Glavni meni

AkuLumator, mi¹ovi ili ne¹to treæe ¹to mi sreæu kvari

Započeo dr32, 11 Maj, 2019, 02:02

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dr32

Od pre par dana neæe Honda da mi pali. CBR600FA, 2013, 32kkm od 2014-te. Ukratko pre par dana ne¹to se igrao. Motor bio na kontaktu 5-6 minuta, svetlo radilo, migavci isto. Posle tih par minuta da ga upalim ono neæe. Dopunim akumulator opet ni¹ta. Kupim novi akumulator opet ni¹ta. Kad okrenem kljuè ni¹ta se ne de¹ava na instrument tabli. Niti se èuje pumpa za gorivo.
Od 2014 imam nakaèene upaljaè za punjenje mobilnog i punjaè za navigaciju. Od 2018 jo¹ i LED migavce, relej i pokazivaè stepena prenosa. I nije bilo problema do sada. ©ta bi moglo biti?
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

Boban_m


Gavrolini


ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

®or¾ GTI


Glava Dole

#5
Sema u ruke pa polako redom... mozda negde oksidacija, zasmecovan kontakt, mozda osigurac... moze biti cak i da je osigurac dobar ali je oksidirao pa ne ostvaruje kontakt, desavalo mi se i to... ako nisi pratio temu fzr opet nece dupali, imao slican problem posle zime... svaki moguci dzek raskacio, prvo nafajtao antirostom, onda isprao kontakt sprejom i natopio dobro, tankim srafcigerom sve kontakte malo pritegao, zatim preventive radi napunio uljem i sve je proradilo :D Bzv sam kupovao i drugi main relej i kupusao stari, a samo je trebalo da budem detaljan prvi put... tako da samo strpljivo i resice se problem lako, neka glupost je u pitanju sigurno ;)

EDIT: da i ako budes merio unimerom po semi dal ima napona na odredjenim kontaktima pazi da te ne zavara, setio se sta je mene kecalo i teralo od glavnog problema. Meri obavezno sa datim kontaktom. Kod mene je bio slucaj npr da imam 12V+ bez kontakta i mislim da je sve u redu a kad okrenem bravicu padne na nulu... dakle tako oksidiralo da je bilo dovoljno da unimer izmeri napon ali otpor preveliki, ne moze da prenese nikakvu struju da se tako plasticno izrazim pa napon padao na nulu cim se malo optereti...

Gavrolini

Milose njegov motor je mnogoooo mladji od tvog i da bi toliko oksidirao da ne reaguje na kontakt morao bi da stoji jedno dve godine u holandiji prekriven sa metar soli.  Lepo covek rekao da se nesto igrao dok je motor bio na kontaktu i upaljena sveta i migavci. Iz toga mozemo zakljuciti da se igrao sa strujom. Nesto je prespojio i verovatno je roknuo osigurac.

Glava Dole


dr32

@Boban_m Kablovi oko kontakt brave izgledaju neo¹teæeno. Moraæu ipak jo¹ da zra¾im. Dodu¹e nisam video kablove koji idu ispod rezervoara.
@Gavrolini  Osiguraèe sam proverio i svi su ok. Bar oni koje sam mogao da nadjem.
@Revo na¹ao sam gde je to. Sad da vidim kako bi mogao da ga testiram jel ispravan ili nije.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

Glava Dole

Kod yamahe je glavni npr u repu, nije pored ostalih, mora da se skine maska... cuci pored releja i reglera... zato sam sve ono i pisao, cime da se vodis ako su osiguraci ok... naravno da prvo njih treba proveriti pa dalje redom sistemom eliminacije... a osigurac testiras lako, vizuelno dal je izgorela licna ili unimerom, stavis na ome i ako pokaze nesto priblizno nuli dobar je, ako ti ostane kec ili kod onog sa skalom ostane na nuli nije dobro...

