Glavni meni

Klima 18 i ugradnja iste

Započeo dzimika, 20 Maj, 2019, 18:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dzimika

Da li neko od manijaka moze da ponudi neku manijacku cenu za klimu 18k btu koja samo hladi i ugradnju iste? Eventualno i na rate nesto ako je moguce ali nije obavezno, naime potrebno je za ucionicu vrtica, roditelju su se organizovali da skupe pare i zena je kao nasla nekog lika koji je dao neku primamljivu ponudu ali sve je to bilo previse lepo da bi bilo istinito, sad taj lik prica potpuno desetu pricu a u medjuvremenu je odugovlacio i bezveze potrosio vreme kad je moglo da se nadje po ok cenama sve i kad nije bila sezona

Lazic

Te¹ko æe¹ naæi split sistem da samo hladi... Inaèe pre 3 godine vrteo oglase i u nekoj onllajn prodavnici iz Ni¹a kupio Vox 18 sa 3 godine garancije, bila sa ugradnjom oko 320e... Jebe nanu kako radi... :D Mislim u 48kvm nije ni èudo... ;D

dzimika

Ma moze i koja i greje i hladi, ali koliko sam shvatio skuplje su

Lazic

Ti si prvi ikada da tra¾i klimu da samo hladi a da ne treba za hladnjaèu... Bar ja nisam èuo nikada, Fri¾iderd¾ija æe sigurno znati... Mada tehnièki gledano, samo klime na kolima ne mogu da greju jer kai¹ okreæe kompresor uvek na istu stranu... Opet, Juga mi reèe da njegov Subaru greje klimom, moguæe d'ima 2 kompresora... Al' za kuæu jo¹ ne videh da samo hlade...

mrle

d¾imika je mislio na obiènu klimu, ne onu koja slu¾i i za grejanje prostorija kada su veliki minusi. Obièna greje do neke razumne spolja¹nje hladnoæe.

UFF

pa moze spoljasnju da stavi unutra, u spajiz  [rofl]

dzimika

#6
E bas to, ima obicne i imas inverter, obicne ne mogu da greju ispod tipa - 2, a za obicne ljude lakse je podeliti na one koje samo hlade i one koje greju i hlade

Lazic

Citat: UFF poslato 21 Maj, 2019, 11:26
pa moze spoljasnju da stavi unutra, u spajiz  [rofl]
Kod mene je bila na po¾arnom stepeni¹tu... :o ;D Nije lo¹e po minusima, ali leti hoæe da popizdi... :D

Ova Vox 18-ica provereno nije inventer (za 320 sa ugradnjom), ali bez problema je grejala na lepim minusima... Samo malo èe¹æe odmrzava...

Glava Dole

Citat: Laziæ poslato 21 Maj, 2019, 10:22
Ti si prvi ikada da tra¾i klimu da samo hladi a da ne treba za hladnjaèu... Bar ja nisam èuo nikada, Fri¾iderd¾ija æe sigurno znati... Mada tehnièki gledano, samo klime na kolima ne mogu da greju jer kai¹ okreæe kompresor uvek na istu stranu... Opet, Juga mi reèe da njegov Subaru greje klimom, moguæe d'ima 2 kompresora... Al' za kuæu jo¹ ne videh da samo hlade...

I kompresor na obicnoj klimi se uvek okrece na istu stranu, cetvorokraki ventil to regulise ;) Ali u svakom slucaju split sistem bez opcije grejanja ce naci na sveti nikad :)

UFF

Citat: Laziæ poslato 21 Maj, 2019, 17:40
Citat: UFF poslato 21 Maj, 2019, 11:26
pa moze spoljasnju da stavi unutra, u spajiz  [rofl]
Kod mene je bila na po¾arnom stepeni¹tu... :o ;D Nije lo¹e po minusima, ali leti hoæe da popizdi... :D

Ova Vox 18-ica provereno nije inventer (za 320 sa ugradnjom), ali bez problema je grejala na lepim minusima... Samo malo èe¹æe odmrzava...

pa i obicna ce da greje na minusu, samo ne smes nikad da je ugasis

Lazic

©to ne bi smeo? Pa i na poslu zimi ukljuèim klimu (Beko)koja se mrznula 16 sati pre toga... Inaèe Beko klime su èudo, samo ovde na mom spratu imamo 5 komada, rade leti, rade zimi, na ovoj u mojoj kancelariji bar jednom godi¹nje operem filtere i to je to, za 4 i po godine koliko sam ovde, nijedna nije videla nikakav servis, a tada su delovale kao da su stare bar 10... :o U server sali menjamo kompresor na 3-4 godine, ali ta se ne iskljuèuje nikad...