Glavni meni

Kurs bezbedne voznje

Započeo vazlan, 15 Jul, 2019, 21:46

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mali_zmaj

Kakvi manijaci,mijenjamo ime teme,jebes trening bezbjedne voznje,samoodbrana u dva poteza!! Ili kako sjebati pajsere u otimacini telefona!!   ;)    ;D
jin-jang

UFF

kod mene se ovih dana postavlja kablovska, uskoro stize i ulica ali samo za deo uz nasip, svi koji bi da se provozaju desno ce da ga ispuse jer postavljamo rampu, privatna ulica (em privatno zemljiste, em smostalno asfaltirali i osvetlili)

nek dodje ovde da se sunja i krade da vidi sta ce da se desi  [bejzbolka] moze da tipuje do sutra

Joe kickass

U autu dr¾im rocangle pored ruke. Za motor moram ne¹to smisliti  [bejzbolka]

Off-topic, u vezi kursa. Pre dve tri nedelje prokliza mi zadnji toèak, levo, desno, levo... i high-side u jarak, a to sve negde kod Sjenice. Jedno rebro napuklo, motor polupan.
Kad malo bolje razmislim... znam da vozim, imam milion kilometara iskustva u dupetu, ali sam samouk, kao i veæina nas. Nije lo¹e da postoji ¹kola - kurs, ¹ta god, koji daje malo vi¹e od zakonskog minimuma.
U Engleskoj, kad polo¾i¹ dodatni kurs plaæa¹ osiguranje manje. Biæe to i kod nas kad, tad. Bolje ¹to pre.

Charuga

Citat: Joe kickass poslato 29 Jul, 2019, 12:11

Kad malo bolje razmislim... znam da vozim, imam milion kilometara iskustva u dupetu, ali sam samouk, kao i veæina nas.

I posle gomile kilometara....hoces da kazes da neznas zasto ti je proklizao tocak....

Joe kickass

Citat: Charuga poslato 29 Jul, 2019, 12:16
I posle gomile kilometara....hoces da kazes da neznas zasto ti je proklizao tocak....

Ma znam, nego budala, ¹krtarim na gumama. Zato sad ode 30.000 za par  [samoubistvo]

Charuga

Eto....bio sam siguran da znas razlog....za to netreba kurs....

Lazic

Malopre sam vozio po poljusku 10km sa prastarim gumama, sve vreme je bilo levo desno... ;D Samo gas i kontra levo desno... ;D

mareskin

Citat: Laziæ poslato 29 Jul, 2019, 16:01
Malopre sam vozio po poljusku 10km sa prastarim gumama, sve vreme je bilo levo desno... ;D Samo gas i kontra levo desno... ;D

Normalno da je levo-desno kad vam je raskopan grad :D :D :D :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

devil 2000

Pozdrav kolege,
ako moze jedno kratko pocetnicko pitanje u vezi bezbednosti.
Posto sam pocetnik (tek mi je druga sezona), par puta sam proklizavao zbog sljunka/rizle na asfaltu,
srecom dobro smo prosli motor i ja.
Posto vozim nc700x sa novim gumama 90%asfalt/10%offroad,
da li bi me gume sa kramponima tipa tkc80 60%/40% ili 50%/% spasile ili bar bolje reagovale kada bih u krivini naisao na gomilicu sljunka, a ja prolazim krivinu nagnut kako treba?

Taraba

Mozda malo, ali ne bas. Sljunak preko asfalta je klizav na kojoj god gumi bio.
Tu je vise do brzine, polozaja tela i reakcije na proklizavanje tj. iskustva u klizanju :D
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Lazic

Slu¹aj Tarabiæa, tad treba da ti je jedino na pameti, drift...

bucko

Vozi samo nocu,tada nema rizle

Lazic

To ¹to si ti omatorio pa ne vidi¹ ne znaèi da smo svi matori... ;D

milomir22

Prosle godine se spustamo niz Taru brat i ja, asfalt onaj svetlo siv, vise beo nego siv, pun rizle i to ne malo po vrhu, vec sa naslagama sitnog peska. Ja idem napred ciguljam 50, na jednom kocenju pred krivinu umalo da zalegnem, otima se prednji tocak, odledih govno u zadnjici i teraj dalje. Na sledecoj nizbrdici znam za jadac, pa kocim zadnjom, kad i zadnja kliza. Em sam na nekim sport gumama, em imaju saru koliko i dlan. Brat iza mene na stromu, sa nekim novim battlax advencur, vidim usporavam ga opasno. Stajem sa strane i kazem mu da ne smem brze, utronjah se dvaput, a ti teraj ako ti se moze.

Posle 2 minuta nas pretice neka ozbiljna KG ekipa (gs-ovi, tdm i par onih rt ili lt bimera). Prepisase nas za sve pare, prodjose profi, mi se ukipili, kao da stojimo u mestu. Ja pomislih u sebi "Vidi slepèe kako ljudi voze, ne jebu zivu silu, kad ces ti ovako" i bez sale razmisljam da li je do motora ili mene.

