Glavni meni

Bandit 1200

Započeo Malenov, 01 Jul, 2019, 09:55

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Taraba

Pazljivo samo jer se oslobadja svasta nesto lepo i zdravo za udisati.
Raditi na provetrenom mestu a ne u SPAVACOJ SOBI LAZICU!
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Lazic

Razumem... :D
:-* [ljubav] [andjeo]

















Citat: UFF poslato 03 Jul, 2019, 10:00
anti rost je bezvredno sranje lazicu, vodica obicna
mada kod nas ni nema nekih dobrih proizvoda
ovaj je jedan od njih koje mozes kupiti kod nas ako ti ne smeta da platis 10eur za 250ml imas u uradi se sam (zamisli koliko ce te kostati da predjes ceo metalni camac na primer ili traktor dole na snimku)
http://www.orhidejakolor.rs/products.php?product=PRESTO-RUST-CONVERTER-250ml
kad namazes em ne kaplje jer je vise kao gel nego voda, kad sjebe rdju za sobom ostavi crnu povrsinu kao vrsta plastifikacije koja sprecava dalji kontakt gvozdja sa vazduhom a ujedno je i idealan prajmer za farbu kojom ces posle preci,, ovako nekako izgleda
http://www.youtube.com/watch?v=lodAfnIbVqM#
Ne znam gde si kupovao antirost, ali nedavno sam sa dve fla¹e i dve èetke potpuno oèistio 4 gvozdene felne od rðe... Prvo bakarnom èetkom dobro oèetkao pa par puta mazao obiènom èetkom... Kad se osu¹ilo bilo je crno kao plastificirano... Posle toga mat crn sprej i felne k'o nove... ;D Kupio u nn farbari u Du¹anovoj pored poèetka Skadarlije, ko¹ta ne¹to sme¹no i preteklo mi je pola fla¹e...





Lazic

Ovako su izgledale pre farbanja a posle vodice... Levo je netretirana felna...  Èuj vodica... :D Tj, kao vampir i sveta vodica, kako poène¹ da ma¾e¹, sve ¹i¹ti i peni i posle pola sata izgleda kao na slici...





Glava Dole

UFFe, ako si ocekivao da ti debelu koroziju skine bas iz prve onda si se zajebao... vise puta treba premazati i otpada s cega god hoces bez ikakve sile, provereno... ali i ostavlja bele tragove, kako to skinuti iz rezervoara pre epoxy-ija ne znam...

@melanov, svaka cast, fino si to objasnio i prikazao, samo bih dodao ono sto si verovatno zaboravio da naglasis a vrlo je bitno: na ono sa cega se skida korozija se spaja negativna klema a na "zrtvu" se spaja pozitivna(vidim da znas i da si spojio kako treba, vidi se i po rezultatu, ali pisem zbog drugih jer nije svejedno) :)

Inace, akumulator umesto lopova... zasto jednostavno kad moze komplikovano [rofl]

Malenov

#44

Citat: Glava Dole poslato 03 Jul, 2019, 21:21

@melanov, svaka cast, fino si to objasnio i prikazao, samo bih dodao ono sto si verovatno zaboravio da naglasis a vrlo je bitno: na ono sa cega se skida korozija se spaja negativna klema a na "zrtvu" se spaja pozitivna(vidim da znas i da si spojio kako treba, vidi se i po rezultatu, ali pisem zbog drugih jer nije svejedno) :)

Inace, akumulator umesto lopova... zasto jednostavno kad moze komplikovano [rofl]
Добро си рекао за клеме :)
А пао ми је лопов на памет. Али кад госпођа простире веш ја лепо склоним шта могу и ослободим место, да не би прескакала кабал. Мени је то билo пар занимљивих дана док је госпођи био пакао  :)

Malenov

#45
Лазићу ако имаш времена  електролиза ако не, онда пробати са aнтиростом.
Ја на Кави нисам стављао епокси само испирао aнтиростом. То је било давно. Тај мотор је сад код другара али нисам загледао какав је танк унутра.

Lazic

Citat: Glava Dole poslato 03 Jul, 2019, 21:21
UFFe, ako si ocekivao da ti debelu koroziju skine bas iz prve onda si se zajebao... vise puta treba premazati i otpada s cega god hoces bez ikakve sile, provereno... ali i ostavlja bele tragove, kako to skinuti iz rezervoara pre epoxy-ija ne znam...
Ovaj antirost ¹to sam kupio u farbari se ba¹ pona¹a kao onaj o kome prièa mUFF, ne ostavlja bele tragove, sve pocrni i deluje kao da napravi neki novi sloj preko... Inaèe sam felne mackao dva puta, drugi put posle pola sata... Ni¹ta zalivanje, vidi se na slici kutija od nekog eurokrema od pola kile, do pola sipao i umakao èetku dok sam premazivao, iskreno sam odu¹evljen kako radi... Dodu¹e sporadièno koristim antirost veæ 35 godina, svaki je uvek isto radio...



