Glavni meni

netflix

Započeo eclipse4, 02 Jun, 2019, 21:44

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

eclipse4

ima li ko netflix kod nas u srbiji i moze li mi ko reci kako su opremljeni sa nasim prevodima?

da buden jasan i konkretan,otvorio sam ovde u nemackoj nalog i sav sadrzaj mi izbacuje na nemacki i nekim klasicnim prevodima tipa ameri,turci,rusi.....bez nasih....
kontaktiram njihov support decko mi bukvalno napise "zao mi je sto ne smem ovde u chatu da napisem nista jer ce me uloviti i dobiti otkaz ali idi na google i trazi problem koji imas nacices resenje kako da promenis lokaciju i dobijes sadrzaj na svom jeziku"

ja odem na net svuda vpn pa vpn.....ja uzmem platim neki vpn 100e za godinu dana (il koliko je vec) ExpressVpn i odaberem Srbiju,kad da se konektujem na netflic prc...pise da iskljucim vpn...znaci provaliliiiii ja hrvate isti kurac,ja bosnu koad ono radiiiii al kuraccc nema nista na bosanskom,nit Srpskom nit hrvatskom....kontaktiram VPN-ov support....namucise se 2 sata,nikako da nadjemo nista na nekom od nasih jezika....

kucam u google citam netflix je u srbiji od 2016.....znaci radi,tu je,ima sdrzaj na nasem jeziku.....

ima li ko da mi objasni kako da ovde odradim da gledam sadrzaj sa nasim prevodom?

mareskin


Koristim Netflix i Hbo Go.
Netflix nema srpske prevode dok Hbo Go ima. Na Netflixu  za "na¹e" tr¾i¹te ima¹ Rumunski i engleski titl naj¹e¹æe. Ne mogu da se setim da sam naleteo sa srpskim titlom, ali nisam ni posebno tra¾io.

Takoðe koristim i Cyberghost VPN (uplatio njega zato ¹to je moglo preko PayPal naloga, a nisam hteo da ostavljam broj kreditne kartice bilo gde). Preko njega mogu da koristim VPN koji je optimizovan za Netflix u USA i Francuskoj.
Time dobijam filmove i serije koje nemam u ponudi kada se standardno nakaèim iz SRB. Po¹to mi prevod za engelski ne treba to mi sasvim odgovara. E sad dosta filmova za francuski Netflix nema ni engleski titl, pa ne mo¾e¹ da gleda¹. Takoðe ima¹ i Nemaèki server, pa gleda¹ jo¹ pone¹to ¹to na drugima nema.

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

eclipse4

ja uplatio ovaj expressVpn jer kazu da je najbolji od svih,medjutim i tu ima zackoljica ako hoces da sav izlazni materijal (prenos podataka)sa svih uredjaja bude anoniman onda moras da imas ruter koji podrzava vpn u suprotnom,anoniman ti je samo pc i nista vise.
sto bas i ne kapiram jer ti u sustini mozes da expressVpn mozes da instaliras u svaki uredjaj.....mare ti se bolje  razumes u ovo pa mozes i da pojasnis...ne zasticen moze biti sam TV ako nije android.

a sto se tice prevoda,ocu bre da mi bude Srpski,nemam nija problem sa nemackim ili engleskim al navika jebi ga.

mareskin


Instalirao sam CyberGhostVPN u Android Box u kome sam instalirao Netflix, Hbo, Kodi i sve ostalo. Nema koèenja sa ovim VPN-om, sav video materijal ide bez prekida ¹to je najbitnije. Relativno je koji je najbolji, meni je bilo bitno da platim Paypalom i da mi radi na Netflix i ostalim stream kanalima bez koèenja. Tako da sam uplatio ovaj.

Veæina ovih VPN varijanti nudi da ih kroz jednu pretplatu instalira¹ na vi¹e ureðaja. ©to je sasvim dovoljno, bar meni. Za¹tiæen sam na Android BOXu, PCu, telefonu. I to je to.

Netflix "Srbija" nije za tebe po¹to nema¹ prevod.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

UFF

cemu svo to placanje i drkanje?
samo da bi gledali tv?   [rofl]

pa imate internet i zivite u srbistanu jbt

FANTOM

    I ja gledam i ne verujem sts se sve ljudi muce i placaju . Ja i drugar uplatim najjaci paket na Netflixu i moze da se loguje 4 uredjaju u najjacpj rezoluciji . Prevod ne postoji sem rumunskog i engleskog . Tako da uglavnom slusam i gledam . Ko oce prevod na srpski nista od toga . Koristim i HBO GO , po meni licno na HBO je ocajan izbpr ali ima prevod na srpski .

Slaninar

Probao "amerièki" Netflix (amer dao user i pass, a on plaæa, ne znam da li se razlikuje ono ¹to mogu videti tako kad se kaèim iz Srbije u odnosu na ono ¹to on mo¾e) i HBO GO - HBO ima problematiènu aplikaciju. Sam izbor serija i filmova je sreæom govno na oba, tako da ti na kraju uvek ipak da pièke.

