Glavni meni

zasto je ovaj forum pukao kao i voznja motora kao i cela srbija

Započeo SSZGO, 26 Jun, 2019, 05:56

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

sasa ns 1

e sad jedan veæi problem, motori se ne voze... ajmo ovako kad ste zadnji put videli klinca na skuteru ? ja sam se sad zamislio. Nekada u ovom periodu pre 15tak god kad sam ja imao 14tak,
to je jedan od negativnih efekata digitalizacije tzv pete industrijske revolucije.Veæ sam ovde negde pisao  1983 registracija ns 13000 , 1986 30000 znaèi kupljeno u novom sdu novih mopeda .nOVI SAD IMAO 120000 STANOVNIKA.zNAÈI SVAKI ÈETVRTI JE NE©TO VOZIO.Vozilo se konstantno po ceo dan bar 25000 motora -nemo¾e¹ nigde se utaæi da se parkira¹.Sad u celoj srbiji ima ukupno 30000 motocikla i mopeda i voze se mnogo manje.Jedino ¹to ima mnogo vi¹e motocikala jer  onda se nije ni moglo uvoziti bez specijalnih dozvola.U svetu je prosek u razvijenim zemljama vlasnika motora 50 godina-podatak iz moto pulsa.
Ima i raznih drugih vrsta zabave od kompa do tv .Onda bila samo 2 kanala bez muzike ikakve,.
Nova ind revoluvija je èista prevara jer bi ona trebala da donosi  nove tehnologije koje donose nova radna mesta.To UOP©TE NIJE SLUÈAJ NEGO SE ZBOG DIGITALIZACIJE SMANJUJE BROJ ZAPOSLENIH.Oni novi nezaposleni naravno stopiraju potro¹nju pa i potro¹nju kapitala.Jer proizvodjaèi bilo èega ne ula¾u svoj nego banèin novac.Taj novac niko ne tra¾i.To se u svetu ekonpmije pr 10 godina opisivalo kao anomalija a sad kao nova ekonomskoa zakonitost.U svetu niko ne tra¾i pare zato ¹to se smanjuje kupovina dobara zbog tog ¹to sam gore opisao.
NAJVEÆI DOKAZ SU MALE KAMATE U CELOM SVETU -NEMA POTRA®NJE ZA NOVCEM.
Ispada da na svet ekonomije digitalizacija deluje retrogradno kako god se to nekom èinilo neverovatno ali je tako.

Slaninar

Citat: sasa ns 1 poslato 27 Jun, 2019, 11:29
e sad jedan veæi problem, motori se ne voze... ajmo ovako kad ste zadnji put videli klinca na skuteru ? ja sam se sad zamislio. Nekada u ovom periodu pre 15tak god kad sam ja imao 14tak,
to je jedan od negativnih efekata digitalizacije tzv pete industrijske revolucije.Veæ sam ovde negde pisao  1983 registracija ns 13000 , 1986 30000 znaèi kupljeno u novom sdu novih mopeda .nOVI SAD IMAO 120000 STANOVNIKA.zNAÈI SVAKI ÈETVRTI JE NE©TO VOZIO.Vozilo se konstantno po ceo dan bar 25000 motora -nemo¾e¹ nigde se utaæi da se parkira¹.Sad u celoj srbiji ima ukupno 30000 motocikla i mopeda i voze se mnogo manje.Jedino ¹to ima mnogo vi¹e motocikala jer  onda se nije ni moglo uvoziti bez specijalnih dozvola.U svetu je prosek u razvijenim zemljama vlasnika motora 50 godina-podatak iz moto pulsa.
Ima i raznih drugih vrsta zabave od kompa do tv .Onda bila samo 2 kanala bez muzike ikakve,.
Nova ind revoluvija je èista prevara jer bi ona trebala da donosi  nove tehnologije koje donose nova radna mesta.To UOP©TE NIJE SLUÈAJ NEGO SE ZBOG DIGITALIZACIJE SMANJUJE BROJ ZAPOSLENIH.Oni novi nezaposleni naravno stopiraju potro¹nju pa i potro¹nju kapitala.Jer proizvodjaèi bilo èega ne ula¾u svoj nego banèin novac.Taj novac niko ne tra¾i.To se u svetu ekonpmije pr 10 godina opisivalo kao anomalija a sad kao nova ekonomskoa zakonitost.U svetu niko ne tra¾i pare zato ¹to se smanjuje kupovina dobara zbog tog ¹to sam gore opisao.
NAJVEÆI DOKAZ SU MALE KAMATE U CELOM SVETU -NEMA POTRA®NJE ZA NOVCEM.
Ispada da na svet ekonomije digitalizacija deluje retrogradno kako god se to nekom èinilo neverovatno ali je tako.

Su¹tina je da roboti i raèunari rade posao sami. Ali sistem nije takav da svako ima hranu, stan, ¹kolu i leèenje za d¾, uz radno vreme od 4 sata - ¹to je izvodljivo sa trenutnom tehnologijom i porastom produktivnosti. Nego se 1% ljudi na planeti enormno bogati (u resursima, uskoro æe kupovati i cele dr¾ave sa sve rekama i planinama... tj. veæ to rade), a ostali rade kao robovi za siæu. Uz mali procenat inteligentnih i snala¾ljivih koji se uæare tu negde izmeðu.

U Srbiji je politika veæ 30 godina u pravcu uni¹tenja svega i rasprodaje za siæu (uz punjenje privatnih d¾epova). Nastaviæe se tako - dna nema. Kina u Evropi.
Ne delim Hoh¹taplerov optimizam da æe plate iæi gore. Iæi æe za 5% poslova koji su ba¹ potrebni i koje ne mo¾e puno ljudi da radi kako treba. Ostali pelene i 12 sati rada. Voleo bih da gre¹im.

Dodatna "èar" je ¹to u nekim zemljama ipak nije ba¹ toliko stra¹no. Pa mnogi odlaze. Uz negativnu selekciju.
Pre si u zgradi od 100 stanova imao 2 doktora nauka, 10 in¾enjera, 10 srednje/visoko obrazovanih, "¹ljakere" i nekoliko klo¹ara/krimosa/dna/taloga. Oni prvi su bili dru¹tveno cenjeni, priznati, ideal kojem se te¾i (plate su bile veoma sliène svima, realno, su¹tinski).
Onda je naglo nai¹ao period kad su oni sa dna, samo ako su dovoljno bahati i beskrupulozni, mogli doæi do puno para, dok su ostali ¾iveli veoma siroma¹no. Novac je postao merilo vrednosti, ideal. Uz to, onih par procenata "ranije cenjenih", koji su mogli vuæi jedno dru¹tvo ka napred, su uglavnom oti¹li napolje. Tako da se cela klima i smer kretanja dru¹tva, naèina razmi¹ljanja - okreæe ka dnu.

Danas ljudi ne shvate kad neæe¹ da koristi¹ vezu, plati¹, ili primi¹ mito. Misle da ne¹to nije u redu, da hoæe¹ jo¹, da "radi¹ za nekog". Obja¹njavanje koncepta "ovo je meni nemoralno i neæu to da radim, iako bi mi koristilo" ogroman procenat ljudi kod nas danas bukvalno ne mo¾e da shvati. Misle da si lud, ili da ih zajebava¹ - bukvalno.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

bogdan

Citat: El Jefe poslato 27 Jun, 2019, 10:48
Две литре у Томос? Ипак сам био срећнији са 20. литара у Гуцију.
dva litra u CZ 250 enduro i DVA MINUTA  voznje na punom gasu , ali najsretnijih dva minuta

El Jefe

Ја мој ЧЗ нисам смео да угасим. Врућ није хтео да упали ни под разно.
Друштво за заштиту од животиња

mali_zmaj

MM forum =porodica
Malo gej,malo  plaèipièkasto,al tako je!!!

poslato sa rupovke uz pomoæ kurble
jin-jang

sremac

Citat: sasa ns 1 poslato 27 Jun, 2019, 11:29

to je jedan od negativnih efekata digitalizacije tzv pete industrijske revolucije.Veæ sam ovde negde pisao  1983 registracija ns 13000 , 1986 30000 znaèi kupljeno u novom sdu novih mopeda .nOVI SAD IMAO 120000 STANOVNIKA.zNAÈI SVAKI ÈETVRTI JE NE©TO VOZIO.Vozilo se konstantno po ceo dan bar 25000 motora -nemo¾e¹ nigde se utaæi da se parkira¹.Sad u celoj srbiji ima ukupno 30000 motocikla i mopeda i voze se mnogo manje.Jedino ¹to ima mnogo vi¹e motocikala jer  onda se nije ni moglo uvoziti bez specijalnih dozvola.U svetu je prosek u razvijenim zemljama vlasnika motora 50 godina-podatak iz moto pulsa.
Ima i raznih drugih vrsta zabave od kompa do tv .Onda bila samo 2 kanala bez muzike ikakve,.


