Glavni meni

Bandit 1200

Započeo Malenov, 01 Jul, 2019, 09:55

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

stilgar

Citat: Malenov poslato 02 Jul, 2019, 09:14Узео сам кофер.  Мислим...гадна ствар али практична дефинитивно.
Уградња код Себе кад Бандит буде у возном стању.




Givi maxia 52 литре.
Pre Sebe vidi cenu kappa nosaca u motolandu, aluminijumski kaci se na postojece rupe, lepo isavijane cevi...

Malenov

#21
Одлично, стварно изгледа добро.
Питање. Пошто имам у некој будућности у плану и бочне кофере. Да ли се тај додатак посебно купује у овој варијанти или одмах морам да купим са бочним носачима?

Добио сам и плочу уз кофер.

Lazic

Gadno ali planira¹ i boène... :o Pravi manijak... ;D Mada nije ih lo¹e imati, dok je Dimitrije bio mlaði uspevali smo da se spakujemo u kofer, ranac i tank torbu... Sad idemo kolima... :o :D

stilgar

Citat: Malenov poslato 02 Jul, 2019, 12:28
Одлично, стварно изгледа добро.
Питање. Пошто имам у некој будућности у плану и бочне кофере. Да ли се тај додатак посебно купује у овој варијанти или одмах морам да купим са бочним носачима?

Добио сам и плочу уз кофер.
Msm da mora komplet sa bocnim al to mora da pitas u motolendu ima li za bandita. Na slaviji motorad imaju shad kofere i nosace pa ako nemaju jedni pitas kod ovih drugih.

Malenov

Citat: stilgar poslato 02 Jul, 2019, 14:34
Citat: Malenov poslato 02 Jul, 2019, 12:28
Одлично, стварно изгледа добро.
Питање. Пошто имам у некој будућности у плану и бочне кофере. Да ли се тај додатак посебно купује у овој варијанти или одмах морам да купим са бочним носачима?

Добио сам и плочу уз кофер.
Msm da mora komplet sa bocnim al to mora da pitas u motolendu ima li za bandita. Na slaviji motorad imaju shad kofere i nosace pa ako nemaju jedni pitas kod ovih drugih.

Ок хвала.

Malenov

Citat: Lazić poslato 02 Jul, 2019, 13:53
Gadno ali planiraš i bočne... :o Pravi manijak... ;D Mada nije ih loše imati, dok je Dimitrije bio mlađi uspevali smo da se spakujemo u kofer, ranac i tank torbu... Sad idemo kolima... :o :D

Хахахахах сад видим овај коментар
Овај мотор ми је јако лепо сео. И све као некада ћу путовати са њим... Мада питање...

Malenov

Тотално сам заборавио. Пре свега што сам написао прво је пало сређивање резервоара.
Године су то ипак.





Овако је изгледало.

Malenov

Електролизом је скидана рђа.



Онда је то испало овако.





Malenov

Унутрашњост је премазана епокси прајмером.
И ово су жртве...



Malenov

Овај захват траје али није слуп с’обзиром колико је битна ствар.
1100дин је епокси
100 дин сода би карбона.
У ово не рачунам што сам жртвовао пар кључева.

Lazic

Odlièno izgleda

UFF


Lazic

Citat: Malenov poslato 02 Jul, 2019, 21:43
Овај захват траје али није слуп с’обзиром колико је битна ствар.
1100дин је епокси
100 дин сода бикарбона.
У ово не рачунам што сам жртвовао пар кључева.
Ne¹to razmi¹ljam, pa i meni je pun rezervoar rðe, a ovo uop¹te ne deluje komplikovano, znam da je o ovome ¾vakano godinama unazad, al' daj kratko uputstvo... U stvari najvi¹e me zanima koliko traje operacija prebacivanja rðe sa rezervoara na 13-icu... :D Svaki dan do zime vozim motor pa ne mogu da skinem rezervoar na par nedelja, na svu sreæu da mi je sito na slavini fenomenalno, dodu¹e nemam rezervu jer se napuni rðom, ali inaèe radi ok... :D Dok ne poku¹am da ga zavrtim preko 8000... :o :D