Prodjosmo 3 krivine i par pravaca i vidim zastoj, poredjani motori. Onaj lik na tdm-u omastio, bio sa zenom, proklizali na rizli, hvala Bogu nista od povreda, malo se ugruvali, iscepali odela i ogulili motor. Podizemo motor, upalise ga, sve radi, sedamo picimo dalje, oni opet znatno brzi od nas, pa ni onaj sto je pre 2 minuta okinuo sa sve zenom ne zaostaje. Tad sam sebi rekao "nema sta, ti si milomire picka".
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Lazic

Naravno, tako se vozi... ;D

UFF

Citat: devil 2000 poslato 29 Jul, 2019, 16:45
Pozdrav kolege,
ako moze jedno kratko pocetnicko pitanje u vezi bezbednosti.
Posto sam pocetnik (tek mi je druga sezona), par puta sam proklizavao zbog sljunka/rizle na asfaltu,
srecom dobro smo prosli motor i ja.
Posto vozim nc700x sa novim gumama 90%asfalt/10%offroad,
da li bi me gume sa kramponima tipa tkc80 60%/40% ili 50%/% spasile ili bar bolje reagovale kada bih u krivini naisao na gomilicu sljunka, a ja prolazim krivinu nagnut kako treba?

kako da ti odgovorim a da te kao novog clana ne oteram sa foruma... sto mi iskreno nije namera

kupio si govno od pocetnickog motora i vozis na novim gumama a plasis se pada i pokusavas to nekako da sprecis
ok razumem, logicno, ali jedini nacin da sprecis pad je da ne vozis motor

drugi najbolji nacin da ne padnes kad prokliza je da naucis da proklizavas
a za to to treba jaci motor sa losijim gumama i pun gas svaki put kad sednes na njega kao da ti je poslednji ili kao da si ga ukrao
vecina ce misliti da sad serem ali sam potpuno ozbiljan

kako da ga metnem raspaloj kurvi bez kondoma a da ne dobijem polnu bolest?

devil 2000

Hvala na savetima.
Sto se tice motora, takav je kakav je , prvi mi je i trenutno zadovoljava moje potrebe.
Za pocetak idem na ovaj kurs o bezbednosti u Somboru.
Sto se tice ucenja driftovanja moracu kupiti neki matoriji motor od 1000cc pa da ga rasturam dok ne naucim kako se vozi (ili jos bolje kross).
Mada sam ja usao u moto hobi da bih opusteno putovao, a ne da jurim za brzinom (meni je i autom na 150km/h prebrzo na nasim putevima).
Izgleda da mi preostaje da mnogo leta ucim da vozim i uzgajam muda.
Posto sam sa bicikla skocio na 700cc bez ikakvog iskustva sa skuterima ili uopste motorima.
Sta ces kriza srednjih godina, iako sam ceo zivot balavio za motorima, tek sada su se sklopile kockice da pokusam da vozim.
Ne bojim se ja da padnem (cak naprotiv osecam se zivo posle toga), ali me boli novcanik, a nisam do sada krao pa da mogu tako lako da nadomestim.

Boban_m

@If
Daj joj samo da popusi, doduse mozda dobijes karijes na kari ;D

UFF

momak je razuman, lako je nama da kenjamo kad on treba da placa stete i popravke za nase lose savete

e da, tih 700ccm su od prilike kao da si seo na pravih 300ccm ili manje

mareskin

Citat: devil 2000 poslato 30 Jul, 2019, 00:16
Hvala na savetima.
Sto se tice motora, takav je kakav je , prvi mi je i trenutno zadovoljava moje potrebe.
Za pocetak idem na ovaj kurs o bezbednosti u Somboru.
Sto se tice ucenja driftovanja moracu kupiti neki matoriji motor od 1000cc pa da ga rasturam dok ne naucim kako se vozi (ili jos bolje kross).
Mada sam ja usao u moto hobi da bih opusteno putovao, a ne da jurim za brzinom (meni je i autom na 150km/h prebrzo na nasim putevima).
Izgleda da mi preostaje da mnogo leta ucim da vozim i uzgajam muda.
Posto sam sa bicikla skocio na 700cc bez ikakvog iskustva sa skuterima ili uopste motorima.
Sta ces kriza srednjih godina, iako sam ceo zivot balavio za motorima, tek sada su se sklopile kockice da pokusam da vozim.
Ne bojim se ja da padnem (cak naprotiv osecam se zivo posle toga), ali me boli novcanik, a nisam do sada krao pa da mogu tako lako da nadomestim.

Sa kilometrima dolazi iskustvo. Doðe dan kad se oseæa¹ dobro i stisne¹ gas, a onda doðe dan kad vozi¹ polako. Ja sam padao, sreæom, samo u sme¹nim i sporim situacijama.
Vremenom stvori¹ oseæaj i sigurnost u vo¾nji.
Na kraju krajeva treba da vozi¹ tempom koji ti odgovara. Vozi¹ valjda da bi u¾ivao.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu