Glavni meni

zasto je ovaj forum pukao kao i voznja motora kao i cela srbija

Započeo SSZGO, 26 Jun, 2019, 05:56

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Slaninar

Citat: jevta poslato 30 Jun, 2019, 14:21
Istoriju pi¹u pobednici,kod nas se ne¹to èesto menjaju pa su i istorije razlièite.

Floskula kojom se svako istra¾ivanje i nauèni rad unapred diskredituje.

Postoje objektivna istra¾ivanja, dokumenti, svedoci...

Naravno, postoje i oni koji se okreæu (i pi¹u) kako vetar duva.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

jevta


TEEfqd

Zavisi koliko daleko se ide. Najpouzdanije je ako neko ima srece da nadje u porodici neki dnevnik i slicno pa da lista. 100 do 150 god i nije neki period.
Tu bi se najlakse moglo videti kako je normalnom coveku bilo u tom periodu. Da li je pisao nesto vezano za svoje licne probleme ili pak lepe stvari ili je proklinjao drzavu.

jevta

To je subjektivno
Normalnom èoveku ni u jednoj dr¾avi nije dobro.Dr¾ava radi protiv normalnih graðana.
Svakom su njegovi problemi najveæi.

TEEfqd

Citat: jevta poslato 30 Jun, 2019, 17:04
To je subjektivno
Normalnom čoveku ni u jednoj državi nije dobro.Država radi protiv normalnih građana.
Svakom su njegovi problemi najveći.

Za takvu tvrdnju bi ipak morao da nabrojis gde si sve ziveo da bi konkretno mogao da kazes kako je drzava radila protiv tebe.
Ja nemam nesto zivotnog iskustva, ziveo sam samo u Srbiji i sada u Nemackoj, neko vreme dok sam bio balavac sam boravio i u USA.
Osecaj kakav imam u Nemackoj je da je sve mnogo vise fer nego u Srbiji, na svakom polju.
Na mesecnom nivou mi skidaju oko 30% primanja na porez i socijalne pizdarije, i nek skidaju, nemam problem sa tim.
Ovaj sistem je savrsenstvo u poredjenju sa Srbijom koju bih jedino mogao da uporedim sa zivim blatom.

jevta

Turci su uzimali 10% pa nam nisu valjali.
Ka¾em subjektivno je nekom i u nemaèkoj ne valja.
Po prirodi èoveka je da mu ne valja onaj koji mu uzima

TEEfqd

Citat: jevta poslato 30 Jun, 2019, 19:15
Turci su uzimali 10% pa nam nisu valjali.
Ka¾em subjektivno je nekom i u nemaèkoj ne valja.
Po prirodi èoveka je da mu ne valja onaj koji mu uzima
Ali o tome se radi, nemas osecaj da ti uzima jer...ne placas putarine, nema djubreta gotovo nigde, jebote ako se povredis dolazi helikopter po tebe ako je potrebno i od toga se ne pravi nacionalna senzacija. Odbija ti se ali imas osecaj da to ide negde jer ti imas sve to na koriscenje ako zatreba i ako ne zatreba tu je.
A u Srbiji placaj placaj placaj a ono smece smece pa rupa, pa majku vam jebem.

despic

Izvini red, ali, ako smem da te pitam, cime se bavis u Nemackoj?
Ne mozes da generalizujes jer nije ista situacija za svako zanimanje. Npr, meni je mnogo bolje da katkad dodjem u Nemacku, odradim svoje i vratim se, nego da zivim tu od svog posla. U US takodje, nisam bio, ali kum mi se jedva sastavlja tamo, par poznanika takodje. O Danskoj da ne pricam, poslovni partner razmislja da se preseli ovde...
Nije ovde nista pripalo niti se raspalo...nazalost, moramo se sloziti da su nam nove gerenacije opasni debili (vecinom).
klasican divljak

Boban_m

Kum ti je neki filozof i/ili neradnik ili mu je zinulo dupe da ima sve odjednom pa se udavi u kreditima. Jedino ako je nesto hronicno bolestan pa mora da daje doktorima. Ja ne znam nikoga ko sastavlja kraj s krajem da je iole normalan. A poznajem mnogo nasih i bez papira koji zive ok.

TEEfqd

#129
Citat: despic poslato 30 Jun, 2019, 20:14
Izvini red, ali, ako smem da te pitam, cime se bavis u Nemackoj?
Ne mozes da generalizujes jer nije ista situacija za svako zanimanje. Npr, meni je mnogo bolje da katkad dodjem u Nemacku, odradim svoje i vratim se, nego da zivim tu od svog posla. U US takodje, nisam bio, ali kum mi se jedva sastavlja tamo, par poznanika takodje. O Danskoj da ne pricam, poslovni partner razmislja da se preseli ovde...
Nije ovde nista pripalo niti se raspalo...nazalost, moramo se sloziti da su nam nove gerenacije opasni debili (vecinom).

Vecina stanovnistva u Srbiji zivi na ivici siromastva o cemu mi pricamo uopste. Da zaradjujem 5000e mesecno u Srbiji opet ne bi ziveo tu.
Sta kao ja zivim u penthausu na BGD na vodi, preko puta picin park i prosjaci a dole tece ona reka koja samo sto mrtvu decu ne nosi jos.
Sedam u panameru izbegavam rupe 85% voznje. Jebem ti takav zivot.
A stavljati Dansku ili USA sa Srbijom u isti kos je van svake pameti. Opet, ovde se vodim potpuno svojom logikom koja ne mora da ima nikakve
veze sa tudjim razmisljanjem. Ako nekom smrdi moja prica jbg. ja sam se za zivota Srbije vec nagledao, samo po nuzdi sam tu.

Otvorim FB, prvi klip iskace, imam sta da vidim

https://www.facebook.com/100006899086877/videos/2373595906213689/


despic

Evo jos jednog primera propasti naseg regiona...svi misle da sve znaju i da su najpametniji. Kum mi je muzicar koji je zavrsio berkli jazz kompoziciju i nije jedini slucaj. A ovde ima bas mnogo toga, iz opasno je imucne porodice, nego jednostavno nece ovde...verujem da znas koliko je godina na berkliju.
Nece sigurno da radi ko moler...
klasican divljak

despic

A sto se tice "propasti" foruma...propali su mnogo ozbiljniji forumi (us) u koje je ulozeno mnogo vise rada, vremena i novca.
klasican divljak

Boban_m

Citat: despic poslato 30 Jun, 2019, 21:19
Evo jos jednog primera propasti naseg regiona...svi misle da sve znaju i da su najpametniji. Kum mi je muzicar koji je zavrsio berkli jazz kompoziciju i nije jedini slucaj. A ovde ima bas mnogo toga, iz opasno je imucne porodice, nego jednostavno nece ovde...verujem da znas koliko je godina na berkliju.
Nece sigurno da radi ko moler...
Svaka cast kumu, ali da zavrsi Berkli i da jedva sastavlja kraj s krajem?! Izvini druze ali meni to zvuci kao filozof/neradnik ali dopustam da nisam u pravu. A ta filozofija zavrsio sam studije i ispod casti bi mi bilo da u jednom momentu radim i kao moler nije svojstvena za USA, cak i kad su ti roditelji imucni.

despic

E sad dolazimo do prave poente... a to je mnogo molera hoce da budu muzicari i oni ubijaju cenu pravim muzicarima. I ovde, a bogme i preko... ako je vec neko ulozio toliko kao prvo novca, kao drugo vremena i truda da nauci da svira smatram da nije neradnik niti filozof. Mislim da bi bilo glupo da bude moler...ili kamiondzija (nek se ne uvrede moleri, uzeo sam samo primer, inace licno mislim da je to veoma zajeban i mukotrpan posao). Ako je sve tako bajno sjajno i profi, zasto onda svi ti ameri toliko zaposljavaju nasu jeftinu radnu IT snagu, dizajnere itd...sto se stiskaju toliko...frka je znas i sam...frka je i za penzije i te kako... porezi, ludila :) znas sigurno mnogo bolje od mene. Mozda si se ti bolje snasao od mase native amera. Onda stvarno, skidam kapu. Svaka ti cast. Kazi gde da dodjem :)
izvinjavam se na bangavom pisaniju...na telefonu sam
klasican divljak

