Glavni meni

zasto je ovaj forum pukao kao i voznja motora kao i cela srbija

Započeo SSZGO, 26 Jun, 2019, 05:56

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Slaninar

Citat: Malenov poslato 28 Jun, 2019, 23:43
С обзиром да преци данашњих људи нису у Африци него смо ту где јесмо. Пошто ако не светска онда европска цивилизација сигурно настала је у Винчи.
Није лако, борба. Али што рече колега. “ Боље Милорад и двоје деце него песак у гузицу мада је и то индивидуално” . 
Комунизам нас је сатрао. Како и да урадиш нешто кад је главни савет од родитеља био “ ћути и ради, биће то добро. Види неко “. 
Мали део људи који је гледао ван оквира успео је да мало другачије васпита децу. Да узму ствар у своје руке и буду креативни а не да раде за другог по сваку цену.
Ми који смо васпитани да ћутимо и радимо тешко излазимо на крај у капитализму.

Kakve veze "æuti, vidi neko" ima sa komunizmom?
Komunizam je nastao kao pokret za BORBU, za prava radnika, ¾ena, ravnopravnost...

Kao ¹to su sad svi "hri¹æani" - pa nikad vi¹e posla za sudove i policiju, tako si kad je to bilo moderno imao i puno "komunista".
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Malenov

То је идеолошка идеја комунизма. У пракси овде је оставио за сада не поправљиве последице. Тј сама Југославија на Србију.
Људи су изгубили идентитет и лакше је да оду на песак за парама него нешто да пробају да ураде у својој земљи.

Slaninar

Citat: Malenov poslato 29 Jun, 2019, 10:41
То је идеолошка идеја комунизма. У пракси овде је оставио за сада не поправљиве последице. Тј сама Југославија на Србију.
Људи су изгубили идентитет и лакше је да оду на песак за парама него нешто да пробају да ураде у својој земљи.

Jeste, ba¹ su zbog komunizma izgubili identitet. Satre¹e nas. ©kole, bolnice, domovi kulture. Prava glasa za ¾ene, pravo da rade, za¹tita radnika, besplatno obrazovanje... Dobro smo pre¾iveli posle feudalno-kapitalistièkog raja kraljevine.

Ko je hteo da slavi slavu, barem u NS, slavio je. I Bo¾iæ i ostalo. To ¹to su puno ljudi pomodarske ¹lihtare, nije kriv komunizam.

Moji su bili komunisti i nikad me nisu vaspitali da "æuti, dobro je".

Nudim mito - jebiga, posledica komunizma.
Prima mito - komunizam, jebiga.
Prodam zafarban kr¹ od motora i pravim se blesav - komunizam me nauèio.
Kradem malo - jebiga, komunizam, tu su nas trenirali da krademo, nije se imalo drugaèije... dobro, imao si posao... i besplatno obrazovanje... i leèenje... i stan... ali morao si da krade¹, tukli su ko neæe. Bilo ministara sa prepisanim diplomama, biv¹ih obijaèa trafika, svi su krali i bogatili se, takvo bilo vreme...

Tako kenjaju ljudi, ispranog mozga.
Komunizam je ovu zemlju podigao iz blata i taloga u kojem je bila, a u koje se sada vraæa veæ decenijama.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Malenov

Тако и ја могу да кажем да је теби испран  мозак.
Све што је тада било све се сада плаћа. Сви кредити и сви уступци да не будемо Срби него југословени. Свако ко је у Србији нешто значио је убијен или протеран. Изгубљен је цео слој интелектуалаца.
Пре комунизма Србија је била земља сељака и чак 80% људи је зависило само од себе и свог рада (нигде у европи  није био толики проценат независних и слободних људи ) Наравно то ослободиоцима није одговарало и требало је да сви зависе од државе. Онда је кренула отимачина.
Данас када погледаш ко су били дедови ових на власти видећеш да су све то унуци комунизма и да раде по њиховом рецепту.

Malenov

И истина је. Србија је највећи губитник и Југославији. А највише сво изгубили сами себе и свој идентитет.

Slaninar

Citat: Malenov poslato 29 Jun, 2019, 11:54
И истина је. Србија је највећи губитник и Југославији. А највише сво изгубили сами себе и свој идентитет.

