za ba¹ motore, u okviru tako nekakvog kursa. Dogovarali smo i koje bismo ve¾be radili na poligonu sa ljudima.
Samo sam ja silom prilika sa premalo vremena, iza¹ao iz prièe - ne znam jesu li Apostoli izveli ne¹to do kraja.

U svakom sluèaju pozdravljam akciju (ne i naèin na koji je ovde predstavljena).

Bio sam davnih dana na BJB kursu na temu, sa neiskusnom prijateljicom.
To je bilo dobro osmi¹ljeno, izvedeno, za tih nekoliko sati koliko mo¾e praktièni deo.
Propustili smo teorijski deo, zbog frke s vremenom. Ali sam bio upoznat sa temom toga.
Meni je to delovalo kao dobra prièa, a ona ka¾e da joj je ba¹ koristilo.

Slièno sam radio i sa svojom devojkom. Uz smaranje prièom i ve¾be na poligonu. Do granice da se smori.  :)
Odmah po polasku s poligona, auto nas iseca, nas dvoje na motoru, ona vozi. Koèi koliko mo¾e, pa obara na levo, izbegava auto, ispravlja na put i nastavljamo (dok mu jebe mater :)  ). Isto ¹to je nekih pola sata pre toga ve¾bala sa zaobila¾enjem kamenja i mog duksa na praznom parkingu. Tako da vrede takve stvari, provereno.

Lièno sam uveren da na tako nekom kursu danas ja lièno imam malo ¹ta nauèiti, ali da imam vi¹e vremena i da nisam u finansijskim govnima trenutno - platio bih i oti¹ao - da vidim ¹ta je, mo¾da èujem ipak ne¹to korisno i podr¾im dobru prièu (ako je tako kako ka¾e¹, u ¹ta ne sumnjam).

Vodoinstalater mi uzme 10 evra za dolazak samo. I treba, ako, mora i on èovek zaraditi. Ali ako struèni predavaèi, poligon i ceo kurs ko¹taju 100 evra, to ne mora uop¹te biti previ¹e, ako je dobro uraðeno. Evo ja se prvi sad, ni za pare, ne bi cimao da dr¾im kurs. Treba odvojiti ceo jedan, ili oba dana (vikenda?).
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mali_zmaj

jin-jang

Lazic

Citat: doktor poslato 16 Jul, 2019, 15:27
Kod nas je organizovan ovaj kurs pre jedno 2 godine, osnovni nivo. Bilo nas je 13-14, sve iskusni vozaci sa mnogo godina i kilometara iza sebe. Neverovatno mnogo stvari se nauci na kursu...koliko god mislio da znas. Za neke stvari, umalo nije izbila tuca na teorijskom delu (svi kao sve znaju), pa kad se na poligonu probalo, obe varijante, ipak vidis da ima gomila tehnike, nekih sitnih detalja koji cine razliku. Da ne pricam sto gomila onih koji misle da sve znaju, ne mogu da urade gomilu vezbi...a sve se radi dok ne uradis, a ne samo demonstriranje.
Sto se mene tice, fenomenalna stvar.
Iza tebe sam onomad vozio 40ak kilometara, imao si gume sa èepovima i 50ak kila lak¹i motor na dobrom asfaltu, znaèi vo¾nja je bila na granici prespore... Mogao sam da te pratim u korak sa klepetalom i gumama za asfalt al' mi nije bilo mnogo prijatno pa sam poèeo da olabavljujem pomalo, do Sjenice si mi odmakao 300 metara... Hoæu da ka¾em, ako neko ko vozi kao ti ka¾e da ovaj kurs vredi, verujem mu... Na stranu ¹to trenutno tro¹im 12.000 na goriva na oko 6 meseci pa nikako nisam sposoban da tro¹im pare na kurseve...

jevta

da ne bude Jevta samo ne¹to sere
Bio na kursu u organizaciji ABS-a.
Teoretski deo te¹ki smor barem meni ni¹ta novo mi nisu rkli èak su u nekim stvarima bili kontradiktorni.Smorili sa obja¹njavanjem kako je to ¹to mi radimo jako opasno.Ni jedna jedina reè nije bila o ralnom saobraæaju,provlaèenju vo¾ni po delovima saobraæajnica koje za to nisu namenjene ....Ka¾e pa to nije dozvoljeno ,pa nije ni da me neko iseèe pa se de¹ava.Ustvari svi mi tako vozimo stalno na ¾iletu i upitno po propisima.teoretski deo bio dobar ali ni¹ta ¹to ja nisam znao.
Svi se uhvate obrnutog upravljanja pa samo o tome drobe.Ko toga nije svestan nije ali svi tako vozimo to je fizika.
Sve u svemu puno prièe koja je korisna nekom ko se do sada nije interesovao pa nije upuæen u ni¹ta od toga.
Ja sam na treningu imao problem da simuliram samo o¹tro koèenje prednjom zato ¹to imam refleksnu naviku o¹trog koèenja sa obe.Jedan vozaè je 2 puta pao sa svojim malim Varaderom ostali ostali na toèkovima.Ostalo da li je moglo bolj everovatno jeste ali bo¾e moj.

Meni lièno mnogo bitniji deo da se svakog proleæa sam provozam par tura da bi se  guzica setila ¹ta treba da radi,i na toj vo¾nji malo treniram koèenja,izbegavanja i slièno






vazlan

Kurs bezbedne vo¾nje u organizaciji MK"Bezbednost"iz Beograda biæe odr¾anu Somboru dana 02.i 03.08.2019-te.U petak 02.08. sa poèetkom u 18h biæe odr¾an teoretski deo sa naglaskom na mere bezbednosti koje,preventivno,treba da preduzmu motociklisti,prezentacija i diskusija o za¹titnoj opremi,prezentacija,uz pomoæ video materijala,o kritiènim situacijama i opasnostima sa kojima se realno susreæu motociklisti.03.08.od 9:30 do 17:30h na platou u Gradini biæe postavljen poligon na kome æe se odvijati trening.U okviru treninga uèesnici æe raditi ve¾be koje koje su  autorsko delo meðunarodnog instruktora za obuku policije Slovenije Samo Rep a pod voðstvom instruktora Vitomira Golu¹ina i dva pomoæna instruktora.Uèesnici kursa æe ve¾be obavljati na svojim motociklima ali æe imati takoðe i priliku da rade jednu  ve¾bu  i na dva jedinstvena,posebno opremljena trena¾na motocikla.Ovakav kurs je jedinstven na podruèju Srbije i odr¾ava se u Beogradu tokom moto sezone u vi¹e navrata.Osim u Srbiji MK"Bezbednost" je odr¾ao i kurseve u Banja Luci,Podgorici,Danilovgradu.

Evo za Slaninara detalji.
Zmaju nemoj da se nerviras.Siguran sam i to odgovorno tvrdim da ako se iko sa ovog foruma prijavi i prodje ovakav trening da ce da podeli ovde sa nama iskustvo.Mi smo to prosli i mi smo ti koji znamo o èemu pricamo a neverne Tome su neverne Tome.

MIGE

platite ausvajsu cevape i sok i zakupite navak na jedan dan ..i eto pravog ucenja voznje  ;)

jevta

Kao ¹to sam i pretpostavio.
Neko da mi soli pamet o potrebi kori¹tenja opreme,a na promotivnom videu je nema

Charuga

Ja bih razumeo da je ovakav kurs obavezan za pocetnike prilikom polaganja vozackog ispita.....razumem i ljude koji su svesni svoga znanja i neznanja pa da se prijave da nauce nesto.....
Naravno da 12.000 nije malo..... neznam ko je nas starije ucio da vozimo.....vezbali smo kocenje gde god smo mogli.....umesto cunjeva seckali trake za preticanje.....vozili danima pokusavajuci da kocimo samo kada je neophodno...itd...itd...trkali se od vrha Avale sa ugasenim motorima na leru.....
i zaista bih voleo posle preko 40 godina na motoru da vidim sta bih to mogao da naucim od licenciranih instruktora......

jevta

Pa meni su ubeðivali da ne koèim dovoljno ne blokiram toèak,.Bez obzira ¹to sam se zaustavljao u tim njinim zadatim merama.Nikako nisam uspeo da objasnim da kada blokira toèak on je neefikasniji [rofl]

UFF

ako vozis svaki dan po beogradskom spicu kao da si ga ukrao (ne zato sto ti se zuri vec zato sto ti je pun kurac saobracaja i zelis sto manji deo zivota da provedes u istom + je zabavno :) ) i to godinama, prosao si i naucio vise nego na ijednom kursu a sama cinjenica da si pretekao je jebena diploma

taj kurs je za pickice koji ne smeju ni da ga poteraju, ni obore, ni ukoce pa nije ni cudo sto se olupaju kad ih neko isece

valjda prvo sto uradis kad kupis nov motor je zabodes prednju do panja da vidis na koju stranu ce da ti zaklopi korman (ili da testiras abs) odmah posle toga ides na auto put da vidis sta kaze brzinomer u blokadi poslednje brzine a onda avala da skines chicken stripes, ako su gume lose nema veze, i dalje radis sve to jer te losa plasticna guma drzi na oprezu i trenira u boljeg vozaca a ne nova mekana na kojoj se previse opustis jer joj verujes pa kad te proda zavrsis u bolnici

na moje iznenadjenje i zaprepascenje vecina vozaca ne radi skoro ni jednu od gore navedenih stvari posle kupovine motora, a mene to niko cak nije ni ucio nit mi rekao da radim, nekako je obavezno... valjda? jebem mu mater...

milomir22

Citat: UFF poslato 16 Jul, 2019, 23:50


valjda prvo sto uradis kad kupis nov motor je zabodes prednju do panja da vidis na koju stranu ce da ti zaklopi korman (ili da testiras abs) odmah posle toga ides na auto put da vidis sta kaze brzinomer u blokadi poslednje brzine a onda avala da skines chicken stripes, ako su gume lose nema veze, i dalje radis sve to jer te losa plasticna guma drzi na oprezu i trenira u boljeg vozaca a ne nova mekana na kojoj se previse opustis jer joj verujes pa kad te proda zavrsis u bolnici



Svaki motor do sada koji sam imao je prvo isao na test do ravnog gaja, cisto da vidim na cemu sam.

