Glavni meni

Plattner ili Barel?

Započeo nenooo, 08 Jun, 2019, 00:02

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

nenooo

Poz kolege,razmisljam o nabavci nove Tenere pa me zanima preko koga je sigurnije to uraditi,Plattnera iz NS ili Barela iz Nisa?

Kanarinac

Kako mislis sigurnije? Nece ti prodati polovan motor kao nov... odes tamo gde ti je blize

nenooo

Pa mislim u fazonu da narucim pa da mi odugovlace i tako nesto

Slaninar

Za nabavku delova, Plattner se pokazao kao korektna & profesionalna firma.
Po¹to radim za proseènu srpsku platu, mislim da nikad neæu imati dilemu oko kupovine novog motora. :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

bucko

Plattner od mene ima samo reci hvale,za dvanaest godina  kupio kod njih gotovo sve sto su imali u ponudi i imam samo reci hvale

doktor

Moje iskustvo, a bogami i od par prijatelja sa kojima sam pricao na tu temu, su potpuno suprotna od Buckovih.
Kada sam kupovao Super Teneru, svratim do Platnera da se raspitam i da vidim kakvi su uslovi oko kupovine, u pitanju je bio akcijski model 2014. (vec se pojavio novi restilizovani model). Odnos prema meni kao potencijalnoj musteriji bez trunke poslovnosti...pri cemu saznam da su cenu formirali tako da ti uvale za pare i ciradu...drugim recima kupuje se komplet motor i cirada, pri cemu oboje imaju svoju cenu, ali ne moze bez cirade. Ostane da se provere uslovi sa lagerom u Sloveniji pa da mi jave u ponedeljak (bio je vikend). Posto me nisu pozvali, ja pozovem, sacekam da se javi vlasnik (verovatno) i sa druge strane slusalice cujem reci, citiram: ima siva i plava, bez dobar dan i slicno. Ja u cudu, nismo ni pominjali boju vec razgovarali oko uslova. Kolicina nadmenosti i prepotentnosti, nesvakidasnja.
Sa druge strane, cujem se sa Manetom iz Barela (drugar koji je kod njih kupio skuter se tih dana cuo sa Manetom i rekao mu da se interesujem za teneru), za par minuta se sve dogovorimo, dobijem popust, i bez dinara kapare mi za 3-4 dana doteraju motor u dvoriste. Apsolutno jedno fenomenalno iskustvo. Kada je trebalo da se ispostuje garancija (par zica na zadnjem tocku i TPS), bez potrebe da bilo sta objasnjavas, Mane je reagovao momentalno. Izlazio je u susret i jos par puta, npr. kada nisam mogao da dodjem na servis, posalje mi sta treba, uradim servis kod mog servisera i posaljem mu servisnu postom da je overi. Popust na sve sto sam kasnije kupio u Barelu se podrazumevao. Jednostavno, imas osecaj da te neko ceni kao kupca. Slicna iskustva je imalo jos nekoliko mojih prijatelja. Neki su cak iz Novog Sada preskakali Platner i isli u Barel da kupe motor. Pozovem Maneta za drugara iz Beograda, zeli da kupi Tracera, i dobije u ceni i 3 kofera sa nosacima Kappa.
Sto se mene tice, izmedju Platnera i Barela, ja se ne bih dvoumio ni sekunde.
Bikers work is never done!

Taraba

Nisam kupovao u plattneru, ali u Barelu uzeh par komada opreme i uvek sam bio zadovoljan sa Niskom i Beogradskom radnjom.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

MIGE

Citat: Taraba poslato 10 Jun, 2019, 18:51
Nisam kupovao u plattneru, ali u Barelu uzeh par komada opreme i uvek sam bio zadovoljan sa Niskom i Beogradskom radnjom.
takodje  [thumb_up]

nenooo

Hvala svima,verovatno cu ici preko Barela onda

mareskin


Moje iskustvo sa Plattnerom je bilo lo¹e u smislu da sam hteo da kupim original delove za moj stari motor, ali nisam mogao da dobijem konkretne rokove isporuke. A ceo posao se zasniva na tome da im platim avans, a onda kad dobijem dobijem. Nije sporan ni avans, ako ima¹ nekakvu garanciju da neæe¹ èekati 6 meseci ili vi¹e da dobije¹ uplaæeno. Zvao sam ih par puta i digao ruke oko njih kao dobavljaèa.

U Barel radnji sam kupio nekoliko stvari sa stanja. U¹ao, izabarao, platio i iza¹ao, pa nemam nikakvo lo¹e iskustvo. Prosta trgovina u tom sluèaju.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Taraba

Pa ti kupuj Yamahu...
Za KTM-a zovnes, uglavnom ima na stanju standardnih delova. Ako je nesto ne-standardno, sacekas 7-10 dana i dobijes deo, pa ga onda, na kraju platis.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

doktor

To je zato ¹to se kod KTM-a delovi èe¹æe menjaju pa ih ima na stanju, a kod Yamahe jednom u 100 godina, pa se prodavcima ne isplati da ih dr¾e na stanju. ;D
Bikers work is never done!

Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

MIGE