Glavni meni

Kurs bezbedne voznje

Započeo vazlan, 15 Jul, 2019, 21:46

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mareskin

Citat: Slaninar poslato 16 Jul, 2019, 10:45
Nije fora da odmah zna¹ cenu unapred, mora¹ se pomuèiti. Utvrðivanje cene kursa u tri laka koraka (hvala kom¹inici Vangi na pomoæi):

...

Dosad sam verovao da zna¹ ¹ta prièa¹, ali posle ovoga  [prebicute]
Da si ti meni ¾iv i zdrav Baba Vanga je umrla odavno, a nije se nadala.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

UFF


Slaninar

Citat: mareskin poslato 16 Jul, 2019, 10:50
Citat: Slaninar poslato 16 Jul, 2019, 10:45
Nije fora da odmah zna¹ cenu unapred, mora¹ se pomuèiti. Utvrðivanje cene kursa u tri laka koraka (hvala kom¹inici Vangi na pomoæi):

...

Dosad sam verovao da zna¹ ¹ta prièa¹, ali posle ovoga  [prebicute]
Da si ti meni ¾iv i zdrav Baba Vanga je umrla odavno, a nije se nadala.


Je l' tebi to lièi na ruke babe?

Vanga ka¾e da je cena preko 100 evra i da æe ti se ove nedelje probu¹iti guma.  :)


EDIT, na temu:

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

El Jefe

Иш сотоно, анатема те било....
Друштво за заштиту од животиња

mareskin

Citat: Slaninar poslato 16 Jul, 2019, 10:55
...
Vanga ka¾e da je cena preko 100 evra i da æe ti se ove nedelje probu¹iti guma.  :)
...

I ja imam neki oseæaj da æe da zakmeèi za 9 meseci, ba¹ juèe prièam sa devojkom... ima ne¹to u toj tvojoj Vangi :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic

Citat: El Jefe poslato 16 Jul, 2019, 10:59
Иш сотоно, анатема те било....
[rofl] [rofl] [rofl] [rofl]







Citat: mareskin poslato 16 Jul, 2019, 11:14
Citat: Slaninar poslato 16 Jul, 2019, 10:55
...
Vanga ka¾e da je cena preko 100 evra i da æe ti se ove nedelje probu¹iti guma.  :)
...

I ja imam neki oseæaj da æe da zakmeèi za 9 meseci, ba¹ juèe prièam sa devojkom... ima ne¹to u toj tvojoj Vangi :D

Opa, na¹ao si vremena za devojku... :o ;D

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 16 Jul, 2019, 11:18
Opa, na¹ao si vremena za devojku... :o ;D

Dobro, momci, jeste li vi èuli za "outsourcing"?!

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Slaninar

Citat: mareskin poslato 16 Jul, 2019, 11:14
Citat: Slaninar poslato 16 Jul, 2019, 10:55
...
Vanga ka¾e da je cena preko 100 evra i da æe ti se ove nedelje probu¹iti guma.  :)
...

I ja imam neki oseæaj da æe da zakmeèi za 9 meseci, ba¹ juèe prièam sa devojkom... ima ne¹to u toj tvojoj Vangi :D


[rofl]  [clapp]  [thumb_up]
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

dzimika

Moje misljenje o ovim kursevima je da su skupi a vozis svoj motor pritom, ja bih mozda platio i vise da ne vozim svoj motor i da ne razmisljam sta ako mi padne, takvi motori imaju crash barove koji su pravljeni za takve stvari

mali_zmaj

Kurs treba zavr¹iti..,bilo kakav,a kad bi oni imali trena¾ni motor za svakog uèesnika...,e pa to bi tek bilo skupo... Jest da bi bilo bolje tako,al nemamo mi para..
Svaka ¹kola je dobra,na ovim kursevima ti se otvore oèi,poène¹ da razmi¹lja¹ vi¹e o nekim stvarima o kojima nisi nikad puno razmi¹ljao,a u podsvjesti si znao za njih,a ignorisao si ih..
Ja sam zavr¹io isti kurs,u startu vi¹e iz znati¾elje,nego iz potrebe,pa sam skontao da je zapravo obrnuto!!  Kao i sve na forumu,ovakve stvari doèekate na no¾,pa onda Kamerman Arapin pita ¹to je forum oti¹ao u rac!? Vjerujte  mi  i nije toliko skupo..,koliko nauèite...

Statistika nam je lo¹a,tj. katastrofalna.ginemo kao muve.. A kad èujete da se ove osnovne vje¾be koje se rade na ovom kursu,zapravo rade u auto ¹kolama u Sloveniji recimo,duboko se razoèarate u na¹e auto ¹kole!!!
jin-jang

Slaninar

Citat: dzimika poslato 16 Jul, 2019, 13:58
Moje misljenje o ovim kursevima je da su skupi a vozis svoj motor pritom, ja bih mozda platio i vise da ne vozim svoj motor i da ne razmisljam sta ako mi padne, takvi motori imaju crash barove koji su pravljeni za takve stvari

Za na¹e plate je sve skupo. Jebiga.

Koliko vremena kojeg broja ljudi ide u organizaciju, ¹ta se dobije/nauèi - spram toga se mo¾e reæi je li skupo, ili nije.

Koliko novaca bi bilo da dobija¹ i njihov motor?

Iz mog iskustva, kakvi su na¹i ljudi, da to podigne cenu za samo 20 €, broj polaznika bi se desetkovao.

Inaèe da, za mnoge stvari bi bilo super ve¾bati na takvom motoru.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

doktor

Kod nas je organizovan ovaj kurs pre jedno 2 godine, osnovni nivo. Bilo nas je 13-14, sve iskusni vozaci sa mnogo godina i kilometara iza sebe. Neverovatno mnogo stvari se nauci na kursu...koliko god mislio da znas. Za neke stvari, umalo nije izbila tuca na teorijskom delu (svi kao sve znaju), pa kad se na poligonu probalo, obe varijante, ipak vidis da ima gomila tehnike, nekih sitnih detalja koji cine razliku. Da ne pricam sto gomila onih koji misle da sve znaju, ne mogu da urade gomilu vezbi...a sve se radi dok ne uradis, a ne samo demonstriranje.
Sto se mene tice, fenomenalna stvar.
Bikers work is never done!

jevta

Bio na nekom takvom kursu
Dobra stvar ali za na¹e uslove preskupa.
I pored toga nekorektan nastup sa objavom bez cene

mali_zmaj

Ljudi vi ko da ¾ivite u 18 vijeku,ima¹ stranicu kluba,po¹alje¹ upit,ili nazove¹,i ljudi ti ka¾u koliko ko¹ta!! U Banja Luci je klub na¹ao sponzore i kurs je na kraju bio jedva 65 eura,sa sve kori¹tenjem staze u Zalu¾anima..,i dve veèeri klope i piæa,poslije teorijskog i praktiènog djela..  Ima trena¾ni motocikl,al on se koristi za par vje¾bi i svi prvo njega probaju,da se vide granice,pa se sjeda na sopstveni motocikl... Kao ¹to rekoh bilo bi dobro da se ima trena¾ni motor za svakog,za èitav kurs,ali brale ko æe to da plati..,a druga stvar,i u poznatijim svjetskim ¹kolama,se koriste sopstveni motocikli... Raspitajte se malo,pa onda kritike djelite.  ®ao mi je ¹to smo mi Srbi,ali i Balkanci uop¹te,napamettniji,najbolji vozaèi,politièari,sudije,fudbaleri,doktori ,itd... Za sve smo Bogovi,pa eto gdje smo...

Ja ka¾em ne mora niko uèestvovati,doðe¹ pa vidi¹..,pa ako je to za tebe,drugi put uèestvuje¹,ja sam tako,po¹to sam i ja sumnjièav.. I da se iskljuèim iz teme,jer je suvi¹no vi¹e komentarisati,stvar je korisna..,nauèi¹,podru¾i¹ se sa ljudima,upozna¹ kvalitetne ljude,i na kraju nauèi¹ ne¹to!!! 
jin-jang

vazlan

Procitah sve predhodne postove pa evo da prvo napisem cenu krusa da bi bila FER objava,Cena je 12000 dinara.Za taj novac je obezbedjena harana,pice i kafa na dan terninga koji na poligonu traje od 9:30 do 17:30 +- pola sata.Vidim da su se javili i oni koji su vec pohadjali ovakav kurs,neke poznajem i licno,i drago mi je sto nije zastupljeno samo moje misljenje o istom.Siguran sam da ce oni koji se prijave i prodju ovakav kurs posle toga na ovom mestu napisati  sto ce da zacepi usta svim skepticima i pametnjakovicima po pitanju ovakvih stvari.Ko je stvarno zainteresovan neka me kontaktira na PP ili 063427322 pa cu sve lepo objasniti da ne pravimo sprdnju od ovoga sa svakojakim komentarima.

vazlan

@mali_zmaj neka si rekao.Pozdrav iz Sombora.

Slaninar

Citat: vazlan poslato 16 Jul, 2019, 15:45
Procitah sve predhodne postove pa evo da prvo napisem cenu krusa da bi bila FER objava,Cena je 12000 dinara.Za taj novac je obezbedjena harana,pice i kafa na dan terninga koji na poligonu traje od 9:30 do 17:30 +- pola sata.Vidim da su se javili i oni koji su vec pohadjali ovakav kurs,neke poznajem i licno,i drago mi je sto nije zastupljeno samo moje misljenje o istom.Siguran sam da ce oni koji se prijave i prodju ovakav kurs posle toga na ovom mestu napisati  sto ce da zacepi usta svim skepticima i pametnjakovicima po pitanju ovakvih stvari.Ko je stvarno zainteresovan neka me kontaktira na PP ili 063427322 pa cu sve lepo objasniti da ne pravimo sprdnju od ovoga sa svakojakim komentarima.

Ovo je po mom mi¹ljenju dosta ru¾no ¹to si napisao. Barem naèin.

Jo¹ uvek nedostaje info o sadr¾aju kursa. ©to bi bilo lepo znati.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mali_zmaj

Citat: Slaninar poslato 16 Jul, 2019, 15:21
Citat: dzimika poslato 16 Jul, 2019, 13:58
Moje misljenje o ovim kursevima je da su skupi a vozis svoj motor pritom, ja bih mozda platio i vise da ne vozim svoj motor i da ne razmisljam sta ako mi padne, takvi motori imaju crash barove koji su pravljeni za takve stvari

Za na¹e plate je sve skupo. Jebiga.

Koliko vremena kojeg broja ljudi ide u organizaciju, ¹ta se dobije/nauèi - spram toga se mo¾e reæi je li skupo, ili nije.

Koliko novaca bi bilo da dobija¹ i njihov motor?

Iz mog iskustva, kakvi su na¹i ljudi, da to podigne cenu za samo 20 €, broj polaznika bi se desetkovao.

Inaèe da, za mnoge stvari bi bilo super ve¾bati na takvom motoru.

Recimo Slaninaru,ti si natprosijeèno inteligentan èovjek,barem koliko sam te ja lièno upoznao..,tebi bi preporuèio da proba¹,èisto da bih vidjeo tvoju ocjenu,viðenje i zakljuèke o nauèenom na tom kursu,po¹to znam da si objektivan,nisi zatucan!!  Ali si i kritièar kad to treba biti!! A ako te interesuje,napisat æu ti ja na viberu,ili na meilu da ne drobim ovdje vi¹e..,ne da mi se...
jin-jang

jevta

Ne spori se da je dobra stvar ali je nastup prevarantski samim tim dovodi celu prièu pod znak pitanja

mali_zmaj

Nije nikakva prevara..,jednostavno. Instruktori su iz Slovenije i iz Srbije, licencirani. Da sad dalje idem u deztalje ne mogu,jer je forum generalno kritièki nastrojen prema svemu ¹to je u nekim okvirima ,a ne suprotno,¹to i ima svoje èari,nekad,a nekad i ne. Zato nikad i nisam htjeo podijeliti svoja iskustva sa treninga bezbjedne vo¾nje,MK Bezbjednost,u kojem sam ja èlan,itd,itd.. Previ¹e godina imam da bih se nekom pravdao,ili da bih nekome ne¹to obja¹njavao,a taj neko u startu ide na kost,i kritièki!! 

Samo æu da naglasim,statistika nam je lo¹a,ginemo..,krenimo od toga...
jin-jang