Sto se tice guma, nova guma je nova guma, terao sam i ja sve i svasta, ali stara, tvrda i kockasta guma se nikad ne obara kao nova meka i dzabe ti oprez, uhvati te kisa, ti vozis za drugarom koji ima nove gume, on pegla, a ti igras balet iza njega. Been there, done that, jednom i nikad vise. Uvek kupujem nov set najjeftinijih guma i to me izadje oko 150 evra. Jbg da sam penzioner, stavljao bih kineske gume, em su jeftine, em toliko tvrde da traju vecno.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Lazic

Da li da napomenem da Mitas enduro e07 stara 10 godina od èega je 7 na klepetalu, tada plaæena 40e nova(3 godine stara) posle 30+ hiljada i dalje ima dovoljno ¹are i dalje dr¾i sasvim pristojno i na suvom i na mokrom... :o ;D Dodu¹e po ki¹i ba¹ vozim k'o baba... Ni ove godine je neæu menjati... Za to vreme sam promenio 3 zadnje... :o Pre nje sam napred imao Mi¹elin Anaki, jedva je sastavila 10ak hiljada... Mada je uvek dr¾ala malo do znaèajno bolje nego Mitas, ali lako sam se navikao da malo manje obaram a ne menjam gumu 7 godina...












Citat: UFF poslato 16 Jul, 2019, 23:50
ako vozis svaki dan po beogradskom spicu kao da si ga ukrao (ne zato sto ti se zuri vec zato sto ti je pun kurac saobracaja i zelis sto manji deo zivota da provedes u istom + je zabavno :) ) i to godinama, prosao si i naucio vise nego na ijednom kursu a sama cinjenica da si pretekao je jebena diploma.


valjda prvo sto uradis kad kupis nov motor je zabodes prednju do panja da vidis na koju stranu ce da ti zaklopi korman (ili da testiras abs) odmah posle toga ides na auto put da vidis sta kaze brzinomer u blokadi poslednje brzine a onda avala da skines chicken stripes, ako su gume lose nema veze, i dalje radis sve to jer te losa plasticna guma drzi na oprezu i trenira u boljeg vozaca a ne nova mekana na kojoj se previse opustis jer joj verujes pa kad te proda zavrsis u bolnici

na moje iznenadjenje i zaprepascenje vecina vozaca ne radi skoro ni jednu od gore navedenih stvari posle kupovine motora, a mene to niko cak nije ni ucio nit mi rekao da radim, nekako je obavezno... valjda? jebem mu mater...
To je to... [cheers]

Hurricane

Citat: UFF poslato 16 Jul, 2019, 23:50
ako vozis svaki dan po beogradskom spicu kao da si ga ukrao (ne zato sto ti se zuri vec zato sto ti je pun kurac saobracaja i zelis sto manji deo zivota da provedes u istom + je zabavno :) ) i to godinama, prosao si i naucio vise nego na ijednom kursu a sama cinjenica da si pretekao je jebena diploma

taj kurs je za pickice koji ne smeju ni da ga poteraju, ni obore, ni ukoce pa nije ni cudo sto se olupaju kad ih neko isece

valjda prvo sto uradis kad kupis nov motor je zabodes prednju do panja da vidis na koju stranu ce da ti zaklopi korman (ili da testiras abs) odmah posle toga ides na auto put da vidis sta kaze brzinomer u blokadi poslednje brzine a onda avala da skines chicken stripes, ako su gume lose nema veze, i dalje radis sve to jer te losa plasticna guma drzi na oprezu i trenira u boljeg vozaca a ne nova mekana na kojoj se previse opustis jer joj verujes pa kad te proda zavrsis u bolnici

na moje iznenadjenje i zaprepascenje vecina vozaca ne radi skoro ni jednu od gore navedenih stvari posle kupovine motora, a mene to niko cak nije ni ucio nit mi rekao da radim, nekako je obavezno... valjda? jebem mu mater...

Ja bih ovde i na Lasketov post dodao jos samo da sloj gume ispod zice najlepse drzi jer taj sloj nije video ni sunca ni mraza, nista...

A ima dobrih 5-6mm do etra..

Lazic


Hurricane

Kad ja skinem gumu i stavim pored kontejnera ni cigani nece duzmu..

UFF


Lazic

Citat: Hurricane poslato 17 Jul, 2019, 00:53
Kad ja skinem gumu i stavim pored kontejnera ni cigani nece duzmu..
[rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

Slaninar

Citat: UFF poslato 17 Jul, 2019, 01:12
[rofl]


pricamo o ovome
nisu paljene, samo vozene

http://i.postimg.cc/nznq7WB9/1.jpg
http://i.postimg.cc/Hx3Xtt9Z/2019-07-17-001100.jpg

Uff kurs bezbedne vo¾nje:
Demonstracija kako izbeæi da guma pukne, ili sklizne.
Sve 100% besplatno, samo treba dovesti sistah. :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen