Glavni meni

Nid bekap :D

Započeo Stefano-89, 20 Mart, 2019, 21:11

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Stefano-89

Zna li ko gde u BG oterati masinu ili neki manijak koji moze da resi problem,prca me motor izbacuje benzin iz karburatora u filter vazduha,i nece da upali osim ako ga ne budem zapalio (a blizu sam tome)...prosle godine mi menjali klip cilindre i ostale zajebancije i radio je neko vreme pa sam ga parkirao i sad kad sam hteo da ga upalim nece nikako i vidim da izbacuje benzin u filter...odem kupim nov karburator (jedino sto na njemu nisam zamenio od kad ga vracam u zivot)...i ne jebe isto nece ni da cuje... [ljutko] [ljutko] [panic] [panic]


Boban_m

Imas ovde vrsnog stucnjaka za potprckivanje i motore generalno, Mr. Revoluciju. Jedino sto nije iz Beograda. Ali je blizu ;D

milomir22

Ja vidim poznat mi motor, kad ono medjutim, znaci sad nema nista od Grcke???


http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,21805.0.html
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Stefano-89

Citat: milomir22 poslato 20 Mart, 2019, 21:25
Ja vidim poznat mi motor, kad ono medjutim, znaci sad nema nista od Grcke???


http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,21805.0.html
Nema brate mislio sam da cu stici da sve odradim na njemu al prosli vlasnik mu je toliko jebao mamu da se patim vec neko vreme i dok ne budem siguran da je sve po ps necu da rizikujem :D

Stefano-89

Citat: Boban_m poslato 20 Mart, 2019, 21:20
Imas ovde vrsnog stucnjaka za potprckivanje i motore generalno, Mr. Revoluciju. Jedino sto nije iz Beograda. Ali je blizu ;D
Hvala :D

aæimo

Na¹teluj ventile 😀

El Jefe

Провери ламеле на усису
Друштво за заштиту од животиња

Glava Dole

...i stavi novu svecicu, ako je ona previse bila zalivana nije iskljuceno da je probila... i proveri kakva je varnica naravno :)

Stefano-89

Citat: Glava Dole poslato 21 Mart, 2019, 01:04
...i stavi novu svecicu, ako je ona previse bila zalivana nije iskljuceno da je probila... i proveri kakva je varnica naravno :)
Baca ko lud varnicu sisu mu jebem,nego mi sve izgleda kao da nije lepo nastelovano kad su menjali klip,pa umesto kad treba da usisa on izbacuje gorivo....stres  [samoubistvo]

UFF

Citat: Boban_m poslato 20 Mart, 2019, 21:20
Imas ovde vrsnog stucnjaka za potprckivanje i motore generalno, Mr. Revoluciju. Jedino sto nije iz Beograda. Ali je blizu ;D

i svake godine je par metara dalje od grada jer mu je kuca na klizistu   [rofl]


a ti stefano da kupis motor sa ubrizgavanjem a ne traktor (ako mu se svetla ne pale sama onda je i dalje traktor  [rofl])

Stefano-89

Citat: UFF poslato 21 Mart, 2019, 01:14
Citat: Boban_m poslato 20 Mart, 2019, 21:20
Imas ovde vrsnog stucnjaka za potprckivanje i motore generalno, Mr. Revoluciju. Jedino sto nije iz Beograda. Ali je blizu ;D

i svake godine je par metara dalje od grada jer mu je kuca na klizistu   [rofl]


a ti stefano da kupis motor sa ubrizgavanjem a ne traktor (ako mu se svetla ne pale sama onda je i dalje traktor  [rofl])
Moracu na kraju cu da zalijem ovo sa dve litre goriva i da prodam karoseriju na kilo :D :D :D :D

Glava Dole

Stelovanje tajminga na cvaji? Mozda ako su izbusili druge rupe :)

Stefano-89

Citat: Glava Dole poslato 21 Mart, 2019, 01:26
Stelovanje tajminga na cvaji? Mozda ako su izbusili druge rupe :)
Ne znam sta su radili ali me sad prca samo tako :D :D samo prska napolje :D :D

Glava Dole

Poslusaj onda el jefea, proveri usisne lamele... to ti ovako otprilike izgleda(moja stara slika), proveri da li zevaju(ne smeju da budu kvrcnute, ostecene, da imaju previse lufta)...





Ovo je kako ne treba da bude, mada ovo nije alarmantno stanje :) Ali kapiras nadam se otprilike o cemu se radi, u sustini nepovratni ventil izmedju bloka i karba s obzirom da ne usisava direktnos a cilindra nego je akrb na samom bloku predpotstavljam? Tomos automatik je do sad bila jedina cvaja koja ga nije imala jer se karb srafio direkt na cilindar i samim tim je klip ujedno bio i ventil... svi ostali su ga imali pa 99% ima i tvoj...

Stefano-89

Citat: Glava Dole poslato 21 Mart, 2019, 01:40
Mislim da su menjali i to al nisam siguran..zato ¹to sam menjao sve osim karoserije kako mu je pro¹li vlasnik odr¾avao to je bilo jezivo...


Glava Dole

Pukla ti prirubnica, vuce fals... problem solved... stavi novu i baci to govno od pecurke, stavi fabricki airbox... iskreno se nadam da su karike jos zive posle te pecurke...

Stefano-89

Videcu sutra da potrazim tu prirubnicu 👍👍...Nisam mogao da nadjem fabrièki a ovaj ¹to sam imao se raspao i kad sam kupovao karburator tra¾io filter i oni dali ovaj..jebem ga..

Lazic

Ovde svaki dan mo¾e ne¹to da se nauèi... ;D Bio sam ubeðen da se ©ef zeza za usisne lamele... Kao kad reèe Aæimo da na¹teluje ventile... :o ;D

Stefano-89

Citat: Laziæ poslato 21 Mart, 2019, 02:12
Ovde svaki dan mo¾e ne¹to da se nauèi... ;D Bio sam ubeðen da se ©ef zeza za usisne lamele... Kao kad reèe Aæimo da na¹teluje ventile... :o ;D
I ja sam mislio da me tovari na svu muku 😂😂al sam izguglao i video da ima stvarno 😂😂

Lazic