Glavni meni

R1200gs zamjena semeringa na diferencijaly (final drive)

Započeo Boban_m, 10 Mart, 2019, 03:22

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Boban_m

Iiiii stize sledeca epizoda ;D. Samo necu nastaviti u Sta ste danas uradili na vasem motoru nego u posebnoj temi, moze trebati nekom DIY manijaku.

Prva stvar je skidanje zastitnog prstena sa diferencijala. BMW ima poseban alat, ali to nas interesuje kao babu dejt na nevidjeno. Na forumima preporucuju da se to isceprka malim sradcigerom, ali ja ne preporucujem nista metalno jer moze ostetiti ne tako tvrd finis tijela difa. Ja sam koristio deblju trzalicu za gitaru, koju je nesvjesno donirao moj sin. Dakle moze i neka plastika. Zavuce se izmedju prstena i tijela difa i lagano ukrug i izvlaciti. Nije tesko.

20190309-104850" border="0


Onda istociti ulje iz difa, ali nema zime. Ako zavoravite, izaci ce samo kad izvucete semering ;D
Dakle ulje je bilo u difu iako sam sipao kroz fantomsku rupu ;D. A bilo ga je ovo u mjerici plus malo sto sam prosuo, dakle oko 205 ml. Da li je to kumovalo da semering propiski jer sam prosli vikend napravio ili 500km  ili mu je dosao vakat nikad necu saznati.

20190309-114159" border="0


To je bio laksi deo price. Sad treba iscupati stari semering. Foru sam kupio na nekom forumu. Prvo izvaditi prstenasti osigurac semeringa. Dalje, potrebno je vrlo tankom burgijom razbusiti dvije rupice na suprotnim krajevima semeringa i u njih uvrtiti holsrafove.

20190309-120846" border="0


Kad su holsrafovi na mjestu, povlaciti jedan pa drugi dok semering ne izadje. Dobro obrisati cistom krpom unutra jer moze ostati plasticnih opiljaka od busenja, a ne zelimo da zavrse u lezaju. Kad smo ocistili, uzmemo novi semering i nauljenim prstom predjemo po unutrasnjem I spoljnjem obodu semeringa da lakse udje. Semering postavimo na ulaz, pritisnemo prstima da zauzme poziciju I onda prislonimo stari semering da lagano kuckamo po njemu da bi novi semering propisno legao.

20190309-122945" border="0


Kad je novi semering na mjestu, na starom iskaliti bijes, jer umjesto da se vozate i uzivate u suboti, vi morate da se jebete oko motora. Nemojte u bijesu da zavoravite da vratite osigurac.

20190309-123030" border="0


Vratiti zastitni plasticni prsten i to je to.

Vratiti sraf za istakanje ulja na mjesto i spremni smo da uspemo novo ulje. Ali kuda? Svi koje sam citao i gledao kazu da treba izvaditi senzor brzine i tu sipati. I tako rijesim i ja. Mora se skinuti zadnji prskobran i kociona kljesta da bi se izvadio senzor.

20190309-125417" border="0


Kao sto vidimo, nema metalnih opiljaka zalijepljenih na magnetisani pipak senzora koji ordinira u unutrasnjosti difa. Dobri smo. I onda cemo, jelte, kao sto svi preporucuju kroz tu rupu usuti ulje.

20190309-125036" border="0


Kako sam krenuo spricem da ubrizgavam ulje, tako je ono pocelo da curi napolje jer rupa uopste nije user friendly. Sreca bio sam zavukao krpu ispod rupe za nedaj boze, koji nije cuo tu molbu. Tu popizdim, abortiram operaciju i uspem kroz moju fantomsku rupu koja je na slici lijevo. Posto sam prvo malo prosuo ulja, pa posle dodao, od planiranih 180ml  potpuno je nejasno koliko ulja je usuto u dif ;D

E da, ovaj put je koristen Bel-ray 75-90.

20190309-130239" border="0



Glava Dole

Konacno neka majstorija(pa makar to bilo i na BMWu :P ) i to ovako fino prikazana :D Bravo :D

El Jefe

На Бел Реју штоно сам сипао у мењач Харлија је писало да му је посебна предност што је црвене боје па се лакше примети када негде процури.
Друштво за заштиту од животиња


Lazic

Bobane, koliko si u¹tedeo za ruke? Kapiram dovoljno da æuti¹ i jebe¹ se subotom... ;D

Boban_m

Citat: megaidiot poslato 10 Mart, 2019, 12:11
evo i resenja misterije (8 i 9 ) :
Nemam ja to pod 8.