Boban_m

Ako moler muzikant moze da bude konkurencija tvom kumu sa diplomom Berklija na jazz odsijeku onda i treba da gladuje jer i ne vrijedi mnogo. Znam da su umjetnici sorta svoje vrste i da cesto nece da prave kompromise, sto je narocito lako ako su roditelji imucni pa ti salju.
Poenta je da ako hoces da radis i imas iole klikera u mozgu, u razumno kratkom roku ces iskoraciti od pukog sastavljanja kraja s krajem. Pod tim sastavljanjem krajeva podrazumijevam placanje racuna neophodnih za egzistenciju. Mozda je nekom sastavljanje kraja s krajem sve drugo od zvjezdanih staza. Ja mora da imam neki skriveni spisateljski dar kojeg nisam uocio, jer iako poprilicno pazim na izbor rijeci, od moje izjave da ako hoce da radi nece tek sastavljati kraj sa krajem ti citas da sam rekao da je bajno i sjajno. Ne, nije bajno i sjajno ali moze dosta udobno da se zivi od rada i oslobodjen si mnogo glavobolja s kojima se pri istom ulozenom trudu i ambicijama sreces u Srbiji. Od materijalnih do nepravde. Ne mislim da sam se nesto izuzetno dobro snasao ali se ne zalim. Ako banes ovde, mozes da racunas da cu ti pomoci u prvim koracima.

despic

Konkurencija je samo u $ - svirace za manje! Kvalitet se odavno vise ne ceni i ne gleda. Primer 1 zove me poznanik da mu se odradi neki event i sta me prvo pita? Kol'ko para?
Da ne skrecemo sa teme previse...ja sam samo rekao da za moju struku ne valja, za ostale ne znam. Mozda je ipak Australija najbolji izbor za moju struku jer su muzicari i sound designeri ozbiljno placeni, trazeni i ima dosta posla. Nemci, Danci, Francuzi, US (pogotovo njujorcani) gledaju samo da me sto manje plate. Cast izuzecima, bilo je par dzekova sto se kaze, ali to je bas bas retko. Necu zaboraviti pozitivno iskustvo sa Kanadjanima i Englezima. Oni su se pokazali kao sirokogrudi.
Hvala na ponudi Bobane, lepo od tebe. Za sad mi je ok ovde, nisam prezadovoljan ali ok...priznajem da sam se ulenjio :)
Da zapalim negde preko, gde god, mislim da bih grizao mnogo vise i nesto bih vec napravio.

klasican divljak

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: jevta poslato 30 Jun, 2019, 19:15
Turci su uzimali 10% pa nam nisu valjali.
Ka¾em subjektivno je nekom i u nemaèkoj ne valja.
Po prirodi èoveka je da mu ne valja onaj koji mu uzima
Turci su ovde vladali preko 400 godina bez ijedne pobune....osim ako racunas manje bande razbojnika koji su se zvali hajduci....takvih ima svuda i oduvek....a onda posle tolikih vekova tursko carstvo krene da se vraca u svoje okvire....iz grcka su se povukli 100 godina ranije, i na vlast dodju aganlija, kucuk alija, mula jusuf i mehmet aga focic......da li znate da us to bili poturice....srbi koji su uzeli islam....poput ovih danasnjih neverujucih srba na vlasti ni oni se ne boje kazne bozije.....kazu 10% pdv.....e nije vec toliki porez na letinu.....kazu danak u krvi....ili skolovanje u vojnim skolama u inostranstvu....cak ima podataka da su sami roditelji slali svoje sinove da bi izdejstvovali neki benefit.....spavanje pre prve bracne noci sa agom je bila jeko retka pojava i to samo u tih zadnjim godima vladavine dahija....i da dahije nisu resile da pobiju srpske glavesine do ustanka ne bi ni doslo....nego videli kolaboracionisti (karadjordje je bio ozbiljan trgovac svinjama i imucan covek za turske vladavine) da im glave vise o svilenom gajtanu pa podigli narod na bunu....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

El Jefe

Луј Армстронг је био малолетни деликвент који је у КП дому научио трубу.
Друштво за заштиту од животиња

mali_zmaj

Citat: Slaninar poslato 29 Jun, 2019, 19:07
Citat: mali_zmaj poslato 29 Jun, 2019, 18:49
Da!!  Juga nam je dala sve ono sto vise nikad necemo imati,besplatno i kvalitetno skolstvo i zdravstvo,itd..,ali da je valjala u startu,ne bi se u krvi raspala..,