Gavrolini

Citat: dr32 poslato 11 Maj, 2019, 15:19
@Boban_m Kablovi oko kontakt brave izgledaju neo¹teæeno. Moraæu ipak jo¹ da zra¾im. Dodu¹e nisam video kablove koji idu ispod rezervoara.
@Gavrolini  Osiguraèe sam proverio i svi su ok. Bar oni koje sam mogao da nadjem.
@Revo na¹ao sam gde je to. Sad da vidim kako bi mogao da ga testiram jel ispravan ili nije.
iscupaj ga i vidi da li se isto ponasa bez njega :) ako je isto onda je on

dr32

Citat: Gavrolini poslato 11 Maj, 2019, 16:49
iscupaj ga i vidi da li se isto ponasa bez njega :) ako je isto onda je on
Ako ovako moze onda je to najbolje i najlakse za proveriti. Nemam ni unimer niti znam kako se sa njim radi. Al probacu i to. Javljam kad sta budem uradio, od veceras imam 4 noci da robijam u ambulanti, do srede cu samo  da radim ili spavam. Onda cu imati par dana slobode, pa cu i da vidim sta mogu sa motorom. Hvala na savetima.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

dr32

Citat: ®or¾ GTI poslato 11 Maj, 2019, 13:42
Nemoj sad honda da zakaze pre Tavulije I Alpa :)
No sikiriki, do tad ce da naleti u ambulantu neki majstor koga cu da zaduzim i onda ce i problem da se resi. Al bi malo da ubrzam proces. A kako drugacije nego sam, ko i uvek ;)
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

ЯЭВОЛУТИОН

naletecu ja u ambulantu ako mi obezbedis neku mladu lepu sestru da me zaduzi....a onda cu ja da je odradim doradim i nadjem kvar....reseno :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

MIGE

Citat: dr32 poslato 11 Maj, 2019, 18:31
Citat: ®or¾ GTI poslato 11 Maj, 2019, 13:42
Nemoj sad honda da zakaze pre Tavulije I Alpa :)
No sikiriki, do tad ce da naleti u ambulantu neki majstor koga cu da zaduzim i onda ce i problem da se resi. Al bi malo da ubrzam proces. A kako drugacije nego sam, ko i uvek ;)
cek..pa ti si doca opste ili..? [neampojma]

dr32

@Revo ako nisi gadljiv na maksimalno tetovirane i pirsovane med. sestre - dobrodo¹ao. Ja sam u prvo vreme mislio da sam u filmu Blejd i da æe u jednom trenutku da krene da pr¹ti krv sa plafona i sve ostalo ko u filmu  [spageti]

@MIGE traumatologija i ortopedija. Mislio sam nekad kud znam da popravljam bicikle i po malo motore ¹to ne bi i ljude  ;D
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

MIGE

Citat: dr32 poslato 12 Maj, 2019, 03:14
@Revo ako nisi gadljiv na maksimalno tetovirane i pirsovane med. sestre - dobrodo¹ao. Ja sam u prvo vreme mislio da sam u filmu Blejd i da æe u jednom trenutku da krene da pr¹ti krv sa plafona i sve ostalo ko u filmu  [spageti]

@MIGE traumatologija i ortopedija. Mislio sam nekad kud znam da popravljam bicikle i po malo motore ¹to ne bi i ljude  ;D
[dobarpost]

dzimika


Gavrolini

Ako popravljas ljude kao motore onda neka hvala :) 

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: dr32 poslato 12 Maj, 2019, 03:14
@Revo ako nisi gadljiv na maksimalno tetovirane i pirsovane med. sestre - dobrodo¹ao. Ja sam u prvo vreme mislio da sam u filmu Blejd i da æe u jednom trenutku da krene da pr¹ti krv sa plafona i sve ostalo ko u filmu  [spageti]

@MIGE traumatologija i ortopedija. Mislio sam nekad kud znam da popravljam bicikle i po malo motore ¹to ne bi i ljude  ;D
gadjenje je rezervisano za ova mladje...kao i visoki standardi....mi u godinama te probleme nemamo...nego imam problem sa emocijama.....nekako se one uvek zaljube...a nismo se tako dogovorili...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11