Glavni meni

KTM 625 SXC rehabilitacija

Započeo Taraba, 16 April, 2019, 18:03

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: UFF poslato 01 Maj, 2019, 00:15
[rofl]



nego revolucijo kako se zove tvoj kolega sa petlovog sto radi skutere pored ibarske?
jel mu ziv matori i dalje?
bio odlican strugar ali jos pre 10 god kad sam zadnji put bio kod njega trese mu se ruke toliko da nije mogao da drzi subler, tj mogao je da ga drzi ali ne i da meri sa njim  :(
tako da sumnjam da je ziv a isto sumnjam da sin ume upola koliko je matori umeo
radosev cale ziv i jos se trese
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF

pa da ga jebem ako on ne moze da mu to resi onda

Taraba

Citat: Simon69 poslato 01 Maj, 2019, 10:21
Da se i ja nadovezem.
Pravi strugar ce i lezaj ostrugati za taj 1 mm. Radio sam to X puta na lezajevima kormana, vrlo cesto bude taj 1 mm razlike od standardnog.

Problem sa tim pristupom je dvostruki:
1. Svaki put kad menjas lezaj moras ga teras na obradu
2. Taj lezaj nema dovoljno "mesa" da se skine 1 mm sa njega i da ostane po specifikaciji, plus ima knale za podmazivanje u spoljnom zidu koji bi bili pojebani obradom.

Citat: UFF poslato 01 Maj, 2019, 11:10
pa da ga jebem ako on ne moze da mu to resi onda


Dajte neki kontakt coveka da zovem.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Hurricane

Ma taj lezaj kad zamenis bices miran bar 10god tako da te boli uvo ponovo da ga menjas


Bravo za temu, samo napred  [cheers]

El Jefe

Значи ослањамо се код поправке мотоцикала на деде који се тресу. Ништа се није променило задњих педесет година у Србији. Немаш крштене машинске радионице која ће да ти уради посао онако како треба, а да ти не мораш да му држиш свећу док ради. Да нешто не зајебе. Био сам у сервису код човека коме су донели цилиндар избушен на прву специјалу. Избушен цилиндар је имао три или четири различита пречника зависно где га мериш.
Друштво за заштиту од животиња

Taraba

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 01 Maj, 2019, 11:29
064 2012760 rados

Hvala. Zovem coveka cim prodju praznici.

Citat: Hurricane poslato 01 Maj, 2019, 11:30
Ma taj lezaj kad zamenis bices miran bar 10god tako da te boli uvo ponovo da ga menjas


Bravo za temu, samo napred  [cheers]

Po iskustvima drugih vlasnika, na 640 taj lezaj ode na 20k km u proseku.
Vecina iskustava su za Adventure koji je tezi i obicno ima dodatnu tezinu pozadi tako da ce mozda na ovom da potraje duze.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Hurricane

Ah da, ktm

:P

Svejedno do tada ces i da zaboravis da si menjao

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Taraba poslato 01 Maj, 2019, 11:38
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 01 Maj, 2019, 11:29
064 2012760 rados

Hvala. Zovem coveka cim prodju praznici.

Citat: Hurricane poslato 01 Maj, 2019, 11:30
Ma taj lezaj kad zamenis bices miran bar 10god tako da te boli uvo ponovo da ga menjas


Bravo za temu, samo napred  [cheers]

Po iskustvima drugih vlasnika, na 640 taj lezaj ode na 20k km u proseku.
Vecina iskustava su za Adventure koji je tezi i obicno ima dodatnu tezinu pozadi tako da ce mozda na ovom da potraje duze.
problem je sto je u tom lezaju klackalica i iglice leze skoro na istom mestu....ili okretati osovoni svakih par hiljada kilometara pri servisu ili napraviti bronzanu biksnu i ubaciti mazalicu...garantujem da traje duze....ni semerinzi ne trebaju...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Taraba

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 01 Maj, 2019, 11:57

problem je sto je u tom lezaju klackalica i iglice leze skoro na istom mestu....ili okretati osovoni svakih par hiljada kilometara pri servisu ili napraviti bronzanu biksnu i ubaciti mazalicu...garantujem da traje duze....ni semerinzi ne trebaju...