Srbija je najveæi gubitnik u Srbiji - jer smo, pored lepih osobina, isto tako i povr¹ni, bahati i boli nas kurac za sve ¹to nas se direktno, lièno ne tièe.

Ipak, ako misli¹ da smo "izgubili" u Jugoslaviji, pored svega ¹to je unapreðeno, uraðeno, gomile obrazovanih struènjaka... ¹ta je onda bilo pre, kao i posle te "komunistièke Jugoslavije"? Obièan èovek je ¾iveo ultra-bedno.

To ¹to prièa¹ mi zvuèi kao da si u pustinji, umire¹ od ¾eði, a kuka¹ kako si u Jugoslaviji dobijao samo MLAKO pivo, zbog zlih komunista ¹to su te hteli satrati.

Ispiraju ljudima mozak, ponavljaju nauèene reèenice - ovo ¹to si ti napisao je ¹kolski primer toga po meni.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mali_zmaj

Reèe èovjek "bolje rat nego pakt" i odo¹mo u PM!!  A sad bi nam maternji jezik bio Njemaèki,a ne da plaæamo kurseve za isti,i bje¾imo u Njemaèku!! Moramo mi na te¾i naèin!!  
;)   [rofl]
jin-jang

Malenov

Јединствен пример у светској историји да је народ изабрао за вођу човека који је ратовао против тог народа  и убијао тај исти народ.


Извињавам се ако сам отишао од теме. Тема је много комплекснија него што се чини  :)

Slaninar

Citat: mali_zmaj poslato 29 Jun, 2019, 11:59
Reèe èovjek "bolje rat nego pakt" i odo¹mo u PM!!  A sad bi nam maternji jezik bio Njemaèki,a ne da plaæamo kurseve za isti,i bje¾imo u Njemaèku!! Moramo mi na te¾i naèin!!  
;)   [rofl]

Isti narod koji velièa Gavrila Principa (èiji postupak je dao povod da nas ¹vabe pregaze), pljuje po ljudima koji su se bunili protiv pakta sa jebenim nacistima, lo¾aèima Jevreja, cigana i Slovena...
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Slaninar

Citat: Malenov poslato 29 Jun, 2019, 12:00
Јединствен пример у светској историји да је народ изабрао за вођу човека који је ратовао против тог народа  и убијао тај исти народ.


Извињавам се ако сам отишао од теме. Тема је много комплекснија него што се чини  :)

Pretpostavljam da aludira¹ na Tita.

Ima li vladara pre i posle njega koji je manje sebi uzeo, a vi¹e dao svom, obiènom narodu?
Za vreme èije vladavine je nivo standarda ¾ivota, infrastrukture, obrazovanja, zdravstva itd. vi¹e i br¾e porastao?

©ta bi jo¹ hteo?  :)

Sad Uff kad stavi reklame na forum, ni¹ta ne uzme sebi, nego plati kurve, svakom da po dve kurve i po dva soma evra, meni samo jednu/jedan, pa idem da kukam kako sam "najveæi gubitnik u MotoManijacima". Satrao me, izgubio identitet...  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mali_zmaj

Citat: Slaninar poslato 29 Jun, 2019, 12:00
Citat: mali_zmaj poslato 29 Jun, 2019, 11:59
Reèe èovjek "bolje rat nego pakt" i odo¹mo u PM!!  A sad bi nam maternji jezik bio Njemaèki,a ne da plaæamo kurseve za isti,i bje¾imo u Njemaèku!! Moramo mi na te¾i naèin!! 
;)   [rofl]

Isti narod koji velièa Gavrila Principa (èiji postupak je dao povod da nas ¹vabe pregaze), pljuje po ljudima koji su se bunili protiv pakta sa jebenim nacistima, lo¾aèima Jevreja, cigana i Slovena...

ja se zajebavam,nemoj se ljuti¹,to je samo relana slika na¹e stvarnosti..,Nijemci nas trali i gazili,a sad im trèimo..,èak i jezik im uèimo..,ja sam antifa¹ista...
jin-jang

Slaninar

Citat: mali_zmaj poslato 29 Jun, 2019, 12:49
Citat: Slaninar poslato 29 Jun, 2019, 12:00
Citat: mali_zmaj poslato 29 Jun, 2019, 11:59
Reèe èovjek "bolje rat nego pakt" i odo¹mo u PM!!  A sad bi nam maternji jezik bio Njemaèki,a ne da plaæamo kurseve za isti,i bje¾imo u Njemaèku!! Moramo mi na te¾i naèin!!  
;)   [rofl]