evo ti jo¹ jedan primer 2008-9 , nedeljom na Mi¹eluku je bilo vi¹e motora nego na nekim danas moto skupovima, nisi mogao da se parkira¹. Dolazili  iz cele Vojvodine sve do Subotice, doterivali motore na prikolicama pa peglali krugove. Da ne gre¹im du¹u i sad bude ljudi, ali uglavno auta.
budala na leru, mudonja u kontra smeru

Ivicat

U Kg-u skoro da nema motora na ulicama. Cak ni klinaca na skuterima. Prodje po neki pozer sa maksi skuterom.

bogdan

Citat: El Jefe poslato 27 Jun, 2019, 13:07
Ја мој ЧЗ нисам смео да угасим. Врућ није хтео да упали ни под разно.
struja im bila slaba , moj imao naknadno ugradjeno bezkontaktno , Motoplat ,    nego  u pravoj smo temi zar ne         long live manijaks

®or¾ GTI

Citat: sasa ns 1 poslato 27 Jun, 2019, 11:29
e sad jedan veæi problem, motori se ne voze... ajmo ovako kad ste zadnji put videli klinca na skuteru ? ja sam se sad zamislio. Nekada u ovom periodu pre 15tak god kad sam ja imao 14tak,
to je jedan od negativnih efekata digitalizacije tzv pete industrijske revolucije.Veæ sam ovde negde pisao  1983 registracija ns 13000 , 1986 30000 znaèi kupljeno u novom sdu novih mopeda .nOVI SAD IMAO 120000 STANOVNIKA.zNAÈI SVAKI ÈETVRTI JE NE©TO VOZIO.Vozilo se konstantno po ceo dan bar 25000 motora -nemo¾e¹ nigde se utaæi da se parkira¹.Sad u celoj srbiji ima ukupno 30000 motocikla i mopeda i voze se mnogo manje.Jedino ¹to ima mnogo vi¹e motocikala jer  onda se nije ni moglo uvoziti bez specijalnih dozvola.U svetu je prosek u razvijenim zemljama vlasnika motora 50 godina-podatak iz moto pulsa.
Ima i raznih drugih vrsta zabave od kompa do tv .Onda bila samo 2 kanala bez muzike ikakve,.
Nova ind revoluvija je èista prevara jer bi ona trebala da donosi  nove tehnologije koje donose nova radna mesta.To UOP©TE NIJE SLUÈAJ NEGO SE ZBOG DIGITALIZACIJE SMANJUJE BROJ ZAPOSLENIH.Oni novi nezaposleni naravno stopiraju potro¹nju pa i potro¹nju kapitala.Jer proizvodjaèi bilo èega ne ula¾u svoj nego banèin novac.Taj novac niko ne tra¾i.To se u svetu ekonpmije pr 10 godina opisivalo kao anomalija a sad kao nova ekonomskoa zakonitost.U svetu niko ne tra¾i pare zato ¹to se smanjuje kupovina dobara zbog tog ¹to sam gore opisao.
NAJVEÆI DOKAZ SU MALE KAMATE U CELOM SVETU -NEMA POTRA®NJE ZA NOVCEM.
Ispada da na svet ekonomije digitalizacija deluje retrogradno kako god se to nekom èinilo neverovatno ali je tako.
Nema vise te zelje kod klinica kao sto je bilo kod nas , ni meni niko nije poklonio motor ,ko deca smo se lozisli od jednog burazera iz vrnjacke banje koji je imao torija pa automatika pa bt50 s taj je bio kao panigale za nas:) pa posle Aprilia 125 prva sa alnaserom, to je bilo  Batali sve samo da spustis dupe da se vozis, pa onda kako sam stekao lovu godinu dana za svoju prvu rs 125,sljakao u kaficu uporedo sa skolom, tad je licitirao preko Ricardo.ch ja na adi radim u sanku zovem burazera iz banje da zove prijatelja u ch a taj onda ide kod svog komsije koji ima nalog na sajtu da licitira jbte koja je to akcija bila a dr32 prati licitaciju na netu I obavestava me a net dial up moras da refresujes svaki sekund.
Poenta je bilo je tesko I onda I sad samo je sve manje zelje kod ove danasnje dece.