Citat: Laziæ poslato 10 Mart, 2019, 22:41
Bobane, koliko si u¹tedeo za ruke? Kapiram dovoljno da æuti¹ i jebe¹ se subotom... ;D
Boze Lazicu koji si materijalista, samo na novac mislis ;D

Lazic

Inaèe, obo¾avam da se jebem sa vozilima... ;D

Dodu¹e, ovde mo¾e i u razno vreme, ne mora vikendom... :D

Boban_m

Igramo se dalje sa BMW. Upravo porucio ScanTool OBDLink LX Bluetooth dijagnostiku, pa onda i kabl za izmedju dijagnostike i BMW interfejsa i skinuo Motoscan aplikaciju za android da upravlja tim hardwerom. Sjajna aplikacija, ima sve modele BMW i najjaca Ultimate verzija navodno pristupa svemu na BMW. Ideju sam pokupio od Lalajka, ja sam razmatrao kupovinu GS-911 koji je 3x skuplji od ove kombinacije. Kad sve stigne, probacemo pa ako bude radilo kako treba okacicu neku fotkicu.

stilgar

Citat: Boban_m poslato 27 Mart, 2019, 00:27
Igramo se dalje sa BMW. Upravo porucio ScanTool OBDLink LX Bluetooth dijagnostiku, pa onda i kabl za izmedju dijagnostike i BMW interfejsa i skinuo Motoscan aplikaciju za android da upravlja tim hardwerom. Sjajna aplikacija, ima sve modele BMW i najjaca Ultimate verzija navodno pristupa svemu na BMW. Ideju sam pokupio od Lalajka, ja sam razmatrao kupovinu GS-911 koji je 3x skuplji od ove kombinacije. Kad sve stigne, probacemo pa ako bude radilo kako treba okacicu neku fotkicu.
srecan rodjendan,  evo slicke povodom teksta



Boban_m


megaidiot

srecan rodjendan.
javljaj kako radi to kad dodje. jel radi ta dijagnostika za 1150 i kolko izadje okvirno?

Boban_m

 [cheers] Aplikacija je pravljena za sve BMW. Evo ti deo selekcije modela:

Screenshot-20190326-185224" border="0


Osnovna verzija koju skines sa Google Store je besplatna. Njome mozes da testiras sve mogucnosti aplikacije prije kupovine. A placene verzije su:
- Motoscan Basic: citanje i brisanje gresaka, prikaz parametara u realnom vremenu $13.92;
- Motoscan Professional: sve sto i Basic + aktuatori + reset servis intervala $27.99;
- Motoscan Ultimate: otvara sve $45.35

Pored toga moras da kupis dijagnostiku koja ce kaci na motor i salje podatke u aplikaciju. Moze navodno bilo koja pa i kineska za par evra, ali programer Motoscan-a kaze da garantuje za OBD Link dijagnostiku da ce raditi sve. Dakle daljih $50. I jos kabl da spoji dijagnostiku i motor moze na Aliju za 10ak $. Inace OBD Link moze i na bilo koji auto i motor i dobijas aplikaciju od njih neku opstu.

megaidiot

evo gledam, deluje zanimljivo, mogu da resetujem abs bez da kratkospajam zice, recimo. za moj motor vise od basic verzije i nema primenu, a obd mogu da nadjem negde polovan na ebayu. fala!

Boban_m

Mene bi uvijek kopkalo sta li jos moze naprednija verzija. Ovako platis mir u dusi ;D

megaidiot

istina, al nema kod mene aktuatori, canbusi... tuning me ne zanima, a i to je reseno zahvaljujuci pecinom savetu, samo da napise kako ga sluzi :)

Boban_m


FANTOM

    Nekad ljudi vozili motore i popravljali alatom , sad daj mi dijagnostiku daj kompjuter kupi program,samo dodatni trosak a isto se vozis .
    Stilgar ne prodaji Suzanu vidi dokle su otisli ovi savremeni motori .... :D

ЯЭВОЛУТИОН

jel moze taj obd na neki od mojih motora...

honda gl1000 1975
suzuki katana gsx1100s 1982
kawasaki gpz1100b2  1983
yamaha xs650 special 1981

i da li mogu da obrisem greske na karbovima....hvala unapred
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11


El Jefe

Баци слику Специјала да паримо очи
Друштво за заштиту од животиња