Isti narod koji velièa Gavrila Principa (èiji postupak je dao povod da nas ¹vabe pregaze), pljuje po ljudima koji su se bunili protiv pakta sa jebenim nacistima, lo¾aèima Jevreja, cigana i Slovena...

ja se zajebavam,nemoj se ljuti¹,to je samo relana slika na¹e stvarnosti..,Nijemci nas trali i gazili,a sad im trèimo..,èak i jezik im uèimo..,ja sam antifa¹ista...

Kontam - opu¹teno.  :)

Deda je bio u partizanima i ranjen, dok je prijatelj mu bio i u naci koncentracionom logoru - nikad nisu mrzeli Nemce, niti i¹ta protiv njih - samo nacije/fa¹iste.

Isti èovek, jo¹ pri zdravoj pameti, je za vreme bombardovanja rekao ne¹to u smislu "jedini spas za ovu zemlju je da nas Nemci okupiraju i uvedu prinudnu upravu".
Dok je posle 5. oktobra (nikad nije bio za Milo¹eviæa, da ne bude zabune) rezignirano konstatovao: "neæe ovo ni¹ta valjati, ovi ne znaju da vode dr¾avu".
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Malenov

Наравно да велича Гаврила Принципа. Он је народни херој. Тај његов чин је бунт против угњетавања Србије. Просто не могу да верујем шта пишеш. Са којим ти то историјским чињеницама бараташ. Рата би било у сваком случају. Постојао Принцип или не.
А не знам дал си свестан Титовог богатства до којих граница иде.
Није проблем на Косову кренуо  од Вучића или Тадића него од највећег Анти србина Тита.
Само један од примера упропашћавања Србије.

Slaninar

Citat: Malenov poslato 29 Jun, 2019, 13:02
Наравно да велича Гаврила Принципа. Он је народни херој. Тај његов чин је бунт против угњетавања Србије. Просто не могу да верујем шта пишеш. Са којим ти то историјским чињеницама бараташ. Рата би било у сваком случају. Постојао Принцип или не.
А не знам дал си свестан Титовог богатства до којих граница иде.
Није проблем на Косову кренуо  од Вучића или Тадића него од највећег Анти србина Тита.
Само један од примера упропашћавања Србије.

... a onda je mrmot zamotao èokoladu...  :)

Znaèi, ako sam dobro razumeo:
Ubistvo stranog dr¾avnika, u drugoj dr¾avi, bez da su te okupirali, je OK.
Protest protiv kapitulacije bez rata i saradnje sa NACISTIMA nije OK?  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Conti-Moto

SSZGO je strani placenik koji je u zapadnim zemljama naucen kako da sjebe ovaj forum i drugarstvo koje ovde vlada.
Nemojte padati na te fore, provalili smo ga. Sad je krenuo i drzavu da nam rastura.
... dobar strani djak.
Novo !!!
Conti ROAD !!

Malenov

На све то ти оправдаваш што је Тито био Аустроугарски војник који се борио против Срба.
Када је тито дошао на власт. И даље је постојао Јасеновац. Нису одмах угашени логори где су били претежно Срби.
Јасеновац и остали логори који су пали у заборав о којима није смело да се прича због братства и јединства.
Заборавили смо жртве и историју и данас се само о партизанима учи у школи.

Мој деда је био врховни војни судија старе југославије. Њих троје је само било.
Тако да то да си могао да славиш славу и остало. Све пада у воду.
Ако си хтео да будеш на било којем положају морао си да се одрекнеш вере и уђеш у партију.

Malenov

Друже. Боље се информиши о историји. Глупо је овде да пишемо реферате.

Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

viper

Citat: Conti-Moto poslato 29 Jun, 2019, 13:09
SSZGO je strani placenik koji je u zapadnim zemljama naucen kako da sjebe ovaj forum i drugarstvo koje ovde vlada.
Nemojte padati na te fore, provalili smo ga. Sad je krenuo i drzavu da nam rastura.
... dobar strani djak.
E neka si mu rekao 😂

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Malenov

Ок што си комуњара. То је уверење
А то што си безобразан то је васпитање.