Ostoja

Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

TEEfqd

Citat: redshadow poslato 27 Jun, 2019, 06:12
Citat: mrle poslato 26 Jun, 2019, 22:49
Evo jedan peder bi da te jebe u crveno dupe.

Sto, jel ti ne da zena kuci, mrle kralju cigana?
Normalno da ne da kad je vec zadovoljna da nekim :D. Cesni glavu malo, mozda ni deca nisu tvoja [rofl]

to je ono sto pricam. prospem mnogo bolju foru od 'jebem te u dupe' i natovari me gej lobi.
sest minusa lep te jebo. mnogo lizanja muda ni oko cega

ЯЭВОЛУТИОН

neki lizu muda a neki se pucaju u misic///odmah ispod muda....
a sta bas nekog ko je otisao preko zabole kako i zast je ovde ovako....kao da nam je nekad bilo mnogo bolje.....ja odkad se secam je uvek neko sranje ....mozda nekad manje a nekad vece....ne vidim da se ovde voze losa kola, vidim sve nadrkani telefoni po rukama, kafici puni od ujutru do uvece.....nego ste omatorili....ja imam neke drugove...bivse izgleda....koji su otisli i nemaju vremena da se jave....ili ih kurac zabole....a ja se neki put setim nekih ljudi pa i nazovem...da pitam za zdravlje....ne mogu bas da im pomognem, ali ih ne podsecam u kakvoj su se septickoj jami rodili i sad ja kako mnogo pametan otisao preko namakao neki dinar i pametujem....i to ne neki velik dinar...i dalje ciganisem po mnogo pitanja, ali volim da se kurcim kao i svaki gastarbajter....pa bre kad odes preko gruva te nostalgija pa umesto da kukas nekome kako ti je tesko ti pustas prdez ljudima kako je njima mnogo lose ....ja bre nemogu da resim probleme po kucu a jos da se bavim problemima u drzavi ili nedaj boze globalnim problemima....nek ide ko gde hoce i nek tamo prdi....ako sme.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

milomir22

Da je lose, lose je, da ce biti bolje za nasih zivota, nece. Da je bolje na zapadu, bolje je i to mnogo. Da tamo cepa nostalgija i zal za drugarima i rodbinom iz Srbije, cepa, ali za porodicu je mnogo zdravije i bolje biti u inostranstvu. Da to ima neke veze s tim sto je ada pusta, bas i nema, ljudi su se olenjili i mladi se mlate po drustvenim mrezama, a bajs i roleri vise nisu in.

Zivot se pretvorio u posao, a posao u celodnevni stres koji omogucuje puko prezivljavanje, godisnji 2 nedelje i nazad u kolotecinu. Brat je cuvar u zatvoru u Svedskoj, ima cela 2 meseca godisnjeg odmora, svakih mesec dana nesto spaja i dolazi u Srbiju, a vi kenjajte kako je nama ovde bolje. Da ne pricam o zdravstvu koje nam je u teskom qrcu i o drndanju pojedinca od strane svih mogucih drzavnih institucija.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Ivicat

Sta dva, svedjani koji rade obicne poslove imaju cetiri meseca odmora.

Ne kenjam kako je ovde bolje. Meni je ovde bolje. Kada budem smatrao da mi je bolje na nekom drugom mestu, tamo cu otici.

Kenja mi se od seronja koji kukaju kako im je ovde lose, kako je tamo negde sjajno. Da jedva cekaju da odu. I tako godinama. A sta vas sprecava da idete? Pre je bio izgovor viza. U cemu je sada problem? To sto vam ne nude direktorska mesta?

Slaninar

Citat: Ivicat poslato 28 Jun, 2019, 08:21
Sta dva, svedjani koji rade obicne poslove imaju cetiri meseca odmora.

Ne kenjam kako je ovde bolje. Meni je ovde bolje. Kada budem smatrao da mi je bolje na nekom drugom mestu, tamo cu otici.

Kenja mi se od seronja koji kukaju kako im je ovde lose, kako je tamo negde sjajno. Da jedva cekaju da odu. I tako godinama. A sta vas sprecava da idete? Pre je bio izgovor viza. U cemu je sada problem? To sto vam ne nude direktorska mesta?

Ovde jeste lo¹e - mislim da o tome ne treba ni raspravljati.

