Glavni meni

prednji disk i distancer

Započeo dzimika, 10 Mart, 2011, 18:47

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dzimika

Vec sam postavljao par tema u vezi raznih stvari ali posle nekog vremena trazenja,  veci prednji disk nigde ne mogu da nadjem pa sam resio da stvari uzmem u svoje ruke
distancer sam napravio relativno lako, malo busilica, malo lenjir i ispao je lepo a disk je od slojevitog materijala pa kako se skida koji sloj tako bolje koci
materijal sam uglavnom nasao ili u garazi ili u komsiluku i ispalo je ovako



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Ja mislim da ce ovo raditi odlicno, pogotovo sto je poznato da ovaj materijal ima bolje trenje samim tim ce kocenje biti jace

sta vi mislite?

BANE BROTHERHOOD

ne ne sinko od ovoga ti nikada neces napraviti aviiiooon ovo ti nikada nece poletetiiiii [rofl] [rofl] [rofl]salu na starnu odlicno si napravio model eeee sad kod dobrog strugara pa da on to lepo pretvori u kvalitetan deo od aluminijuma i ondaaaa ideeemooooo jeeeeee [yahoo] [yahoo] [yahoo] [yahoo] [yahoo]
PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!

rboban

Ride It Like You Stole It

srbac

Odlicno, jel to neki karbon? Vlakna ima to se vidi!!! Trebace PP aparat kad prikocis !
Salim se, odlicno uradjeno !!!

UFF


Lazic

ja ovo ne bih menjao... I drvo koci bolje nego Kantasaki... Danas sam se opet razocarao u moje kocnice, sa novim plocicama, mogu da zaboravim policajku...

dzimika

meni su kocnice bile dobre ali sada ima da zakivaju u mestu :D
pitala me devojcica kako cu znati da li koci dobro, rekoh kad zakocim i ti preletis preko mene to znaci da koci dobro :D

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

dzimika

evo u prilogu pdf fajlovi sa detaljnim planom distancera, radjeni su u CAD-u
pa mozda nekome zatreba

dzimika

ova dva fajla su generalno ista samo se razlikuje debljina distancera :D

[attachment deleted by admin]

Mare70a

Svaka chast.
Disk na ovim slikama izgleda kao da je iz Forma Ideale programa  :o
veloce come un proiettile

Zeljkamp

Ja bih mu izbusio rupe da se brze 'ladi. ;D
TwinZ Auto & Moto

dzimika

bice izbusene rupe za hladjenje, samo zelim da vidim da mu napravim mozda neki wave :P mozda je to bolje :D

Dutchman

ako sechesh na waterjetu , iseci lobanje ili gushtere to je extra fazon

dzimika

evo konacno sam sve zavrsio i danas istestirao
disk je 316mm original za hondu a distancer je od dur-aluminijuma



Uploaded with ImageShack.us

evo malo bolje da se vidi



Uploaded with ImageShack.us

i konacno posle probanja i provera dimenzija, skracivanje i matiranje



Uploaded with ImageShack.us

plocice sam obradio da bi bile potpuno ravne jer greota da se menjaju jer imaju dosta mesa, sada mnooooogooo bolje koci nego sto je kocio ali jos malo da legnu plocice i sigurno ce jos jace kociti :D

MIGE


Gašpar

Dzimika nemoj da se ljutis, al' mnogo je grdan ovaj distancer  :D

UFF

a transalp je lep?
pogotovo sto je njegov frankenstein

bitno je da koci

dzimika

Citat: Gaspar poslato 08 Jun, 2011, 23:29
Dzimika nemoj da se ljutis, al' mnogo je grdan ovaj distancer  :D
da je moglo manje bilo bi ali sta cu kad je razmak izmedju rupa 117mm, inace pogledaj izmedju prve i trece slike razliku u velicini distancera i videces da je dosta manji na trecoj slici


evo malo u ciframa radi lakseg poredjenja
nov originalni disk kosta izmedju 100 i 120e (100 je u guevari i nemaju ga a 120 u louis-u lucas-ov disk)
disk sam nasao za 60e polovan ali ima 6mm mesa tj disk je skoro nov (hvala sekuli) a izrada distancera je kostala 4000din i materijal 900din
ako na to dodamo jos 1000din za gorivo dolazimo do cifre od 120e ukupno sto je cena novog diska a dobija se mnoooogooo bolja kocnica :D

ko bude zeleo da se upusti u ovako nesto slobodno moze da pita za pomoc :D

Kengur

Koga boli q kako izgleda bitno je da obavlja posao...






P.S. Jeste bre grdan... :P

P.S.S. Bravo za posao!