A ti mislis na ovaj sto je zardjao i pojeo osovinu.
Slazem se, zato cu i da uradim nesto tog tipa... 6mm mazalicu i napunim sa mascu malo-malo.

Citat: El Jefe poslato 01 Maj, 2019, 11:38
Значи ослањамо се код поправке мотоцикала на деде који се тресу. Ништа се није променило задњих педесет година у Србији. Немаш крштене машинске радионице која ће да ти уради посао онако како треба, а да ти не мораш да му држиш свећу док ради. Да нешто не зајебе. Био сам у сервису код човека коме су донели цилиндар избушен на прву специјалу. Избушен цилиндар је имао три или четири различита пречника зависно где га мериш.

I mene to deprimira al takva je situacija izgleda.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Ivicat

Kod ovog tipa lezaja veoma je bitno da rupa ne bude ovalna. Ovalnost smajuje vek lezaja. Sto ide u prilog prvobitnoj ideji da majstor prosiri rupu.

Kada je u pitanju tolerancija precnika rupe, za aluminijum ili druge lake legure, preporuka je ici na uze tolerancije. Ovo je tabela preporucenih tolerancija za ovaj tip lezaja u zavisnosti od materijala komponenti lezaja. Iz tabele se vidi da je preporucena tolarancija rupe ili N7 ili M7 (ne znam kakav je lezaj). Sa ovakvim tolerancijama, pri ugradnji, lezaj u zamrzivac a kuciste zagrej.


A mozes i da proveris (tj majstor) koje su sada dimenzije precnika rupe. Ne bi trebalo da se razlikuje od ove tabele...

ЯЭВОЛУТИОН

razvrtac sluzi za kalibriranje rupe....posto zadnjih par prolaza ides na mali posmak onda dobijes idealno okruglu rupu...preciznije od toga je samo brusenje ili obradni centar....
i dalje mislim da je broznana caura sa mazalicom bolja....veca povrsina naleganje je bitna kod osovina koje trpe udarce i klackanje...
sa povremenim podmazivanjem je sigurno dugotrajnije resenje....sa vise odzavanja....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Zato volim klepetalo... Za 10 godina Revolucija mi pre 5-6 godina promenio samo le¾ajeve kormana jer je do¹ao iz ©vice sa lo¹im...

UFF

Citat: El Jefe poslato 01 Maj, 2019, 11:38
Значи ослањамо се код поправке мотоцикала на деде који се тресу. Ништа се није променило задњих педесет година у Србији. Немаш крштене машинске радионице која ће да ти уради посао онако како треба, а да ти не мораш да му држиш свећу док ради. Да нешто не зајебе. Био сам у сервису код човека коме су донели цилиндар избушен на прву специјалу. Избушен цилиндар је имао три или четири различита пречника зависно где га мериш.

[rofl]

Taraba

Citat: Lazić poslato 02 Maj, 2019, 01:05
Zato volim klepetalo... Za 10 godina Revolucija mi pre 5-6 godina promenio samo ležajeve kormana jer je došao iz Švice sa lošim...

Ja ti garantujem da uzmes 10 motora starijih od 10 godina i da ih sve rasturis ovako, da ces svima da nadjes isto sranje.
Kad si zadnji put proverio luft u zadnjoj viljusci? Nikada jel da? :D
ProLever se koristi na vecini motora. KTM je barem metnuo mazalicu :D
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Lazic

©to bih proveravao, ne deluje k'o da ima lufta... 23 godine bato, samo kod mene vi¹e od 60.000... ;D

Taraba

Assumption is a mother of all fuckups.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

milomir22

Nije samo to u pitanju, ktm je 90% zivota proveo na offu, a kle na asfaltu.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Lazic

Al' kod mene... A to je gore nego pakao... :)

ЯЭВОЛУТИОН

to sto je tebi zena rekala da si najgori ne mora da bude tacno.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11