Malenov

Citat: Lazić poslato 03 Jul, 2019, 01:10
Citat: Malenov poslato 02 Jul, 2019, 21:43
Овај захват траје али није слуп с’обзиром колико је битна ствар.
1100дин је епокси
100 дин сода бикарбона.
У ово не рачунам што сам жртвовао пар кључева.
Nešto razmišljam, pa i meni je pun rezervoar rđe, a ovo uopšte ne deluje komplikovano, znam da je o ovome žvakano godinama unazad, al' daj kratko uputstvo... U stvari najviše me zanima koliko traje operacija prebacivanja rđe sa rezervoara na 13-icu... :D Svaki dan do zime vozim motor pa ne mogu da skinem rezervoar na par nedelja, na svu sreću da mi je sito na slavini fenomenalno, doduše nemam rezervu jer se napuni rđom, ali inače radi ok... :D Dok ne pokušam da ga zavrtim preko 8000... :o :D

Па код тебе драма :)
Ако хоћеш неко инстант чишћење. Сипај 5л Анти рост а. Даје резултате, тако сам чистио на прошлој Кави. Мада то није решење на пар година и не може овако детаљно.

Код мене је трајало 5 дана. Сам процес електролизе. Акумулатор је био прикључен на пуњач 24 сата.
1 дан да се то осуши и убаци прајмер.
И сад вероватно зависи од прајмера. На упутству је писало 2 недеље сушење.
Ја сам га сушио један дан више да као будем сигуран.
Радио сам то на тераси.
Мада ако то радиш зими мораћеш у стану/кући.
Написаћу како сам радио. Биће од помоћи.

Lazic

[cheers]

Kakav sam ja pajser, sve ¾ivo ma¾em antirostom a nisam se setio da mo¾e i rezervoar... :o  [facepalm] ;D

UFF

anti rost je bezvredno sranje lazicu, vodica obicna
mada kod nas ni nema nekih dobrih proizvoda
ovaj je jedan od njih koje mozes kupiti kod nas ako ti ne smeta da platis 10eur za 250ml imas u uradi se sam (zamisli koliko ce te kostati da predjes ceo metalni camac na primer ili traktor dole na snimku)
http://www.orhidejakolor.rs/products.php?product=PRESTO-RUST-CONVERTER-250ml
kad namazes em ne kaplje jer je vise kao gel nego voda, kad sjebe rdju za sobom ostavi crnu povrsinu kao vrsta plastifikacije koja sprecava dalji kontakt gvozdja sa vazduhom a ujedno je i idealan prajmer za farbu kojom ces posle preci,, ovako nekako izgleda
http://www.youtube.com/watch?v=lodAfnIbVqM#

El Jefe

Ако са овим намаже резервоар изнутра има из одма да добије надимак Худини
Друштво за заштиту од животиња

UFF

sipas, zacepis, promuckas, ili jos lakse ako te mrzi da muckas bacis ga niz spetenice

Malenov

#38
Онда електролиза.
Потребно :
-Сода бикарбона ( купује се у здравој храни на кило)
- акумулатор
- пуњач
- металне шипке

У канту сипати топлу воду , додати соду и лепо промешати да се истопи.
Може на нету да се нађе тачно колико би требало соде на 1л воде да иде. Ја сам стављао од прилике 300г по резервоару.

Пре тога смо спремили резервоар. Чеп затворимо и окренемо танк наопако. Проверити да не цури на чепу. Сад танк стоји наопако, воду коју смо спремили сипамо кроз отворе где смо пре тога скинули славину и пловак.
Напунити што више али да не прелива. Када буде пун танк мало лупити по резервоару да изађе ваздух и додати воде колико фали.

Металну  шипку стављамо у воду. Јако је битно да шипка не додирује танк. Ја сам нашао неку гуму која је служила као одстојник а може да послужи дно флаше или тако нешто. Акумулатор сам привезао на пуњач, у том случају могао сам по потреби да гасим пуњач кад ми је требала та утичница или места а да се процес не прекида.
Жице које су повезане са аку. једна на масу друга на шипку.  
Одмах се чује како фино жубори.




Од прилике за 24 сата сам 2пута испирао танк и мењао шипкицу. Понављао цео процес.
1 дан танк стоји наопако други дан нормално.
После сваког мењања шипке сам лампом гледао да ли је вода све лепо попунила да ли се равномерно скида рђа.

Malenov

#39
Процес понављати  док танк не буде скроз очишћен од рђе.
У фарбари тражити епокси прајмер који не реагује тј отпоран је на бензин.
То је класика. Сипа се у танк и добро се мућка да боја дође до свих делова.

Још једна слика.