@Malenov:
Ma ko æe da se bakæe toliko dugo... :D Jedino da privremeno nabud¾im neku kantu umesto rezervoara... :o ;D Mislim da æe ovaj antirost sasvim lepo da zavr¹i posao... Ne bi èak ni¹ta drugo radio unutra, samo kad bih bio dovoljno disciplinovan da mi uvek bude pun rezervoar kad ostavljam motor da stoji malo du¾e...

Malenov

Купио сам уље. У Барел у.
3500 дин



И филтер 700 дин.

А у међу времену ми је стигао и дихтунг. Лева декла мотора. Немам слику дихтунга.
2000 дин.

Gavrolini

Jel ovo bio bokilicev bandit?

Malenov

Замена уља и филтера добро



Замена дихтунга. Пакао.



Све ја то лепо очистим, одмастим. Ставим дифтунг на ову деклу. Легне као дупе на ношу.
Затегнем , сипам уље. Кад је кренуло да пиша. А само је мало влажило под руком. Пропаст сам направио. Кренуло ново уље да ми цури, стомак ме заболео.
Стенгни, још горе.
Ништа. Скидај све. Намештај онај измучени дихтунг, поново стежи.
Мало боље али цури и даље.

Malenov

#50
Citat: Gavrolini poslato 03 Jul, 2019, 22:32
Jel ovo bio bokilicev bandit?

Јесте. Направили смо мењажу. Дао сам му мој бајк који је он утопио.



Пале се људи, углавном сељани, да не будем погрешно схваћен. Био је то добро одржаван бајк.
За годину дана је променио 4 власника и на крају завршио код другара.

Ако се сећам. Рекао си у неком посту да си га пробао код Бокилића.

Malenov

То је била недеља. Седим и гледам...кап по кап цури. .
Тај дан сам се чуо са Гигом са форума. Да погледа баш ове појасеве што су тренутно овде на огласу, на крају дигнем руке и одем код човека на кафу.  Пошто ми је мотор тренутно код таста, Гига је у комшилуку ( Угриновци ).
У гаражи гледамо KLE ја му кукам како сам попиздео. Баја вади дихт масу.



Срећи никад краја. Трчим кући ( код таста) и поново све скидам и перем. Стављам масу и то што је остало од дихтунга.
На крају све како треба. Нема нигде да цури.  Напатио сам се тај дан али на крају је испало добро.

Glava Dole

Siguran si da je na dihtungu, da nije negde blago naprsla dekla? U svakom slucaju baci dihtung, tanko namazi prstom mehanicarsku diht masu i kad je tako ravna povrsina na povrsinu u pitanju a sve ostalo u redu provereno drzalo i drzi na svakom motoru i svakoj dekli :) Samo pazi da ne preteras pa zapusis uljne kanale, znaci prstom sto ravnomernije i tanje.

EDIT: preduhitrio si me, napisao dok sam ja sklapao post [rofl] Ma dihtung ti uopste i nije trebao, al dobro, ako drzi... neka ga...

Malenov

НАшао и Клингерит за дихтунге али као боље да наручим по мери. Ма пакао.
Пала ми је пукотина на памет. Други пут када сам скидао, лепо прегледао све и нисам приметио неку аномалију.

Malenov

Што значи да сам због егзибиције морао да докупим још један литар.
900 дин.



stilgar

zasto 15-50 a ne 10-40? ajd kad su ovolike vrucine, al prolece jesen kad je hladnije...uljara je treba to ulje oma da trci kroz kanale i da hladi...

Lazic

Citat: Malenov poslato 03 Jul, 2019, 23:02

У гаражи гледамо KLE 

[policaja] + [joint] :o [rofl] [rofl] [rofl]

Pitaj Gigu da li zna kako se gleda KLE? ;D

Malenov

Citat: stilgar poslato 04 Jul, 2019, 00:03
zasto 15-50 a ne 10-40? ajd kad su ovolike vrucine, al prolece jesen kad je hladnije...uljara je treba to ulje oma da trci kroz kanale i da hladi...

Па као вођен искуством на прошлом мотору а и логиком да се овај још више греје, узимам гушће уље. Ово је 4 та замена ако се не варам и сваки пу сам сипао ову градацију. Могуће да нисам у праву, мораћу мало више да уђем у материју са уљарама.

Malenov

Citat: Laziæ poslato 04 Jul, 2019, 00:42
Citat: Malenov poslato 03 Jul, 2019, 23:02

У гаражи гледамо KLE 

[policaja] + [joint] :o [rofl] [rofl] [rofl]

Pitaj Gigu da li zna kako se gleda KLE? ;D

Биће питан 😃😃😃

Gavrolini

Jesam probao. Isao je brutalno, posle kad sam se na tdm mislio sam da je pokvaren :)