Za¹to ostati? Porodica, prijatelji iz detinjstva, rodni grad - to ne mo¾e¹ kupiti parama. Drugim reèima: meni nije dovoljno lo¹e da bih oti¹ao.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

milomir22

Citat: Ivicat poslato 28 Jun, 2019, 08:21
Sta dva, svedjani koji rade obicne poslove imaju cetiri meseca odmora.

Ne kenjam kako je ovde bolje. Meni je ovde bolje. Kada budem smatrao da mi je bolje na nekom drugom mestu, tamo cu otici.

Kenja mi se od seronja koji kukaju kako im je ovde lose, kako je tamo negde sjajno. Da jedva cekaju da odu. I tako godinama. A sta vas sprecava da idete? Pre je bio izgovor viza. U cemu je sada problem? To sto vam ne nude direktorska mesta?

Jos uvek je potrebna viza, ambasada Nemacke, npr je zatrpana zahtevima, ja sam predao jos u avgustu prosle god i cekam. Kad ukinu vize, zaista ne znam nikog ko ce ovde ostati.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

El Jefe

Мени ово пета држава у којој живим. А нисам се мрднуо из Новог Сада.
Друштво за заштиту од животиња

milomir22

"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

dzimika

Neko spomenu zasto nema skutera, jer je nasa pametna drzava promenila zakon i svaki skuter kome je maks brzina 50kmh moze da se vozi sa A kategorijom plus sto su uveli tehnicki pregled i za njih svake godine pa neko ko vozi skuter od 400e nece da placa svake godine 50e da bi mogao da ga vozi

Cinjenica je da je ovde sistem u rasulu ali preko nije bolje nego ovde, samo je sistem uredjeniji i moze lakse zaraditi vise para nego ovde ali isto tako i potrositi jer je sve skuplje (stanovi, racuni) jedino je hrana mozda malo jeftinija. Sa dobro placenim poslom preko moze lepo da se zivi, ali isto tako moze i ovde, samo je problem sto je dobro placenih poslova ovde malo i sto poslodavci ne umeju da cene radnike, tj firmi koje cene je malo, cak i strance koji bi platili vise su nasi pokvarili i govore im nasi koliko je dovoljno, pa cak i drzava je platila reklamu za strane televizije gde se kaze da smo jeftini i samim tim retko ko hoce i da plati vise

Ovde je sistem takav da 2 miliona neobrazovanih odlucuje o sudbini drzave dok obrazovani odlaze jer ne zele da im takvi kroje sudbinu

Milomire, zdravstvo je oduvek u kurcu, nikada nije ni bilo sjajno tamo samo se to sada tek vidi jer je brdo doktora i sestara otislo preko da radi za platu o kakvoj ovde mogu samo da sanjaju, odes u dom zdravlja i sve mladi doktori i doktorice, nemaju dovoljno ni za male domove zdravlja da popune osnovna mesta, evo na Cukarici vecina pregleda se obavlja na Banovom brdu jer po lokalnim DZ nemaju dovoljno lekara, opticar dolazi jednom nedeljno samo, za neke preglede cekas po 3, 4 meseca, za fizikalnu zena moja ceka 3 meseca za koleno sto je boli.

U svom tom rasulu ja sam nekako imao srece kad sam zaglavio u bolnicu, subota jutro urgentni i nista nisu videli niti ustanovili, samo je bol od sebe prestao tj smanjio se, utorak preko reda me primi moj lekar, ne samo sto je video da nesto nije u redu nego me preko reda on licno pregledao na ultrazvuku, video sta je problem i dao mi upute, kad sam dosao na urgentni kod gastroenterologa em sto su me pregledali brzo (cekao mozda 15min a dosao u pola 1) em sto su me primili odmah u bolnicu na samo jedan poziv hirurga koji je video isto sto i moj lekar, u ta 3 dana sam uradio i rentgen i CT i magnetnu, bez ijedne jedine veze tamo, za operaciju sam dogovorio da bude posle praznika kao da zakazujem za obican pregled, doktori i sestre na hirurgiji pre i posle operacije su bili fenomenalni, osecao sam se kao da sam u nekom filmu gde gledas kako izgleda bolnica

El Jefe

Citat: milomir22 poslato 28 Jun, 2019, 11:01
I jel neka vredela nesto?
Наравно да јесте. Свака на свој начин. Највећа срећа у животу је да живиш и радиш тамо где си се родио и где сви твоји живе. Сеоба за послом је капиталистичка измишљотина.
Друштво за заштиту од животиња