Za VPN - koliko znam, obièno ogranièavaju broj ureðaja, spram nivoa pretplate. Pa ako ima¹ ruter koji mo¾e da bude kao ureðaj za taj VPN, onda æe VPN "videti" da koristi¹ samo jedan ureðaj, a ti sve iz kuæe tera¹ preko tog VPN-a.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Jefta

Nije bitno da li je korisnik napravio nalog u Americi, Japanu ili Australiji. Netflix se prikazuje na osnovu tvoje trenutne lokacije i sadrzaj je prilagodjen tome. Americki Netflix ima najvise sadrzaja. Kod nas neke serije nisu dostupne jer neka televizija ima ekskluzivno pravo prikazivanja te serije za tu drzavu. Zato kada odes negde preko otkljucaju ti se nove serije na tvom nalogu. Zato je dobro koristiti VPN. Prebacis komp u Ameriku i imas dosta vise sadrzaja

Slaninar

Citat: Jefta poslato 03 Jun, 2019, 10:24
Nije bitno da li je korisnik napravio nalog u Americi, Japanu ili Australiji. Netflix se prikazuje na osnovu tvoje trenutne lokacije i sadrzaj je prilagodjen tome. Americki Netflix ima najvise sadrzaja. Kod nas neke serije nisu dostupne jer neka televizija ima ekskluzivno pravo prikazivanja te serije za tu drzavu. Zato kada odes negde preko otkljucaju ti se nove serije na tvom nalogu. Zato je dobro koristiti VPN. Prebacis komp u Ameriku i imas dosta vise sadrzaja

U pravu si. Koliko sam shvatio ima veze sa autorskim pravima - cene i uslovi se razlikuju od dr¾ave do dr¾ave. Na temu VPN-a i Netflixa, izgleda su re¹ili da spreèe zaobila¾enje svojih pravila pomoæu VPN-a:

https://money.cnn.com/2015/01/05/technology/netflix-vpn/
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mareskin

Citat: UFF poslato 03 Jun, 2019, 00:33
cemu svo to placanje i drkanje?
samo da bi gledali tv?   [rofl]

pa imate internet i zivite u srbistanu jbt

Nekad je lak¹e da plati¹ i samo klikne¹ nego da skine¹ torrent ili se zeza¹ sa Kodijem :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin


Citat: Slaninar poslato 03 Jun, 2019, 10:38
Citat: Jefta poslato 03 Jun, 2019, 10:24
Nije bitno da li je korisnik napravio nalog u Americi, Japanu ili Australiji. Netflix se prikazuje na osnovu tvoje trenutne lokacije i sadrzaj je prilagodjen tome. Americki Netflix ima najvise sadrzaja. Kod nas neke serije nisu dostupne jer neka televizija ima ekskluzivno pravo prikazivanja te serije za tu drzavu. Zato kada odes negde preko otkljucaju ti se nove serije na tvom nalogu. Zato je dobro koristiti VPN. Prebacis komp u Ameriku i imas dosta vise sadrzaja

U pravu si. Koliko sam shvatio ima veze sa autorskim pravima - cene i uslovi se razlikuju od dr¾ave do dr¾ave. Na temu VPN-a i Netflixa, izgleda su re¹ili da spreèe zaobila¾enje svojih pravila pomoæu VPN-a:

https://money.cnn.com/2015/01/05/technology/netflix-vpn/

Ma da, autorska prava.
Ako to blokiraju mo¾da otka¾em Netflix.
Hbo Go je mrðav sa sadr¾ajem i ko mo¾e kao mi da skine piratske filmove onda mu ne treba.

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

eclipse4

ma vpn je dobar zbog popcorna itd mada sad kad razmislim,koj ce mi kurac i taj popcorn kad ceo taj sadrzaj imas na satovima koji strimuju filmove,tako da ne mora se jebavam sa njim.
neznam....mislim da cu otkazati taj vpn (samo da budem iskren,ljudi se stvarno trude da ti sve objasne,pomognu,nadju,nasteluju,dodaju opcija......jako jako vredna ekipa) a sto se netflixa tice i njega cu otkazati,mogu reci da je jako bezobrazna ekipa,jednostavno samo sto ti odmah ne kazu "e ako hoces plati ako ne aj mars"...jedino onaj lik prvi sto se javio ekstra lik bio,ostali govna

Slaninar

Citat: eclipse4 poslato 03 Jun, 2019, 22:53
ma vpn je dobar zbog popcorna itd mada sad kad razmislim,koj ce mi kurac i taj popcorn kad ceo taj sadrzaj imas na satovima koji strimuju filmove,tako da ne mora se jebavam sa njim.
neznam....mislim da cu otkazati taj vpn (samo da budem iskren,ljudi se stvarno trude da ti sve objasne,pomognu,nadju,nasteluju,dodaju opcija......jako jako vredna ekipa) a sto se netflixa tice i njega cu otkazati,mogu reci da je jako bezobrazna ekipa,jednostavno samo sto ti odmah ne kazu "e ako hoces plati ako ne aj mars"...jedino onaj lik prvi sto se javio ekstra lik bio,ostali govna

Ne razumem to za Netflix ¹to kritikuje¹ - ne misli¹ valjda da ti smeju, putem kanala za podr¹ku, reæi kako zaobiðe¹ pravila postavljena zbog autorskih prava i razlièitih dr¾avnih propisa?
Konkurencija jedva èeka da to neko od njihove podr¹ke uradi.
Inaèe im je servis upeglan.

