Glavni meni

NIS vauèer za popust za gorivo

Započeo castor, 06 Maj, 2019, 21:29

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

castor

Kao ¹to naslov ka¾e, poklanjam NIS vauèer za popust za kupovinu goriva:





Ne sipam gorivo tamo, nego na MOL-u, a znam da neko sipa i kod ovih seronja, pa kome treba neka se javi ovdje u temi.

Dogovor oko preuzimanja.



---



Vauèer ide:

Citat: UFF poslato 23 Decembar, 2017, 14:29
1 i jedino pravilo: poklon ide onom clanu koji se prvi javi POSTOM U TEMI u kojoj se poklanja!


Pozdrav.

Djole
It's the ride that matters, not the bike…

mkt


megaidiot

posto si se prvi javio uzmi vaucer pa vidi sam sto su seronje  [rofl]

milomir22

Iskljucivo mol, dva puta sipao na nisu, posle oba puta, motor se nekoliko puta ugasio na leru, radi lepo i samo prekine, od tada se vratio molu i nikakvih problema. Mol i nista drugo i za dizel i za benzin.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Gavrolini

Na molu u proseku predjem oko 20%manje km nego kad sipam na nisu

megaidiot

cesto sipam u madjarskoj, njihova stotka traje i traje i traje....

milomir22

Sestra iznajmi vencanicu u Nisu, kada sam vracao vencanicu, zaboravim da sipam gorivo na molu u Kgu i sipam u Jagodini na nisu. Posle toga, na hladnom vremenu i dok je motor hladan, yaris mi se gasio na leru. Ja bio ubedjen da su svecice za zamenu. Posle sipanja na molu i 2 godine kasnije, auto se nijednom vise nije ugasio na leru, cak i kada je -15 napolju. Jbg to su moja iskustva za Kg i Ja, mozda je druga prica u drugim gradovima.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Gavrolini

Nisam znao da na Nis pumpama iznajmljuju venèanice :)

Slaninar

U NS nikad nisam imao problema sa NIS-ovim benzinom - dizel nisam probao.

Ne vidim da je potro¹nja veæa/manja u odnosu na ostale pumpe (pun, reset kilometra¾e, pa na sledeæem sipanju do vrha vidi¹ koliko km si pre¹ao i koliko litara staje do punog - tj. koliko je potro¹eno).

Da li sve ostale pumpe jo¹ uvek moraju da kupuju gorivo od NIS-a, ili ima samostalnih uvoznika?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

milomir22

Citat: Gavrolini poslato 07 Maj, 2019, 01:23
Nisam znao da na Nis pumpama iznajmljuju venèanice :)

Ne iznajmljuju vencanice, vec prodaju muda za bubrege i to dlakava. Jebali ih rusi.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

castor

1. Seronje zato ¹to nam ubijaju agregate i novèanike sa njihovima nazovi kvalitetnim gorivom.
2. Seronje zato ¹to zbog njih ne mo¾e da se sipa kvalitetno gorivo iz uvoza i zbog koga neæe da doðe niko drugi ko pravi gorivo, ali se nadam da je malo jo¹ ostalo dok ne istekne "za¹tita" monopola.
3. Seronje zato ¹to sa MOL-ovim gorivom preðem oko 25-30 km vi¹e po rezervoaru na motoru sa istim naèinom vo¾nje i na istoj relaciji.
4. Seronje zato ¹to su do prije jedno dva mjeseca ako ¾eli¹ da uzme¹ njihovu karticu lojalnosti, mora¹ da plati¹ 180 dinara (èini mi se) izradu kartice, tako da to nije vi¹e kartica nego karica lojalnosti - plati da ti napravim karticu da te navuèem da sipa¹ gorivo kod mene. Nonsens.

Treba li vi¹e?
It's the ride that matters, not the bike…

UFF

sipam na shell-u
ispred kuce mi maltene :)

castor

Isto gorivo iz NIS-ove rafinerije...
It's the ride that matters, not the bike…

Kanarinac

Inace evrodizel se uvozi odavno vec, i vecina stranih pumpi uvozi svoje. A na NIS pumpama sipam saml zbog toga jer su nove i menjani su rezervoari na vecini. Inace mi isto gde god sipao, auto se ponasa isto i predjem isto km

castor

Ja koliko se sjeæam, ni¹ta se ne uvozi, veæ se sve preraðuje u NIS-u do ne znam koje godine. Za¹tita investicije dr¾ave i Gazproma od prodaje istima ne znam koliko godina. Isto tako, koliko se sjeæam, dozvoljeno je samo u nekom trenutku aditiviranje goriva sa proizvoðaèkim aditivima (npr. Mol pumpe mogu da dodaju svoje Mol aditive).

Mo¾da i grije¹im, jer poku¹avam da naðem informaciju do kada su za¹tiæeni i pod kojim uslovima, ali ne uspijevam...
It's the ride that matters, not the bike…

Slaninar

Citat: castor poslato 07 Maj, 2019, 10:39
3. Seronje zato ¹to sa MOL-ovim gorivom preðem oko 25-30 km vi¹e po rezervoaru na motoru sa istim naèinom vo¾nje i na istoj relaciji.

To je u nivou statistièke gre¹ke. Pogotovo ¹to sigurno ne vozi¹ dok se motor ne ugasi jer je ostao bez goriva.

Èak i metod od punog do punog rezervoara (pa deljenje kolièine sipanog goriva sa u meðuvremenom preðenom kilometra¾om) nije najprecizniji, ali ovo (barem kako si opisao) je vrlo odokativno - tj. iz toga ne mo¾e¹ ni¹ta zakljuèiti.

Ne¹to bolje je vaditi prosek posle nekoliko punih rezervoara - ukupno sipano litara kroz ukupno preðenih km.  Poène¹ sa punim, resetuje¹ kilometra¾u, pa na 3, 4. punom sabere¹ sve do tad sipano gorivo...
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

castor

Ako se ponovi ista situacija 5-10 puta, onda nije statistièka gre¹ka. Isti motor, ista brzina kretanja, ista trasa, sve isto osim goriva. ©to se mene tièe, nije gre¹ka, a tebi kako volja.
It's the ride that matters, not the bike…

sasa ns 1

vi svi kao da se drogirate benzinskim isparenjima.Ja da bi to izbegao jo¹ od poèetka devedesetih sipam samo u inostranstvu i to benzin a i lpg ne uvek, jer neidem tolko èesto preko da bi imao dovoljno za auto.Benzin definitivno drugaèije miri¹e ,nekao je èist miris ovaj na¹ d¾ibri.Devedesetih su gurali gasolin u bezin pa je tro¹io mnogo.
Inaèe je od 2014 obavezan kod nas standard-neka èetvorka a preko je petica.Do 2014 je bio benzin onaj bezolovni od pre 30 godina kad se pojavio.Mislim da razlike u potro¹nji nema jedino ekologija i sumpor u ulju koji nagriza agregat.

megaidiot

meni isto ima razlike u potrosnji, bas kao sto kaze castor, ista brzina isto rastojanje.

Boban_m

Citat: sasa ns 1 poslato 07 Maj, 2019, 15:43
Devedesetih su gurali gasolin u bezin pa je tro¹io mnogo.
Sta je gasolin?