Ovo je kao da ka¾e¹: "da je Senna bio dobar vozaè, ne bi se slupao i poginuo".

ne znam sta da ti iskomentarisem,Sena nema tako kompleksnu istoriju kao mi..,tako da usporedba ti je djene,djene.. ,barem sam ja glup da to povezem,jbg.
jin-jang

Malenov

Косовска „драма“ траје већ дуги низ година, што смо ми као народ и држава осетили на својој кожи неколико пута. Осећамо, заправо, и дан данас. Свакога дана до нас долазе информације о нападима на Србе и српске манастире којих на простору Косова и Метохије има много. Управо ова територија око које се и данас воде борбе, представља колевку србства. Ко је себи дао за право да управо ову територију обећа Албанцима, народу који је вештачки створен из остатака јерменског племена чија постојбина и домовина се налази иза Кавказа, далеко од Балкана и Србије?
Човек који је Косово обећао Албанцима као „етнички чисту“ територију, практично им дозволивши да са Косова и Метохије истребе Србе, на најбруталнији начин је исти онај човек који је по налогу Ватикана створио другу „Југославију“, „највећи син наших народа и народности“, човек који се јавности представио као Јосип Броз Тито. Овај човек, сумнњиве прошлости, представљајуће се као Хрват и католик, Србе и Србију је отворено мрзео. Ту мржњу се није ни трудио да сакрије. Напротив, уништење Србије је био његов „велики план“ који је скоро и остварио.

1980их година прошлог века почели су немири на територији Косова и Метохије. Албанци су тако, на одређени начин „поставили кулисе“ за распад Југославије, оне коју су „Јосип Броз Тито“ и Ватикан створили. За Србе који су ту од давнина, Косово је исто што и Јерусалим за Јевреје. То је највећа србска светиња. Овде је потребно одређено познавање историје. На Косову се налазе најважнији србски манастири. Иако су око 1904 године Албанци протерани са Косова, они су се у Другом Светском рату вратили на ову територију, под заштитом Италије.
Након завршетка рата , Тито је спречавао српске породице да се врате на териториу Косова и Метохије. Тако су Срби, нрод чија је вековна колевка управо на Косову и Метохији, на овој територији изгубили већину. Титова кривица за косовску „драму“ је очигледна и несумњива. Он је решење овог проблема учинио тежим, заправо, учинио га је немогућим.
Како би „умирио“ Албанце и задржао их у оквирима Југославије, Тито је у Уставу донетом 1974. године Косову и Метохији дао статус аутономне покрајине у оквиру Југославије. Комунистички кадрови албанске националности које је Тито поставио са циљем протеривања и истребљења Срба са Косова, ову аутономију су злоупотребљавали на најгори могући начин.
Албанци су почели да инсистирају на етнички чистом Косову и Метохији убијајући и протерујући припаднике србске „мањине“. Срби су овај поступак назвали исправним термином – „етничко чишћење“ . Заправо то се и догодило на Косову. Пре почетка Другог светског рата на Косову су Срби имали већину тј са 50% су били већина. Крајем 1980их година прошлог века, на простору Косова и Метохије србски народ је постао мањина са 10% становништва. До овога је дошло систематично и поступно различитим методама. Од убијања целих породица преко отимања имовине Срба са Косова и Метохије па до обесвећења србских гробова и скрнављења православних манастира који се на овом простору налазе вековима.

Мартовски погром на Косову и Метохији
Мартовски погром на Косову и Метохији
Међународна заједница је о овоме ћутала деценијама. Сада, када су Албанци изгубили међународну подршку, клупко је почело да се одмотава. Јосип Броз, односно Јосип Амброз (полубрат првом преко правог оца, и прва замена) односно Валтер Вајс (друга замена, али са истим циљем), или пољски Јеврејин у служби Ватикана био је србомрзац једнако колико и Анте Павелић, поглавник НДХ. Заједно су школовани и одгојени у истом духу – са само једним циљем. Уништити Србију и србство.