Glavni meni

Servis WP viljuski u BG

Započeo Taraba, 31 Mart, 2019, 10:31

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Taraba

Pozdrav svima.
Skoro sam kupio KTM 625 SXC i koji je stajao par godina pa sam uzeo da pretresem sve komponente.
Prvi problem su viljuske tj. podesavanje rebound-a koji je od stajanja zaglavio.
Rasklopio sam sve i nasao problem ali nemam alat da to sredim.

Na ovoj slici se vidi deo koji me jebava - srednja cev sa rebound ventilom.
U toj cevi se nalazi mala opruga i igla na koju naleze alu cevcica koja podesavanjem pritiska propusta manje ili vise ulja.

Potrebno je odvrnuti ceo ventil koji je uvrnut u cev i natopljen loctite-om
Po uputstvu se to radi uz pomoc stege i specijalnog alata koji izgleda ovako, koji naravno ne znam da iko ima.



Elem, znate li ima li ko voljan i strucan da to raskupusa?
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Gavrolini


ЯЭВОЛУТИОН

ja sam do sada uspevao svaki put da ga odglavim ultrazvukom i grejanjem fenom....nisam nikad rasturao....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Idealno doba godine za rasturanje motora na mrtvo... Al' kad mora¹...

Taraba

Citat: Laziæ poslato 31 Mart, 2019, 22:05
Idealno doba godine za rasturanje motora na mrtvo... Al' kad mora¹...
Ne zuri mi se. Jos uvek me kara ruka pomalo pa makar mogu sredjujem dok ne prodje.

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 31 Mart, 2019, 16:24
ja sam do sada uspevao svaki put da ga odglavim ultrazvukom i grejanjem fenom....nisam nikad rasturao....
Izvukao sam onu sipku iz sredine, imala je crno govno na njoj kao katran. Boga pitaj sta ima unutra tek. Zato hocu da rasturim i ocistim.
Natapao sam i odmascivacem - djoka.

Citat: Gavrolini poslato 31 Mart, 2019, 10:57
Vemiæ
Nasao sam ukupno tri pominjanja moto servisa Vemic u NS, al nema ni broja ni adrese nigde. Jel taj lik?
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

jevta


Gavrolini

Citat: Taraba poslato 31 Mart, 2019, 22:28
Citat: Laziæ poslato 31 Mart, 2019, 22:05
Idealno doba godine za rasturanje motora na mrtvo... Al' kad mora¹...
Ne zuri mi se. Jos uvek me kara ruka pomalo pa makar mogu sredjujem dok ne prodje.

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 31 Mart, 2019, 16:24
ja sam do sada uspevao svaki put da ga odglavim ultrazvukom i grejanjem fenom....nisam nikad rasturao....
Izvukao sam onu sipku iz sredine, imala je crno govno na njoj kao katran. Boga pitaj sta ima unutra tek. Zato hocu da rasturim i ocistim.
Natapao sam i odmascivacem - djoka.

Citat: Gavrolini poslato 31 Mart, 2019, 10:57
Vemiæ
Nasao sam ukupno tri pominjanja moto servisa Vemic u NS, al nema ni broja ni adrese nigde. Jel taj lik?
Jeste...nije NS vec sremska kamenica ali to je taj...javi ako ti treba broj imam ja.

Taraba

Pa daj pisi ovde... mozda jos nekom zatreba ikada.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Taraba poslato 31 Mart, 2019, 22:28
Citat: Laziæ poslato 31 Mart, 2019, 22:05
Idealno doba godine za rasturanje motora na mrtvo... Al' kad mora¹...
Ne zuri mi se. Jos uvek me kara ruka pomalo pa makar mogu sredjujem dok ne prodje.

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 31 Mart, 2019, 16:24
ja sam do sada uspevao svaki put da ga odglavim ultrazvukom i grejanjem fenom....nisam nikad rasturao....
Izvukao sam onu sipku iz sredine, imala je crno govno na njoj kao katran. Boga pitaj sta ima unutra tek. Zato hocu da rasturim i ocistim.
Natapao sam i odmascivacem - djoka.

Citat: Gavrolini poslato 31 Mart, 2019, 10:57
Vemiæ
Nasao sam ukupno tri pominjanja moto servisa Vemic u NS, al nema ni broja ni adrese nigde. Jel taj lik?
najaci neorganski rastvarac je trihloretilen....sumnjam da nece rastvoriti oilmud ....ali bi trebao da ga rastvori i neki slabiji....nije plastika unutra vec talog od ulja zagorelog...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gavrolini

Ja sam bio ubedjen da sam okacio Vemiæev broj...sad vidim da nisam
+381631749364

Lazic


Boban_m

Srecan rodjendan Tarabicu [cheers]

Lazic

34... :o Kad sam ga upoznao imao je 21-u godinu, ja 32 i ni on ni ja nismo razmi¹ljali o motorima jo¹ par godina... :o Kukuuuu... ;D

Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

milomir22

Citat: Laziæ poslato 13 April, 2019, 18:06
34... :o Kad sam ga upoznao imao je 21-u godinu, ja 32 i ni on ni ja nismo razmi¹ljali o motorima jo¹ par godina... :o Kukuuuu... ;D


Crni Lazicu, to znaci da si napunio 45 godina, iliti u prevodu BIBLIJA!!!!
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Lazic

Nisam jo¹... ;D U avgustu... :o ;D

milomir22

Citat: Laziæ poslato 14 April, 2019, 00:03
Nisam jo¹... ;D U avgustu... :o ;D

E onda je to sasvim druga prica...
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Lazic