Ako planira¹ torrente, sajtove koji strimuju besplatno, Popcorn i slièno, a ne ¾ivi¹ u SR-BI-JI, onda bolje koristi VPN, da ti ne pokuca neko na vrata. U USA koliko znam, prvi put te samo opomenu.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Jecko

Express Vpn i ruter koji podrzava i to radi full.
Ja ga koristim ovde (gde je ilegalno jel) i radi. Nekada neki server zeza ali nadjes koji radi i sve cool.

eclipse4

Citat: Slaninar poslato 04 Jun, 2019, 08:35
Citat: eclipse4 poslato 03 Jun, 2019, 22:53
ma vpn je dobar zbog popcorna itd mada sad kad razmislim,koj ce mi kurac i taj popcorn kad ceo taj sadrzaj imas na satovima koji strimuju filmove,tako da ne mora se jebavam sa njim.
neznam....mislim da cu otkazati taj vpn (samo da budem iskren,ljudi se stvarno trude da ti sve objasne,pomognu,nadju,nasteluju,dodaju opcija......jako jako vredna ekipa) a sto se netflixa tice i njega cu otkazati,mogu reci da je jako bezobrazna ekipa,jednostavno samo sto ti odmah ne kazu "e ako hoces plati ako ne aj mars"...jedino onaj lik prvi sto se javio ekstra lik bio,ostali govna

Ne razumem to za Netflix ¹to kritikuje¹ - ne misli¹ valjda da ti smeju, putem kanala za podr¹ku, reæi kako zaobiðe¹ pravila postavljena zbog autorskih prava i razlièitih dr¾avnih propisa?
Konkurencija jedva èeka da to neko od njihove podr¹ke uradi.
Inaèe im je servis upeglan.

Ako planira¹ torrente, sajtove koji strimuju besplatno, Popcorn i slièno, a ne ¾ivi¹ u SR-BI-JI, onda bolje koristi VPN, da ti ne pokuca neko na vrata. U USA koliko znam, prvi put te samo opomenu.

upravo mi je jedan decko rekao kako da zaobidjem to sve tj procitaj gore da se ne ponavljam.
bezobrazni jer na sva pitanja koja te zanimaju a naravno u vezi sa filmovima i uputima u to sta placas i kako funkcionise jednostavno ih mrzi da ti objasnjavaju i svaka druga ima je "jel imate jos neko pitanje?"

pokucali mi vec dva puta na vrata :)


Citat: Jecko poslato 04 Jun, 2019, 12:36
Express Vpn i ruter koji podrzava i to radi full.
Ja ga koristim ovde (gde je ilegalno jel) i radi. Nekada neki server zeza ali nadjes koji radi i sve cool.

jecko,to je moje pitanje,zasto i ruter ako cu instalirati express Vpn u svakom uredjaju...cemu jos dodatno da platim i tuter?

eclipse4

usput jel imas linksys ili koji ruter?

ja planiram da uzmem linksys wrt3200

mareskin


Ne mora ruter ako instalira¹ u svakom ureðaju, a ako ide u ruter onda ti je za¹tiæeno sve ¹to je na taj ruter povezano.
E sad, ako ima¹ situaciju kao ja gde mora¹ da odr¾ava¹ vezu sa nekoliko mre¾a onda ukljuèen VPN ometa te konekcije. Zbog toga meni odgovara da mogu da ugasim VPN samo na nekom od ureðaja da bih odradio posao.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

eclipse4

Tako je.oni ti daju samo za 3 konekcije odjednom,ako ti treba za vise onda onstalacija u ruteru.
Nasao sam i nesto jeftinije 100e za 3 godine.....jebem ga ni ovo nije,mnogo 100e za godinu dana

banevuk

Netflix............ te¹ko sranje. Igrom sluèaja druagar mi ponudio da upadnem u kombinaciju da svakog petog meseca tiplam 1.500.- i prekorugarove ¹ifre se ulogujem. Filmovi i serije bajate.  [zzz] [zzz] [zzz]

Jecko

Jeste linksys, samo cu da ti proverim kad dodjem kuci koji tacno.
Ja sam ga uzela jer tako ne brinem dal ce da me nadju :D A i lakse mi je jer onda mogu da povezem smart Tv na net i gledam netflix jer uvek gledam preko TV-a a Tv nema opciju da instaliram VPN na njega.

Meni je Netflix super jer kao sto Jefta rece cini mi se povezem se na USA server i imam dosta serija, ne moram da ustajem posle svake serije da pustabm sledecu, ne moram da brinem o kvalitetu slike, kasnjenju zvuka i svemu ostalom.

Netflix ne valja ako hoces da gledas najnovije filove Holivudske produkcije, za sve ostalo je vr'.